"Kronika Bocheńska" i Gracje

 • Petycja w obronie altany i mocne słowa na sesji. Zmiany raczej nie będzie

  W czwartek podczas sesji rady miejskiej Paweł Bieniek, organizator akcji, przekazał na ręce władz miasta petycję ws. obrony altany na Plantach Salinarnych w Bochni. Akcję poparło już ponad pół tysiąca osób. Mimo to, zdaje się, że na zmiany jest już za późno.

  czytaj więcej

 • Szpital: Związki zaniepokojone finansami placówki

  Do komisji zdrowia działającej przy radzie powiatu bocheńskiego wpłynęło pismo od przedstawicieli związków zawodowych pracowników szpitala, zaniepokojonych sytuacją finansową placówki.

  czytaj więcej

 • Civitas Christiana: Kolejny wykład lek. med. Marka Kani

  W sobotę, 28 listopada, w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Bochni będzie można wysłuchać kolejnego w tym roku wykładu o tematyce zdrowotnej. Poprowadzi go lek. med. Marek Kania, internista.

  czytaj więcej

 • Konserwator o altanie: Jeżeli to nie podoba się mieszkańcom...

  - Jeżeli takie rozwiązanie nie podoba się mieszkańcom, nie widzę problemu by to zmienić przywracając pierwotny charakter tej części budowli - skomentował zmianę rodzaju podmurówki altany na plantach konserwator zabytków.

  czytaj więcej

 • Dzień Młodego Obywatela w I Liceum

  25 listopada w I Liceum odbył się Dzień Młodego Obywatela będący podsumowaniem realizowanego w szkole przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich projektu „Coaching obywatelski”. Jego zadaniem było przekonanie młodych ludzi do działań na rzecz społeczności lokalnej, a przy okazji poznanie zasad i sposobów konstruowania projektów.

  czytaj więcej

 • Chleb i Sól: Teraz na ul. Węgierskiej 2 - zobacz MENU

  Artykuł promocyjny

  Po przeprowadzce restauracja "Chleb i Sól" działa w przytulnie urządzonym lokalu na ul. Węgierskiej 2 w Bochni. Od poniedziałku do piątku serwuje Dania Dnia w cenie 12,99 zł (samo drugie danie 10 zł), a w ofercie ma wiele smacznych pozycji.

  czytaj więcej

 • PRACA: Pizzeria BAZYLIA zatrudni kierowcę

  czytaj więcej

 • PRACA: Werner Kenkel zatrudni Specjalistę ds. kluczowych klientów

  czytaj więcej

 • Zmiany godzin pracy Wydziału Komunikacji

  Od 30 listopada ulegają zmianie godziny przyjmowania Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bochni.Wydział ten będzie przyjmował klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 14.30.

  czytaj więcej

 • Iwona Dymura nowym szefem Straży Miejskiej

  - Z dniem 5 listopada 2015 r. powierzono pełnienie obowiązków komendanta straży miejskiej w Bochni pani Iwonie Dymura, kierownikowi referatu do spraw wykroczeń straży miejskiej w Bochni - poinformował na dzisiejszej sesji rady miejskiej burmistrz Stefan Kolawiński.

  czytaj więcej

 • Problemy z transmisją obrad rady miasta. Magistrat zapewnia poprawę

  Od marca br. internauci mogą oglądać transmisje z obrad sesji Rady Miasta Bochnia na stronie internetowej www.rada.bochnia.eu. Ostatnio pojawiały się jednak problemy techniczne podczas transmisji, a retransmisje wrzucane były ze sporym opóźnieniem. Magistrat zapewnia, że to koniec problemów.

  czytaj więcej

 • Andrzejkowy charytatywny maraton zumby - ZDJĘCIA

  W minioną sobotę odbył się w Bochni "Andrzejkowy charytatywny maraton Zumby" zorganizowany przez Dance & Fitness House (dawna Akademia Tańca Dance4you i Studio Tańca Agata).

  czytaj więcej

 • Altana na Plantach nie będzie wyglądać tak samo?

  Prace przy odbudowie wyburzonej altany na Plantach Salinarnych w Bochni wywołują emocje i protesty internautów, którzy ze zdumieniem zauważyli, że podmurówka charakterystycznego obiektu ma wyglądać inaczej niż oryginał. - Szczegóły mają znaczenie, a detale tworzą całość! - przekonują.

  czytaj więcej

 • Zastępca burmistrza o warunkach w hali "Gazaris": "To była masakra!"

  Jak już informowaliśmy burmistrz Bochni wpisał do projektu budżetu miasta na 2016 rok 200 tys. złotych na modernizację klimatyzacji w hali targowej „Gazaris”. Ostatnio o celowość wymiany urządzeń pytano podczas posiedzenia komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

  czytaj więcej

 • Różne oblicza zawodów, czyli I Forum Zawodoznawcze w ZS Nr 2 w Bochni

  17 listopada w Zespole Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni odbyło się I Forum Zawodoznawcze „Różne oblicza zawodów”.

