Wydarzenia

 • Wymodeluj sylwetkę, pozbądź sie celulitu. Zacznij już teraz od 29 zł

  W bocheńskim salonie urody ESTETIQ trwa promocja na zabieg CAVI LIPO DEX. To bezinwazyjna metoda niszczenia komórek tłuszczowych - pozbądź się zbędnych fałdek, zrzuć zbędne kilogramy, albo usuń cellulit. Zacznij teraz - już od 29zł!

  więcej

 • Akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie

  Małopolski Wojewódzki Inspektor Weterynaryjny informuje, iż w dniach od 22 kwietnia do 30 kwietnia 2017 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

  więcej

 • Bochnia: Usiłowanie oszustwa metodą na wnuczkę

  W czwartek bocheńska policja została powiadomiona o próbie oszustwa tak zwaną „metodą na wnuczka”. Do jednej z mieszkanek powiatu bocheńskiego, na jej telefon stacjonarny zadzwoniła młoda kobieta podając się za jej wnuczkę.

  więcej

 • Odwracania ruchu na ul. Rzeźnickiej nie będzie. Wyniki badań ruchu

  W zeszłym roku bocheński magistrat zlecił analizę wpływu zmiany kierunku ruchu na ul. Rzeźnickiej. Okazało się, że po takiej zmianie ruch na ul. Kazimierza Wielkiego zostałby zmniejszony, ale... pozostałe ulice nie są dostosowane do zwiększonego ruchu.

  więcej

 • Będzie projekt "Ambasador". Ramki na tablice rejestracyjne dla każdego

  Kilka miesięcy temu na służbowej terenówce burmistrza Bochni pojawiły się ramki na tablice rejestracyjne w barwach miasta, co zakończyło tzw. „aferę naklejkową”. Wkrótce ramki będą dostępne dla każdego chętnego właściciela pojazdu.

  więcej

 • 25 tys. bezzwrotnej dotacji na start firmy!

  Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Dobry czas na Biznes – Krakowski Obszar Metropolitalny” osoby zamieszkujące powiat bocheński, chcące założyć własną działalność gospodarczą.

  więcej

 • Od maja czujniki powietrza w bocheńskich szkołach podstawowych

  W przyszłym tygodniu w bocheńskich szkołach podstawowych mają zostać zainstalowane czujniki badające jakość powietrza. Miejski Zespół Edukacji w Bochni wybrał ofertę firmy Airly z Krakowa, na urządzenia której zdecydowała się ostatnio m.in. gmina Bochnia. Sensory powinny rozpocząć działanie na początku maja.

  więcej

 • PRACA: Werner Kenkel Bochnia Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko Grafik Konstruktor

  więcej

 • Budowa zachodniej obwodnicy Brzeska ruszy w przyszłym roku?

  - W połowie maja ma zostać podpisana umowa na wykonanie projektu i budowy drogi łączącej zjazd z autostrady A4 w Brzesku z drogą krajową w kierunku Nowego Sącza - poinformowało RDN Małopolska. Taką zapowiedź złożyli w środę w Brzesku przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  więcej

 • Robert Dudek zastępcą komendanta policji w Bochni

  Podinsp. Robert Dudek został we wtorek 18 kwietnia mianowany p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. Pomoże w kierowaniu jednostką nowemu komendantowi - od miesiąca szefuje jej mł. insp. Tadeusz Stachak.

  więcej

 • Strażacy uratowali psa, który utknął na dachu

  We wtorek rano brzescy strażacy dostali nietypowe zgłoszenie: w miejscowości Iwkowa na dachu budynku gospodarczego na wysokości około 5 metrów znajduje się wyziębiony pies.

  więcej

 • Zostań Superortografem Powiatu!

  Starostwo Powiatowe w Bochni zaprasza, w ramach obchodów Dnia Flagi RP, do wzięcia udziału w sprawdzianie umiejętności poprawnego pisania w języku ojczystym.

  więcej

 • METEO: Dziś w nocy możliwe przymrozki

  Synoptycy ostrzegają: dziś w nocy w całym kraju możliwe przymrozki. Ostrzeżenie 1. stopnia wydano także dla województwa małopolskiego.

  więcej

 • Podpisano umowę na rozbudowę dróg w Brzeźnicy i Łazach

  W środę w Starostwie Powiatowym w Bochni podpisano umowę z wykonawcą rozbudowy dróg powiatowych Poręba Spytkowska - Bochnia w miejscowości Brzeźnica oraz Rzezawa - Brzeźnica w miejscowości Łazy. Koszt prac to ponad 3,5 mln zł, przy dofinansowaniu w wysokości prawie 1,8 mln zł.

  więcej

 • Prawie 0,9 mln zł na Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Borównej

  Placówka przejdzie gruntowny remont

  Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys przekazał dziś umowę na dofinansowanie tej inwestycji wójtowi gminy Lipnica Murowana Tomaszowi Gromali. Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 gmina otrzyma wsparcie wysokości niemal 870 tys. zł.

  więcej

 • Świąteczny weekend na bocheńskich drogach: Bez wypadków, 4 nietrzeźwych

  - W świąteczny weekend pomiędzy 14 a 17 kwietnia 2017 r. na drogach powiatu bocheńskiego nie wydarzyły się wypadki drogowe. Zanotowano łącznie 7 kolizji, w których nikt nie ucierpiał - poinformowała asp. szt. Dominika Półtorak z bocheńskiej komendy policji.

