• Gm. Bochnia: "Wianki na Chełmie" - ZDJĘCIA

  Warsztaty rękodzielnicze w takich dziedzinach jak ceramika, papierowa wiklina, bibułkarstwo i plecenie wianka świętojańskiego oraz pokazy walk rycerskich na chełmskim Grodzisku w ramach Średniowiecznego Spotkania u Bożgorobców towarzyszyły sobotniej imprezie w gminie Bochnia.

  czytaj więcej

 • 90 tys. zł na samochód. Jest zgoda rady

  Bocheńscy radni zgodzili się na przeznaczenie 90 tysięcy złotych na zakup samochodu dla Urzędu Miasta Bochnia. Burmistrz zaznaczył jednak, że nie jest przesądzone, czy magistrat kupi nowy pojazd i wyda na niego wszystkie dostępne pieniądze.

  czytaj więcej

 • Co z łącznikiem autostradowym?

  Głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi Bochni absolutorium za wykonanie budżetu w 2014 roku poprzedziła dyskusja, podczas której zastępca burmistrza Robert Cerazy poinformował o stanie realizacji inwestycji. - Decyzji Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska należy spodziewać się w lipcu - powiedział o łączniku autostradowym.

  czytaj więcej

 • Apel przed wyborami. Radna Marta Babicz prosi o wybór posła z Bochni

  Podczas czwartkowej sesji rady miejskiej, zaraz po głosowaniu nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium, radna Marta Babicz zaapelowała o mobilizację mieszkańców Bochni i wybór swojego reprezentanta w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

  czytaj więcej

 • Basen. Większe zniżki dla posiadaczy Bocheńskiej Karty Rodzinnej

  Od 1 lipca zwiększą się zniżki dla posiadaczy Bocheńskiej Karty Rodzinnej na Krytej Pływalni w Bochni. Wejścia indywidualne będą tańsze nawet do 40 proc., a przy zakupie biletu rodzinnego rabat na bilety ulgowe może sięgnąć nawet 50 proc.

  czytaj więcej

 • Urszula Rusecka z Wieliczki nową posłanką, czyli Bochnia nadal bez posła

  Urszula Rusecka z Wieliczki (PiS) zdecydowała się objąć mandat poselski w Sejmie, po tym jak zwolniło się miejsce po Edwardzie Czesaku. Oznacza to, że posłem (przynajmniej na razie) nie zostanie Bogdan Kosturkiewicz, który mógł zasiąść w Sejmie w przypadku nie podjęcia mandatu przez nową posłankę.

  czytaj więcej

 • Wakacje! I nowi dyrektorzy w Ekonomiku i Mechaniku

  Rozpoczynają się wakacje, czas wypoczynku i wytchnienia po szkolnych obowiązkach, sprawdzianach i egzaminach. Dzisiaj we wszystkich szkołach powiatu zakończył się rok szkolny. Szczególny charakter miało zakończenie roku w Zespole Szkół Nr 3 oraz w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni - obie placówki od września będą kierowane przez nowych dyrektorów.

  czytaj więcej

 • Rezolucja ws. zagrożenia powodziowego. Chcą zwiększenia rezerwy w Dobczycach

  Podczas czwartkowej sesji Rada Miasta Bochnia jednogłośnie przegłosowała rezolucję w sprawie zagrożenia powodziowego. To protest przeciwko niekorzystnemu dla mieszkańców Bochni wyznaczenia terenów zalewowych na mapach zleconych przez wojewodę małopolskiego. Radni chcą zwiększenia rezerwy w zbiorniku w Dobczycach. Poniżej treść rezolucji.

  czytaj więcej

 • Absolutorium dla burmistrza Bochni. 15 głosów "za", pięć "wstrzymujących się"

  W czwartek 25 czerwca burmistrz Bochni Stefan Kolawiński otrzymał absolutorium od rady miasta za wykonanie budżetu w 2014 roku. Chociaż wynik głosowania jest dosyć jednoznaczny (15 głosów „za” i pięć „wstrzymujących się”) to burmistrz musiał wysłuchać dużo słów krytyki z ust radnych klubu Prawo i Sprawiedliwość.

