Wydarzenia

 • PRACA w MILOO: Analityk sprzedaży

  więcej

 • Rzezawa: Będzie zmiana szefa Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli

  Wójt Rzezawy Mariusz Palej zdecydował o zwolnieniu kierownika Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli. Wkrótce zostanie rozpisany konkurs na to stanowisko.

  więcej

 • Bochnia: Architekt odchodzi. Jej decyzja jest ostateczna

  - Dziękuję przełożonym za słowa uznania, ale moja decyzja jest ostateczna - powiedziała w rozmowie z Bochnianin.pl architekt miasta Dominika Ropek. To reakcja m.in. na słowa zastępcy burmistrza Bochni Gustawa Korty, który w środę podczas konferencji prasowej powiedział, że Dominika Ropek „zastanawia się, czy nie zostać” i „może zostanie”.

  więcej

 • Spore zainteresowanie "małym ZUS-em" w Bochni

  Ponad 650 przedsiębiorców z Bochni zgłosiło się do małego ZUS. Termin na składanie dokumentów minął 8 stycznia. Następna szansa, na zgłoszenie chęci przystąpienia do małego ZUS, dopiero za rok.

  więcej

 • Stop Przemocy. W całym kraju już kilkanaście zatrzymań za mowę nienawiści

  Policjanci w całym kraju zatrzymali już kilkanaście osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków czy też takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska.

  więcej

 • Burmistrz Bochni oficjalnie przedstawił swojego nowego zastępcę

  Głównym tematem zwołanej na środę konferencji prasowej były zmiany organizacyjne w bocheńskim magistracie. Od stycznia burmistrz Bochni Stefan Kolawiński ma dwóch zastępców: Roberta Cerazego i Gustaw Kortę.

  więcej

 • Kobieta zmienną jest: Akcja Darmowa METAMORFOZA. Zgłoś się!

  Brak Ci pewności siebie? Marzysz o zmianie swojego wyglądu, poprawie sylwetki i samopoczucia? Chciałabyś zadbać o swoje zdrowie, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Zacznij od dziś, zgłoś się do akcji i oddaj się w ręce specjalistów! Przedsięwzięciu patronuje portal Bochnianin.pl.

  więcej

 • Zdobądź atrakcyjny zawód z Bohle Polska!

  Zespół Szkół Nr 2 w Bochni we współpracy z renomowaną firmą Bohle Polska już od pięciu lat oferuje możliwość zdobycia ciekawego zawodu – monter izolacji przemysłowych. Uczniowie decydujący się na podjęcie nauki w tej specjalizacji mają zapewnioną praktykę, a po ukończeniu szkoły dla chętnych zatrudnienie w firmie.

  więcej

 • W sobotę żałoba narodowa. Co ze studniówką "Budowlanki"?

  W najbliższą sobotę odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Już wcześniej zapowiedziano, że dzień pogrzebu będzie ogłoszony dniem żałoby narodowej w całym kraju. Czy to oznacza, że planowana na ten dzień studniówka Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni się nie odbędzie?

  więcej

 • Co stanie się z kostką granitową z rozbiórki płyty Rynku?

  Takie pytanie pod tekstem zapowiadającym środową konferencję prasową zadał jeden z internautów. Portal Bochnianin.pl poruszył tę kwestię na spotkaniu władz miasta z dziennikarzami.

  więcej

 • KN-2: Jest decyzja wojewody. Otwarcie za kilka tygodni

  - Jest już ostateczna decyzja wojewody utrzymująca w mocy decyzję starostwa, jednak zmieniającą ją w sposób powiedzmy kosmetyczny. Ten obiekt (1. odcinek II etapu KN-2 - przyp. red.) po niewielkich poprawkach powinien być w najbliższych tygodniach oddany do eksploatacji - poinformował w środę podczas konferencji prasowej Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

  więcej

 • Tlenek węgla w trzech mieszkaniach na os. Niepodległości

  We wtorek o godz. 21:17 bocheńscy strażacy zostali wezwani na os. Niepodległości w Bochni. W trzech mieszkaniach w bloku przy ul. Legionów Polskich 16 zanotowano przekroczenie dopuszczalnego stężenia tlenku węgla. Jedna osoba trafiła do szpitala.

  więcej

 • Szczepanów: Policja szuka świadków potrącenia 9-latki

  Brzescy policjanci proszą o zgłaszanie się świadków i osób posiadających informacje na temat wypadku drogowego, do którego doszło 5 stycznia w Szczepanowie. W rejonie przejścia dla pieszych została tam potrącona 9-letnia dziewczynka, kierowca uciekł.

  więcej

 • Burmistrz Bochni opowie o zmianach w magistracie

  Dziś na konferencji prasowej burmistrz Bochni ma przedstawić swojego nowego zastępcę oraz oficjalnie poinformować dziennikarzy o zmianach organizacyjnych w urzędzie miasta.

  więcej

 • PRACA: Firma STAL-CHEM ELEKTRO zatrudni elektryka

  Firma STAL-CHEM ELEKTRO Dorota Burkiewicz przyjmie elektryków z doświadczeniem.

  więcej

 • Czy urząd dobrze przygotował rewitalizację centrum Bochni?

