Wydarzenia

 • Na Rynku będzie zimowy ogródek?

  Bocheński magistrat ogłosił przetarg na dzierżawę części płyty Rynku z przeznaczeniem pod prowadzenie ogródka kawiarnianego o pow. 120 m2 na okres od 1 października do 31 grudnia br.

  więcej

 • Pijani w Golfie rozbili się na drzewie

  W niedzielę około południa na wąskiej drodze w Borzęcinie (powiat brzeski) doszło do wypadku: samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Dwie osoby podróżujące pojazdem zostały ranne i trafiły do szpitala.

  więcej

 • Pożar lakierni w Krzeczowie

  6 zastępów strażaków gasiło w poniedziałek po południu pożar, który wybuchł w zakładzie lakierniczym działającym na terenie podbocheńskiego Krzeczowa.

  więcej

 • Budżet obywatelski 2017: kiedy wyniki?

  W nocy z 25 na 26 września zakończyło się głosowanie projektów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Bochni na 2017 rok. Urzędnicy poinformowali, że wyniki zostaną zaprezentowane w środę 28 września o godz. 12.00.

  więcej

 • II Bocheński Festiwal Podróżniczy "Na Świat - Korony Ziemi" - zdjęcia

  W sobotę 24 września w Kopalni Soli Bochnia zorganizowano II Bocheński Festiwal Podróżniczy „Na Świat - Korony Ziemi”. 250 metrów pod ziemią można było wysłuchać ciekawych relacji z podróży do różnych miejsc naszego globu.

  więcej

 • Tylko w OSK "Auto-Miś" Suzuki Baleno - Nowy samochód do nauki jazdy

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich kursantów OSK "Auto-Miś" jako jedyny spośród ośrodków w Bochni wzbogacił swoją flotę o nowy samochód.

  więcej

 • Koncepcja nowego studium Bochni

  Na stronie internetowej miasta udostępniono koncepcję nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Miasta Bochnia. Na temat roboczej wersji tego dokumentu rozmawiano ostatnio podczas posiedzenia komisji rewizyjnej. Koncepcja była też omawiana podczas nieformalnego spotkania z mieszkańcami.

  więcej

 • PSP 1: Charytatywna kawiarenka pełna słodkości!

  W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 trwa charytatywna kawiarenka - można tu kupić słodkie wypieki przygotowane przez rodziców i uczniów. Szkolna społeczność zbiera pieniądze na leczenie chorej na raka koleżanki, 9-letniej Sary.

  więcej

 • PRACA: Werner Kenkel Bochnia Sp. z o.o. zatrudni operatora maszyn

  więcej

 • Przedyskutowano zmiany do projektu uchwały o parkowaniu w Bochni

  Trwają prace dotyczące zmian w systemie parkowania w Bochni. Radni komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, którzy zainicjowali zmiany, dyskutowali ostatnio na temat poprawek do krytykowanego projektu uchwały przygotowanego przez urzędników. Drugie czytanie dokumentu zapowiedziano na październik.

  więcej

 • e-Usługi w Gminie Bochnia

  Gmina Bochnia pozyskała 1 224 796,82 zł na realizację projektu „e-Usługi w Gminie Bochnia” w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Całkowita wartość zadania wynosi 1 636 052,54 zł, a termin zakończenia jego realizacji przypada na kwiecień 2018r.

  więcej

 • Weekend: 1. urodziny "Galerii Bocheńskiej"

  Zlokalizowana w Rynku "Galeria Bocheńska" będzie świętować w najbliższy weekend swoje 1. urodziny. Klienci robiący tu zakupy w piątek, sobotę i niedzielę mogą liczyć na dodatkowe upominki, zniżki i usługi. Będą też atrakcje dla dzieci oraz akcent muzyczny: na sobotni wieczór w restauracji Salina zaplanowano koncert duetu "PiS" (Piotrek i Sierściu). Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

  więcej

 • Budżet Obywatelski Bochni na 2017 rok: w weekend głosowanie w lokalach

  Trwa glosowanie projektów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Bochni na 2017 rok. Głosować przez internet można do niedzieli 25 września, a głosowanie w lokalach wyborczych zaplanowano na 24-25 września.

  więcej

 • PRACA: Firma Miloo zatrudni elektronika

  więcej

 • Włosi z wizytą w gminie Bochnia - zdjęcia

  Od 12 do 18 września w podbocheńskich Proszówkach gościła grupa włoskiej młodzieży z miejscowości Mistretta na Sycylii. Ich przyjazd do Polski był wynikiem współpracy między Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni a stowarzyszeniem „World Net” z Włoch.

  więcej

 • Matura 2016: powiat bocheński na pierwszym miejscu w Małopolsce!

