• 19:00 - Trwa Akcja ZNICZ - relacja na żywo

  Przez weekend w związku ze spodziewanym wzmożonym ruchem drogowym, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Bochni prowadzić będziemy dla Was relację "na żywo" informując o zdarzeniach na drogach powiatu bocheńskiego oraz okolicach cmentarzy.

  czytaj więcej

 • Fatalna wpadka komitetu burmistrza

  Niespełna rok temu rada miejska objęła ochroną herb Bochni. W specjalnej uchwale precyzyjnie określono zasady jego używania i m.in. zabroniono wykorzystywania go w kampaniach wyborczych. Już przy pierwszej okazji okazało się, że zakaz został złamany i to przez... komitet urzędującego burmistrza.

  czytaj więcej

 • Potrącenie przez pociąg w Bochni

  KRÓTKO

  Wypadek na odcinku torów między Bochnią a Cikowicami. Około godz. 11:30 doszło tam do potrącenia pieszego przez pociąg. Według wstępnych informacji mężczyzna stracił jedną nogę (i prawdopodobnie także część drugiej).

  czytaj więcej

 • Burmistrz podpisał aneks ws. targowiska

  Za roboty zamienne miasto zapłaci ok. 270 tys. złotych

  Podczas czwartkowej konwencji wyborczej komitetu "Bochniacy dla Bochni" burmistrz Stefan Kolawiński poinformował, że kilka dni temu podpisał aneks do umowy z wykonawcą targowiska przy ulicy Partyzantów. Czas wykonania zadania przedłużono do końca roku. Za dodatkowe wzmocnienie podłoża miasto zapłaci ok. 270 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Kolejne zasadne skargi na burmistrza

  W tej kadencji było pięć skarg uznanych za zasadne

  Podczas ostatniej sesji rady miejskiej kadencji 2010-2014 radni uznali za zasadne dwie skargi: na bezczynność organu oraz na burmistrza Bochni. W sumie w tej kadencji było pięć skarg uznanych za zasadne.

  czytaj więcej

 • Akcja "Znicz". Zmiana organizacji ruchu

  Zmiany na ulicach od 31 października do 3 listopada

  Corocznie Policja w okresie Wszystkich Świętych prowadzi działania pn. "Znicz" mające na celu przede wszystkim zapewnienie płynności ruchu na drogach i zminimalizowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowanego zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych przy często niekorzystnych warunkach pogodowych.

  czytaj więcej

 • Nagroda 60 tys. zł za pomoc w ujęciu bandyty

  Na policję zgłaszają się osoby pragnące pomóc

  Do 60 tysięcy złotych wzrosła nagroda za pomoc w ujęciu zabójcy pracownika kantoru w Bochni. 50 tys. zł obiecał właściciel kantoru, a 10 tys. zł komendant wojewódzki policji - poinformował w środę Onet.pl.

  czytaj więcej

 • Na razie bez większej kasy dla NGO

  Radni chcieli zwiększenia puli środków do kwoty 500 tys. zł

  Radni dwóch komisji wnioskowali, aby o 120 tys. zł zwiększyć pulę środków zaplanowanych na 2015 rok dla organizacji pozarządowych. Burmistrz wniosku nie poparł i podczas wtorkowej sesji wywiązała się dyskusja. - Czy jest w Polsce rada, która potrafi prosty temat tak zagmatwać? - skomentował radny Wiesław Wnęk.

  czytaj więcej

 • 15 lat bocheńskiego hospicjum

  W sobotę uczczono jubileusz

  Słowa Matki Teresy z Kalkuty ("To my ofiarowując swoją obecność: swoją rękę, głos, uśmiech czuły i delikatny - możemy uczynić Boże miłosierdzie bardziej prawdziwym, mogącym skłonić chorego by zwrócił się do Boga-Ojca z synowską ufnością...") towarzyszyły jubileuszowi 15-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni, który odbył się w sobotę 25 października.

  czytaj więcej

 • Podatek od nieruchomości bez zmian

  Stawki pozostały na dotychczasowym poziomie

  Stawki podatku od nieruchomości i środków transportowych w Bochni w 2015 roku pozostaną na dotychczasowym poziomie. Tak zaproponował burmistrz, a radni nie protestowali. Dyskusji na wtorkowej sesji w tym temacie nie było. Uchwała również nie była potrzebna.

