Wydarzenia

 • W Małopolsce żyje się najdłużej

  75,1 lat w przypadku mężczyzn oraz 82,4 w przypadku kobiet – te liczby potwierdzają, że Małopolska to region, którego mieszkańcy żyją najdłużej. Taki wniosek wypływa z opublikowanej przez Główny Urząd Statystyczny analizy przeciętnego trwania życia Polaków w 2015 roku.

  więcej

 • Dożynki w Gm. Bochnia - program

  Wójt Gminy Bochnia, Sołtys Wsi Nieszkowice Małe i Dyrektor GCKCziS w Bochni serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 28 sierpnia w Nieszkowicach Małych.

  więcej

 • Pożegnanie Lata w Rzezawie - program

  Wójt Gminy Rzezawa, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie serdecznie zapraszają do udziału w imprezie plenerowej „Pożegnanie Lata w Gminie Rzezawa”, która odbędzie się 27 sierpnia 2016r. na boisku sportowym w Rzezawie.

  więcej

 • Kasia Cerekwicka i gwiazda disco polo na dożynkach w gminie Drwinia - program

  W dniu 28 sierpnia 2016 r. zapraszamy mieszkańców gminy Drwinia i sąsiednich miejscowości oraz wszystkich chętnych do udziału w Gminnych Dożynkach, które odbędą się na Stadionie w Świniarach.

  więcej

 • PRACA: Dyckerhoff zatrudni w Bochni

  więcej

 • DJ z Wiśnicza został Plażowym Mistrzem Polski

  Pochodzący z Nowego Wiśnicza Przemysław 'PEMA !' Nowak został Plażowym Mistrzem Polski DJ'ów 2016.

  więcej

 • Starosta wręczył awanse nauczycielom

  6 nauczycieli kontraktowych zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Bocheński w wyniku postępowania egzaminacyjnego uzyskało awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.

  więcej

 • Strefa sportu powstanie przy szkole w Borku

  Przy Szkole Podstawowej w Borku w Gminie Rzezawa powstanie szkolna strefa sportu, a w niej wielofunkcyjne boisko, kort tenisowy i zielona siłownia. Koszt: prawie 730 tys. złotych brutto.

  więcej

 • Będzie rewolucja w parkowaniu w centrum Bochni

  Władze miasta szykują spore zmiany w strefie płatnego parkowania w centrum Bochni. Opłaty będą wyższe, pobierane w większej liczbie miejsc, pojawią się parkomaty. Wszystko po to, by zwiększyć rotację samochodów na parkingach w śródmieściu.

  więcej

 • Powiat: Rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów

  Zarząd Powiatu zatwierdził wyniki konkursu na stanowisko dyrektora Bursy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie.

  więcej

 • Bochnia: Gradobicie przerwało dożynki - wideo

  W niedzielę na Placu Sanktuaryjnym przy bazylice św. Mikołaja w Bochni delegacje rolników gmin powiatu bocheńskiego brały udział w tradycyjnych dożynkach. W czasie gdy dziękowano za tegoroczne plony, niebiosa zesłały na uczestników mszy najpierw obfity deszcz, a następnie wichurę i gradobicie. Nabożeństwo trzeba było przerwać...

  więcej

 • KOD rozdawał ulotki na Rynku w Bochni

  W sobotę swój namiot na bocheńskim rynku rozbili Działacze Komitetu Obrony Demokracji z oddziału tarnowskiego. Przechodniom rozdawano egzemplarze Konstytucji RP oraz ulotki, przygotowano też słodki poczęstunek.

  więcej

 • Złodziej w rękach policji

  Bocheńscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który na przełomie lipca i sierpnia trzykrotnie dokonał kradzieży pieniędzy.

  więcej

 • Pierwszy Piknik Quadowy - przyjedź na swoim quadzie!

  Hej, zapraszamy na imprezę właścicieli i pasjonatów quadów i sportów motorowych. Spotykamy się w sobotę w Rzezawie, w salonie i serwisie AR MOTO.

  więcej

 • PRACA dla kierowcy w pizzerii

  więcej

 • Akcja KOD na Rynku w Bochni

  W najbliższą sobotę 20 sierpnia w godz. 10:00 - 17:00 na Rynku w Bochni trwać będzie akcja zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji (KOD).

  więcej

 • Zlot woJOWników. Kukiz i Liroy w Borzęcinie

  PRZEGLĄD PRASY

  Podczas weekendu w Borzęcinie (powiat brzeski) odbędzie się drugi ogólnopolski zlot woJOWników Kukiza. Sam parlamentarzysta zaśpiewa też na scenie - czytamy w czwartkowym wydaniu "Gazety Krakowskiej".

