• Sąd uznał, że Kosturkiewicz pomówił Cholewę

  Wyrok jest prawomocny

  Sąd drugiej instancji potrzymał decyzję o uznaniu byłego burmistrza Bochni Bogdana Kosturkiewicza winnym tego, że pomówił publicznie radnego Wojciecha Cholewę nazywając go "kłamcą". Zrezygnował jednak z wymierzania kary wyznaczając mu jednocześnie roczny okres próby.

  czytaj więcej

 • Miasta nie stać na montaż tabliczek NaCl

  Obiecany na ten rok szlak nadal w fazie realizacji

  O rozbudowie szlaku solnego NaCl naczelnik wydziału promocji Maciej Piątek mówił już dwa lata temu. Zapowiadano, że tabliczki pojawią się przed wakacjami tego roku. Szlak nadal nie został zrealizowany i raczej szybko nie będzie. Teraz powodem opóźnień jest... brak środków na montaż elementów.

  czytaj więcej

 • Radny: "Zaburzona relacja wydatków na promocję"

  Połowa wydatków na promocję idzie na pensje urzędników

  Miesiąc temu radni komisji rewizyjnej nie byli zadowoleni z treści prezentacji dotyczącej promocji miasta. W sprawozdaniu zabrakło informacji o kosztach. Dane te uzupełnił we wtorek 21 października zastępca burmistrza Bochni Tomasz Przybyło.

  czytaj więcej

 • Burmistrz zaprasza na Dzień Otwarty w Strefie

  W sobotę przecięcie wstęgi i poświęcenie BSAG

  Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński zaprasza wszystkich mieszkańców na Dzień Otwarty Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Strefę oraz zakład pierwszego inwestora będzie można oglądać w sobotę 25 października w godz. 10:00-13:00.

  czytaj więcej

 • Wiśnicka policja z nową kotłownią

  Otwarcie nowej kotłowni w KP Nowy Wiśnicz

  We wtorek 21 października w Komisariacie Policji w Nowym Wiśniczu uroczyście oddano do użytku nową kotłownię. - Inwestycja ta znacznie przybliżyła wiśnicką jednostkę do standardów XXI wieku, zarówno w kwestii jakości jej funkcjonowania jak i ekologii - informuje rzecznik prasowy policji.

  czytaj więcej

 • Kamionna: Pijany 37-latek wjechał w dom

  W wydychanym powietrzu miał 1,98 promila alkoholu

  We wtorek 21 października w Kamionnej kierowca samochodu marki Renault Laguna na limanowskich tablicach rejestracyjnych jadąc drogą stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na teren posesji, gdzie uderzył w zaparkowany pojazd, a następnie w budynek mieszkalny. 37-letni kierowca w chwili zatrzymania przez policję miał w wydychanym powietrzu 1,98 promila alkoholu. Zatrzymany mężczyzna trzeźwieje w bocheńskim areszcie, a policjanci dokładnie wyjaśniają okoliczności zaistniałego zdarzenia drogowego.

  czytaj więcej

 • Nowy dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy

  Zmiana na dyrektorskim stanowisku

  Powiatowy Urząd Pracy w Bochni będzie miał nowego dyrektora. Konkurs na to stanowisko wygrał właśnie Andrzej Zając, mieszkaniec Bochni. Na dyrektorskim fotelu zastąpi Marię Nowak-Niewiarę.

  czytaj więcej

 • Terroryści zaatakowali policję - ćwiczenia

  Ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem "Twierdza"

  Komendę Powiatową Policji w Bochni próbowali opanować terroryści. - Dzięki umiejętnościom dowódczym i taktycznym, bocheńscy policjanci zdołali udaremnić atak, w konsekwencji obezwładniając i zatrzymując napastników - scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, które odbyły się 21 października na terenie Komendy Powiatowej Policji w Bochni, przybliża rzecznik policji.

  czytaj więcej

 • Dzień języków obcych w II LO

  Żywa lekcja o kulturze innych krajów

  Zagraniczni goście z Maroka, Chin i Niemiec odwiedzili II Liceum Ogólnokształcące w Bochni, gdzie odpowiadali na pytania stawiane przez uczniów. Żywą lekcję o kulturze danych krajów przeprowadzono w ramach trzeciej edycji Dnia Języków Obcych.

