Wydarzenia

 • KN-2: Miasto naliczyło karę za zwłokę. Burmistrz: "Firma się obraziła"

  - Najpierw firma zaproponowała udostępnienie drogi (nowy fragment KN-2 - przyp. red.), a potem zostały naliczone kary (...) i firma się obraziła. Rozsypała piasek, zamknęła wszystko i taka jest rzeczywistość - powiedział podczas wtorkowego posiedzenia komisji rewizyjnej burmistrz Bochni Stefan Kolawiński.

  więcej

 • Na SOR w Brzesku stanął... automat z biletami. O co chodzi?

  Ma być szybciej i sprawniej. 1 stycznia ruszył w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR) w Brzesku „Triage w SOR” czyli pilotażowy program Ministerstwa Zdrowia. Szpital w Brzesku jest jednym z pięciu w Polsce, w których program jest testowany. Jeśli się sprawdzi zostanie wdrożony w innych placówkach.

  więcej

 • Szpital w Brzesku: Złodzieje ukradli armaturę z łazienki dla niepełnosprawnych

  Policjanci z brzeskiej komendy wyjaśniają okoliczności kradzieży, do której doszło w brzeskim szpitalu. Z ogólnodostępnej toalety dla niepełnosprawnych zlokalizowanej w holu na III piętrze budynku szpitala zniknęła armatura łazienkowa.

  więcej

 • Rekord frekwencji w kopalni w Wieliczce

  - Wielicką Kopalnię Soli odwiedziło w 2018 roku prawie 1,750 miliona osób. Rekordową frekwencję zanotowano także w tężni i uzdrowisku - informuje "Dziennik Polski".

  więcej

 • Off-road dla WOŚP: Organizatorzy zapraszają na przejażdżkę

  Już w najbliższą niedzielę 13 stycznia w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bocheńscy pasjonaci off-roadu z Operacji Solny Gród zapraszają mieszkańców miasta na przejażdżkę po nadrabskich bezdrożach.

  więcej

 • 24 lutego ponowne wybory w Starym Wiśniczu

  Wiadomo już kiedy odbędą się ponowne wybory do wiśnickiej rady miasta w okręgu Stary Wiśnicz. Głosowanie musi być powtórzone, bo sąd unieważnił to, które odbyło się 21 października z powodu "ewidentnego naruszenia przepisów kodeksu wyborczego".

  więcej

 • Radni zajęli się zerwaną umową na odbiór odpadów. 4 wnioski, 2 rozwiązania

  We wtorek na zwołanym w nadzwyczajnym trybie posiedzeniu komisji rewizyjnej radni rozmawiali na temat wypowiedzenia przez konsorcjum BZUK-Ekombud umowy na odbiór odpadów z terenu Bochni. Burmistrz Stefan Kolawiński wskazał dwa rozwiązania: rozpisanie nowego przetargu lub „dogadanie się” z miejską spółką (wyrównanie strat finansowych). Decyzja zapadnie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

  więcej

 • Opady śniegu. PINB przypomina o obowiązkach właścicielom obiektów budowlanych

  W związku z intensywnymi opadami śniegu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bochni przypomina właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o obowiązku zapewnienia, dochowując należytej staranności, bezpiecznego użytkowania obiektu.

  więcej

 • Skradł tablice rejestracyjne. Został ujęty po pościgu przez świadków

  BRZESKO. Do policyjnego aresztu trafił 35-letni mężczyzna, który będąc nietrzeźwy podjechał samochodem na teren jednej z prywatnych posesji w Okocimiu i z zaparkowanego tam pojazdu skradł tablice rejestracyjne. Podczas kradzieży został zauważony przez właściciela samochodu i członków jego rodziny, którzy rzucili się w pościg za sprawcą ujmując go i przekazując w ręce policjantów.

  więcej

 • Bochnia. Architekt miejski Dominika Ropek złożyła wypowiedzenie z pracy

  Ciąg dalszy zmian w bocheńskim magistracie. Po wprowadzeniu wraz z początkiem roku nowego regulaminu organizacyjnego i nowej struktury urzędu, we wtorek ogłoszono dwa nabory na kierownicze stanowiska.

