Wydarzenia

 • ŚDM w Bochni - relacja na żywo

  więcej

 • Jak dotrzeć na Campus Misericordiae?

  W naszej relacji na żywo można znaleźć kilka odnośników do stron z praktycznymi informacjami na temat dotarcia na Campus Misericordiae w Brzegach. W sobotę o godz. 19:30 rozpocznie się tam czuwanie modlitewne, a w niedzielę o 10:00 Msza Święta Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży.

  więcej

 • Poszli na Kazbek promować Małopolskie Hospicjum dla Dzieci - zdjęcia

  Powodzeniem zakończyła się pierwsza wyprawa organizowana w celu propagowania idei działalności Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, które opiekuje się nieuleczalnie chorymi oraz wspiera ich rodziny, świadcząc tzw. pomoc paliatywną.

  więcej

 • Powiat bocheński w znanym informatorze

  3 i 4 września odbędzie się Weekend z zabytkami 2016. Jest to przedsięwzięcie poświęcone promocji zabytków, instytucji kultury, pięknych, ciekawych i na co dzień niedostępnych miejsc. Już po raz trzeci wydarzenie zostało zaproszone do współpracy przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i włączone zostało do projektu Europejskich Dni Dziedzictwa.

  więcej

 • Tancerze z Bochni w spektaklu z okazji ŚDM w Stalowej Woli - zdjęcia

  Tancerze z bocheńskiej szkoły tańca Dance & Fitness House wzięli udział w spektaklu „Nowe Życie” w Stalowej Woli, który zorganizowano w ramach Światowych Dni Młodzieży. Widowisko stworzone zostało przez chrześcijańskich artystów Mariusza Jasuwienasa i Jana Bobkę. Scenariusz bazuje na przypowieści o Synu Marnotrawnym przedstawionej w Ewangelii św. Łukasza. Cała taneczna opowieść jest jednak współczesną wersją przypowieści.

  więcej

 • Deweloper sponsorem bocheńskich sportowców

  W 2013 roku na bocheńskim rynku nieruchomości swoją działalność rozpoczęła firma Cober , która stoi za budową bloków na Osiedlu Panorama zlokalizowanym przy ul. Brzeźnickiej (www.panoramabochnia.pl).

  więcej

 • 2. dzień Festiwalu Młodych - zdjęcia

  Chociaż w środę na bocheńskim Rynku frekwencja była mniejsza niż dzień wcześniej, nikt nie powinien mieć wątpliwości, że wszyscy świetnie się bawili. Podczas drugiego dnia Festiwalu Młodych wystąpiły m.in. orkiestry z Bochni, Baczkowa i Okulic, zespół Siedlecanie, chóry Salt Singers i Gaudinum (w Bazylice), a także zespoły Nazaret, Abladze (Zjednoczone Emiraty Arabskie) i Kayros (Meksyk).

  więcej

 • Wypadek w Łapczycy. DK94 zablokowana

  Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło około godz. 15:45 w Łapczycy. Są dwie osoby ranne.

  więcej

 • Hiszpanie opanowali bocheński Rynek - zdjęcia, wideo

  Jeszcze przed oficjalnym otrzymaniem kluczy od miasta, hiszpańskojęzyczni pielgrzymi zgromadzeni przed sceną nie pozostawili wątpliwości, kto dziś bawi się w sercu Miasta Soli. Wtorek był pierwszym dniem Festiwalu Młodych zorganizowanego w całej Małopolsce w ramach Światowych Dni Młodzieży.

  więcej

 • 3D Mapping na budynku Muzeum - wideo

  Pokazem 3D Mappingu zakończył się 1. dzień Festiwalu Młodych z Bochni. Prezentacja trwała 3 min. 45 sek., puszczono ją trzykrotnie w krótkich odstępach czasu. Pokaz robił najlepsze wrażenie na żywo, ale jeśli nie mieliście okazji być na Rynku, poniżej zamieszczamy wideo.

  więcej

 • Radośni hiszpańscy pielgrzymi - zdjęcia

  więcej

 • Hiszpanie po mszy św. pojechali do Oświęcimia - zdjęcia i wideo

  We wtorek po porannych mszach świętych pielgrzymi, którzy w nocy przyjechali do Bochni, pojechali do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Z ulicy Brodzińskiego odjechało kilkadziesiąt autokarów. Wrócą wieczorem na Festiwal Młodych.

  więcej

 • Policyjna eskorta w drodze na porodówkę

  Policjanci z brzeskiej drogówki udzielili pomocy i wsparcia parze, która pilnie musiała dotrzeć do szpitala. Sytuacja o tyle była dramatyczna, że dziecko, które lada moment miało przyjść na świat znajdowało się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu. Policjanci natychmiast podjęli się pilotażu i umożliwili parze bezpieczne dotarcie na porodówkę.

  więcej

 • Przyjechali. Młodzi pielgrzymi z Hiszpanii już w Bochni

  Kilka tysięcy pielgrzymów z Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych, którzy będą zakwaterowani w naszym mieście podczas Światowych Dni Młodzieży, dotarła w poniedziałek do Bochni. Kolejne autokary przywoziły ich w różne miejsca Bochni.

  więcej

 • ŚDM: Jakie zmiany na autostradzie A4?