  czytaj więcej

 • PRACA w Galerii Bocheńskiej: Fryzjer, Wizażystka, Stylistka paznokci

  Do nowo powstającego salonu w centrum BOCHNI (w Galerii Bocheńskiej, Plac Św. Kingi 1) poszukujemy kandydatów z pasją do pracy na stanowiskach: fryzjer, makijażystka/wizażystka oraz manikiurzystka/stylistka paznokci.

  czytaj więcej

 • PRACA: Firma MILOO zatrudni spawacza

  czytaj więcej

 • NEUROCHIRURG w Bochni - zapisy

  26 czerwca w Centrum SYMETRIA Rehabilitacja i Korekcja w Bochni przy ulicy Leonarda 9 (obok starego Hotelu Florian), będzie możliwość skorzystania z porady/konsultacji krakowskiego neurochirurga Rafała Staszkiewicza, jednego z głównych asystentów.

  czytaj więcej

 • Bez nowego komendanta Straży Miejskiej. Konkurs z wynikiem negatywnym

  Konkurs na stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Bochni zakończył się wynikiem negatywnym. Żaden z trojga kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu, nie spełnił oczekiwań komisji konkursowej.

  czytaj więcej

 • Kolejne spotkanie dot. budżetu obywatelskiego. Wraca głosowanie

  Kolejne spotkanie w sprawie ustalenia regulaminu budżetu obywatelskiego w Bochni przyniosło kompromis. Choć nie udało się ustalić ostatecznego kształtu regulaminu to uczestnicy spotkania zgodzili się, że wybór projektów będzie odbywał się w drodze głosowania, w tym internetowego.

  czytaj więcej

 • Dobiega końca kadencja Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Bochni

  W piątek 19 czerwca odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Bochni kadencji 2011-2015. Podczas obrad starosta podziękował wszystkim członkom za dotychczasową czteroletnią pracę na rzecz bocheńskiej placówki.

  czytaj więcej

 • Świętowanie w blokach, harmonia i dysonanse, wysokie loty modelarza

  Nowa Kronika Bocheńska

  Zdjęcie wypełniające okładkę czerwcowego wydania Kroniki zapowiada największą atrakcję ostatniej odsłony tegorocznego święta miasta, czyli koncert Brodki. Tytuł „Potrójne Dni Bochni” informuje natomiast o zmianie ich formuły polegającej równym rozłożeniu akcentów na wszystkie sfery szeroko pojętej kultury.

  czytaj więcej

 • Radny proponuje zakład. Do wygrania 100 tys. zł za każdą postawioną złotówkę

  Podczas ostatniego posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów radni rozmawiali m.in. o problemach z budową parkingu wielopoziomowego przy dworcu kolejowym. Z ust jednego z radnych padła propozycja zakładu. - Gotów jestem założyć się z panem burmistrzem i wszystkimi, którzy są optymistami w tym zakresie, że ta inwestycja w terminie określonym w umowie nie zostanie wykonana. Przyjmuję zakład 1 do 100 000, czyli daję 100 tys. zł za złotówkę - powiedział radny Bogdan Kosturkiewicz.

  czytaj więcej

 • PRACA: Studio Akces szuka grafika i montera reklam

  czytaj więcej

 • "Piłeś sprawdź czy możesz jechać". Wspólna akcja starostwa i policji

  Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bochni wraz z Komendą Powiatową Policji w Bochni rozpoczęli kampanię edukacyjną pn. ,,Piłeś sprawdź czy możesz jechać".

  czytaj więcej

 • PRACA: Abu Dhabi zatrudni pracowników

  czytaj więcej

 • PRACA: Kierownik Gastronomii

  czytaj więcej

 • Trzy osoby walczą o fotel komendanta Straży Miejskiej w Bochni

  Trzy osoby odpowiedziały na ogłoszenie o naborze na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze komendanta Straży Miejskiej w Bochni. Wszystkich troje kandydatów spełniło wymagania formalne i w najbliższą środę będą uczestniczyć w rozmowie kwalifikacyjnej.

  czytaj więcej

 • Szkółka roślin ozdobnych z Lipnicy Górnej Mistrzem Krajowym AgroLigi!

