• Burzliwa dyskusja na sesji ws. referendum

  Wysoka temperatura na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej

  W poniedziałek radni zebrali się na nadzwyczajnej sesji, aby powołać komisję, która sprawdzi podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie budowy podziemnego parkingu na pl. gen. Okulickiego. Dyskusja miała wyjątkowo burzliwy charakter i czasami mocno wychodziła poza główny temat.

  czytaj więcej

 • Referendum: Radni wybrali komisję, która sprawdzi podpisy

  Uchwała ws. referendum prawdopodobnie 25 września

  Podczas poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji radni wybrali spośród siebie członków komisji, która zajmie się weryfikacją prawie trzech tysięcy podpisów widniejących pod wnioskiem o referendum w sprawie budowy podziemnego parkingu na placu gen. Okulickiego.

  czytaj więcej

 • Wojciech Zastawniak ruszył z kampanią. Pierwsza prezentacja, sporo pomysłów

  Komitet i kandydat idą pod hasłem "BOCHNIA TO TY"

  Komitet Wyborczy Wyborców "Bochnia Szansą dla Wszystkich" zaprezentował w sobotę w sali kina REGIS swojego kandydata na burmistrza miasta. 43-letni Wojciech Zastawniak przez 40 minut opowiadał o tym dlaczego zdecydował się kandydować i jakie ma pomysły na Bochnię. Choć na tak wczesnym etapie kampanii (wybory dopiero za 2 miesiące) spodziewaliśmy się raczej ogólników, to było też trochę konkretów i świeżych pomysłów.

  czytaj więcej

 • Niedziela: O Matejce na Uzborni

  KRÓTKO

  W najbliższą niedzielę 14 września o godzinie 16.00 w Amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 przedstawią program o Janie Matejce i jego związkach z Bochnią.

  czytaj więcej

 • Klub FIGHTMAN zaprasza na treningi

  Artykuł promocyjny

  Działający już od kilku lat w Bochni klub MMA – Fight Club Fightman po raz kolejny rozpoczyna nowy nabór zawodników do organizowanych przez siebie grup. W szczególności nabór skierowany jest do osób początkujących, które chcą zacząć swoją przygodę ze sztukami walki.

  czytaj więcej

 • PRACA: Firma BOLARUS szuka handlowców

  Ogłoszenie płatne

  BOLARUS SA - jeden z największych krajowych producentów urządzeń chłodniczych i niskotemperaturowych dedykowanych m. in. dla sektora wyposażenia sklepów,gastronomii oraz medycyny i laboratoriów, poszukuje do swojej siedziby w Bochni kandydatów / kandydatek na stanowiska HANDLOWCÓW.

  czytaj więcej

 • Czyszczenie fragmentu koryta Babicy

  W sobotę trwało czyszczenie koryta przepływającego przez Bochnię potoku Babica na odcinku pomiędzy ulicą Górską a ul. Sądecką. Wiosną oczyszczono fragment biegnący tunelem pod ul. Fischera.

  czytaj więcej

 • Fundacja: Pełna treść oświadczenia

  Publikujemy pełną treść oświadczenia, które wczoraj chciał przedstawić na sesji rady powiatu Mariusz Trojak - prezes fundacji oskarżanej przez dyrektora bocheńskiego szpitala o oszustwo. Nie pozwolono mu jednak zabrać głosu i ostatecznie oświadczenie odczytał radny Aleksander Rzepecki.

  czytaj więcej

 • MAŁOPOLSKA. Widać zmiany. Głosuj i wygrywaj!

  Inwestycje, jakie dzięki środkom unijnym udało się przeprowadzić w ostatnich latach, wpisały się już na trwałe w krajobraz Małopolski. W ciągu ostatnich lat oddano do dyspozycji mieszkańców nowe drogi, zmodernizowane oddziały szpitalne, nowoczesne siedziby instytucji kultury czy hale sportowe. Wszystko to sprawia, że Małopolska jest dzisiaj województwem, w którym nie tylko dobrze się żyje i pracuje, ale też odpoczywa. To region, gdzie stawia się na innowacyjne rozwiązania oraz premiuje przedsiębiorczych mieszkańców.

