• Gracje Bocheńskie 2015 - GABRIELA

  Pierwsza wiosenna kandydatka do tytułu Gracji Bocheńskiej 2015 zdecydowała się na naukę w bocheńskim „mechaniku”, bo zainteresował ją profil językowy gwarantujący w tygodniu aż sześć godzin angielskiego, cztery niemieckiego i jedną francuskiego.

  czytaj więcej

 • Spełniamy marzenia o szczupłej sylwetce

  Powodów przybierania na wadze jest wiele: niewłaściwe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia, zmiany zachodzące w ciele w czasie ciąży czy menopauzy. Jednak skutek zawsze jest ten sam – niezadowolenie ze swojego wyglądu. Nie wiesz jak poradzić sobie ze zbędnymi kilogramami? Przyjdź do dietetyka Naturhouse – pomożemy spełnić Twoje marzenia o szczupłej sylwetce!

  czytaj więcej

 • OSK AutoMoto: Sprawdź terminy kursów

  Zapraszamy do skorzystania z oferty Ośrodka Szkolenia Kierowców AUTO-MOTO w Bochni. Terminy najbliższych kursów: 30 kwietnia, 14 maja oraz 28 maja. Start o godz. 17:00. Szczegóły na plakacie.

  czytaj więcej

 • Miloo zbuduje nową fabrykę w Wiśniczu

  Miloo Electronics, spółka córka firmy Igloo, postawi w Starym Wiśniczu halę produkcyjną, w której powstawać będzie najnowocześniejsze na świecie oświetlenie LED. Dynamicznie rozwijająca się firma docelowo zatrudni tu nawet 200 osób.

  czytaj więcej

 • I Podziemne Warsztaty Turystyczne

  9 i 10 kwietnia w Kopalni Soli Bochnia miały miejsce I Podziemne Warsztaty Turystyczne.

  czytaj więcej

 • Kilkanaście milionów dla gminy Drwinia?

  Gmina Drwinia ma szansę stać się perłą turystyczną powiatu bocheńskiego. Kompleksowa wizja rozwoju turystycznego i rekreacyjnego tego regionu przygotowana przez gminnych urzędników, została doceniona przez specjalistów i władze Województwa Małopolskiego.

  czytaj więcej

 • "Iskra miłosierdzia" i taniec uwielbienia w Łapczycy

  Szkolne Koło Caritas ZSG w Łapczycy we współpracy z Parafią pw św. Anny w Łapczycy już po raz drugi zorganizowało akcję „Iskra miłosierdzia”, której celem jest głoszenie orędzia o Bożym Miłosierdziu i zarażanie nim innych ludzi.

  czytaj więcej

 • Radni nie przyjęli programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi. "95 tys. zł to kwota porażająca". Co teraz?

  Podczas marcowej sesji bocheńscy radni nie przyjęli Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasta Bochnia w 2015 roku. Ich zdaniem zapisana w uchwale kwota 95 tys. zł na rok to zbyt dużo. Urzędnicy byli przekonani, że przegłosowanie "programu" będzie formalnością, bo w styczniu radni przyjęli uchwałę budżetową, w której zabezpieczono już tę kwotę.

  czytaj więcej

 • Gimnazjum w Nieszkowicach Wielkich z najwyższym wskaźnikiem EWD w Małopolsce

  Z zestawienia „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że Gimnazjum w Nieszkowicach Wielkich w gminie Bochnia to najlepsze małopolskie gimnazjum. Placówka zajęła pierwsze miejsce w rankingu uwzględniającym wskaźnik EWD, czyli edukacyjnej wartości dodanej.

  czytaj więcej

 • Warsztaty dla gimnazjalistów w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu

  Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu zaprasza gimnazjalistów, którzy chcą kontynuować naukę w wiśnickim „Plastyku”, na dwudniowe, bezpłatne warsztaty z rysunku, malarstwa i rzeźby. W trakcie zajęć, pod korektą pedagogów, realizowane będą ćwiczenia obejmujące zagadnienia z egzaminu wstępnego.

  czytaj więcej

 • ŚDM: W piątek spotkanie z wolontariuszami

  Parafialne Komitety Organizacyjne ŚDM informują, że w ten piątek (17 kwietnia) odbędzie się pierwsze szkolenie dla wolontariuszy ŚDM - w parafii św. Mikołaja o 19:00 w Kościele Szkolnym, zaś w parafii św. Pawła o 18:30 w salce młodzieży.

  czytaj więcej

 • Miód, lody i kiełbasa powalczą o tytuł produktu regionalnego

  We wtorek 14 kwietnia w siedzibie Urzędu Miasta Bochnia Komisja Konkursowa oceniła produkty zgłoszone do Konkursu „Mój Rynek - Mój produkt 2015 r.”. Wybrano 4 propozycje (z 5 zgłoszeń 1 nie spełniało wymogów) i przesłano do Urzędu Marszałkowskiego, do kolejnego, regionalnego etapu Konkursu.

  czytaj więcej

 • Poseł Włodzimierz Bernacki: "Bronisław Komorowski oszukał swoich wyborców"

  Poseł Włodzimierz Bernacki (Prawo i Sprawiedliwość) odniósł się w środę 15 kwietnia podczas konferencji prasowej w Bochni do obietnic Bronisława Komorowskiego wyrażonych m.in. 30 czerwca 2010 roku w czasie debaty poprzedzającej wybory prezydenckie.

  czytaj więcej

 • Następny inwestor w bocheńskiej Strefie

  Miastu udało się sprzedać kolejną działkę w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Swoją inwestycję zrealizuje tu Firma Inżynieryjno - Usługowo- Montażowa "HAL-MONT" z siedzibą w Bochni.

  czytaj więcej

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Wyniki powiatowych eliminacji

