Wydarzenia

 • Ponad 2,8 tys. zł z charytatywnego koncertu w "Ekonomiku"

  - Ponad 2,8 tys. zł zebrano podczas wtorkowego koncertu charytatywnego z udziałem Marka Piekarczyka w Zespole Szkół Nr 3 w Bochni - poinformowała Magdalena Dyga z Fundacji Auxilium.## W puszkach, do których zbierano datki na rzecz podopiecznych fundacji znalazło się 2840,54 zł. - Fundacja Auxilium składa bardzo serdeczne podziękowania organizatorom, uczniom, darczyńcom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przebiegu całego koncertu - podkreśla Magdalena Dyga. - Dziękujemy z całego serca Wszystkim za dobrą energię i wsparcie Naszych Podopiecznych! Zobacz zdjęcia z koncertu

  więcej

 • Parlamentarzyści PO odwiedzili Bochnię

  W środę 18 stycznia parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak, Jarosław Urbaniak i Małgorzata Chmiel spotkali się z mieszkańcami Bochni w ramach akcji #PolskaObywatelska. Do restauracji Murowianka przy ul. Brzeźnickiej przyszło ok. 45 osób.

  więcej

 • W tym roku uchwała krajobrazowa w Bochni? Problem z egzekucją przepisów

  W tym roku do radnych rady miasta Bochnia ma trafić projekt uchwały krajobrazowej, która mogłaby przyczynić się po poprawy estetyki w mieście. Na razie nierozwiązanym problemem jest egzekucja przepisów.

  więcej

 • Straż miejska sprawdzi, czym palicie w piecach

  - Trwają kontrole palenisk domowych w zakresie przestrzegania zakazu spalania odpadów w kotłach i piecach. Kontrole prowadzone są przez Straż Miejską w Bochni - poinformował dziś bocheński magistrat.

  więcej

 • Basen w Bochni nie dla dzieci do lat 3

  Bocheńska pływalnia opublikowała na swojej stronie internetowej komunikat dla rodziców niemowląt i małych dzieci, w którym "nie zaleca pobytu" na obiekcie.

  więcej

 • Były wiceburmistrz Bochni na "liście wstydu PiS"

  Były zastępca burmistrza Bochni Bogdan Szumański (2006-2010) znalazł się na opublikowanej w poniedziałek przez Puls Biznesu "liście wstydu PiS".

  więcej

 • Łapanów i część Gm. Bochnia: Woda niezdatna do użytku

  - W związku z udzielonymi ustnie informacjami przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bochni informujemy, że woda w sieci wodociągowej zasilanej z ujęcia w Chrostowej CAŁKOWICIE NIE NADAJE SIĘ DO UŻYTKU aż do odwołania - poinformowały władze gminy Łapanów w zaaktualizowanym komunikacie.

  więcej

 • Władze województwa: Małopolskie rodziny na plusie

  Wojewoda małopolski Józef Pilch oraz wicewojewodowie Józef Gawron i Piotr Ćwik odwiedzili kilka małopolskich rodzin, które otrzymują świadczenia w ramach programu, aby poznać ich zdanie na temat świadczenia. - Słowami, które pojawiają się w każdej opinii, są „bezpieczeństwo” i „spokój” - podsumowuje Joanna Paździo, kierownik oddziału ds. mediów w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

  więcej

 • Dwóch crossowców zatrzymanych na terenie kompleksu leśnego w Rajbrocie

  Policjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu zatrzymali w Rajbrocie dwóch młodych mężczyzn, którzy urządzili sobie przejażdżkę motorami po tamtejszym kompleksie leśnym.

  więcej

 • Więzień z Wiśnicza uciekł z miejsca pracy

  BRZESKO. Dzisiaj po godzinie 9.00 dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał informację, iż skazany wykonujący prace w jednej z firm na terenie Brzeska uciekł. Koordynujący służbami policjant natychmiast przekazał komunikat o ucieczce wszystkim patrolom będącym w terenie i skierował dodatkowe siły policyjne, aby zatrzymać zbiega.

  więcej

 • Woda z ujęcia w Chrostowej niezdatna do picia!

  Ze względu na zagrożenie życia i zdrowia bocheński Sanepid nakazał unieruchomienie ujęcia wody na rzece Stradomka w miejscowości Chrostowa (gm. Łapanów w powiecie bocheńskim). W próbkach wody stwierdzono obecność bakterii Clostridium.

  więcej

 • Wicemarszałek Małopolski o pomysłach rządu na smog

  - Jesteśmy liderem. My patrzymy na 15 milionów turystów. Oni nie przyjadą jak będą oddychać złym powietrzem - mówił dziś rano na antenie Radia Kraków wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys. Samorządowiec ocenił, że przedstawione wczoraj przez ministerstwo rozwoju propozycje walki ze smogiem są niewystarczające.

  więcej

 • PRACA: Werner Kenkel Bochnia Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko Grafik - Konstruktor Opakowań

  więcej

 • Utrudnienia przy pl. Okulickiego do końca stycznia

  Zmiany w organizacji ruchu wokół placu Okulickiego potrwają do końca stycznia.

  więcej

 • W sobotę charytatywny Maraton Zumby!

  Trwają zapisy na karnawałowo-charytatywny maraton zumby, który odbędzie się w najbliższą sobotę (21 stycznia) w Szkole Podstrawowej Nr 7 w Bochni.

  więcej

 • Rząd o walce ze smogiem. Jakie pomysły?

