Wydarzenia

 • Powody unieważnienia przetargu na tężnię i dementi burmistrza

  We wtorek podczas posiedzenia komisji rewizyjnej dokładnie wytłumaczono powody unieważnienia trzeciego przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie w Bochni tężni solankowej. Wkrótce ma zostać rozpisany czwarty przetarg na to zadanie. Pojawił się też wątek kontynuujący pewną wypowiedź z sesji, a także dementi burmistrza.

  więcej

 • Kopalnia podpisała umowę z "Ekonomikiem"

  Prezes Zarządu Kopalni Zbigniew Rojek i Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni Piotr Czekaj podpisali porozumienie, dotyczące wzajemnej współpracy w dziedzinie kształcenia zawodowego uczniów, którzy rozpoczną naukę od września 2018 r. w „Ekonomiku”, w zawodzie technik obsługi turystycznej.

  więcej

 • O KN-2 na komisji rewizyjnej. Budowa zależy od opinii ornitologa

  Kilka dni temu magistrat poinformował, że jeśli nie będzie odwołań to od 16 kwietnia zacznie obowiązywać pozwolenie na budowę II odcinka KN-2 (ul. Pileckiego - ul. Turkowskiego). - Z danych jakie na dzień dzisiejszy posiadam (17 kwietnia) nie wpłynęła żadna informacja, że ktoś z mieszkańców się odwołał - powiedział we wtorek Andrzej Dębiński, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej, inwestycji i ochrony środowiska.

  więcej

 • Wypadek w Rzezawie: Sprawca aresztowany na trzy miesiące

  W środę Sąd Rejonowy w Bochni zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące 52-letniego mieszkańca Katowic Roberta R. - sprawcy niedzielnego wypadku w Rzezawie.

  więcej

 • Zarzut zabójstwa dla sprawcy wypadku w Rzezawie. Miał wjechać w ludzi celowo

  52-letniemu mężczyźnie, który w niedzielne popołudnie wjechał samochodem w grupę rowerzystów i potrącił dwóch pieszych w miejscowości Rzezawa, prokuratura przedstawi zarzut zabójstwa 1 osoby oraz usiłowania zabójstwa 4 innych osób. Śledczy zebrali materiał, który wskazuje, że sprawca zrobił to celowo.

  więcej

 • Powiat: Sięgnij po dotację na renowację zabytków

  Powiat Bocheński po raz kolejny dofinansuje renowację najcenniejszych zabytków Ziemi Bocheńskiej. W tym roku zainteresowani mogą składać wnioski do 4 maja br.

  więcej

 • Wystawa "Święty Papież Polak" w CKZiU w Łapanowie

  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie zaprasza do obejrzenia wystawy „Święty Papież Polak”, która została wypożyczona dzięki współpracy z krakowskim Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

  więcej

 • Wtorek: Posłowie Platformy Obywatelskiej w Bochni

  więcej

 • BO Małopolska: Rusza cykl warsztatów

  Po raz kolejny Województwo Małopolskie oddaje w ręce Małopolan 8 mln zł, bo właśnie taką pulę środków przeznaczono na 3. edycję Budżetu Obywatelskiego. Jednak, aby zdobyć te pieniądze należy złożyć wniosek. Ten etap ruszy 7 maja i potrwa do 6 czerwca br. Natomiast 16 kwietnia wystartuje cykl warsztatów, na których będzie można dowiedzieć się w jaki sposób poprawnie wypełnić wniosek. Spotkanie w Bochni zaplanowano na 10 maja o godz. 15:00 w starostwie powiatowym.

  więcej

 • Kolejna zbiórka makulatury na misje i list z Kamerunu

  Po zimowej przerwie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni rozpoczyna piąty rok akcji „Makulatura na misje”, której celem jest pomoc w budowie zbiorników rozprowadzających wodę ze studni głębinowej im. dr Filipa Adwenta do obiektów planowanego Centrum Dziecka, „Cite de la vie – Mere Josepha” w bardzo biednej dzielnicy Cariere w stolicy Kamerunu Yaounde.

