Wydarzenia

 • Wiśnicki "Plastyk" z nowoczesną pracownią multimedialną

  W Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu otwarto nową pracownię multimedialną tzw. Pracownię Kominkową. Opiekunem jest Michał Nieć, nauczyciel specjalizacji fotografia artystyczna oraz przedmiotów artystycznych: podstawy fotografii i filmu oraz projektowanie multimedialne. Z pracowni korzystają wszyscy uczniowie w ramach specjalizacji, zajęć edukacyjnych artystycznych i pozalekcyjnych.

  więcej

 • Wypadek na KN-2. Trzylatek trafił do szpitala

  Zderzenie dwóch samochodów osobowych na KN-2 w pobliżu kotłowni MPEC. W wypadku poszkodowane zostało 3-letnie dziecko.

  więcej

 • Powiat: Kto wicestarostą? Są nowe przecieki

  Według nieoficjalnych informacji stanowisko wicestarosty bocheńskiego ma zająć Dorota Palej-Maliszczak, a nie Józef Mroczek. Starostą miałby zostać - jak już wcześniej informowaliśmy - Michał Góra. Wszyscy wymienieni do rady powiatu weszli z list Prawa i Sprawiedliwości.

  więcej

 • W piątek gra terenowa "Z potrzeby serca... Bochnia dla Niepodległej"

  W piątek 16 listopada uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bocheńskiego oraz szkół podstawowych z Bochni wezmą udział w grze miejskiej „Z potrzeby serca… Bochnia dla Niepodległej”.

  więcej

 • Narkotyki: W wynajmowanym domu 25-latek założył nielegalną uprawę

  POWIAT BRZESKI. Mieszkanka gminy Szczurowa jakiś czas temu wynajęła dom młodemu mężczyźnie. Ten w piwnicach budynku założył sobie uprawę konopi indyjskich. Sprawa wyszła na jaw, kiedy zaniepokojona dużym poborem prądu kobieta weszła do środka i odkryła nielegalną uprawę...

  więcej

 • Pracownicy bocheńskiego szpitala szkolili się z nowego systemu

  Kilkunastu pracowników bocheńskiego szpitala wzięło udział w szkoleniu z obsługi nowego systemu - Rejestru Asystentów Medycznych. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) oraz ZUS w Bochni.

  więcej

 • W bocheńskim szpitalu pożegnano wieloletnią pracownicę

  W Szpitalu Powiatowym w Bochni Wanda Spyrka przepracowała blisko 40 lat. Ostatnie 18 lat jako oddziałowa na oddziale ginekologii.

  więcej

 • Wyniki głosowania BO Małopolska 2019

  Znane są już wyniki głosowania trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Z bocheńskich projektów dofinansowanie otrzymał tylko jeden: „Raźniej w przyszłość - zajęcia warsztatowe z robotyki i programowania oraz języka angielskiego”.

  więcej

 • Świąteczne paczki dla Polaków na Litwie - trwa zbiórka darów

  Po raz kolejny Stanisław Dębosz organizuje akcję pomocy dla polskich dzieci na Litwie. - Ofiarujmy im choć odrobinę radości i uśmiechu. Chcemy jak co roku zorganizować paczki mikołajkowe dla dzieciaków w polskich placówkach szkolnych. Będąc często na Wileńszczyźnie obserwuję jak trudno tam żyć Polakom - mówi.

  więcej

 • Mali pacjenci bocheńskiego szpitala uczestniczyli w pokazie fizyki i chemii

  Przedstawiciele Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon przygotowali pokaz dla pacjentów oddziału dziecięcego bocheńskiego szpitala. W godzinnych zajęciach, które odbyły się 26 października, uczestniczyło kilkanaścioro dzieci hospitalizowanych w placówce w Bochni.

  więcej

 • Pierwsze porządki w Cerekwi. Powstanie tam ośrodek dla niepełnosprawnych

  Rodzice, podopieczni oraz pracownicy Fundacji Brata Alberta w ubiegłym tygodniu rozpoczęli prace porządkowe na terenie byłego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Cerekwi. To właśnie tam w przyszłym roku ma powstać Wielofunkcyjny Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych.

  więcej

 • Wypadek w Zawadzie. Ranną zabrał śmigłowiec LPR

  W czwartek ok. godz. 7:30 w Zawadzie (gmina Bochnia) samochód osobowy prowadzony przez 19-letnią kobietę uderzył w przydrożny mostek. Ranną do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

  więcej

 • Policyjna akcja "SMOG"

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzili w środę ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG".

  więcej

 • "Dwójka": Gra terenowa i teleturniej na 100 lat niepodległości - ZDJĘCIA

  Chcąc uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w czwartek Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni zorganizowała grę terenową „Detektywi na tropie historii’ oraz teleturniej „Wolna i Niepodległa Nasza Ojczyzna”.

  więcej

 • Uczniowie wiśnickiego "Plastyka" w Finlandii - ZDJĘCIA

  W dniach 14-26 października uczniowie Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu wraz z nauczycielami przebywali w Finlandii. W Instytucie Rzemiosła i Wzornictwa Lybecker w Raahe, wspólnie z Finami, kontynuowali prace nad projektem „Animacja i TIK jako nowa jakość wspomagania edukacji o dziedzictwie kulturowym Polski i Finlandii", w ramach programu Erasmus+.