  Nastąpią zmiany w organizacji ruchu wokół Krakowa na A4, S7 i dk 94. Wszystkie zmiany na drogach krajowych wprowadzane są ze względu na zmiany organizacji ruchu wprowadzane w Krakowie przez zarządców dróg miejskich i wojewódzkich (ZIKiT i  ZDW).

  więcej

 • Delegacja z powiatu bocheńskiego na obchodach 200-lecia powiatu Saarlouis

  Na zaproszenie starosty Patrika Lauera z wizytą w Saarlouis przebywała delegacja samorządowców z powiatu bocheńskiego na czele ze starostą Ludwikiem Węgrzynem, przewodniczącą rady powiatu Bernadettą Gąsiorek i przewodniczącym komisji współpracy międzynarodowej, kultury i promocji Mariuszem Zającem. Okazją do spotkania współpracujących od lat samorządów były obchody 200-lecia powiatu Saarlouis.

  więcej

 • ŚDM: W poniedziałek 100 autokarów przyjedzie do Bochni

  Około setki autokarów spodziewanych jest w Bochni w poniedziałkowy wieczór. Przyjedzie nimi kilka tysięcy pielgrzymów z Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych, którzy w naszym mieście zakwaterowani będą podczas Światowych Dni Młodzieży.

  więcej

 • Nadchodzi fala upałów i gwałtowne burze

  W tym tygodniu Małopolskę czeka fala upałów. Na poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia (w trzystopniowej skali). Temperatura w cieniu może sięgnąć 32 stopni Celsjusza.

  więcej

 • Pielgrzymi z Francji odwiedzili Bochnię

  Piątkowe popołudnie, będące jednym z ostatnich przed głównymi obchodami światowych Dni Młodzieży, dla parafii św. Jana Nepomucena w Bochni upłynęło pod znakiem odwiedzin grupy pielgrzymów z Francji.

  więcej

 • Koszmarny wypadek przy ul. Kurów

  37-letni mężczyzna w stanie krytycznym trafił do szpitala w Krakowie po tym, jak urwany noż kosiarki rotacyjnej używanej przez sąsiada trafił go w głowę.

  więcej

 • Parking przy "Florisie': Studzienka jak pułapka

  Na oddział ratunkowy bocheńskiego szpitala trafiła w piątek po południu kobieta, która miała pecha nastąpić na źle wykonaną studzienkę w nawierzchni świeżo wyremontowanego parkingu przy sklepie "Floris"....

  więcej

 • Miejska poczekalnia już gotowa - zdjęcia

  W piątek zakończyła się instalacja prawie wszystkich elementów małej architektury na placu naprzeciw szybu Sutoris. Do montażu zostały jeszcze lampy, a na czas Światowych Dni Młodzieży wzdłuż kamienicy, na której powieszono siatkę ze zdjęciem Bochni z lotu ptaka, postawione zostaną toalety typu toi-toi.

  więcej

 • We wtorek nowość. 3D mapping po raz pierwszy w Bochni

  W piątek służby techniczne zdemontowały na kilka dni dwie lampy znajdujące się naprzeciw Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni. To element przygotowania do pokazu 3D mappingu. We wtorek 26 lipca po raz pierwszy będzie można zobaczyć w Bochni to multimedialne widowisko.

  więcej

 • Ogłoszono przetarg na budynek socjalny

  Magistrat rozpisał przetarg na budowę budynku socjalnego przy ul. Na Buczków w Bochni. Dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej prawie 650 m kw. ma mieć 15 lokali.

  więcej

 • Reklama kopalni na kamienicy Rynek 13

  Po kamienicy przy ul. Solnej 1, budynek przy Rynku 13 jest kolejną nieruchomością, którą przed Światowymi Dniami Młodzieży zasłonięto siatką ze zdjęciem. Tym razem jest to reklama bocheńskiej kopalni soli przedstawiająca podziemną kaplicę św. Kingi.

  więcej

 • Muzyczne przejścia dla pieszych

  Wystarczył niewielki zabieg i... oto jak wyglądają przejścia dla pieszych przy Państwowej Szkole Muzycznej w Bochni!

  więcej

 • Brak chętnych do projektowania tężni

  Niepowodzeniem zakończył się przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy tężni solankowej przy Plantach Salinarnych. Do magistratu nie wpłynęła ani jedna oferta.

  więcej

 • Szachy wróciły na Planty!

  KRÓTKO

  Na Plantach Salinarnych, w pobliżu Altany, reaktywowana została możliwość gry w szachy - poinformował w czwartek magistrat.

  więcej

 • Pierwsi pielgrzymi docierają do diecezji tarnowskiej

  Na ulicach Tarnowa można spotkać już pielgrzymów z Norwegii czy Konga, a w parafii ostatnio bardzo znanego polskiego reprezentanta Bartosza Kapustki – w Pogórskiej Woli, zagościło 16 gości z Ekwadoru. Do Dębicy dotarli pierwsi pielgrzymi z Czech, Boliwii i Chorwacji...

  więcej

 • Miejska poczekalnia prawie gotowa. Jest siatka ze zdjęciem Bochni z lotu ptaka

  Trwa montaż elementów małej architektury na placu naprzeciw szybu Sutoris. W czwartek na bocznej elewacji kamienicy przy ul. Solnej 1 zamontowano siatkę ze zdjęciem przedstawiającym centrum Bochni z lotu ptaka. Miejska poczekalnia powinna być gotowa w piątek.

  więcej

Najnowsze