  więcej

 • Wypadek w Rzezawie: Policja prosi o pomoc świadków

  Komenda Powiatowa Policji w Bochni zwraca się z prośbą o zgłaszanie się osób, które były bezpośrednimi świadkami wypadku zaistniałego w dniu 15 kwietnia 2018 r. w miejscowości Rzezawa.

  więcej

 • Żegocina. Wójt nie jest zaskoczony sprawą żydowskich roszczeń

  Na stronie internetowej Urzędu Gminy Żegocina pojawiło się oświadczenie z nowymi informacjami na temat sprawy o wznowienie postępowania wniesionej przez spadkobierców pochodzenia żydowskiego. - To nie jest pierwsza wokanda w tej sprawie, więc nie jestem zaskoczony - powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl wójt Jerzy Błoniarz.

  więcej

 • Wypadek w Rzezawie: Sprawca trafi do szpitala psychiatrycznego

  - Sprawca tragicznego wypadku w Rzezawie koło Bochni zostanie przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Krakowie - poinformował reporter Radia Kraków. Jak wyjaśnia, taką decyzję podjęli śledczy prowadzący sprawę, po konsultacji z lekarzem. Było to spowodowane jego zachowaniem w komisariacie.

  więcej

 • Wypadek w Rzezawie. Bulwersujące nagranie z monitoringu

  Tragiczny wypadek, który miał miejsce w niedzielę w centrum Rzezawy, został częściowo zarejestrowany przez kamerę monitoringu znajdującą się na jednym z budynków przy ul. Kościelnej.

  więcej

 • Wypadek w Rzezawie. Kierowca wjechał w rowerzystów i pieszych

  Tragiczny wypadek w Rzezawie. Kierowca fiata panda wjechał tam w grupę rowerzystów i potrącił pieszych. 1 osoba nie żyje, a cztery są ranne.

  więcej

 • Ford Mustang rozbity na drzewie. Kierowca w szpitalu

  W sobotę po południu doszło do wypadku drogowego w sąsiedztwie zamku w Wiśniczu, między dworem "Koryznówka" a zakładem karnym.

  więcej

 • Tężnia: Unieważniono trzeci przetarg na budowę obiektu

  Fiasko kolejnego przetargu, który miał wyłonić wykonawcę budowy tężni solankowej w sąsiedztwie Plant Salinarnych. Dlaczego po raz trzeci unieważniono postępowanie?

  więcej

 • Łapanów: Ubojnia znów zanieczyściła potok?

  KRÓTKO

  W piątek po południu w potoku będącym dopływem rzeki Stradomka pojawiła się brunatna substancja. Zaalarmowano policję, podejrzewając, że źródłem zanieczyszczenia jest pobliska ubojnia.

  więcej

 • Pechowe parkowanie: Auto w korycie Babicy

  Niecodzienne zdarzenie przy ul. Kącik. W piątek (13 kwietnia) 33-letnia mieszkanka Bochni wykonując manewr cofania zjechała samochodem do koryta sąsiadującego z parkingiem potoku Babica.

  więcej

 • Ewakuacja w PSP1. Uczeń rozpylił gaz pieprzowy

  Incydent w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bochni. Jeden z uczniów rozpylił gaz pieprzowy, trzeba było ewakuować 43 osoby.

  więcej

 • Żydzi chcą zwrotu nieruchomości w Żegocinie, m.in. siedziby urzędu gminy

  Społeczność żydowska, za pośrednictwem kancelarii adwokackiej z Krakowa, domaga się zwrotu kilkunastu nieruchomości położonych głównie w centrum Żegociny. Chodzi m.in. o budynek Urzędu Gminy Żegocina.

