Wydarzenia

 • Dzień Dziecka w Gminie Bochnia

  4 czerwca na boisku sportowym w Majkowicach zaplanowano blok imprez z okazji Dnia Dziecka. Gwarancją świetnej zabawy są przygotowane przez wykwalifikowanych animatorów GCKCziS oraz klubu Orinoko niebanalne gry i zabawy dla dzieci.

  więcej

 • PRACA: TT Plast zatrudni Operatora maszyn

  więcej

 • Radny o zebraniu na os. Proszowskie: Doszło do gorszącej przepychanki

  Podczas czwartkowej sesji radny Bogdan Kosturkiewicz poruszył temat ostatniego zebrania mieszkańców osiedla Proszowskie. Według jego relacji doszło do „gorszącej przepychanki” burmistrza Bochni i przewodniczącego os. Proszowskie. - Pan burmistrz nie chciał oddać mikrofonu panu przewodniczącemu, który chciał poprowadzić to zebranie - mówił Bogdan Kosturkiewicz.

  więcej

 • Kurs pierwszej pomocy dla 1000 uczniów

  Po raz drugi Starostwo Powiatowe w Bochni realizuje program pn. „Uczmy się ratować życie - pierwsza pomoc przedmedyczna”. To zajęcia z pierwszej pomocy dla ok. 1000 uczniów II klas szkół ponadgimnazjalnych.

  więcej

 • Życzenia z okazji Dnia Matki od Starosty Bocheńskiego

  więcej

 • Radni dorzucili 125 tys. zł na remont dachu PSP4. Inwestycja nadal niepewna

  125 tys. złotych dorzuciła Rada Miasta Bochnia podczas czwartkowej sesji do remontu dachu sali gimnastycznej PSP4/IILO. Inwestycja nadal jednak stoi pod znakiem zapytania, bo kosztorys jakim dysponuje miasto opiewa na kwotę 480 tys. zł, a powiat na razie deklaruje współfinansowanie na poziomie 125 tys. zł. Przy obecnym wkładzie miasta w wysokości 250 tys. zł to nadal o ponad 100 tys. zł za mało.

  więcej

 • 24-letnia złodziejka okradła dwa sklepy

  Zarzuty kradzieży usłyszała 24-letnia mieszkanka powiatu bocheńskiego. Kobieta dwukrotnie dokonała kradzieży różnego rodzaju artykułów w sklepach na terenie Brzeska. 24-latka wyniosła towar wart ponad 1200 złotych. Za kradzież grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

  więcej

 • Mount Everest: Ekipa z Bochni wraca bez zdobycia szczytu. A było tak blisko!

  Po 43 dniach wyprawy zabrakło naprawdę niewiele, by Szczepan Brzeski i Sylwia Bajek zdobyli szczyt najwyższej góry świata. Byli zaledwie o pół godziny drogi od celu. Co się stało?

  więcej

 • Pieniądze na odnowę zabytków. Wnioski do 9 czerwca

  Do 9 czerwca można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. O dotację może ubiegać się właściciel lub posiadacz zabytku wpisanego do rejestru zabytków, który znajduje się na terenie Powiatu Bocheńskiego.

  więcej

 • Wybrano firmę, która rozbuduje oczyszczalnię ścieków w Bochni

  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bochni rozstrzygnęło przetarg na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków. Wybrano ofertę firmy IDS-BUD S.A. z Warszawy za ok. 62,5 mln zł, najtańszą z ośmiu złożonych w przetargu.

  więcej

 • 4 ciała na Mount Everest. Ekipa z Bochni cała i zdrowa

  Poranne nerwy wśród znajomych Szczepana Brzeskiego i jego dziewczyny Sylwii Bajek oraz internautów śledzących losy ich wyprawy na najwyższy szczyt świata. Rano media obiegła wiadomość o znalezieniu 4 martwych alpinistów w obozie przed szczytem. Ostatni meldunek Szczepana i Sylwii na ich facebookowym profilu (z 21 maja) informował, że są właśnie w tym miejscu.

  więcej

 • Radni o hejcie w internecie, fake newsach i polityce informacyjnej

  O internetowych komentarzach, komunikacji urzędu z mieszkańcami i kryzysach wizerunkowych rozmawiali ostatnio radni komisji kultury i lokalni dziennikarze. Spotkanie zorganizowano w środę 17 maja.

  więcej

 • Zwalone drzewo zablokowało ruch na ul. Wiśnickiej

  Gwałtowna burza przeszła we wtorkowe popołudnie nad Bochnią. Ok. godz. 16:00 powalone drzewo zablokowało całkowicie przejazd na ulicy Wiśnickiej. Przeszkodę usunęli strażacy.

  więcej

 • Zmienią nazwę ulicy 20 Stycznia?

