Wydarzenia

 • Bochnia-Brzesko: Kogo ugościmy na ŚDM?

  Część diecezji tarnowskiej podlega pod III strefę zakwaterowania krakowskiego. W czasie Tygodnia Głównego (25-31 lipca) przebywać tam będzie 20 tysięcy młodych z całego świata, w tym 12 tysięcy w okolicach Bochni – z czego 70 procent zamieszka u rodzin – i 8 tysięcy w rejonie Brzeska.

  więcej

 • II etap KN-2 podzielą na... dwa etapy

  Bocheński magistrat zamierza podzielić drugi etap obwodnicy północno-zachodniej, czyli tzw. KN-2, na... dwa etapy. Dzięki temu będzie mógł starać się o dofinansowanie w ramach tzw. schetynówek. O pomyśle poinformowano podczas majowej sesji rady miasta.

  więcej

 • Ranny motocyklista zmarł w szpitalu. Bilans wypadku to 2 ofiary śmiertelne

  Kierujący motocyklem marki BMW, który w czwartek wieczorem zderzył się z Toyotą Yaris na DK94 w Rzezawie, bezpośrednio po wypadku w stanie krytycznym trafił do szpitala. Mimo udzielonej pomocy medycznej - zmarł.

  więcej

 • Gracje Bocheńskie 2016 - Ewa - zdjęcia

  Majowy numer Kroniki Bocheńskiej zawiera prezentację czwartej tegorocznej kandydatki do tytułu Gracji. – Jest nią Ewa Kapera uczennica technikum architektury krajobrazu w Zespole Szkół nr 2. Wyróżniająca się słowiańskim typem urody piękna dziewczyna nie jest jednak jeszcze pewna, czy w przyszłości będzie kontynuować naukę w wyuczonym zawodzie, czy wybierze karierę wojskową. Poważnie rozważa bowiem wstąpienie do armii.

  więcej

 • Od niedzieli Dni Dziecka w Galerii Bocheńskiej

  Artykuł promocyjny

  U nas Dzień Dziecka trwa aż 4 dni. W programie: warsztaty origami, malowanie twarzy, skręcanie balonów, gry planszowe, zabawy z animatorem, konkursy z nagrodami, zajęcia plastyczne.

  więcej

 • Reorganizacja w bocheńskim magistracie

  1 czerwca w bocheńskim magistracie ma zacząć obowiązywać nowy regulamin organizacyjny. W miejsce dotychczasowego Wydziału Architektury, Gospodarki Komunalnej i Inwestycji zostanie powołany Wydział Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Ochrony Środowiska oraz Referat Architektury i Planowania Przestrzennego. Ponadto powstanie Zespół ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych, który przejmie część zadań Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta.

  więcej

 • Starostwo kupiło samochód za 102,7 tys. zł. Opozycja: "to racjonalny zakup"

  W kwietniu Starostwo Powiatowe w Bochni kupiło nowy samochód służbowy. Benzynowa Skoda Superb kosztowała 102 700 zł. Auto zastąpiło wysłużonego Forda Mondeo, którego już udało się sprzedać za 7,6 tys. zł.

  więcej

 • Zderzenie motocyklisty z toyotą. 1 osoba nie żyje

  Tragiczny wypadek na DK94 w miejscowości Rzezawa między Bochnią a Brzeskiem. Tuż po godz. 21:00 doszło tam do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje.

  więcej

 • Borek: Motocyklista zginął na wiadukcie

  Tragiczny wypadek na drodze w Borku (gmina Rzezawa). W czwartek ok. godz. 16:00 na wiadukcie biegnącym nad autostradą A4 rozbił się motocyklista - mężczyzna zginął na miejscu.

  więcej

 • Krzysztof Borowiec i jego Słodko-Kwaśna Tajlandia

  Skończył w tym roku 30-stkę. Urodził się i wychował w Bochni. Tu prowadzi swój od podstaw zbudowany biznes. Postawił stopę w kilkudziesięciu krajach. Podróżuje bez konkretnego planu, za to z aparatem którym łapie ulotne chwile i zatrzymuje je w kadrze. Dzieli się nimi z czytelnikami „BezOdbioru” – jego podróżniczego profilu na FB.