  czytaj więcej

 • Kasa czeka na Ciebie! Gdzie? W Bochni przy ulicy Kościuszki 1

  Artykuł promocyjny

  Każdy z nas potrzebuje czasami dodatkowego zastrzyku pieniędzy. Na remont, na telewizor, na zaległe rachunki... Czasami kredytem spłacamy stare długi, opłacamy zabiegi medyczne albo finansujemy jakieś rodzinne święto. Skąd wziąć na to pieniądze? Ofert na rynku jest sporo, ale nie wszystkie są korzystne. Dlatego najlepiej postawić na sprawdzoną instytucję finansową która zapewnia bezpieczeństwo i dobre warunki. Najlepiej postawić na SKOK Jaworzno!

  czytaj więcej

 • Sprawa Fundacji: Cenzura na sesji rady powiatu

  Przewodniczący rady nie udzielił głosu prezesowi Fundacji

  Podczas piątkowej sesji rady powiatu bocheńskiego przewodniczący Jarosław Marzec nie udzielił głosu Mariuszowi Trojakowi, prezesowi Fundacji im. Anny Trzaski-Wilkońskiej "Pomagajmy Szpitalowi w Bochni", który chciał przedstawić stanowisko Zarządu Fundacji w sprawie zarzutów formułowanych przez dyrekcję Szpitala Powiatowego w Bochni.

  czytaj więcej

 • Łąkta: Brathanki i Baciary na koniec lata

  KRÓTKO

  W najbliższą niedzielę w Łąkcie Górnej (gm. Żegocina) odbędzie się Małopolskie Zakończenie Lata z koncertowym udziałem kapel BACIARY i BRATHANKI. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Wójt Gminy Żegocina. Szczegóły na plakacie.

  czytaj więcej

 • Opóźnienia w instalacji map i szlaku NaCl

  Tablice z mapami i kontynuacja szlaku miały powstać przed wakacjami

  Mimo zapowiedzi urzędnikom nie udało się przed wakacjami (ani nawet w trakcie) zamontować nowych tablic z planami Bochni oraz dokończyć szlaku NaCl.

  czytaj więcej

 • Radny: Pobili kobietę, a monitoring był wyłączony

  Komendant straży miejskiej odpiera zarzuty radnego

  Radny Bogdan Kosturkiewicz stwierdził niedawno, że monitoring obsługiwany przez Straż Miejską w Bochni był wyłączony i kamery nie zarejestrowały pobicia do jakiego miało dojść na pl. Pułaskiego. Komendant Krzysztof Tomasik odrzuca te zarzuty. - W tym dniu, w którym miało dojść do wspomnianej nieprzyjemnej sytuacji monitoring pracował - mówi szef strażników.

  czytaj więcej

 • Sobota: Otwarcie Fabryki Formy - Studio ONE

  Artykuł promocyjny

  W sobotę 13 września o godz. 12:00 otwarcie nowej siłowni/klubu fitness w Bochni. Fabryka Formy STUDIO ONE powstała przy ul. Brzeskiej 24/2 (w niedalekim sąsiedztwie stacji paliw BP).

  czytaj więcej

 • Błyskawiczna odpowiedź: Są wyniki badań geologicznych

  Inicjator referendum dostarczył je burmistrzowi i do naszej redakcji

  Inicjator referendum ws. podziemnego parkingu jest "zdumiony i zażenowany" dzisiejszym oświadczeniem burmistrza. Dostarczył dziś do urzędu - jak mówi po raz drugi - wyniki badań geologicznych przeprowadzonych na placu Okulickiego w kwietniu 2012 roku.

  czytaj więcej

 • Podziemny parking: Oświadczenie burmistrza

  KRÓTKO

  Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński przesłał dziś do naszej redakcji oświadczenie dotyczące wypowiedzi pełnomocnika inicjatora referendum gminnego w sprawie budowy parkingu na pl. Okulickiego.

  czytaj więcej

 • Wyniki ankiety: Krytyka od mieszkańców

  Większość źle ocenia wykorzystanie możliwości rozwojowych miasta

  W ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Miasta Bochnia na lata 2014-2020 wśród mieszkańców Bochni przeprowadzono ankiety do badań społecznych. Wyniki ankiet otrzymali radni, którzy spotkali się ostatnio z wykonawcą nowej strategii. Z odpowiedzi wyłania się obraz mieszkańców niezadowolonych z wykorzystania możliwości rozwojowych miasta.

  czytaj więcej

 • Szpital doniósł na fundację, która mu pomagała

  W tle polityczna walka?

