Wydarzenia

 • PTTK: W poniedziałek wykład o... miedzi

  Bocheński oddział PTTK zaprasza na poniedziałkowe spotkanie (27 lutego o godz. 18:00), tym razem nietypowo, bo o miedzi. Autorem prelekcji będzie Jacek Kobiela.

  więcej

 • Groźny wypadek pod Gdowem - zdjęcia

  Dziś (sobota) ok. godz. 11:50 w miejscowości Zalesiany (gm. Gdów, pow. wielicki) doszło do groźnego wypadku. Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

  więcej

 • Prezes "Społem" z wyróżnieniem od burmistrza

  Prezes zarządu SPOŁEM Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni - Adam Sosnowiec, został wyróżniony przez burmistrza Bochni statuetką BOLESLAUS DUX FUNDATOR ("Bolesław Książę Założyciel") podczas piątkowego uroczystego spotkania w Komorze Ważyn z okazji 764. rocznicy lokacji miasta.

  więcej

 • Przemówienie burmistrza z okazji 764. rocznicy lokacji Bochni

  W piątek 24 lutego w Komorze Ważyn bocheńskiej kopalni soli odbyło się doroczne uroczyste spotkanie z okazji lokacji miasta. W tym roku Bochnia obchodzi 764. rocznicę tego wydarzenia. Poniżej stenogram okolicznościowego przemówienia wygłoszonego przez burmistrza Stefana Kolawińskiego.

  więcej

 • Dziesiąty inwestor w bocheńskiej strefie

  W piątek 24 lutego w Urzędzie Miasta Bochnia odbył się przetarg nieograniczony na sprzedaż kolejnej działki w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Teren o powierzchni 4,4792 ha kupiła firma Kegel-Błażusiak Trade Sp. z o.o. Sp. komandytowa, z siedzibą w Nowy Targu, za wylicytowaną kwotę brutto 3 950 811,66 zł.

  więcej

 • Skażona woda z ujęcia w Siedlcu

  Na terenie gminy Bochnia - ujęcie wody w miejscowości Siedlec - doszło do skażenia wody bakteriami grupy coli oraz enterokokami kałowymi. Ponadto zostały przekroczone wartości manganu i mętności. Brak przydatności wody do spożycia występuje w miejscowościach: Siedlec, Moszczenica, Chełm, Gierczyce (poniżej kościoła).

  więcej

 • Skutki wichury w Woli Drwińskiej - zdjęcia

  Piątkowa wichura wyrządziła szkody zwłaszcza na terenie gminy Drwinia. Poniżej zdjęcia ze strażackiej akcji w Woli Drwińskiej.

  więcej

 • Połamane drzewa, uszkodzone dachy. Silne wiatry na północy powiatu

  Dzisiaj od rana zanotowano w północnej części powiatu, głównie na terenie Gminy Drwinia, bardzo silne wiatry, które doprowadziły do zerwania i uszkodzenia dachów, powalenia drzew, uszkodzeń w infrastrukturze - informują bocheńscy strażacy.

  więcej

 • Brzesko: Kradła wózki sklepowe. Straty na ponad 18 tys. zł!

  Policjanci ustalili sprawcę kradzieży wózków sklepowych na terenie Brzeska. Straty oszacowano na kwotę ponad 18 tys. złotych.

  więcej

 • Meteo: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie 1 stopnia (w skali 0-4) przed silnym wiatrem, który będzie wiał w piątek w całej Małopolsce.

  więcej

 • Łąkta Górna: Skażenie wody. W próbkach bakteria Clostridium perfringens

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni poinformował w czwartek (23.02), że woda pochodząca z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Łąkcie Górnej (gmina Żegocina na południu powiatu bocheńskiego) nie jest przydatna do spożycia, nawet po przegotowaniu. W próbkach pobranych dzień wcześniej stwierdzono obecność bakterii Clostridium perfringens, czyli zgorzeli gazowej.

  więcej

 • Tablice w miejskiej poczekalni zniszczyło dwóch 16-latków

  Bocheńska policja podała szczegóły ustalenia sprawców sylwestrowej dewastacji pięciu tablic galerii zewnętrznej na placu przy ul. Dominikańskiej w Bochni. Według funkcjonariuszy zniszczeń dokonało dwóch 16-latków.

  więcej

 • Koniec "afery naklejkowej". Barwy Bochni na terenówce burmistrza

  Służbowa terenówka burmistrza Bochni została dyskretnie oklejona w barwy miasta. Lekko przycięty herb, hasło „Bochnia - Miasto Soli” i adres „www.bochnia.eu” umieszczono na listwach tablic rejestracyjnych.

  więcej

 • 6,5 tys. zł z charytatywnego turnieju piłki nożnej - zdjęcia

  Prawie 6,5 tys. zł udało się zebrać podczas charytatywnego turnieju piłki nożnej, który rozegrany został w sobotę 18 kwietnia w Hali-Widowiskowo Sportowej w Bochni. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie podopiecznego fundacji Auxilium - Krzysztofa Broszkiewicza.

  więcej

 • Brzesko: Po narkotykach wsiadł za kierownicę

  Zarzut posiadania środków odurzających i kierowania samochodem pod ich wpływem usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Odpowie on również za posiadanie narkotyków.

  więcej

 • Rusza kwalifikacja wojskowa w powiecie bocheńskim

  Od 1 do 30 marca na terenie powiatu bocheńskiego trwać będzie kwalifikacja wojskowa. Miejscem przeprowadzenia kwalifikacji będzie jak w poprzednim roku Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy ul. Karolina 14 D w Bochni.

  więcej

 • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, burmistrz Bochni Stefan Kolawiński oraz Stowarzyszenie „Bocheńska Dwójka” zapraszają do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

  więcej

 • Już od piątku Miejska Akcja Rabatowa "Urodziny na 100 proc."

