Wydarzenia

 • McDonalds wkrótce w Bochni? Spółka zgłosiła uwagi do uchwały krajobrazowej

  Spółka McDonald's zgłosiła kilka uwag do projektu uchwały krajobrazowej przygotowywanej przez bocheński magistrat. Czy takie zaangażowanie oznacza, że wkrótce w naszym mieście zostanie otwarta restauracja popularnej sieci? - Bochnia jest na liście miast, które bierzemy pod uwagę, planując dalsze inwestycje - poinformował Dominik Szulowski z biura prasowego McDonald's Polska.

  więcej

 • Rajbrot: 60-letni mężczyzna utopił się w studni

  Tragedia na terenie jednej z prywatnych posesji w miejscowości Rajbrot (gmina Lipnica Murowana). W przydomowej studni znaleziono martwego mężczyznę.

  więcej

 • PRACA w Dyckerhoff: Pracownik działu produkcji

  więcej

 • Ruszył nabór wniosków do nagrody Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego

  Do 30 marca w Starostwie Powiatowym w Bochni można składać wnioski o przyznanie nagrody Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego. Odznaczenie wręczane jest od 2003 roku osobom i instytucjom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i promocji Powiatu Bocheńskiego. Decyzję o wręczeniu podejmuje kapituła powołana przez Radę Powiatu, a podstawą jest wniosek złożony w urzędzie.

  więcej

 • BARBELL CLUB: Darmowe treningi

  więcej

 • Zawieźli dary dla Polaków na Ukrainie - ZDJĘCIA

  Na początku lutego po raz kolejny grupa bochnian, na czele ze Stanisławem Dęboszem, wybrała się samochodami wypełnionymi po brzegi darami do Polaków zamieszkujących tereny obecnej Ukrainy. Kilkuset kilometrowa droga wiodła do Czerniowiec oraz Czortkowa, w którym siostry Dominikanki założyły i od ponad 20 lat prowadzą działalność katechetyczną i organizują letni odpoczynek dla dzieci i młodzieży.

  więcej

 • Smog: Niewyczerpująca odpowiedź ws. zakupu drona. Temat wróci w marcu

  W styczniu radni z komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska złożyli do burmistrza Bochni wniosek o rozważenie zakupu drona z urządzeniem analizującym skład dymu. Odpowiedź, którą teraz dostali nie jest wyczerpująca, dlatego do tematu wrócą za miesiąc.

  więcej

 • Polsat: O inwestycji na os. Smyków w programie "Interwencja"

  W minioną niedzielę do Bochni przyjechała ekipa polsatowskiej "Interwencji", by zrobić reportaż o emocjach związanych z budzącą kontrowersje inwestycją na os. Smyków.

  więcej

 • SOBOTY z JPK_VAT w Urzędzie Skarbowym w Bochni

  Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy podatnicy VAT mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłania jej w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Tym samym z początkiem 2018 r. to rozwiązanie objęło ostatnią grupę przedsiębiorców, tj. mikroprzedsiębiorstwa.

  więcej

 • Niedziela: 2. Bocheńska Akcja Adopcji Bezdomnych Zwierząt w Galerii Rondo

  W niedzielę 18 lutego w Galerii Rondo w Bochni odbędzie się Druga Bocheńska Akcja Adopcji Bezdomnych Zwierząt. Początek o godz. 15:00. Szczegóły na poniższym plakacie.

  więcej

 • Łapanów: Prokuratorskie zarzuty za zatruwanie Stradomki

  Trzy osoby - dwaj właściciele ubojni oraz urzędnik odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie gminnej oczyszczalni - usłyszeli prokuratorskie zarzuty w sprawie skażenia rzeki Stradomka (dopływ Raby) oraz miejscowego ujęcia wody. To pokłosie postępowania, które wszczęto po zeszłorocznym zatruciu łapanowskiego wodociągu.

  więcej

 • Wypadek w pierogarni. Kobieta straciła dłoń

  Do fatalnego wypadku doszło we wtorek ok. godz. 23 w pierogarni działającej w centrum Trzciany na południu powiatu bocheńskiego. Sprawę bada policja oraz inspekcja pracy.

  więcej

 • Studniówka ZS Nr 1 - ZDJĘCIA

  To był ostatni bocheński bal w tym sezonie. W miniony poniedziałek maturzyści Zespołu Szkół Nr 1 wraz z osobami towarzyszącymi bawili się do białego rana w Folwarku Zalesie.

  więcej

 • Zmiany w zarządzie osiedla Proszowskie. Spór burmistrza i przewodniczącego

  Zarząd osiedla Proszowskie w Bochni, na czele z przewodniczącym Leszkiem Kowalewskim, podał się do dymisji. W celu wyboru nowego zarządu we wtorek 13 lutego zorganizowano zebranie osiedlowe, które miało dość zaskakujący przebieg. Skład zarządu został wymieniony prawie w całości. W obliczu braku kandydatów, na przewodniczącego... ponownie wybrano Leszka Kowalewskiego.

  więcej

 • Związki w pracy? Lepiej czysto zawodowe

  Kilka porad na walentynki

  Dzisiaj Walentynki. W wielu biurach pracownicy mają okazję aby pokazać swoją sympatię koledze lub koleżance z pracy. Czy jednak takie związki to dobry pomysł?

  więcej

 • Strefa w Gorzkowie: Umowa z wykonawcą podpisana

  We wtorek w urzędzie gminy Bochnia podpisano umowę z krakowską firmą, która wygrała przetarg na budowę strefy gospodarczej w Gorzkowie.