  Dyrekcja szpitala doniosła do prokuratury na Fundację im. Anny Trzaski-Wilkońskiej "Pomagajmy Szpitalowi w Bochni", która przez wiele lat przekazywała placówce pieniądze i sprzęt. Po wcześniejszej wzorowej współpracy nie ma śladu.

  czytaj więcej

 • Wiceburmistrz wystartuje do Rady Powiatu

  KRÓTKO

  Tomasz Przybyło, zastępca burmistrza Bochni, potwierdza w rozmowie z serwisem Bochnianin.pl, że w listopadowych wyborach samorządowych zamierza powalczyć o mandat radnego powiatowego.

  czytaj więcej

 • Medal dla mieszkanki Nieprześni

  Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

  Mieszkanka Nieprześni Irena Saława otrzymała Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Uroczystość miała miejsce w Zespole Szkół Gminnych w Nieszkowicach Wielkich, a dekoracji dokonała Joanna Florkiewicz-­Kamieniarczyk - dyrektor Wydziału Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

  czytaj więcej

 • Referendum: Zwołano sesję nadzwyczajną rady miejskiej

  Procedura w toku

  Po tym jak w miniony piątek inicjatorzy referendum dot. budowy parkingu podziemnego na pl. Okulickiego w Bochni w wyznaczonym terminie dostarczyli do urzędu wniosek o jego przeprowadzenie wraz z listą popierających go osób, teraz czas na kolejny etap przewidziany procedurą.

  czytaj więcej

 • Burmistrz o problemach z referendum

  Zasłyszane w eterze

  - Burmistrz Stefan Kolawiński podkreśla, że w Bochni, nawet ze względów technicznych, będzie trudno zorganizować referendum przy okazji wyborów samorządowych. Chodzi m.in. o zbyt małą liczbę urn do głosowania - informuje Radio Kraków.

  czytaj więcej

 • Nowa Strategia z listą zadań za 380 mln zł

  Radni krytycznie o projekcie Strategii Rozwoju Miasta Bochnia

  Pod koniec sierpnia bocheńscy radni spotkali się z wykonawcą aktualizacji Strategii Rozwoju Miasta Bochnia na lata 2014-2020. Skrytykowano głównie listę zadań inwestycyjnych, których łączny koszt wykonania oszacowano na... 380 mln zł. Katalog ochrzczono "koncertem życzeń".

  czytaj więcej

 • Nagroda dla Powiatu za most w Zawadzie

  Ogólnopolski Konkurs Otwarty "Modernizacja Roku 2013"

  Powiat Bocheński otrzymał nagrodę Związku Powiatów Polskich w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym "Modernizacja Roku 2013" za rekonstrukcję mostu w Zawadzie. - Wartym podkreślenia jest fakt, iż do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 900 obiektów, z czego 8 znalazło się w finale, a wśród nich most w Zawadzie - zaznaczają urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Bochni.

  czytaj więcej

 • O Strefie na Forum Ekonomicznym w Krynicy

  KRÓTKO

  W dniach od 2 do 4 września odbyło się XXIV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. Tematem tegorocznego Forum był pokryzysowy świat – czas nowych liderów, ale spośród licznych spotkań i dyskusji wiele dotyczyło małych i średnich miast, które położone są w sąsiedztwie metropolii.

  czytaj więcej

 • Moto Legendy PRL na wiśnickim Rynku

  KRÓTKO

  czytaj więcej

 • Mniej reklam w centrum Bochni. Co dalej?

  Urzędnicy wyegzekwowali obowiązujące przepisy

  W ostatnich miesiącach bocheńscy urzędnicy doprowadzili do usunięcia reklam wystających poza fasady kamienic w centrum miasta. Na razie nie wiadomo kiedy dojdzie do ujednolicenia graficznego szyldów.

  czytaj więcej

 • Piknik rodzinny u św. Pawła Apostoła

  30-lecie powstania i 10-lecie konsekracji świątyni

  Parafia św. Pawła Apostoła w Bochni przeżywa w tym roku 30-lecie powstania i 10-lecie konsekracji świątyni. Uroczystości w parafialnym kościele odbędą się w niedzielę, 14 września, o godz. 11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem tarnowskiego biskupa pomocniczego Wiesława Lechowicza. Ta piękna rocznica to również doskonała okazja, by w radości i dziękczynieniu móc spędzić miło czas w gronie rodzinnym.

  czytaj więcej

 • Dachowanie do rzeki - ZDJĘCIA

  Zdjęcia z wypadku

  Jak już informowaliśmy wcześniej, w wypadku, do którego doszło w niedzielę w Starym Wiśniczu, ranna została 17-letnia pasażerka Opla Corsy. Samochód, którym jechała wylądował kilka metrów poniżej drogi, w korycie miejscowego potoku...

  czytaj więcej