• Wylicytuj weekend ze starostą w Brukseli

  Dziś tradycyjna aukcja prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach działającego przy Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów. Aukcja odbędzie się w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni. Start o godz. 12.00.

  czytaj więcej

 • Lipnickie Palmy - film z drona

  Przygotowany przez Telewizję Beskid 4-minutowy reportaż z Niedzieli Palmowej w Lipnicy Murowanej trafił wczoraj do internetu. Wykorzystano w nim ujęcia z drona, który krążył nad lipnickim rynkiem m.in. w czasie stawiania najwyższej palmy. Polecamy obejrzeć, naprawdę warto!

  czytaj więcej

 • Mocno wieje: Połamane drzewa, braki prądu

  Pełne ręce roboty mają dziś od rana strażacy i służby energetyczne w powiecie bocheńskim. Trwa usuwanie - na szczęście niewielkich - uszkodzeń spowodowanych przez silne podmuchy wiatru, które towarzyszą nam od wczoraj w związku z przechodzącym nad Polską niżem Mikołaj.

  czytaj więcej

 • Fałszywy kominiarz stanie przed sądem

  BOCHNIA - LIMANOWA. - Nawet 8 lat więzienia grozi 28-letniemu Kamilowi M., który bez uprawnień pracował jako kominiarz. Śledczy badają, czy jego usługi zagrażały życiu - czytamy we wtorkowym wydaniu "Gazety Krakowskiej".

  czytaj więcej

 • Wiśnicz: Urząd wciąż bez sekretarza

  Konkurs na wolne stanowisko sekretarza w Urzędzie Miejskim w Nowym Wiśniczu zakończył się niczym. Choć zgłosiło się kilku kandydatów, to żadnego z nich nie zdecydowano się zatrudnić.

  czytaj więcej

 • Schodołaz gąsienicowy w budynku starostwa powiatowego

  W Starostwie Powiatowym w Bochni wprowadzono usprawnienia związane z obsługą osób niepełnosprawnych, czy ograniczonych ruchowo. W celu zapewnienia komfortowej obsługi zakupiono platformę przyschodową - schodołaz gąsienicowy, zamontowano także specjalne dzwonki pozwalające szybko poinformować pracowników starostwa o potrzebie udzielenia pomocy.

  czytaj więcej

 • Zmiana godzin pracy Urzędu Skarbowego

  Urząd Skarbowy w Bochni poinformował, że od dnia 1 kwietnia 2015 r. zmianią się godziny otwarcia placówki.

  czytaj więcej

 • Krąg Kobiet: Co powinien umieć 6-latek?

  W środę 1 kwietnia odbędzie się kolejne już spotkanie Kręgu Kobiet w Bochni. Tym razem tematem przewodnim będą dzieci i ich edukacja, a gościem specjalnym będzie Katarzyna Gorzko - doświadczony pedagog specjalny i socjoterapeuta. 

  czytaj więcej

 • Rusza sezon w Karczmie na Wodzie

  Tekst promocyjny

  W niedzielę 29 marca ruszył sezon w klimatycznej i sympatycznej "Karczmie na Wodzie" zlokalizowanej w miejscowości Królówka (gm. Nowy Wiśnicz).

  czytaj więcej

 • Zmiana w straży miejskiej. Krzysztofa Tomasika zastąpi Kazimierz Osinka

  Od 1 kwietnia obowiązki komendanta Straży Miejskiej w Bochni będzie sprawował Kazimierz Osinka, dotychczasowy zastępca w tej jednostce. Burmistrz na razie nie zamierza ogłaszać konkursu na stanowisko komendanta.

  czytaj więcej

 • Kamienica Rynek 13. Burmistrz obawia się ponownej katastrofy budowlanej

  Rozpisano kolejny przetarg na sprzedaż kamienicy przy Rynku 13 w Bochni. Cena wywoławcza to ponownie 750 tys. zł. Burmistrz Stefan Kolawiński w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że obawia się ponownej katastrofy budowlanej.

  czytaj więcej

 • Niedziela Palmowa w Lipnicy Murowanej - zdjęcia

  NIEDZIELA PALMOWA. Tłumy turystów z Polski i świata oblegają dziś Lipnicę Murowaną na południu powiatu bocheńskiego, a największe ogólnopolskie media i agencje informacyjne przyslały swoich reporterów, by relacjonowały poranne stawianie wysokich palm, z których słynie konkurs przeprowadzany tu od 57 lat.

  czytaj więcej

 • Bazylika: Nowy proboszcz objął parafię

  W sobotę 28 marca ks. mgr lic. Leszek Leszkiewicz kanonicznie i liturgicznie objął parafię Św Mikołaja Biskupa w Bochni. Nowy proboszcz zastąpił na tej funkcji ks. Zdzisława Sadko, który zrezygnował z pełnienia obowiązków ze względu na kłopoty ze zdrowiem.

  czytaj więcej

 • Radni krytycznie o projekcie strategii rozwoju Bochni. Dokument do poprawki

  Bocheńscy radni nie przyjęli Strategii Rozwoju Gminy Miasta Bochnia na lata 2014-2020 oraz Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Bochnia. Podczas czwartkowej sesji uznali, że oba dokumenty przygotowane na zlecenie magistratu wymagają jeszcze poprawek.