  - Ministerstwo rozwoju zakłada wsparcie dla tych, którzy będą chcieli wymienić piece. Ma być przeznaczone dla najuboższych; można liczyć nawet do 80 proc. przy wcześniejszej termomodernizacji. Tak zapowiedziała we wtorek (17 stycznia) na antenie TVP Info podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz - poinformował PortalSamorządowy.pl.

  więcej

 • Zmiana organizacji ruchu wokół pl. Okulickiego

  W związku z prowadzonymi pracami remontowymi na skrzyżowaniu ulic Kowalska i Bracka zmieniono organizację ruchu wokół placu Okulickiego. Nadal można tam parkować, ale dojazd na miejsca postojowe odbywa się tylko wjazdem zlokalizowanym bliżej MDK. Teraz jest on dwukierunkowy.

  więcej

 • Śniadania w Ciachomanii - teraz także PANINI!

  Ciachomania Cafe (parter "Galerii Bocheńskiej") rozszerza ofertę śniadaniową. Masz ochotę na coś innego? Spróbuj PANINI! Pyszne, lekko opieczone – chrupiące z zewnątrz i miękkie w środku. Idealne na śniadanie, jako przekąska w pracy czy w szkole. PANINI można zjeść na miejscu lub zabrać ze sobą, bo niezależnie od tego czy jest ciepłe czy zimne - smakuje wyśmienicie!

  więcej

 • Warsztaty taneczne ZIMA 2017

  Od 30 stycznia do 4 lutego potrwają warsztaty taneczne w Dance&Fitness House Bochnia. Szczegóły i dane kontaktowe na plakacie. ZAPRASZAMY!

  więcej

 • Pakiet studniówkowy: Na hasło "Bochnianin" 30 proc. rabatu

  Salon Urody HOLISTIC ("Galeria Bocheńska", poziom -1) zaprasza do skorzystania z pakietu studniówkowego i promocji na usługę łączoną strzyżenie/modelowanie + manicure.

  więcej

 • Środa: Posłowie PO w Bochni. Spotkanie #ObywatelskieMałopolskie

  W środę 18 stycznia w szesnastu miastach Małopolski odbędą się zorganizowane przez Platformę Obywatelską spotkania z mieszkańcami. Do Bochni przyjedzie czwórka parlamentarzystów: Tomasz Siemoniak, Jarosław Urbaniak, Małgorzata Chmiel oraz Mirosława Nykiel.

  więcej

 • WOŚP: Orkiestra zagrała w Bochni i Lipnicy

  Prawie 90 tys. zł wrzucili do puszek WOŚP mieszkańcy Bocheńszczyzny. W tym roku datki na rzecz fundacji Jurka Owsiaka zbierało kilkudziesięciu wolontariuszy zgrupowanych w dwóch sztabach: "Bochnia" oraz "Lipnica Murowana".

  więcej

 • OFF-Road i WOŚP: Tam był trzeci sztab! - zdjęcia

  Środowisko bocheńskich "off-roadowców" już bodaj od dekady organizuje się, by w dniu Finału WOŚP przeprowadzić swoje zawody połączone ze zbiórką pieniędzy na Fundację Jurka Owsiaka. W tym roku - podobnie jak w dwóch poprzednich - zrobili to pod szyldem "Operacja Solny Gród". I przeszli samych siebie!

  więcej

 • Studniówka Liceum Plastycznego - zdjęcia

  Maturzyści z Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu bawili się w sobotnią noc na balu studniówkowym w restauracji Panorama w Wiśniczu.

  więcej

 • Potrącenie pieszej na ul. Różanej. Policja szuka sprawcy

  Bocheńska policja prosi o pomoc w namierzeniu sprawcy niedzielnego wypadku na ul. Różanej w Bochni. Samochód osobowy potrącił tam 77-letnię kobietę.

  więcej

 • WOŚP w Brzesku na rekord: Zebrano ponad 80 tysięcy złotych!

  Ponad 80 tys. zł, czyli o ok. 20 tys. zł więcej niż przed rokiem. Tak imponującym wynikiem finansowym zakończył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brzesku. Pieniądze na ulicach miasta i okolicznych miejscowości zbierało 160 wolontariuszy. W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyła się licytacja przedmiotów przekazanych przez przedsiębiorców i osoby prywatne.

  więcej

 • Zatrzymano pedofila z Wieliczki. Zapraszał dzieci do kina

  Policja zatrzymała w Wieliczce pedofila działającego w Małopolsce. Mężczyzna mógł kontaktować się przez internet nawet ze 150 dzieci. O sprawie poinformowało radio RMF FM.

  więcej

 • Smog: Prognoza na poniedziałek i wtorek

  Po kilku dniach oddechu do Małopolski wraca smog. Prognozy na poniedziałek pokazują dla Bochni bardzo wysoki poziom pyłu PM10 (100-150 µg/m3, przy normie 50 µg/m3).

  więcej

 • Jeszcze kilka dni darmowego parkowania

  Przynajmniej do środy 18 stycznia potrwa darmowe parkowanie na miejskich parkingach w Bochni. Urząd miasta podpisał już umowy z czterema parkingowymi, ale wciąż czeka na bloczki parkingowe...

  więcej

 • Serwis, części oraz Auto SPA na ul. Karosek

  Od stycznia firma TD Auto Bochnia działa w nowej lokalizacji, przy ul. Karosek 27. Klientom oferuje serwis samochodowy, części (także sprzedaż wysyłkowa), auto spa oraz zaopatrzenie myjni samochodowych również za granicą. Na fanpejdżu firmy trwa konkurs, w którym do wygrania jest usługa zabezpieczenia lakieru pojazdu powłoką ceramiczną o wartości 1500 zł.

  więcej

Najnowsze