  W czwartek 18 czerwca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie po raz 22. odbyła się Gala AgroLigi w edycji 2014. Finałowe grono laureatów tworzą najlepsi rolnicy i przedsiębiorcy, którzy zwyciężyli w wojewódzkich etapach AgroLigi na terenie całej Polski. W tym roku szczególnym wyróżnieniem i mianem mistrzów krajowych w kategorii „rolnictwo” zostali uhonorowani mieszkańcy gminy Lipnica Murowana - Barbara i Ryszard Grzesikowie prowadzący w Lipnicy Górnej, na blisko 20 hektarach, gospodarstwo szkółkarskie Eko-Garten.

  czytaj więcej

 • Strażackie ćwiczenia w Stalprodukcie

  Trwają ćwiczenia strażaków na terenie Stalprodukt S.A. przy ul. Wygoda. Mają sprawdzić i pomóc w przygotowaniu sił i środków Państwowej Straży Pożarnej do akcji związanych z wystąpieniem poważnej awarii przemysłowej na terenie zakładu.

  czytaj więcej

 • Radni chcą, aby miejskie spółki przekazały 200 tys. zł na MOSiR Bochnia

  Radni komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska chcą, aby oprócz dotacji z budżetu miasta na drużynę piłki ręcznej MOSiR Bochnia, pieniądze przekazywały również miejskie spółki. Minimalne środki umożliwiające drużynie grę w I lidze to 400 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Przewodnik i bon za znajomość miasta

  Z okazji Dni Bochni Miejski Dom Kultury ogłosił konkurs, w którym do wylosowania jest 6 zestawów nagród. W każdym znajdzie się nowe wydanie książki „Bochnia - przewodnik po mieście”, bon na zakupy o wartości 200 zł w bocheńskich sklepach „S” Społem PSS oraz upominki od sponsorów tegorocznego święta miasta.

  czytaj więcej

 • Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni z dotacją na remont, meble i sprzęt

  Powiat Bocheński znalazł się na drugim miejscu w zatwierdzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej wynikach konkursu w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie". Projekt złożony przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni pn. "Doposażenie pomieszczeń przy OIK dla osób będących w kryzysie, w tym dla osób doświadczających przemocy w rodzinie" otrzymał 79,5 pkt. i dofinansowanie w kwocie 37 tys. zł. Całkowita wartość zadania to 46 tys. zł, pozostała część to wkład własny.

  czytaj więcej

 • Wyróżnienie dla nauczycielki z Zespołu Szkół w Dąbrowicy

  Krystyna Migdał, nauczycielka przedmiotów logistycznych w Zespole Szkół im. prof. Jana Zdzisława Włodka w Dąbrowicy, znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli w ramach projektu „Kształcenie Pełne Wyobraźni” realizowanego przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

  czytaj więcej

 • Os. św. Jana. Miasto chce przejąć działkę, aby wybudować zbiornik retencyjny

  Na najbliższą sesję rady miejskiej w Bochni urzędnicy przygotowali projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie od Skarbu Państwa prawa własności nieruchomości gruntowej. Chodzi o ok. 13 arową działkę przy ul. Murowianka z przeznaczeniem pod budowę suchego zbiornika retencyjnego.

  czytaj więcej

 • Przed ŚDM: Synaj II w Bochni - ZDJĘCIA

  Około 1,5 tysiąca osób z całej diecezji tarnowskiej zjechało w sobotę do Bochni na Synaj II - diecezjalne spotkanie młodych przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

  czytaj więcej