  czytaj więcej

 • Szef straży miejskiej Krzysztof Tomasik odchodzi kierować komendą w Tarnowie

  To już pewne - Krzysztof Tomasik przechodzi do Tarnowa, by kierować tamtejszą komendą Straży Miejskiej. O "transferze" z Bochni poinformował dziś na konferencji prasowej Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

  czytaj więcej

 • Nielegalny tytoń na targowisku w Łapanowie

  Bocheńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na placu targowym w Łapanowie sprzedawał tytoń bez akcyzy. W trakcie zatrzymania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 8 worków suszu tytoniowego o łącznej wadze 3,5 kg.

  czytaj więcej

 • Okradli skup złomu. Pięniądze ukryli

  W ręce bocheńskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn, którzy 18 marca 2015 roku dokonali kradzieży pieniędzy należących do właściciela jednego z punktów skupu złomu zlokalizowanego na terenie Bochni. Łupem złodziei padł 1 tys. złotych. Złodzieje nie zdążyli jednak wydać zbyt wiele skradzionych pieniędzy - a teraz za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

  czytaj więcej

 • Kamera w sali obrad urzędu miasta. Transmisje sesji w internecie

  Na początku czwartkowej sesji rady miejskiej w Bochni przewodniczący Jan Balicki poinformował, że sesja jest transmitowana na stronie internetowej miasta. Chociaż zapowiedział, że archiwizacja nastąpi od następnego miesiąca to już teraz magistrat udostępnił wideo z 26 marca.

  czytaj więcej

 • Niedziela Palmowa w Lipnicy - program

  Już po raz 57 Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej oraz Wójt Gminy Lipnica Murowana serdecznie zapraszają na Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego, który odbędzie się 29 marca 2015 roku.

  czytaj więcej

 • Zmiana godzin spotkań osiedlowych

  Podczas czwartkowej sesji rady miejskiej w Bochni burmistrz Stefan Kolawiński poinformował o zmianie godzin spotkań osiedlowych. Zebrania będą rozpoczynały się o godz. 18.00, a nie jak planowano o 17.00.

  czytaj więcej

 • Starosta zaprasza organizacje pozarządowe

  Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn zaprasza organizacje pozarządowe z terenu powiatu bocheńskiego na spotkanie, w dniu 8 kwietnia 2015 roku o godzinie 16.00 w Starostwie Powiatowym w Bochni.

  czytaj więcej

 • 16-latek z kolegą szantażowali sąsiada

  Bocheńscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy szantażowali swojego sąsiada, żądając od niego pieniędzy w zamian za nieujawnienie kompromitujących go informacji, które rzekomo posiadali. Jak się okazało żadnych informacji nie było, a zatrzymani młodzieńcy tłumaczyli swoje postępowanie... chęcią zorganizowania sobie rozrywki.

  czytaj więcej

 • Sesja Rady Miejskiej: Transmisja na żywo

  Pierwszy raz w historii obrady bocheńskich radnych transmitowane są na żywo w internecie.

  czytaj więcej

 • Wiśnicki "Plastyk" współpracuje z Finami

  Dyrektor Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu podpisała z fińskimi szkołami artystycznymi umowę współpracy w ramach projektu Artecult, na mocy której do Nowego Wiśnicza przyjeżdżają stażyści z Finlandii.

  czytaj więcej

 • Ciało mężczyzny koło potoku Babica

  Ciało starszego mężczyzny znaleziono minionej nocy w okolicy koryta Babicy w sąsiedztwie hotelu Florian.

  czytaj więcej

 • Rynek 13 nadal bez nowego właściciela. Jedyny dopuszczony oferent wycofał się

  Kolejny przetarg na sprzedaż kamienicy przy Rynku 13 w Bochni zakończył się niepowodzeniem. Tym razem nastąpił mały przełom. Do przetargu zgłosił się jeden oferent, ale wycofał się przed przystąpieniem do licytacji.

  czytaj więcej

 • Nawrócona wiedźma w II LO - zdjęcia

  Patrycja Hurlak - aktorka znana m.in. z serialu „Klan”, autorka książki „Nawrócona wiedźma” - w środę 25 marca opowiedziała uczniom II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni o swojej przemianie duchowej. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Z ciemności do światła”. Prelegentem był również ks. Antoni Mulka (wikariusz i opiekun Poradni Specjalistycznej ARKA przy parafii pw. św. Mikołaja w Bochni).

  czytaj więcej

 • 1 kwietnia charytatywna aukcja w II LO

  Na środę 1 kwietnia zaplanowano tradycyjną aukcję prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach działającego przy Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów. Aukcja odbędzie się w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni. Start o godz. 12.00.

  czytaj więcej

 • Starosta prowadził konferencję na temat innowacji w rozwoju samorządów

  W zeszłym tygodniu starosta bocheński Ludwik Węgrzyn prowadził konferencję poświęconą innowacjom w rozwoju instytucjonalnym samorządów. W wydarzeniu aktywnie uczestniczył również Rafał Rudka, członek zarządu powiatu bocheńskiego. Przez dwa dni zgromadzeni w Trzebieszowicach (gmina Lądek-Zdrój) goście rozmawiali o możliwościach usprawnienia i udoskonalenia obszarów oświaty, zdrowia i drogownictwa.

  czytaj więcej

 • I LO gościło uczennice z Ukrainy

  W poprzednim tygodniu I Liceum Ogólnokształcące w Bochni gościło reprezentację zaprzyjaźnionego Gimnazjum Lingwistycznego we Lwowie. Sofia i Julia oraz opiekująca się nimi nauczycielka języka polskiego Romana Kijaszko zwiedziły Bochnię, Wieliczkę i Kraków.

  czytaj więcej