Wydarzenia

 • Sobota: Możesz wesprzeć akcję dożywiania dzieci

  Trzy bocheńskie lokale gastronomiczne włączyły się do inicjatywy Polskiej Akcji Humanitarnej i 10 proc. swojego sobotniego utargu (3 grudnia) przekażą na rzecz programu dożywiania dzieci w Polsce i na świecie PAJACYK.

  więcej

 • W niedzielę msza w kopalni. Zjazdy za darmo

  W najbliższą niedzielę 4 grudnia o godz. 16.30 w podziemnej kaplicy, w której od 23 czerwca znajdują się relikwie św. Kingi, odprawiona zostanie msza święta. Wstęp na mszę będzie bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

  więcej

 • "Schetynówka" z poślizgiem. Prace nadal trwają lub są wstrzymane

  Do końca listopada miał zakończyć się remont kilkunastu ulic w Bochni. Prace prowadzone w ramach tzw. schetynówki nadal trwają lub z powodu warunków atmosferycznych zostały wstrzymane. Nadal nie wiadomo jakie rozwiązanie zostanie wybrane dla ulicy Czackiego.

  więcej

 • Dotacja dla biblioteki w Rzezawie

  Prawie 30 tys. zł dotacji trafi do Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie na realizację programu „Kraszewski. Komputery do bibliotek 2016”.

  więcej

 • Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Uczestnicy WTZ Proszówki w ZUS

  W najbliższy piątek 2 grudnia ZUS organizuje „Dzień Osób z Niepełnosprawnością”. Wpisuje się tym samym w obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia. Podczas dnia otwartego w ZUS wszyscy zainteresowani otrzymają kompleksową informację dotyczącą ubezpieczeń społecznych.

  więcej

 • PRACA: Dyckerhoff zatrudni w Bochni

  więcej

 • Prawie 25 tys. zł bezzwrotnej dotacji na start własnej firmy

  Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. jako realizator projektu „Dobry Czas na Biznes Krakowski Obszar Metropolitalny” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 8.3.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020 zaprasza do wzięcia udziału w ww. projekcie osoby zamieszkujące powiat bocheński chcące założyć własną działalność gospodarczą.

  więcej

 • PRAWDZIWY LASER DIODOWY - Depilacja

  Często słyszałeś/aś o depilacji laserowej ale nie wiesz jak wygląda ona w praktyce? Słyszałeś różne opinie i nie wiesz co o tym myśleć?Zapraszamy serdecznie do skorzystania z trwałej depilacji PRAWDZIWYM LASEREM DIODOWYM. W LISTOPADZIE i GRUDNIU TANIEJ AŻ O 35%!

  więcej

 • Darmowe badania stóp dzieci i młodzieży - zapisy

  więcej

 • Mikołajki na Krytej Pływalni w Proszówkach

  więcej

 • PROMOCJA na jeansy LEVI'S w Galerii Bocheńskiej

  więcej

 • Zmiana godzin pracy starostwa

  Od najbliższego poniedziałku tj. 5 grudnia Starostwo Powiatowe w Bochni będzie pracować w nowych zmienionych godzinach. W każdy poniedziałek od godziny 8:00 do 16:00, wyjątkiem będzie Wydział Komunikacji, którego godziny pracy to 7:30 do 15:30 (klienci przyjmowani są do godziny 14:30).

  więcej

 • Uruchomiono system monitoringu powodziowego

  W poniedziałek starostwo uruchomiło system monitoringu powodziowego dla powiatu bocheńskiego. Inwestycja kosztowała ponad 93 tys. zł.

  więcej

 • DZIŚ: Otwarcie "Delikatesów Bocheńskich"

  1 grudnia (czwartek) inaugurują działalność nowe delikatesy w Galerii Bocheńskiej. Sklep jest częścią grupy zakupowej Passa, w której działa obecnie 55 placówek z województwa podkarpackiego i małopolskiego.

  więcej

 • Tragedia w kopalni "Rudna". Bocheńska Barbórka odwołana

  Zaplanowane na dziś świętowanie Barbórki w bocheńskiej kopalni soli zostało odwołane w związku z tragicznym wypadkiem w Kopalni Rudna.

  więcej

 • Petycja: Małopolanie chcą walki ze smogiem

  - Te 10 tys. podpisów to olbrzymie wzmocnienie konsultacji społecznych Programu ochrony powietrza dla Małopolski – powiedział wicemarszałek Wojciech Kozak odbierając z rąk działaczy Polskiego Alarmu Smogowego petycję o uchwalenie uchwały antysmogowej dla całej Małopolski. Dokument wkrótce zostanie przyjęty przez Zarząd Województwa Małopolskiego i trafi do konsultacji społecznych.

  więcej

 • Przyszłość WTZ: "Zarząd powiatu zrobi wszystko, żeby utrzymać warsztaty"