  Podobnie jak w roku ubiegłym do obchodów urodzin miasta włączyli się bocheńscy przedsiębiorcy, którzy w ramach zorganizowanej przez Urząd Miasta Bochnia akcji rabatowej, pod hasłem „Urodziny na 100%”, zapewniają każdemu, kto odwiedzi ich sklepy i lokale usługowe 24-26 lutego zniżkę 33% na wybrane towary i usługi.

  więcej

 • Muzyczne i pełne zabawy urodziny Bochni - PROGRAM

  Tegoroczne obchody 764. Rocznicy Lokacji Miasta zostaną uświetnione szeregiem wydarzeń adresowanych zarówno do najmłodszych jak i najstarszych Mieszkańców Solnego Grodu. Uzupełnieniem obchodów będzie organizowana po raz drugi Miejska Akcja Rabatowa.

  więcej

 • Wypadek w Buczynie. 19-latka ciężko ranna

  Fatalny wypadek w miejscowości Buczyna (gm. Bochnia, powiat bocheński). Dziś rano rozbiła się tam 19-latka jadąca Peugeotem 206 - ciężko ranną dziewczynę do krakowskiego szpitala zabrał śmigłowiec.

  więcej

 • Ponad 42 tys. zł na utrzymanie samochodów służbowych UM Bochnia

  Radni komisji rewizyjnej otrzymali zestawienie kosztów utrzymania samochodów służbowych Urzędu Miasta Bochnia w 2016 roku. Z dokumentu wynika, że tylko na paliwo i ubezpieczenie zakupionych ponad rok temu Suzuki Grand Vitara i Renault Master wydano ok. 22 tys. zł. Łączne koszty utrzymania wszystkich czterech pojazdów to ponad 42 tys. zł.

  więcej

 • PRACA w aptekach REMEDIUM

  więcej

 • Pijany 21-latek rozbił BMW na ul. Brzeskiej

  1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał 21-latek, który minionej nocy rozbił samochód na ul. Brzeskiej w Bochni. Młody kierowca wyszedł z wypadku prawie bez szwanku, znacznie bardziej ucierpiał pasażer, który podróżował z pijanym kolegą...

  więcej

 • Promocja Bochni na targach turystycznych w Poznaniu

  W miniony weekend 17-19 lutego 2017 r. przedstawiciele Urzędu Miasta Bochnia oraz Kopalni Soli Bochnia wzięli udział w Targach Regionów i Produktów Turystycznych "Tour Salon" w Poznaniu. Organizatorem wydarzenia były Międzynarodowe Targi Poznańskie - lider przemysłu targowego w Polsce.

  więcej

 • Reforma oświaty w Bochni: Zmiana rejonizacji, nie będzie nauki na dwie zmiany?

  Jak już informowaliśmy Miejski Zespół Edukacji w Bochni chce w ramach reformy edukacji połączyć PSP nr 1 z Gimnazjum nr 1. Teraz podano informację, że docelowo w tym pierwszym obiekcie będą uczyły się klasy 1-4, a w drugim 5-8. Szykują się również zmiany w granicach obwodów, co ma zagwarantować uczniom naukę tylko na jedną zmianę.

  więcej

 • Bocheńskie szkoły podstawowe kupią sensory mierzące jakość powietrza

  Miejski Zespół Edukacji w Bochni polecił dyrektorom bocheńskich szkół podstawowych zakup sensorów mierzących jakość powietrza. Sprzęt ma zostać zainstalowany możliwie najszybciej, czyli jeszcze w trwającym sezonie grzewczym.

  więcej

 • Groźne dachowanie w Baczkowie - zdjęcia

  Poranny wypadek na drodze wojewódzkiej DW965 w Baczkowie (gm. Bochnia). O 7:45, po wypadnięciu z drogi i uderzeniu w betonowy mostek, dachowała tam Łada Niva.

  więcej

 • Groził kobiecie spaleniem samochodu

  U Sąsiadów

  Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gdowie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy próbowali wymusić zapłatę 300 zł od znajomej kobiety. Usłyszała groźbę, że jeśli nie zapłaci, spłonie jej samochód...

  więcej

 • Termowizyjne przeglądy budynków

  W ramach programu LIFE, którego partnerem jest Gmina Miasta Bochnia, w dniach 20, 21 oraz 23 lutego Ekodoradca będzie wykonywał nieodpłatnie przeglądy budynków na terenie miasta przy pomocy kamery termowizyjnej.

  więcej

 • Zniszczone tablice w miejskiej poczekalni nadal szpecą. Kiedy wymiana?

  W sylwestrową noc ktoś zniszczył pięć tablic galerii zewnętrznej na placu przy ul. Dominikańskiej w Bochni. Od tego czasu mija już siedem tygodni, a zdewastowana instalacja nadal szpeci tzw. miejską poczekalnię. Umieszczona tam kamera nie działała w momencie zdarzenia, więc nie ma zapisu z feralnej nocy. Mimo to policja ustaliła sprawców.

  więcej

Najnowsze