  więcej

 • Porządkowanie placu naprzeciw szybu Sutoris

  Coś drgnęło w sprawie zagospodarowania placu naprzeciw szybu Sutoris, który od lat otoczony jest niszczejącym, blaszanym ogrodzeniem. Miasto doszło do porozumienia z prywatnym właścicielem działki i obie strony wspólnie podjęły działania, by to miejsce wyglądało nieco lepiej jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży, kiedy do Bochni przyjedzie kilka tysięcy zagranicznych pielgrzymów.

  więcej

 • Zalanie przejazdu pod wiaduktem na ul. Wygoda: To przez awarię pomp?

  Gdy 9 maja obfite oberwanie chmury spowodowało zalanie przejazdu pod nowo wybudowanym wiaduktem na ul. Wygoda, bochnianie westchnęli: przecież miało być lepiej! Być może nie należy tracić nadziei...

  więcej

 • Nowy Rynek w Nowym Wiśniczu? Wizualizacje

  Rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego Rynku w Nowym Wiśniczu. Zwycięski projekt przygotował zespół studentów architektury krajobrazu Politechniki Krakowskiej: Anna Bułat, Dominika Chodor, Arleta Łysek i Magdalena Filipowicz.

  więcej

 • PRACA: Firma Segafredo zatrudni sekretarkę

  Ogłoszenie płatne

  Segafredo Zanetti Poland Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy Massimo Zanetti Beverage Group, między innymi producenta znanej na świecie kawy pod marką Segafredo Zanetti. MZBG jest spółką notowaną na Giełdzie w Mediolanie działa w kanałach HO.RE.CA i FMCG; zajmując się przede wszystkim: dystrybucją i produkcją kawy pod marką Segafredo Zanetti.

  więcej

 • Wiśnicz zwiększa Budżet Obywatelski

  Podczas gdy burmistrz Bochni postanowił zmniejszyć pulę pieniędzy przeznaczoną na Budżet Obywatelski o 400 tys. zł, w sąsiednim Nowym Wiśniczu zdecydowano o czymś zupełnie przeciwnym: radni zwiększyli kwotę BO z 600 do 800 tys. zł.

  więcej

 • Odpadł tynk z miejskiej kamienicy na ul. Kraszewskiego

  BOCHNIA. Z należącej do miasta kamienicy przy ul. Kraszewskiego odpadł fragment tynku i z wysokości trzeciego piętra spadł wprost na środek jezdni.

  więcej

 • Stypendia dla uzdolnionych od fundacji Auxilium

  Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM przypomina, że dnia 30 maja 2016 r. o godz. 15:00, upływa termin wysyłania zgłoszeń kandydatów do Programu Stypendialnego Fundacji.

  więcej

 • Flower Box: Kwiaty w pudełkach - już w Bochni!

  Artykuł promocyjny

  Flower Boxy - hit ostatnich miesięcy i moda, która z Dubaju rozeszła się na cały świat, teraz dostępne są także w Bochni. Taki zestaw może być pięknym, nietuzinkowym podarunkiem dla bliskiej osoby i nadaje się na każdą okazję np. zbliżający się Dzień Matki.

  więcej

 • ŚDM. Bez mobilnych kabin bocheńskie szkoły przyjmą... 195 pielgrzymów

  Według aktualnych wytycznych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie na 15 pielgrzymów musi przypadać jeden węzeł higieniczno-sanitarny (umywalka, toaleta i natrysk). To oznacza, że bez zapewnienia przez organizatorów (archidiecezję krakowską) mobilnych kabin prysznicowych, w bocheńskich szkołach podstawowych i gimnazjach podczas Światowych Dni Młodzieży może zatrzymać się tylko... 195 pielgrzymów!

  więcej

 • Seniorzy gotowali z wicestarostą i uczniami szkoły w Dąbrowicy

  Podopieczni Dziennego Domu uczestniczą w różnego typu formach aktywizacji. Tym razem mieli możliwość gotować z wicestarostą powiatu bocheńskiego Józefem Mroczkiem, przewodnicząca rady powiatu Bernadettą Gąsiorek oraz uczennicami Zespołu Szkół w Dąbrowicy, a wszystko to działo się pod pieczą Anny Jop, nauczyciela gastronomi tamtejszej szkoły.