  Kilka dni temu, podczas posiedzenia komisji rewizyjnej, padły pytania o prace trwające przy rewitalizacji centrum Bochni. - Gdyby w latach 60. (XX w.) rzetelnie podeszło się do tematu to być może dzisiaj nie prowadzilibyśmy żadnych badań archeologicznych, bo wszystko byłoby przebadane - powiedział Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

  więcej

 • Uwaga! Dziś też możliwa gołoledź

  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie zapowiada na dzisiejszy wieczór i noc możliwość wystąpienia w niektórych miejsach naszego regionu słabych opadów marznącego deszczu powodujących gołoledź.

  więcej

 • Liczne kolizje w powiecie bocheńskim

  Poniedziałkowe załamanie pogody było przyczyną wielu kolizji drogowych. Tylko w powiecie bocheńskim policji zgłoszono 9 takich zdarzeń. Z pewnością kolizji było jednak więcej, bo nie ma obowiązku zgłaszania ich służbom.

  więcej

 • Uwaga! Fatalne warunki do jazdy, na drogach szklanka!

  Kilkanaście minut opadów mokrego śniegu przy jednoczesnym spadku temperatury poniżej zera sprawiły, że w poniedziałek przed godz. 16:00 drogi w Bochni i okolicy zamieniły się w lodowiska.

  więcej

 • Jak łapać promieniowanie kosmiczne na smartfony? Wykład w "Mechaniku" - ZDJĘCIA

  W piątek w Zespole Szkół nr 1 w Bochni dr hab. Piotr Homola, profesor Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, zaprezentował wykład z astrofizyki oraz pokazał w jaki sposób łapać promieniowanie kosmiczne na... smartfony.

  więcej

 • 27. Finał WOŚP w Bochni - ZDJĘCIA

  Bocheński sztab 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w Hali Widowiskowo-Sportowej. Oprócz atrakcji dla dzieci przygotowano m.in. prezentację sekcji modelarskiej, pokazy pierwszej pomocy i koncerty. 60 wolontariuszy zarejestrowanych w bocheńskim sztabie WOŚP zebrało w sumie ponad 77 tys. zł.

  więcej

 • Styczniowe wycieczki z PTTK

  Bocheński oddział PTTK zaprasza w styczniu na dwie wycieczki: do Zakopanego na Puchar Świata w skokach narciarskich i Beskidu Niskiego.

  więcej

 • Gdów: Użył gołębia jako żywej przynęty

  Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gdowie otrzymali anonimowe zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem. Zgłaszający powiadomił dyżurnego jednostki, że za jedną z posesji w miejscowości Gdów do drzewa ktoś przywiązał żywego gołębia.

  więcej

 • Śmieci: Unikniemy podwyżek? Rząd chce umożliwić gminom dopłaty

  Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej" ministerstwo środowiska pracuje nad projektem ustawy, która pozwoli gminom dopłacać ze środków własnych do stawek za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Miałoby to pozwolić uniknąć podwyżek dla mieszkańców.

  więcej

 • Powiat: 97 tysięcy złotych dla NGO

  97 tys. zł trafi w tym roku do organizacji pozarządowych w ramach otwartego konkursu ofert z zakresu turystyki, kultury i kultury fizycznej. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są do 31 stycznia w Starostwie Powiatowym w Bochni.

  więcej

 • 49-letnia kobieta potrącona przez samochód

  KRÓTKO

  Do wypadku doszło w poniedziałek rano, około godz. 6:50. 49-letnia kobieta trafiła do szpitala.

  więcej

 • WOŚP i "Operacja Solny Gród". Przejażdżki off-roadowe nad Rabą - ZDJĘCIA

  W niedzielę nad Rabą (w okolicach ul. Wodociągowej) środowisko bocheńskich off-roadowców zorganizowało przejażdki terenówkami dla wszystkich chętnych. Podczas imprezy zbierano datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  więcej

 • Finał WOŚP w Bochni: Zebrano ponad 77 tys. zł

  60 wolontariuszy zarejestrowanych w bocheńskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierało w niedzielę datki do puszek na terenie Bochni i okolic.

  więcej

 • Studniówka ZS Nr 3 - ZDJĘCIA i WIDEO

  Maturzyści z sześciu klas Zespołu Szkół Nr 3 ("Ekonomik") wraz z osobami towarzyszącymi i nauczycielami, bawili się w sobotę na swojej studniówce zorganizowanej w bocheńskiej "Gospodzie Nad Rabą". Tradycyjnego Poloneza około 260 osób odtańczyło w czterech turach, by następnie przy dźwiękach orkiestry bawić się do białego rana!

  więcej

 • 9 kandydatów na stanowisko prezesa kopalni

  Aż 9 kandydatów złożyło dokumenty aplikacyjne w konkursie na prezesa zarządu Kopalni Soli Bochnia - wynika z naszych nieoficjalnych informacji.

  więcej

Najnowsze