  Kilkudziesięciu rodziców podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach przyszło na poniedziałkową sesję rady powiatu w Bochni, aby przekonać radnych do wykupienia nieruchomości potrzebnej do funkcjonowania warsztatów. - Zarząd powiatu bocheńskiego zrobi wszystko, żeby utrzymać te warsztaty - zapewnił starosta Ludwik Węgrzyn.

  więcej

 • Wybory w PiS: W zarządzie okręgu jest człowiek z Bochni

  Podczas niedzielnych wyborów w PiS wybrano szefa regionu (jak już informowaliśmy został nim poseł Włodzimierz Bernacki), ale także 20 innych osób, które weszły w skład zarządu okręgu. Jedynym przedstawicielem ziemi bocheńskiej jest obecny wicestarosta Józef Mroczek.

  więcej

 • Nowe władze powiatowego oddziału OSP

  W sobotę 26 listopada w Komendzie Powiatowej PSP w Bochni zorganizowano IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Bochni.

  więcej

 • Odznaczeni medalem od Prezydenta RP

  W poniedziałek wicewojewoda małopolski Józef Gawron wręczył pracownikom Starostwa Powiatowego w Bochni odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

  więcej

 • Ponad 6 tys. zł na pomoc 10-letniej Sarze

  W budynkach Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, a także w szkole filialnej w Połomiu Dużym zaroiło się od aniołów, aniołków i aniołeczków. Kilka dni temu zorganizowano tam „Kiermasz pod dobrym aniołem”, aby wspomóc chorą na raka mózgu 10-letnią Sarę Nizioł z Bochni. Udało się zebrać 6662 zł.

  więcej

 • Ustabilizowano osuwisko w Trzcianie

  Ponad 1,2 mln zł pochłonęło zabezpieczenie i stabilizacja osuwiska w Trzcianie. Inwestycja zrealizowana została dzięki pozyskanym przez Powiat Bocheński środkom na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w wysokości ponad 900 tys. zł.

  więcej

 • Bochnianin wygrał gonitwę za "lisem"

  Po raz drugi lis z gonitwy hubertowskiej został przywieziony do Bochni - tym razem z Tuchowa. Przypomnijmy: w tym roku pierwszy lis został złapany w Nowym Wiśniczu przez bochniankę Joannę Świdę.

  więcej

 • Ul. Wodociągowa będzie zamknięta

  Od poniedziałku 5 grudnia zamknięta będzie ulica Wodociągowa w Bochni. Rozpoczyna się remont tej drogi. Prace będą kosztowały ponad 1 mln zł.

  więcej

 • Dwóch pijanych kierujących: 1,6 i 1,8 promila

  W ubiegły weekend bocheńscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Zatrzymano dwóch kierujących na podwójnym gazie. Policjanci zapowiadają dalsze akcje, a najbliższa odbędzie się 30 listopada w „Andrzejki”.

  więcej

 • Zawodnik MMA zabił małego kota

  PRZEGLĄD PRASY

  Do sądu w Brzesku wpłynął akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu Tymoteuszowi Ś. Zawodnik MMA odpowie za okrutne zabicie małego kota - donosi poniedziałkowa "Gazeta Krakowska".

  więcej

 • Wybory w PiS: Włodzimierz Bernacki szefem struktur w regionie tarnowskim

  Bez niespodzianki w wewnętrznych wyborach Prawa i Sprawiedliwości - szefem regionu tarnowskiego (obejmuje też m.in. powiaty bocheński i brzeski) został, wskazany wcześniej przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, poseł Włodzimierz Bernacki.

  więcej

 • Piękno wydobyte z mroku: Niezwykłe zdjęcia bocheńskiej kopalni

  Jeszcze chyba nikt nie przedstawił podziemi bocheńskiej kopalni soli tak pięknie, jak uczynił to współpracujący z National Geographic fotograf Adam Brzoza. Właśnie wydano wspaniały album, który staje się kolejnym dowodem na słuszność wpisania tego obiektu na prestiżową listę światowego dziedzictwa UNESCO. W piątek 25 listopada w Komorze Ważyn autor opowiadał o nietypowej technice wykonywania zdjęć, którą zastosował w swojej pracy.

  więcej

 • Czy Bochnia zdąży z programem rewitalizacji?

  Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił harmonogram naboru wniosków na 2017 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WM 2014-2020. Na działania z obszaru rewitalizacji jest do podziału jest 620 mln zł, z czego dla miast takich jak Bochnia, będzie w sumie 218 mln zł. Warunek ubiegania się o dotację: trzeba mieć gotowy program rewitalizacyjny.

  więcej

 • Spółdzielnia inwalidów w likwidacji. Niepewna przyszłość WTZ Proszówki

  Od 1 listopada Bocheńska Spółdzielnia Inwalidów jest w likwidacji. Trwają starania o utrzymanie działających w ramach spółdzielni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach. Rodzice są pełni obaw, chociaż likwidator Henryk Zdebski uspokaja: - Nie mam zamiaru likwidować warsztatów.

  więcej

Najnowsze