  czytaj więcej

 • Stypendia burmistrza dla uczniów - lista

  Wręczono Stypendia Burmistrza Miasta

  We wtorek 14 października w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni zorganizowano miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Burmistrz Stefan Kolawinski oraz dyrektor MZE Dorota Palej-Maliszczak wręczyli nagrody nauczycielom oraz stypendia uczniom za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie.

  czytaj więcej

 • Uczczono pamięć bł. Jerzego Popiełuszki

  W obiektywie Bochnianin.pl

  W niedzielę 19 października, dokładnie w 30 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki uczczono jego pamięć wieczornicą w Oratorium św. Kingi w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1, mszą św. w Bazylice i złożeniem kwiatów. Jednym z uczestników spotkania był mieszkający w gminie Trzciana Andrzej Popiełuszko - kuzyn ks. Jerzego. Organizatorem wydarzenia był bocheński oddział "Solidarności".

  czytaj więcej

 • Bocheńska strefa przemysłowa uzbrojona

  Na sobotę zaplanowano uroczyste otwarcie

  Zakończyły się prace budowlane na terenie Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, realizowane w ramach projektu „Wyposażenie w infrastrukturę techniczną terenu Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej” - poinformował w poniedziałek bocheński magistrat.

  czytaj więcej

 • Za tydzień wyrok ws. burmistrza Bochni

  Zakończono przesłuchanie świadków i wygłoszono mowy końcowe

  Po kilkumiesięcznej stagnacji proces toczący się przed Sądem Rejonowym w Bochni przeciw burmistrzowi Bochni Stefanowi K. nabrał tempa. Dziś, w poniedziałek 20 października, przesłuchano ostatniego świadka, a prokurator i obrońca wygłosili mowy końcowe. Odczytanie wyroku zaplanowano na 27 października.

  czytaj więcej

 • Nowy zastępca szefa policji w Bochni

  KRÓTKO

  - W dniu dzisiejszym na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bochni powołany został komisarz Mirosław Strach - poinformował rzecznik prasowy bocheńskiej policji. Uroczyste wręczenie rozkazu odbyło się w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie młodszego inspektora Pawła Dzierżaka.

  czytaj więcej

 • "Miasto przegra w sądzie z firmą Skanska"

  Opinia radnego miejskiego i jednocześnie dyrektora PZD

  Radny miejski Adam Korta uważa, że Bochnia przegra w sądzie spór z firmą Skanska. Chodzi o karę w wysokości ok. 470 tys. zł jaką urzędnicy naliczyli za niedotrzymanie terminów przy wykonywaniu dokumentacji.

  czytaj więcej

 • Bochnia: Remonty ulic na ukończeniu

  Końcowy etap remontów w ramach ?Schetynówek?

  Do końca października mają zakończyć się prace remontowe prowadzone na bocheńskich ulicach ze środków zewnętrznych w ramach tzw. "schetynówki".

  czytaj więcej

 • Stypendia Starosty Bocheńskiego rozdane

  24 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński, odebrało z rąk starosty oraz wicestarosty stypendia za wybitne wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne, oraz za szczególne osiągnięcia sportowe.

  czytaj więcej

 • DRZWI OTWARTE: Nowy blok na os. Panorama

  Tekst promocyjny

  Trwa rozbudowa os. PANORAMA MUROWIANKA w Bochni. Na najbliższy weekend zaplanowano Drzwi Otwarte w pierwszym z kilku nowych bloków, które mają powstać w tym miejscu. To okazja do obejrzenia obiektu i przekonania się o wysokim standardzie wykonanych prac.

  czytaj więcej

 • Sobota: Święto latawca na os. Niepodległości

  KRÓTKO

  Małopolskie Stowarzyszenie Modelarzy lotniczych Klub Modelarstwa Lotniczego MDK w Bochni serdecznie zapraszają na ŚWIĘTO LATAWCA, które odbędzie się w sobotę 18 października 2014 godz. 14.00.

  czytaj więcej

 • Os. Leonarda: Kradzież "na hydraulika"