  więcej

 • Zostań wolontariuszem WOŚP! Gdzie się zgłosić?

  więcej

 • Pierwsze obrady nowych radnych już za kilka dni

  Na 19 i 20 listopada zwołano pierwsze posiedzenia nowo wybranych rad miast, gmin i powiatów.

  więcej

 • "Kronika Bocheńska": Niepodległość, królowie puszczy i biegaczki

  Co sprawiło, że do Bochni niepodległość przyszła już 31 października 1918 roku? Na to pytanie szczegółowo odpowiada Ryszard Rybka. Jego artykuł jest jednym z kilku w listopadowym numerze bocheńskiego miesięcznika poświęconych obchodzonej właśnie rocznicy. Wspólnym mianownikiem dla paru innych materiałów jest bieganie. Trudno uwierzyć, ale do prędkości aż 60 kilometrów na godzinę potrafią rozpędzić się bohaterowie okładki, czyli żubry z Puszczy Niepołomickiej. Z sukcesami w maratonach na orientację startuje Izabela Osyszko, czyli wysportowana maturzystka z II LO, a górskie ultramaratony na pierwszym miejscu kończy Anna Leśniak, bochnianka, której historia pokazuje, jak pokonać nie tylko morderczy dystans, ale i poważną chorobę.

  więcej

 • Uwaga: Syreny zawyją w ramach ćwiczeń

  W dniach 14-15 listopada (termin zapasowy 16 listopada) odbędzie się ogólnopolskie ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczący zagrożenia z powietrza.

  więcej

 • PRACA w GZOSiP w Rzezawie: Główny Księgowy

  więcej

 • Nieoficjalnie: Stanisław Bukowiec poza zarządem województwa małopolskiego

  Według nieoficjalnych informacji marszałkiem województwa małopolskiego ma zostać Witold Kozłowski (PiS). Skład zarządu mają uzupełnić: Łukasz Smółka (PiS), Anna Pieczarka (PiS), Tomasz Urynowicz (Porozumienie Gowina) i Marta Lech-Malec (Solidarna Polska Ziobry). Z kolei przewodniczącym sejmiku ma zostać Rafał Bochenek (PiS), a wiceprzewodniczącą Iwona Gibas (PiS).

  więcej

 • Bochnia: Wypadek na deptaku wzdłuż Babicy. Nie żyje mężczyzna

  Nie żyje 50-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który we wtorek spacerując deptakiem wzdłuż Babicy w Bochni zasłabł i uderzył się głową w ławkę oraz krawężnik.

  więcej

 • Starostwo: Problemy z centralą telefoniczną

  Starostwo Powiatowe w Bochni informuje o awarii centrali telefonicznej. Dla wszystkich, którzy chcą się dodzwonić do Urzędu podajemy spis awaryjnych telefonów kontaktowych do poszczególnych wydziałów.

  więcej

 • Powiat przekazał Szpitalowi działkę pod budowę ZOLu

  Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn i wicestarosta Józef Mroczek w imieniu Zarządu Powiatu podpisali akt notarialny ustanawiając tym samym na rzecz bocheńskiego szpitala prawo nieodpłatnego użytkowania nieruchomościami gruntowymi położonymi w Bochni przy ul. Karolina.

  więcej

 • Harcerski Ogień Niepodległości na Placu Okulickiego - ZDJĘCIA, WIDEO

  Zwieńczeniem niedzielnego świętowania w Bochni stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości było spotkanie na Placu gen. Leopolda Okulickiego, gdzie zapłonął Harcerski Ogień Niepodległości.

  więcej

 • "10 strzałów ku chwale Ojczyzny" - ZDJĘCIA

  W Bochni tradycją stało się organizowanie zawodów strzeleckich "10 strzałów Ku Chwale Ojczyzny" połączonych ze zbiórką pieniędzy na cel charytatywny. Zawody są cyklicznie organizowane w święta narodowe 3 Maja i 11 Listopada.

  więcej

 • Święto Niepodległości - główne uroczystości w Bochni - ZDJĘCIA, WIDEO

  BOCHNIA. W niedzielne południe przed pomnikiem "Poległym za Wolność 1914-1920" przy ul. Orackiej odbyły się centralne bocheńskie uroczystości upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Nieco wcześniej w Bazylice Św. Mikołaja celebrowano mszę w intencji Ojczyzny, miasta i powiatu.

  więcej

 • I LO: Biało-czerwony bieg ulicami miasta - ZDJĘCIA

  Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni zorganizowała biało-czerwony bieg ulicami miasta.

  więcej

 • Weekend: Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości - PROGRAM

  więcej

 • Bochnia: Będzie 3. Bieg Mikołajów. Przyłącz się do charytatywnej akcji!

  Inicjatorzy dwóch poprzednich edycji przygotowują się do trzeciej. W powietrzu już czuć pozytywną energię! Do przedsięwzięcia mogą przyłączyć się wszyscy chętni - wystarczy się zgłosić i wpłacić dowolne datki, za które zakupione zostaną świąteczne paczki dla podopiecznych bocheńskiego Domu Dziecka i Domu Pomocy Społecznej.

  więcej

Najnowsze