  Biorąc pod uwagę zdawalność tegorocznej matury z uwzględnieniem wyników z sesji majowej, czerwcowej i sierpniowej, wyniki uczniów szkół na terenie powiatu bocheńskiego są najlepsze w województwie małopolskim.

  więcej

 • I LO: "Wszyscy jesteśmy migrantami"

  Sześciodniowy polsko-grecki projekt realizowało w ostatnich dniach I Liceum w Bochni z Liceum Athina w Trikali. Obydwie szkoły współpracują już od 12 lat i zrealizowały wspólnie cztery wieloletnie projekty, ostatni w ramach unijnego programu Erasmus+. Ostatni projekt poświęcony był migracjom i nosił tytuł „Wszyscy jesteśmy migrantami”.

  więcej

 • Trwają prace na boisku przy "Mechaniku"

  Starostwo Powiatowe w Bochni otrzymało dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na przebudowę boiska sportowego przy Zespole Szkół nr 1 w Bochni. Prace już trwają.

  więcej

 • Księża ograli samorządowców. Zebrano 7,5 tys. zł - zdjęcia

  - Ponad 7,5 tys. zł udało się zebrać podczas niedzielnego meczu charytatywnego - poinformowała Fundacja Auxilium. Na murawie boiska MOSiR starły się drużyny samorządowców i księży. Lepsza okazała się ta druga, wygrywając 9:2.

  więcej

 • Zderzenie Golfa z autobusem

  Do wypadku doszło we wtorek rano na drodze krajowej nr 75 Brzesko - Nowy Sącz w okolicach Czchowa (powiat brzeski).

  więcej

 • Podpalił motel w centrum Brzeska

  Policja zatrzymała 28-latka, który celowo spowodował piątkowy pożar w motelu w centrum Brzeska.

  więcej

 • Oszuści sprzedali piasek jako... pył miedziany

  Policjanci z Bochni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oszukali pracownicę punktu skupu złomu zyskując na tym procederze blisko 1700 złotych. Oszuści zaoferowali kobiecie do sprzedania „pył miedziany” w ilości 141 kg. Wkrótce okazało się, że w workach nie było drogiego metalu tylko piasek, wyglądem przypominający opiłki miedzi. Za oszustwo sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

  więcej

 • II etap KN-2 podzielony już na 3 odcinki

  Władze Bochni wycofały się z pomysłu podziału II etapu trasy północno-zachodniej (tzw. KN-2) na dwa odcinki. Nowy pomysł to podział na... trzy fragmenty. Budowa pierwszego planowana jest na 2017 a ostatniego na 2019 rok.

  więcej

 • Kto został Sołtysem Roku?

  W wyniku konkursu, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sołtysów i Członków Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej został wyłoniony przez komisję konkursową Sołtys Roku 2015 Ziemi Bocheńskiej.

  więcej

 • Potrącenie pieszej na ul. Legionów Polskich

  Idąca chodnikiem 47-letnia piesza została ranna po tym jak na ul. Legionów Polskich uderzył w nią zbyt szybko jadący samochód osobowy. Kierowca miał prawo jazdy... od 20 dni.

  więcej

 • 3 mln zł dotacji dla Bochni na remont ulic

  Bochnia pozyskała 3 mln zł dotacji z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 na remont ulic: Brodzińskiego, Nowy Świat, Legionów Polskich, Krakowskie Przedmieście, Krakowska, Świętokrzyska, Oracka, Czackiego, Stasiaka, Gołębia i Bernardyńska. Inwestycja zostanie zrealizowana w najbliższych tygodniach. W poniedziałek władze miasta podpisały umowę z wykonawcą.

  więcej

 • Uchwała antysmogowa dla całej Małopolski?

  PRZEGLĄD PRASY

  - Tylko nowoczesne kotły i zakaz stosowania odpadów węglowych - władze województwa chcą wprowadzić uchwałę antysmogową dla całej Małopolski - informuje w dzisiejszym wydaniu "Gazeta Wyborcza".

  więcej

 • Brzesko: 33-latek trafił do szpitala po ataku os

  ZASŁYSZANE W ETERZE

  - 33-letni mężczyzna trafił na Odział Intensywnej Terapii w brzeskim szpitalu. Zaatakował go rój os, których gniazdo znajdowało się tuż obok Schroniska Młodzieżowego w Brzesku - poinformowało RDN Małopolska.

  więcej

 • Nowoczesna przedstawia małopolskich "Misiewiczów"

  W poniedziałek 19 września w Krakowie odbyła się konferencja prasowa Nowoczesnej Małopolski z udziałem posła Jerzego Meysztowicza oraz przewodniczącego regionu Grzegorza Filipka, podczas której zaprezentowano listę „Misiewiczów” z naszego regionu.

  więcej

 • Policja przechwyciła nielegalny tytoń i alkohol

  Brzescy kryminalni zatrzymali w piątek w Borzęcinie 51-letniego mężczyznę, przy którym znaleźli duże ilości nielegalnego alkoholu i tytoniu.

  więcej

Najnowsze