  więcej

 • Zniszczenia samochodów na terenie Bochni

  W Lany Poniedziałek 17 kwietnia Komenda Powiatowa Policji w Bochni została powiadomiona o uszkodzeniu samochodów zaparkowanych w rejonie jednego z kościołów na terenie Bochni. Uszkodzenia te polegały na porysowaniu karoserii pojazdów ostrym narzędziem...

  więcej

 • Prace archeologiczne na rynku do połowy maja

  Pozostałości fundamentów oraz piwnic ratusza to najbardziej widoczne i znaczące odkrycia wykopalisk prowadzonych przez archeologów na bocheńskim rynku. Ale znaleziono także drobne przedmioty, które są historycznie wartościowe.

  więcej

 • Radny skrytykował wykonanie projektu "Bochnia może być piękna"

  Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący komisji rewizyjnej, skrytykował we wtorek efekty projektu „Bochnia może być piękna”, wykonanego za 52 tys. zł z budżetu obywatelskiego 2016. W ramach zadania powstała m.in. strona internetowa. - Ta strona jest żałosna - ocenił B. Kosturkiewicz.

  więcej

 • Będą utrudnienia na A4 Kraków-Tarnów. Przebudowa w miejscowości Staniątki

  W środę lub w czwartek (w zależności od warunków pogodowych) rozpocznie się przebudowa kilometrowego odcinka autostrady A4 na trasie Kraków – Tarnów, w miejscu placu poboru opłat, w miejscowości Staniątki.

  więcej

 • Motocyklowe rozpoczęcie sezonu w Bochni - zdjęcia

  Od 13 lat w Lany Poniedziałek motocykliści z całej Małopolski zjeżdżają do bocheńskiej bazyliki, by uczestniczyć we mszy świętej, podczas której poświęcone zostają ich jednoślady. Nie inaczej było wczoraj, gdy przed świątynią znów zaparkowało kilkaset lśniących maszyn. Tradycyjnie był to jednocześnie symboliczny początek sezonu motocyklowego.

  więcej

 • Bieszczadzkie wędrowanie z PTTK

  Bocheński oddział PTTK zaprasza w Bieszczady szlakiem czerwonym. Wycieczkę zaplanowano na 29 kwietnia - 1 maja.

  więcej

 • Turystyczna pielgrzymka z PTTK

  Bocheński oddział PTTK zaprasza na X Turystyczną pielgrzymkę „szlakiem św. Kingi”, która odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia. Plan wycieczki: - nawiedzenie grobu św. Kingi w klasztorze sióstr klarysek w Starym Sączu (msza św. o godz. 8:40),- piesza wędrówka na trasie: Krościenko - Góra Zamkowa - Trzy Korony - Sromowce Niżne - Czerwony Klasztor. Koszt uczestnictwa: członkowie PTTK – 60 zł, pozostali – 65 zł + 3€ (2€ emeryci) wstęp do Czerwonego Klasztoru (dla chętnych). Wyjazd o godz. 7:00 z parkingu przy kościele szkolnym. Dodatkowe informacje w biurze oddziału przy ul. Bernardyńskiej 10.

  więcej

 • "Mechanik" zaprasza na Konkurs Gramatyczny Języka Angielskiego

  Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni zaprasza uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych do udziału w szóstej edycji Powiatowego Konkursu Gramatycznego Języka Angielskiego pod patronatem starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna. Konkurs odbędzie się 27 kwietnia (czwartek) o godzinie 9.00 w budynku szkoły (ul. Windakiewicza 23).

  więcej

 • Bocheńska Karta Rodzinna ma 3 lata. Jak wyglądają statystyki?

  W 2016 roku wydano 350 nowych Bocheńskich Kart Rodzinnych dla 72 rodzin. Łącznie w obiegu są już 2144 karty. Statystyki podano podczas ostatniej sesji rady miasta.

  więcej

 • Skuteczna REKLAMA - w Bochnianin.pl

  więcej

 • Łowcy Burz alarmują: W najbliższych dniach duże opady mokrego śniegu

  - W ciągu następnych dni w powiecie bocheńskim pojawi się duże ryzyko wystąpienia znacznych opadów mokrego śniegu. Największe ryzyko przypadnie na wtorek, środę i czwartek (pierwsza część dnia) - ostrzegają Polscy Łowcy Burz (lowcyburz.pl)

  więcej

 • Lany Poniedziałek: W nocy i rano możliwe przymrozki!

  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie m.in. dla województwa małopolskiego: najbliższej nocy i rankiem w Lany Poniedziałek temperatura powietrza może spaść poniżej zera.

  więcej

 • Poniedziałek: Motocykliści zjadą do Bochni

  Tradycyjnie w Lany Poniedziałek (17 kwietnia) w Bochni odbędzie się Galicyjskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. Cieszące się co roku ogromnym zainteresowaniem wydarzenie odbędzie się już po raz trzynasty. Msza święta rozpocznie się o godz. 12:00.

  więcej

 • Bohle Polska i "Budowlanka": Płacą za naukę zawodu

  Firma Bohle Polska i Zespół Szkól Nr 2 w Bochni zapraszają do nauki w zawodzie monter izolacji przemysłowych w Branżowej Szkole I stopnia.

  więcej

Najnowsze