  więcej

 • Narkotyki: Uprawiał konopie w szafie

  Mundurowi zatrzymali mieszkańca gminy Borzęcin (powiat brzeski), który w specjalnie przystosowanej szafie prowadził uprawę konopi indyjskich. Mężczyźnie udowodniono także inne przestępstwa narkotykowe.

  więcej

 • Powstanie nowoczesny budynek rehabilitacji w Rzezawie

  18 sierpnia wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej podpisał umowę z firmą „BILIT”, która ma zrealizować zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku usług publicznych z przeznaczeniem na usługi rehabilitacji wraz z instalacjami wewnętrznymi i infrastrukturą towarzyszącą”.

  więcej

 • Modna jesień w najniższej cenie! - Galeria Bocheńska

  Wieczory i poranki coraz chłodniejsze, czas zacząć kompletowanie cieplejszej odzieży! Jak przygotować swoją szafę na modną jesień? Odwiedzajcie dział końcówki kolekcji w Galerii Bocheńskiej na poziomie +2, gdzie znajdziecie zestawy odzieży znanych i lubianych marek w wyprzedażowych cenach.

  więcej

 • Starsze małżeństwo straciło 7 tys. zł

  Oszuści w rękach policji

  Wczoraj (17 sierpnia) policja ujęła dwóch sprawców oszustwa metodą „na wnuczka”, którzy wyłudzili w ten sposób między innymi od starszego małżeństwa z Bochni pieniądze w kwocie 7000 zł.

  więcej

 • Wiśnickie Specjały i koncert Brathanków - zdjęcia

  W niedzielę i poniedziałek (14-15 sierpnia) na Rynku w Nowym Wiśniczu trwał Jarmark „Wiśnickie Specjały”. Muzyczną gwiazdą imprezy był zespół Brathanki.

  więcej

 • Nieszkowice: Pamięć o Lotnikach Polskich - zdjęcia

  Jak co roku, 14 sierpnia w Nieszkowicach Wielkich uczczono pamięć tragicznie zmarłych Lotników Polskich - Załogi Liberatora niosącej pomoc Powstańcom walczącej Warszawy.

  więcej

 • Rocznica Cudu nad Wisłą: Kwiaty dla Bohaterów

  15 sierpnia, w 96. rocznicę Cudu nad Wisłą, uczczono pamięć poległych w tym wydarzeniu składając wiązanki kwiatów przy tablicy "Miasto Bochnia swoim Bohaterom 1920 - 1930" znajdującej się na fasadzie Muzeum im. prof. Stanisława Fischera.

  więcej

 • Długi weekend: 4 wypadki na Bocheńszczyźnie

  W długi weekend pomiędzy 12 a 15 sierpnia 2016 r. na drogach powiatu bocheńskiego wydarzyły się łącznie 4 wypadki oraz 2 kolizje, 4 osoby zostały ranne.

  więcej

 • 690-lecie Cerekwi - zdjęcia

  W sobotę 13 sierpnia świętowano 690-lecie Cerekwi (gmina Bochnia). Pierwsza wzmianka o tej wsi pochodzi z 1326 roku.

  więcej

 • Spacery badawcze w centrum Bochni

  W związku z prowadzonymi pracami w ramach II etapu przygotowywania Gminnego Programu Rewitalizacji, burmistrz Bochni zaprasza mieszkańców do udziału w spacerach badawczych połączonych z warsztatami, które odbędą się w środę 17 sierpnia.

  więcej

 • ZUS w Bochni wstrzymał w pierwszym półroczu świadczenia na 0,5 mln zł

  Kwota cofniętych lub zmniejszonych świadczeń po kontroli zwolnień lekarskich przez ZUS Inspektorat w Bochni po pierwszym półroczu 2016 r. wyniosła ponad 0,5 mln złotych. Chodzi głównie o ograniczenie świadczeń w przypadku ustania tytułu do ubezpieczeń.

  więcej

 • Włóczęga po Bieszczadach z PTTK

  Bocheński oddział PTTK zaprasza jesienną włóczęgę po Bieszczadach. Planowane są trzy terminy wyjazdów: 10-11.09.2016 (dwudniowy), 16-18.09.2016 (trzydniowy) i 08-09.10.2016 (dwudniowy).

  więcej

 • Brzeska policja ostrzega przed oszustami

  Metody oszustwa „na wnuczka”, „na policjanta”, „na członka rodziny” są nadal jedną z metod działania sprawców, których celem jest wyłudzić pieniądze, zwłaszcza od osób starszych. W ostatnim czasie na terenie powiatu brzeskiego to właśnie metodą „na członka rodziny” sprawcy chcieli oszukać cztery rodziny. Na szczęście rozmówcy w porę zorientowali się i uniknęli przykrych dla siebie konsekwencji finansowych.

  więcej

Najnowsze