  więcej

 • W niedzielę spacer po cmentarzu: "Groby komendantów bocheńskiego hufca"

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni i Krąg Miłośników Dawnej Bochni zapraszają na cykl comiesięcznych spacerów po bocheńskiej nekropolii, organizowany z okazji 230. rocznicy założenia cmentarza. Szósty spacer pt. „Groby komendantów bocheńskiego hufca z lat 1918-1939. W stulecie jego utworzenia” rozpocznie się w niedzielę 15 kwietnia o godz. 12:00.

  więcej

 • Planszówkowa Bochnia - zapowiedź

  Zwyczajowo w drugą sobotę miesiąca, czyli 14 kwietnia między godz. 13:00 a 19:00 spotkają się w Miejskim Domu Kultury w Bochni miłośnicy gier planszowych i karcianych. Ta inicjatywa Łukasza Tkaczyka cieszy się niesłabnącą popularnością. Na podkreślenie zasługuje też jego dbałość o stały dopływ nowinek z planszówkowego rynku.

  więcej

 • 11-latek z Bochni w roli ratownika

  Kacper Serafin, uczeń IV klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Bochni, został małym bohaterem, bo w niecodziennej sytuacji zachował się poprawnie, wezwał pomoc i tym samym pomógł uratować 98-letnią kobietę.

  więcej

 • Sobota w MDK: Czytanie na Dywanie

  Drugie spotkanie amatorów zabaw językiem angielskim obędzie się w sobotę 14 kwietnia o godz. 13:00 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

  więcej

 • Nadal nie wiadomo kiedy ruszy budowa II odcinka KN-2

  Kolejne opóźnienie w budowie ok. 270-metrowego odcinka KN-2 od ul. Pileckiego do ul. Turkowskiego. Nadal nie ma prawomocnego pozwolenia na budowę. Aktualny spodziewany termin to 16 kwietnia. Pojawiły się też nowe przeszkody - ptasie gniazda na drzewach przeznaczonych do wycinki.

  więcej

 • Co z tą tężnią? Wciąż nie podpisano umowy z wykonawcą

  Do trzeciego przetargu na budowę tężni, która ma powstać w sąsiedztwie Plant Salinarnych, zgłosiła się jedna firma i wreszcie zaproponowana cena mieściła się w limicie przewidzianym przez miasto. Ale upłynął miesiąc, a umowy z wykonawcą wciąż nie podpisano - firma z Pszczyny ma dostarczyć do UM brakujące dokumenty.

  więcej

 • Bochnia w międzynarodowym wydarzeniu naukowym

  15-21 kwietnia zorganizowane zostanie w Krakowie 22. Spotkanie Sieci Szkół Architektury z Francji i Europy Środkowo-Wschodniej, nad którym Patronat Honorowy objął Konsul Generalny Francji w Krakowie oraz władze Politechniki Krakowskiej, a partnerem jest Urząd Miasta Bochnia.

  więcej

 • Ku przestrodze: Nietypowa kradzież w Brzesku

  Brzescy policjanci pracują nad sprawą kradzieży pieniędzy, do której doszło w ostatnim czasie w jednym z mieszkań na terenie miasta. 84-letnia mieszkanka Brzeska wpuściła do swojego mieszkania dwie nieznajome kobiety oferujące zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Kobiety zachwalając sprzęt poczęstowały domowniczki przyniesioną przez siebie kawą i ciastkami. Po ich wizycie 84-latka źle się poczuła, a mieszkająca z nią córka straciła przytomność.

  więcej

 • Brzesko: Agresja drogowa na DK94

  W sobotnie popołudnie (7.04) dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kierowcy samochodu marki Renault, którego sposób jazdy zagraża innym uczestnikom ruchu drogowego. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna zjeżdża na przeciwległy pas ruchu, zajeżdża drogę innym pojazdom oraz nie ustępuje pierwszeństwa przejazdu.

  więcej

Najnowsze