  czytaj więcej

 • Potrącenie 14-latki w Sobolowie

  KRÓTKO

  Wypadek w miejscowości Sobolów (gm. Łapanów). Samochód osobowy potrącił tam 14-letnią pieszą. Nastolatka ze złamaniem prawej nogi została zabrana do bocheńskiego szpitala.

  czytaj więcej

 • Potrącenie mężczyzny na A4 koło Bochni

  KRÓTKO

  41-letni mężczyzna został dziś rano potrącony na autostradzie A4 koło Bochni. To kierowca opla, który zatrzymał się na pasie awaryjnym i wysiadł z samochodu. W gęstej mgle uderzył w niego nadjeżdżający mercedes.

  czytaj więcej

 • Nagroda dla Bochni za fragment Strefy

  VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Grunt na medal"

  Prawie 9-hektarowy fragment Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej otrzymał tytuł zwycięzcy, czyli okazał się najlepszy w Małopolsce, VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Grunt na medal". W poniedziałek 27 października z rąk wicepremiera Janusza Piechocińskiego, wiceminister gospodarki Ilony Antoniszyn-Klik oraz przedstawicieli Zarządu PAIiIZ nagrodę odebrał burmistrz Bochni Stefan Kolawiński.

  czytaj więcej

 • Powołano komisję ds. referendum

  Komisja będzie czuwać nad prawidłowością głosowania

  Podczas wtorkowej sesji radni miasta Bochnia powołali komisję ds. referendum w sprawie budowy parkingu podziemnego na placu gen. Okulickiego. Do zadań komisji należy m.in. powołanie składów obwodowych komisji, przeprowadzenie referendum i ustalenie wyniku, podanie wyników głosowania do publicznej wiadomości.

  czytaj więcej

 • Bobry przegryzły drzewo - spadło na auto

  KRÓTKO

  STARY WIŚNICZ. Drzewo nadgryzione przez bobry spadło na przejeżdżający drogą samochód, którym podróżowały 4 osoby, w tym jedno dziecko. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

  czytaj więcej

 • Policja pokazała portret pamięciowy bandyty

  Trwa policyjna obława na sprawcę

  Do redakcji trafił portret pamięciowy mężczyzny, który zastrzelił wczoraj między blokami os. Niepodległości 41-letniego własciciela bocheńskiego kantoru. Wciąż trwają intensywne poszukiwania sprawcy.

  czytaj więcej

 • Świadek o zabójstwie: To były trzy strzały

  Trwa policyjna obława na sprawcę

  Trwają policyjne poszukiwania sprawcy bezwzględnego napadu, do którego doszło wczoraj ok. godz 17:20 na ul. Polskich w Bochni. Właściciel kantoru podjechał pod blok, w którym mieszkał, wysiadł z samochodu i skierował się w stronę klatki schodowej. Miał do przejścia około 15-20 metrów. Wtedy został zaatakowany - świadkowie opowiadają, że słyszeli trzy strzały.

  czytaj więcej

 • Strzelanina na os. Niepodległości

  Z ostatniej chwili

  Napad na pracownika kantoru, na os. Niepodległości. Mężczyzna został postrzelony i nie żyje - w Bochni trwa obława na sprawcę.

  czytaj więcej

 • W Bochni sadzili żonkile, symbol nadziei

  W obiektywie Bochnianin.pl

  W sobotę 25 października na placu gen. Okulickiego w Bochni w ramach akcji "Pola Nadziei" posadzono żonkile. Akcję zorganizowało bocheńskie Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego.

  czytaj więcej

 • Wiceprezes sądu o wznowieniu postępowania

  Piotr Sajdera stwierdził, że nie można mówić o przewlekaniu postępowania

  W poniedziałek 27 października sąd postanowił wznowić przewód sądowy w sprawie oskarżonego burmistrza Bochni Stefana K. i rozprawę przerwać do 7 listopada. W rozmowie z dziennikarzami Piotr Sajdera, wiceprezes Sądu Rejonowego w Bochni, powiedział, że "stwierdzenie o przewlekaniu postępowania można uznać za pochopne".

  czytaj więcej

 • Bez wyroku ws. burmistrza. Powtórne zeznania świadków

  Nie ma rozstrzygnięcia

  Dziś miał zapaść wyrok ws. burmistrza Bochni, który oskarżony jest o przekroczenie uprawnień przy podejmowaniu decyzji związanych z modernizacją klimatyzacji w hali targowej "Gazaris". Ale nie zapadł. Prowadząca rozprawę sędzia Dominika Gawor zdecydowała o wznowieniu przewodu sądowego i przerwaniu rozprawy do 7 listopada.