  czytaj więcej

 • Krwiodawcy z Drwini podsumowali rok. W sumie oddali ponad 100 litrów krwi

  W ramach ogólnopolskich obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini, już kolejny rok z rzędu, zorganizował spotkanie, które tradycyjnie podsumowuje okres działalności w 2015 roku. Krwiodawcy z Drwini mogą pochwalić się bogatym dorobkiem swojej działalności. W organizowanych akcjach krwiodawstwa na terenie gminy Drwinia, Strzelcach Wielkich i gminie Jodłownik, zebrali ponad 100 litrów krwi pełnej, co jest dużym osiągnięciem przy deficycie cennego daru w bankach krwi.

  czytaj więcej

 • Kontrowersyjne słupki na ul. Benesza

  Słupki ustawione na wąskim chodniku przy ul. Benesza ożywiły bocheńskich użytkowników Facebooka. Instalacja doczekała się kpin i pomstowania na "inteligencję" pomysłodawcy. Wybraliśmy się na miejsce z metrem.

  czytaj więcej

 • II miejsce Zespołu Szkół w Dąbrowicy w Małopolskim Międzyszkolnym Turnieju "Chłopskiej Szkoły Biznesu"

  Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Dąbrowicy brali udział w Małopolskim Międzyszkolnym Turnieju „Chłopskiej Szkoły Biznesu” w Andrychowie, organizowanym w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

  czytaj więcej

 • Świąteczna paczka dla rodaków na Litwie

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia po raz kolejny organizowana jest akcja pomocy polskim dzieciom na Litwie.

  czytaj więcej

 • Powiatowe Ćwiczenie Obronne "Południe 2015"

  Zgodnie z planem szkolenia obronnego powiatu bocheńskiego na 2015 r. w listopadzie odbyły się wieloszczeblowe Powiatowe Ćwiczenia Obronne "Południe 2015". Ich celem było skoordynowanie systemów kierowania realizacją zadań obronnych wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gminy. Ćwiczenia prowadzono w II etapach.

  czytaj więcej

 • PRACA: Projektant mebli kuchennych

  czytaj więcej

 • W środę Kręgi Kobiet: Tematy wnętrzarskie i nie tylko...

  Gościem najbliższych Kręgów Kobiet – Działamy z pasją będzie Sabina Wszołek, właścicielka firmy Wood&Crafts. Sabina uczestniczy w spotkaniach Kręgów prawie od roku:) Teraz zgodziła się podzielić swoją pasją w szerszym gronie.

  czytaj więcej

 • Rzezawa: Będą rozdawać owoce i warzywa

  Gminy Rzezawa informuje mieszkańców gminy, że w dniu 26 listopada 2015r (czwartek) od ok. godz. 10 na parkingu obok boiska sportowego w Rzezawie będą wydawane warzywa i owoce dla osób najbardziej potrzebujących w ramach kolejnej edycji programu wycofywania owoców i warzyw w związku z embargiem rosyjskim.

  czytaj więcej

 • Sąd: Adam Korta zdymisjonowany bezzasadnie

  Bocheński sąd pracy uznał, że szef Powiatowego Zarządu Dróg Adam Korta został bezzasadnie odwołany ze swojego stanowiska. Dymisja nastąpiła pod koniec zeszłego roku, po wyborach samorządowych i zmianie władzy, a zwolniony dyrektor od początku wskazywał, że decyzja zarządu powiatu nie miała podstaw merytorycznych.

  czytaj więcej

 • PRACA: Firma Wawel SA zatrudni pracowników

  Wawel SA poszukuje osób do prac pomocniczych w Zakładzie produkcyjnym w Dobczycach.

  czytaj więcej

 • HOLISTIC: Nowy salon fryzjersko-kosmetyczny w Bochni

  Zapraszamy do nowo otwartego salonu fryzjersko-kosmetycznego HOLISTIC, funkcjonującego na poziomie -1 w Galerii Bocheńskiej. Do końca listopada trwa atrakcyjna PROMOCJA: na wszystkie usługi 50 proc. zniżki!

  czytaj więcej

 • Uroczysta Kolacja Andrzejkowa w Salina Restaurant

  Artykuł promocyjny

  Ten wyjątkowy wieczór uświetni wyborne menu przygotowane specjalnie na tę okazję przez Damiana Wajdę, szefa kuchni w Salina Restaurant, znakomite wino oraz muzyka na żywo w wykonaniu KRKtrio. Zapraszamy!

  czytaj więcej

 • 10 uczniów ze stypendiami Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej

  Dziesięcioro uczniów ze szkół powiatu bocheńskiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w nauce. Stypendyści w obecności dyrektorów szkół odebrali stypendia z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty. Gratulacje złożył im również starosta bocheński.

  czytaj więcej

 • Zadania z budżetu obywatelskiego będą szczegółowo wpisane w budżet miasta

  Projekty, które wyłoniono do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w Bochni zostaną wpisane do tabeli zadań inwestycyjnych - zapowiedziała skarbnik miasta Grażyna Zioło podczas czwartkowego posiedzenia komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Radni tej komisji mieli pewne wątpliwości dotyczące podziału środków w ramach budżetu obywatelskiego, dlatego za miesiąc chcą wrócić do tematu.

  czytaj więcej

 • W poniedziałek konsultacje w starostwie

  Zarząd Powiatu w Bochni zaprasza w poniedziałek 23 listopada o godzinie 16:00 do sali 103 Starostwa Powiatowego w Bochni na spotkanie poświęcone sprawom konsultacji Programu współpracy Powiatu Bocheńskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016.

  czytaj więcej