  więcej

 • PRACA w IGLOO: Specjalista ds. sprzedaży

  więcej

 • Borzęcin: 34-letnia kobieta zaginęła bez śladu

  Rodzina, znajomi i policja szukają 34-letniej Grażyny Kuliszewskiej. Kobieta w piątek 4 stycznia wyszła z domu w Borzęcinie (powiat brzeski) i już nie wróciła. Nie nawiązała też kontaktu z rodziną.

  więcej

 • Łapanów w finansowych tarapatach. RIO układa budżet

  Gmina Łapanów (powiat bocheński) wpadła w poważne kłopoty. Samorząd, który dysponuje dochodami rzędu 38 mln zł rocznie (2018) jest zadłużony na prawie 28 mln zł (73%) i balansuje na krawędzi utraty płynności finansowej. Latem nie potrafił sam opracować programu naprawczego, zatem do pracy bierze się Regionalna Izba Obrachunkowa: będą oszczędności i cięcia, o dużych inwestycjach trzeba zapomnieć. Gminę czekają chude lata.

  więcej

 • W OSK "Auto-Miś" kurs prawa jazdy za 13 proc. ceny - to naprawdę się opłaca!

  Ośrodek Szkolenia Kierowców „Auto-Miś” ma podpisaną umowę z WUP Kraków i realizuje szkolenia na prawo jazdy kat. A i B z Projektu Kierunek Kariera.

  więcej

 • Odbiór śmieci: Miasto sprawdza, czy nałożyć karę za zerwanie umowy

  Pod koniec roku konsorcjum firm realizujące w Bochni usługę odbioru śmieci od mieszkańców, wypowiedziało umowę, która miała obowiązywać kolejne 2 lata. - Nie mamy jeszcze pełnych podstaw do oceny sytuacji. U radcy prawnego jest zapytanie o możliwości naliczenia kary na podstawie zawartej umowy - czekamy na odpowiedź - poinformował w poniedziałek Andrzej Koprowski z Urzędu Miasta Bochnia.

  więcej

 • Bochnia: Ponad 300 przedsiębiorców złożyło wnioski o mały ZUS. Czas jest tylko do jutra

  Właściciele małych firm, którzy chcą skorzystać z małego ZUS, muszą się spieszyć, wnioski można składać tylko do jutra tj. 8 stycznia. W Bochni dokumenty zgłoszeniowe, uprawniające do małego ZUS, złożyło już 309 przedsiębiorców.

  więcej

 • Powiat bocheński wydał kalendarz na 2019 rok

  Na kartach kalendarza znajdują się piękne zdjęcia obrazujące zabytki oraz wydarzenia, które organizowane są w ramach „Weekendu z zabytkami powiatu bocheńskiego”. Posiadaczem kalendarza może stać się każdy zainteresowany.

  więcej

 • PRACA w MILOO: Kierownik działu zaopatrzenia

  więcej

 • Kolejna ciężarówka uderzyła w wiadukt na ul. Wygoda

  W poniedziałek ok. godz. 13:10 jadąca od strony ul. Poniatowskiego ciężarówka uderzyła w konstrukcję wiaduktu kolejowego na ul. Wygoda w Bochni. To już kolejny przypadek w tym miejscu.

  więcej

 • Jacek Pająk nie jest już dyrektorem WUP Kraków

  Przegląd prasy

  - Kadrowa miotła PiS w Małopolsce ruszyła - donosi "Dziennik Polski" informując m.in. o tym, że stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie stracił Jacek Pająk, były starosta bocheński dwóch kadencji (2006 - 2014). - W ostatnich wyborach startował z list Koalicji Obywatelskiej do sejmiku, w którym większość zdobyło PiS - przypomina gazeta.