  czytaj więcej

 • Radio Kraków: Burmistrz mija się z faktami

  Zasłyszane w eterze

  Radio Kraków zapowiadając sądowy finał sprawy burmistrza Bochni oskarżonego o przekroczenie uprawnień służbowych (wyrok już w poniedziałek 27 października) zwraca uwagę, że ten zasłaniając się presją mediów i tłumacząc się koniecznością szybkiego działania "nieco mija się z faktami".

  czytaj więcej

 • Uroczyste otwarcie bocheńskiej Strefy przy A4

  W obiektywie Bochnianin.pl

  W sobotę 25 października dokonano uroczystego otwarcia Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej zlokalizowanej przy zjeździe z autostrady A4 (węzeł Bochnia). Zaproszeni goście oraz chętni mieszkańcy mieli też okazję zwiedzić pierwszy uruchomiony w strefie zakład - nowoczesną fabrykę opakowań kartonowych Werner Kenkel.

  czytaj więcej

 • Gracje 2014: Kandydatki - Wiktoria - zdjęcia

  Bocheńska Gracja 2014

  – „Świetnie tańczy, uwielbia gotować, jest za pan brat z modą” - tak w październikowym wydaniu Kroniki Bocheńskiej rozpoczyna się prezentacja ósmej kandydatki ubiegającej się o tytuł „Gracji 2014”. Jest nią Wiktoria Waśniowska, licealistka z Zespołu Szkół nr 1.

  czytaj więcej

 • Kolejna działka w BSAG sprzedana

  KRÓTKO

  - Dzisiaj przeprowadzony został przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej na terenie Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Nabywcą nieruchomości został Wielobranżowy Zakład Produkcyjno-Usługowy Krzysztof Tomala z siedzibą w Mikluszowicach - poinformował bocheński magistrat.

  czytaj więcej

 • Rajdowcy na Rynku dla chorej Madzi

  Charytatywna impreza na płycie bocheńskiego Rynku

  W niedzielę 26 października na płycie bocheńskiego Rynku odbędzie się charytatywny pokaz kierowców rajdowych Grupy KBC BGR, Michała Bachuli oraz Przemysława Gosztyły. Impreza zostanie zorganizowana w godzinach od 14.00 do 17.00.

  czytaj więcej

 • Brzeźnica: 16-latek rozbił audi, ranna dziewczyna

  KRÓTKO

  Wypadek w podbocheńskiej Brzeźnicy, w okolicy miejscowego cmentarza. W piątek około 13:30 jadące z góry w kierunku na Kiebło Audi 80 na łuku w prawo wypadło z drogi, skosiło przydrożne ogrodzenie i uderzyło w drzewo znajdujące się na prywatnej posesji.

  czytaj więcej

 • Targowisko: Nadal bez aneksu do umowy

  Aneksu nie ma, ale magistrat podaje datę zakończenia prac

  Targowisko przy ulicy Partyzantów w Bochni miało być gotowe do końca września. Z powodu problemów z gruntem prace się opóźniły. Pod koniec września władze miasta zapowiadały, że lada dzień zostanie podpisany aneks z wykonawcą. Do dziś jednak nie został podpisany.

  czytaj więcej

 • Sąd uznał, że Kosturkiewicz pomówił Cholewę

  Wyrok jest prawomocny

  Sąd drugiej instancji potrzymał decyzję o uznaniu byłego burmistrza Bochni Bogdana Kosturkiewicza winnym tego, że pomówił publicznie radnego Wojciecha Cholewę nazywając go "kłamcą". Zrezygnował jednak z wymierzania kary wyznaczając mu jednocześnie roczny okres próby.

  czytaj więcej

 • Miasta nie stać na montaż tabliczek NaCl

  Obiecany na ten rok szlak nadal w fazie realizacji

  O rozbudowie szlaku solnego NaCl naczelnik wydziału promocji Maciej Piątek mówił już dwa lata temu. Zapowiadano, że tabliczki pojawią się przed wakacjami tego roku. Szlak nadal nie został zrealizowany i raczej szybko nie będzie. Teraz powodem opóźnień jest... brak środków na montaż elementów.

  czytaj więcej