  więcej

 • 400-lecie Nowego Wiśnicza - PROGRAM

  Bogaty program jubileuszu zwieńczą muzyczno-sportowe emocje - na wiśnickim Rynku zaśpiewa Piotr Kupicha z zespołem FEEL, a koncert odbędzie się tuż po pierwszym meczu Polski na EURO 2016, który będzie transmitowany na wielkim ekranie! Patronat medialny nad imprezą objął Bochnianin.pl.

  więcej

 • Brzesko: Uroczyście otwarto łącznik z A4

  - Droga została wybudowana zgodnie z projektem i posiada wszelkie odbiory, w związku z tym stwierdzam, że dopuszczona zostaje do użytku – ogłosił w poniedziałek rano minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który przyjechał do Brzeska na oficjalne oddanie do użytku południowego, docelowego zjazdu z autostrady.

  więcej

 • Burmistrz reklamuje kupców z targowiska? Magistrat: to samowola zarządcy placu

  W piątkowym (20.05.2016) „Tygodniku Brzesko-Bocheńskim” (dodatek do „Gazety Krakowskiej”) opublikowano reklamę targowiska przy ul. Partyzantów. Czytelnicy przecierali oczy ze zdumienia: dlaczego burmistrz reklamuje kupców, zapewne płacąc za ogłoszenie z publicznych pieniędzy...? Asystent burmistrza Bochni wyjaśnia jednak, że reklama jest samowolną inicjatywą osoby zarządzającej placem targowym.

  więcej

 • ŚDM. Toalety toi-toi w czterech miejscach w Bochni. 46 urządzeń

  Jednym z punktów czwartkowego posiedzenia komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska był „stan przygotowania infrastruktury miejskiej do Światowych Dni Młodzieży”. Dyskusji nie było. Krótką informację przedstawił tylko naczelnik wydziału zajmującego się inwestycjami. Najciekawsza wiadomość dotyczy rozmieszczenia mobilnych toalet w Bochni w czasie ŚDM.

  więcej

 • Motocyklista zginął na DK75 w Uszwi

  Tragiczny wypadek na drodze DK75 Brzesko - Nowy Sącz w miejscowości Uszew (powiat brzeski). Zginął motocyklista, który zderzył się z samochodem ciężarowym.

  więcej

 • Płonące Audi TT na A4 - zdjęcia

  KRÓTKO

  Samochód stanął w ogniu około godz. 19:40 w piątek, na 467 km autostrady A4 w kierunku na Kraków. Pożar gasiły 2 zastępy strażaków z Brzeska. Utrudnienia w ruchu drogowym trwały około jednej godziny.

  więcej

 • Zamiast placu zabaw... "kamieni kupa". Bocheński magistrat likwiduje huśtawki

  Kilka dni temu z placu zabaw przy ulicy Widok w Bochni zniknęła większość zabawek. Urządzenia będą usuwane również z innych placów zabaw znajdujących się w mieście. To pokłosie ekspertyzy zleconej przez bocheńskich urzędników i stwierdzającej zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Do usunięcia jest 38 huśtawek. Magistrat na razie nie ma planu zastąpienia ich nowymi elementami.

  więcej

 • Audi wylądowało w Potoku Łapczyckim. Dwie osoby w szpitalu

  Utrudnienia na DK94 w Łapczycy. W piątek wieczorem na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 967 doszło do wypadku - na miejscu pracują strażacy i policja.

  więcej

 • PRACA: Firma Meblowa Nawrocki zatrudni pracowników

  Ogłoszenie płatne

  Firma Meblowa Nawrocki, ze względu na zakończenie inwestycji poszerzającej jej zdolności produkcyjne (rozbudowa zakładu w podbocheńskiej Brzeźnicy), przyjmie nowych pracowników.

  więcej

 • Bohle Polska i "Budowlanka": Płacą za naukę zawodu

  Firma Bohle Polska i Zespół Szkól Nr 2 w Bochni zapraszają do nauki w zawodzie monter izolacji przemysłowych.

  więcej

Najnowsze