  więcej

 • Pobicie w jednym z bloków w Brzesku. Policja bada sprawę

  W jednym z bloków w Brzesku doszło do pobicia 50-letniego mężczyzny. Ślady krwi na schodach i korytarzu klatki schodowej zauważył przechodzący tamtędy mieszkaniec bloku, jak się później okazało kursant Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu. Młody funkcjonariusz słysząc odgłosy awantury i krzyki dochodzące z jednego z mieszkań postanowił interweniować.

  więcej

 • Odbiór śmieci: Komisja rewizyjna zajmie się sprawą zerwanej umowy

  Na wtorek 8 stycznia zaplanowano nadzwyczajne posiedzenie komisji rewizyjnej Rady Miasta Bochnia. Radni chcą zająć się opisaną przez Bochnianin.pl sprawą wypowiedzenia przez konsorcjum BZUK-Ekombud umowy na odbiór odpadów z terenu miasta oraz zapowiedziami koniecznych podwyżek.

  więcej

 • Bochnia: Trwa konkurs na prezesa kopalni. Zgłosił się były burmistrz

  W lutym Zbigniewowi Rojkowi, prezesowi Kopalni Soli Bochnia, kończy się trzyletnia kadencja. Dlatego rozpisano konkurs na nowego szefa spółki. Według informacji Bochnianin.pl o stanowisko postanowił ubiegać się Wojciech Cholewa.

  więcej

 • Stanisław Bukowiec delegatem do Związku Województw RP

  Podczas sesji małopolskiego sejmiku (piątek, 3 stycznia) radni wybrali delegatów do Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Zostali nimi Stanisław Bukowiec z Bochni oraz Marek Wierzba – radni województwa.

  więcej

 • UWAGA. W nocy chwyci mróz - będzie ślisko!

  Synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem. Na dzisiejszą noc prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Kierowcy, uważajcie na drogach!

  więcej

 • Niedziela: Charytatywne jasełka w kinie REGIS. Zbiórka na pomoc dla Michałka

  „Wesoła nowina, narodził się Bóg dziecina – historia prawdziwa, przy której serce ożywa” – takim mottem opatrzyli spektakl charytatywny rodzice i dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Bochni. Jasełka zostaną wystawione 6 stycznia (niedziela) 2019 r. o godz. 13. w dużej sali kina Regis.

  więcej

 • Brzesko: 51-latek nielegalnie produkował alkohol

  Policjanci z Brzeska w ramach zwalczania przestępczości związanej z nielegalną produkcją wyrobów w jednym z domów na terenie powiatu brzeskiego zlikwidowali linię produkcyjną i zabezpieczyli alkohol bez polskich znaków akcyzy. W miejscu zamieszkania 51-letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli także sprzęt do jego wytwarzania.

  więcej

 • Studniówka ZS Nr 1 - ZDJĘCIA

  Maturzyści z Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni ("Mechanik") wraz z osobami towarzyszącymi - w sumie około 400 osób - bawili się w piątek 4 stycznia na swoim balu studniówkowym w Folwarku Zalesie w miejscowości Grajów. Impreza zainaugurowała tegoroczny sezon studniówkowy. Wśród zaproszonych gości byli m.in. starosta bocheński oraz wójt gminy Bochnia.

  więcej

 • Dwóch wiceburmistrzów. Wiemy czym będą się zajmować

  Od stycznia 2019 roku burmistrz Bochni ma dwóch zastępców - jak już informowaliśmy w Bochnianin.pl, do Roberta Cerazego dołączył Gustaw Korta. Z początkiem roku wszedł w życie również nowy regulamin, który zmienił strukturę urzędu.

  więcej

 • Bochnia: KN-2 nadal nieprzejezdna. Termin otwarcia na razie nieznany

  Kolejne opóźnienie otwarcia ok. 270-metrowego odcinka drogi KN-2 od ul. Pileckiego do ul. Turkowskiego w Bochni. Przeszkodą jest nierozstrzygnięty spór z mieszkańcami. Wojewoda przesunął termin wydania decyzji do 18 stycznia 2019 r. Dlatego w optymistycznym wariancie droga zostanie otwarta pod koniec miesiąca.

  więcej

Najnowsze