  W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni rozegrano powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do rywalizacji przystąpiło 23 uczestników. Reprezentowali: miasto Bochnię, gminę Bochnia, Drwinia, Nowy Wiśnicz, Lipnica Murowana, Łapanów, Trzciana, Rzezawa, Żegocina.

  czytaj więcej

 • Wiśnicz: Złodziej próbował ukraść XVII-wieczny krzyż

  Nieznany sprawca próbował ukraść zabytkowy XVII-wieczny krzyż ze ściany frotowej Muzeum Ziemi Wiśnickiej. Kradzież się nie udała, bo złodzieja spłoszył alarm - poinformowało radio RDN Małopolska.

  czytaj więcej

 • W II LO rozmawiali o cyberprzemocy

  We wtorek 14 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni zorganizowano Forum Samorządów Uczniowskich pod hasłem „CYBERPRZEMOC - TO NIEMOC”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów uczniowskich ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu bocheńskiego.

  czytaj więcej

 • Minister spraw wewnętrznych wizytowała budowaną w Bochni nową strażnicę

  Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska odwiedziła w poniedziałek 13 kwietnia bocheńskich strażaków. W czasie spotkania z udziałem wojewody małopolskiego Jerzego Millera, starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Mroza oraz Komendanta Powiatowego bryg. Krzysztofa Kokoszki, minister zapoznała się ze stanem realizacji budowy nowej strażnicy.

  czytaj więcej

 • Ukradł 22 kg miedzi i schował w zaroślach

  Bocheńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w nocy z 10 na 11 kwietnia ukradł 22 kg miedzi z terenu punktu złomu w Bochni. Śledczy odzyskali skradziony metal o wartości 440 złotych i przekazali go właścicielowi, a 27-letniemu złodziejowi przedstawili zarzut kradzieży, za co grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  czytaj więcej

 • 2,6 tys. zł z charytatywnego maratonu zumby

  2610 zł - to dochód z charytatywnego maratonu zumby, który odbył się w minioną sobotę w Bochni.

  czytaj więcej

 • Teofil Wojciechowski przy obelisku znowu o "długim ramieniu Moskwy"

  W poniedziałek 13 kwietnia przy obelisku Ofiar Katynia w Bochni odbyła się krótka uroczystość w ramach bocheńskich obchodów 75. rocznicy zbrodni katyńskiej. Nawiązując do sytuacji na Ukrainie burmistrz Stefan Kolawiński stwierdził, że „może cieszymy się pokojem w sposób niekoniecznie trwały i uzasadniony”. Z kolei Teofil Wojciechowski przyznał: „następna może być Polska”.

  czytaj więcej

 • 14-latek wiózł pijanego ojca na motorze

  Nietrzeźwy 37 latek chcąc uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pojazdem mechanicznym w tym stanie kazał się wieźć nieletniemu synowi na motorze. W najbliższym czasie 37 latek odpowie przed sądem m.in. za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania, a sprawą 14 latka zajmie się sąd rodzinny.

  czytaj więcej

 • Bochnia: Niewybuchy przy torach kolejowych

  5 niewybuchów znaleziono dziś przed południem podczas prac modernizacyjnych linii kolejowej w Bochni. Roboty przerwano, na miejscu pojawiła się już policja, wezwano też jednostkę saperów.

  czytaj więcej

 • 75. rocznica zbrodni katyńskiej

  Burmistrz Bochni zaprasza na obchody 75. rocznicy zbrodni katyńskiej, które odbędą się 13 kwietnia 2015 r. o godzinie 12.00.

  czytaj więcej

 • Ruszył sezon na lody w Cafetterii Espresso

  Ciasto bezglutenowe, kawa bezkofeinowa oraz oczywiście lody bez cukru - wszystkie te zdrowe produkty znajdziecie w bocheńskiej Cafetterii Espresso. Serdecznie zapraszamy do naszego lokalu w centrum Bochni przy ul. Rynek 12!

  czytaj więcej

 • Teofil Wojciechowski o Smoleńsku: "zbrodniarze", "długie ramię Moskwy!"

  Msza św. w Bazylice św. Mikołaja w Bochni i krótka uroczystość przy obelisku Ofiar Katynia złożyły się na bocheńskie obchody piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej. W piątek 10 kwietnia przy obelisku przemawiali: poseł Włodzimierz Bernacki, burmistrz Bochni Stefan Kolawiński i były burmistrz Bochni Teofil Wojciechowski.

  czytaj więcej

 • O promocji Bochni na komisji kultury. Dyskusja zeszła na temat estetyki

  Podczas ostatniego posiedzenia komisji kultury radni zaznajomili się z krótkoterminową strategią promocji Bochni. Dyskusja zeszła na temat estetyki miasta. - To jest realność naszego miasta. Promocję trzeba zacząć od podstaw - zauważył radny Marek Gruca.

  czytaj więcej

 • II LO: Forum samorządów uczniowskich o cyberprzemocy

  W najbliższy wtorek, tj. 14 kwietnia 2015 roku o godz. 9.00 w II LO im. Orła Białego w Bochni odbędzie się Forum Samorządów Uczniowskich połączone z debatą. Tematem Forum będzie: „CYBERPRZEMOC – TO NIEMOC”.

  czytaj więcej

 • 45 tys. zł dla organizacji pozarządowych

  Burmistrz Bochni ogłosił kolejny otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Gminy Miasta Bochnia w 2015 roku. Do rozdania jest 45 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Sobota: Maraton Zumby z nagrodami!

  Już jutro (sobota, 11 kwietnia) odbędzie się charytatywny maraton zumby podczas którego zbierane będą środki na rehabilitację Kasi Węgrzyn - bochnianki uratowanej spod lawiny.

  czytaj więcej