  więcej

 • Radni ponownie pytają o koszty zatrudnienia asystenta burmistrza Bochni

  Radni komisji rewizyjnej ponownie pytają o koszty zatrudnienia byłego asystenta burmistrza Bochni Andrzeja Koprowskiego. Temat wywołano w styczniu. Sekretarz miasta Edyta Groblicka-Kuc zobowiązała się do przekazania takiej informacji podczas następnego posiedzenia komisji rewizyjnej, ale ostatecznie jednak tego nie zrobiła zasłaniając się opinią prawną dotyczącą klauzuli poufności wynagrodzeń.

  więcej

 • Urząd szuka małżeństw z 50-letnim stażem

  Urząd Stanu Cywilnego w Bochni zwraca się do mieszkańców Bochni obchodzących w bieżącym roku jubileusz 50-lecia małżeństwa, a zawierających związek małżeński poza Bochnią o zgłaszanie chęci wzięcia udziału w uroczystości Złotych Godów.

  więcej

 • Nietypowe rozpoczęcie ferii: Uczniowie spędzili noc w "Dwójce"

  Uczniowie klas V-VII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni noc z piątku na sobotę spędzili w szkole. Młodzież mogła przekonać się, że szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką, ale również z dobrą zabawą i ciekawym doświadczeniem. Pozwala także na nawiązanie bliższych relacji z rówieśnikami i doskonali umiejętności współpracy w grupie.

  więcej

 • Szkolenia dla kandydatów na rodzinę zastępczą

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej zaprasza wszystkich zainteresowanych opieką zastępczą do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach dla kandydatów na rodzinę zastępczą. Szkolenia trwają przez cały rok a ich organizatorem są ośrodki adopcyjno-opiekuńcze w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu. Szkolenie dla kandydatów jest również organizowane przez PCPR w Bochni, a czas jego rozpoczęcia przewidziany jest na II kwartał 2018 roku.

  więcej

 • Panel dyskusyjny z Filipem Springerem - ZDJĘCIA

  W niedzielę w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) Stowarzyszenie Reaktor B7 zorganizowało panel dyskusyjny dotyczący jakości przestrzeni publicznej w Bochni „Ćwiczenia z patrzenia”. Swoje punkty widzenia przedstawili architekt miasta Dominika Ropek i architekt Maksymilian Kobiela, a gościem specjalnym był znany pisarz Filip Springer.

  więcej

 • Skuteczna REKLAMA - w Bochnianin.pl

  więcej

 • Wyróżnienie za Festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem

  Powiat bocheński otrzymał wyróżnienie w konkursie Małopolski Samorząd Równych Szans. Nagrodę tę dostał dzięki Festiwalowi Integracja Malowana Dźwiękiem, który od 10 lat organizowany jest przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

  więcej

 • Studniówka ZS Nr 3 - ZDJĘCIA

  Uczniowie 6 klas maturalnych z Zespołu Szkół Nr 3 bawili się w sobotę na swojej studniówce zorganizowanej w przepięknej scenerii Komory Ważyn bocheńskiej kopalni Soli, 250 metrów pod ziemią.

  więcej

 • PRACA: Salon HOLISTIC zatrudni fryzjera

  więcej

 • PRACA w Galerii Bocheńskiej: Doradca klienta w salonie odzieżowym

  Galeria Bocheńska, Bochnia Pl. Świętej Kingi 1, posiadająca w swojej ofercie odzież i obuwie polskich i zagranicznych marek, prowadzi obecnie rekrutację na stanowisko: Doradca klienta w salonie odzieżowym Opis stanowiska: Profesjonalna obsługa klienta w oparciu o standardy firmy Przygotowanie towaru do sprzedaży Obsługa kasy fiskalnej Dbanie o wygląd i estetykę sklepu Realizacja planów sprzedażowych Wymagania: Doświadczenie zawodowe w branży odzieżowej lub pokrewnej Doświadczenie w bezpośredniej obsłudze klienta Wysokie zdolności interpersonalne Znajomość obsługi komputera Umiejętność pracy w zespole Zainteresowanie modą Oferujemy: Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę Możliwość rozwoju zawodowego, system profesjonalnych szkoleń Pracę w młodym, dynamicznym zespole Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji na adres: rekrutacjaifashion@gmail.com lub złożenie CV osobiście kasa poziom +1.  

  więcej

 • Ferie w Dance and Fitness: Półkolonie i warsztaty taneczne

  więcej

 • Klub Zdrowia: "Zioła w profilaktyce infekcji"

  więcej

 • 1. urodziny Planszówkowej Bochni

  W sobotę 10 lutego pierwsze urodziny będzie obchodzić Planszówkowa Bochnia - całkowicie oddolna inicjatywa wspólnych spotkań przy grach planszowych. Jubilaci zapraszają na godz. 13:00 do sali lustrzanej Miejskiego Domu Kultury. Jak to na urodzinach bywa nie braknie licznych atrakcji: konkursów, prezentacji nowych gier i innych niespodzianek.

  więcej

 • Ćwiczenia z patrzenia: Panel dyskusyjny z Filipem Springerem

  Stowarzyszenie Reaktor B7 zaprasza w niedzielę 11 lutego do Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) na panel dyskusyjny dotyczący jakości przestrzeni publicznej w Bochni. Swoje punkty widzenia przedstawią architekt miasta Dominika Ropek i architekt Maksymilian Kobiela, a gościem specjalnym będzie znany pisarz Filip Springer. Początek o godz. 16:00.

  więcej

Najnowsze