  Radni komisji kultury otrzymali wniosek o zmianę nazwy ulicy 20 Stycznia w Bochni. Nadawcą jest jeden z mieszkańców Krakowa, a pismo poparło ok. 165 innych osób - mieszkańców Bochni.

  więcej

 • Strefa w Niepołomicach: Brakuje rąk do pracy

  PRZEGLĄD PRASY

  - Firmy z niepołomickiej strefy przemysłowej mają poważne kłopoty ze znalezieniem pracowników na linie produkcyjne. Poszukiwania chętnych do pracy w fabrykach trwają obecnie niemal w całej Małopolsce - donosi w dzisiejszym wydaniu "Dziennik Polski".

  więcej

 • Kara więzienia dla 81-letniej oszustki

  PRZEGLĄD PRASY

  "Gazeta Krakowska": Na cztery lata więzienia skazał Sąd Rejonowy w Brzesku 81-letnią Janinę M., wdowę, rencistkę i matkę dwójki dorosłych dzieci. Kobieta zaprzyjaźniała się ze starszymi panami, po czym perfidnie ich okradała.

  więcej

 • Potrącenie 10-latki w Proszówkach

  10-letnia dziewczynka została w sobotę potrącona przez nieostrożnego kierowcę w podbocheńskich Proszówkach.

  więcej

 • DO WYNAJĘCIA: Pomieszczenia w budynku Krytej Pływalni w Bochni

  więcej

 • Wielkie strażackie święto w Bochni. Defilada i otwarcie nowej strażnicy - zdjęcia, wideo

  Okazja do świętowania była potrójna: wojewódzkie obchody Dnia Strażaka, 25-lecie istnienia Państwowej Straży Pożarnej, wreszcie zakończenie realizacji budowy nowej siedziby bocheńskiej, powiatowej jednostki. To jedna z najnowocześniejszych strażnic w Małopolsce (podobne ma tylko Kraków, Nowy Sącz i Oświęcim). Koszt jej powstania to 12,5 mln złotych.

  więcej

 • Niedzielne popołudnie na Uzborni

  W niedzielne (21 maja) popołudnie Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza do amfiteatru Parku Rodzinnego Uzbornia na występ przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Bochni. Rozpoczęcie spektaklu o godz. 17.30.

  więcej

 • Budżet Obywatelski Nowego Wiśnicza: Do podziału 1 mln zł

  Kilka dni temu radni z Nowego Wiśnicza podjęli uchwałę w sprawie Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Do podziału będzie 1 mln zł.

  więcej

 • Pierwsza Dama RP na Festiwalu w Bochni

  Żona prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda objęła patronatem honorowym 10. edycję Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem a w czwartek osobiście pojawiła się na gali lauretatów w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni.

  więcej

 • Komisja rewizyjna za udzieleniem burmistrzowi absolutorium

  Radni komisji rewizyjnej podjęli uchwałę w sprawie wniosku o udzielenie burmistrzowi Bochni absolutorium za 2016 rok. Za podjęciem takiej decyzji zagłosowało 3 radnych, 1 był przeciwny, a 1 wstrzymał się od głosu.

  więcej

 • Straż pożarna: W piątek otwarcie nowoczesnej strażnicy

  W piątek 19 maja odbędzie się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bochni. To jedna z najnowocześniejszych strażnic w Małopolsce (podobne ma tylko Kraków, Nowy Sącz i Oświęcim). Koszt jej powstania to 12,5 mln złotych.

  więcej

 • Nie żyje Maria Korody-Chrzan

  W niedzielę 14 maja po krótkiej chorobie zmarła Maria Korody-Chrzan, dyrygentka chóru Złota Jesień w Miejskim Domu Kultury w Bochni. Pogrzeb odbędzie się w kościele pw. NMP Wniebowziętej w Nowym Wiśniczu w czwartek 18 maja o godz. 15.00. Pół godziny wcześniej zostanie przy zmarłej zmówiona modlitwa różańcowa.

  więcej

 • Bocheńskie ramki na tablice rejestracyjne dla każdego

  Od dziś każdy może zostać ambasadorem Bochni montując na samochodzie specjalne, bocheńskie ramki na tablice rejestracyjne - z herbem miasta i napisem "Bochnia - Miasto Soli". "Gadżet" rozdawany jest za darmo w urzędzie miasta (dziennik podawczy) oraz krytej pływalni przy ul. Poniatowskiego.

  więcej

 • PRACA: AR Carton zatrudni pracowników

  AR Packaging jest jednym z wiodących europejskich producentów opakowań z roczną sprzedażą przekraczającą 500 milionów Euro i zatrudniającym około 2200 pracowników w 17 fabrykach w 9 krajach.

  więcej

 • PINB do likwidacji. Powstaną inspektoraty okręgowe

  Rząd planuje likwidację dotychczasowej siatki 377 powiatowych inspektoratów nadzoru budowlanego i zastępienie ich zaledwie setką inspektoratów okręgowych. Na razie nie wiadomo, czy Bochnia będzie "stolicą" okręgu, czy może z dokumentami mieszkańcy powiatu, inwestorzy z BSAG, czy wreszcie realizujące dziesiątki inwestycji samorządy, będą musiały jeździć na przykład do Myślenic...

  więcej

 • Bochnia z drona nocą - WIDEO

  Do serwisu YouTube trafił dwuminutowy filmik prezentujący piękne nocne ujęcia Bochni - wszystkie wykonane z lotu ptaka, przy pomocy drona. Całość jest ciekawie zmontowana, z podłożoną odpowiednią ścieżką dźwiękową. To warto zobaczyć!

  więcej

 • Cztery nowe nazwy ulic w Bochni

  Rogówka, Juliana Dreścika, Karola Kuczkiewicza i Olszynowa - to nowe nazwy ulic w Bochni. Pierwsze trzy znajdują się na osiedlu Chodenice, ostatnia na os. Kurów. Uchwałę w tej sprawie radni przegłosowali podczas ostatniej sesji.

  więcej

Najnowsze