  KRÓTKO

  W dniu dzisiejszym, na osiedlu Leonarda w Bochni miało miejsce zdarzenie, w którym mężczyzna w wieku około 50 lat, tęgiej budowy ciała, ubrany w odzież roboczą, fałszywie podając się za pracownika Przedsiębiorstwa Wodociągowego, wszedł do mieszkania starszej kobiety pod pozorem kontroli urządzeń hydraulicznych i wykorzystując jej nieuwagę dokonał kradzieży kosztowności - informuje bocheńska policja.

  czytaj więcej

 • Korta: "Niech radni płacą za referendum"

  Apel o solidarne pokrycie kosztów nieważnego referendum

  Adam Korta proponuje, aby radni, którzy zagłosowali za zorganizowaniem referendum ws. budowy parkingu podziemnego na pl. Okulickiego w terminie 23 listopada w przypadku stwierdzenia nieważności referendum pokryli koszty solidarnie z własnych kieszeni.

  czytaj więcej

 • Zaatakował nożem chłopaka swojej byłej dziewczyny

  Napastnikowi grozi dożywocie

  Bocheńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa partnera swojej byłej dziewczyny. 24-letni mieszkaniec Bochni zaatakował i zranił go nożem. Napastnikowi grozi 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

  czytaj więcej

 • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Wyróżnienia dla dziewięciu osób

  W poniedziałek 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Bochni wręczono nagrody nauczycielom i dyrektorom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku nagrody trafiły do dziewięciu osób.

  czytaj więcej

 • Zdrowe produkty w Cafeterii Espresso!

  Tekst promocyjny

  Z wielką przyjemnością informujemy Państwa o wprowadzeniu do naszego menu zdrowych produktów. Od dziś znajdą Państwo u nas ciasto bezglutenowe, lody bez cukru oraz kawę bezkofeinową! Serdecznie zapraszamy do naszego lokalu w centrum Bochni przy ul. Rynek 12.

  czytaj więcej

 • Chinka i Marokanka w "Siódemce"

  Okno na świat w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7

  Bocheńska "Siódemka" po raz kolejny uchyla swoim uczniom drzwi do wielkiego świata. Po lipcowej tygodniowej wizycie ósemki czwarto i piątoklasistów w zaprzyjaźnionej Grundschule Am Papenberg w Bad Salzdetfurth przyszła pora na działania motywujące i wspierające autonomię wychowanków.

  czytaj więcej

 • Okulice: Uroczysty odbiór oczyszczalni ścieków

  Tekst promocyjny

  W dniu 24 września 2014 roku uroczyście została oddana do użytkowania oczyszczalnia ścieków w Okulicach i 20,5 km kolektorów ściekowych.

  czytaj więcej

 • W środę Dzień Dziecka Utraconego

  Zapowiedź uroczystości

  15 października obchodzony jest Światowy Dzień Dziecka Utraconego i z tej okazji Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT, Oddział przy Parafii św. Pawła Apostoła w Bochni zaprasza rodziców dzieci utraconych do wspólnej modlitwy.

  czytaj więcej

 • Łapanów: Prokurator zawiesza sprawę hali

  Przegląd prasy

  - Prokuratura Rejonowa w Bochni zawiesiła śledztwo w sprawie hali sportowej w Łapanowie - poinformowała we wtorek "Gazeta Krakowska".

  czytaj więcej

 • Szachy w domu radnego - ciąg dalszy

  Władze miasta nie przyznają się do błędu

  Po tym jak radny Bogdan Kosturkiewicz podczas komisji rewizyjnej poruszył temat miejskiego turnieju szachowego, który został zorganizowany w jego domu, temat wrócił na sesji rady miejskiej. Władze miasta nie przyznają się do błędu, twierdząc, że turniej został zorganizowany, ale... zawodnicy nie przybyli.

  czytaj więcej

 • Strefa: SKANSKA nie zgadza się na karę

  Sprawa trafiła do sądu

  Przedstawiciel firmy budującej Bocheńską Strefę Aktywności Gospodarczej potwierdza informację o naliczeniu przez magistrat kary umownej, o której pisaliśmy kilka dni temu. Ale dodaje, że Skanska S.A. się na nią nie zgadza i złożyła w tej sprawie pozew do sądu.

  czytaj więcej