• Korwin-Mikke: "Trzeba znieść niewolnictwo"

  "Jesteście tylko niewolnikami" - przekonywał zebranych Janusz Korwin-Mikke powtarzając tezy wygłoszone w Bochni trzy miesiące temu na spotkaniu w Oratorium Św. Kingi ("Gdy panowały zasady europejskie, my biali ludzie rządziliśmy światem. A teraz kolonizują nas Arabowie, Muzułmanie, Chińczycy"). Jego niedzielny monolog podczas spotkania w sali konferencyjnej Hotelu "Sutoris" był zresztą niemal kalką tamtego występienia, choć pewne wątki tym razem potraktowane zostały szerzej.

  czytaj więcej

 • T. Całka został szefem budownictwa w Gm. Bochnia

  To już pewne: były wicestarosta bocheński (2006-2014) Tomasz Całka zostanie nowym kierownikiem Wydziału Budownictwa, Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej w Urzędzie Gminy Bochnia.

  czytaj więcej

 • Całodobowa apteka przy szpitalu?

  Grafik nocnych dyżurów aptek rozsianych po całym mieście utrudnia pacjentom życie. Pół biedy jeśli dysponują samochodem, ale w innym przypadku dotarcie do tej akurat czynnej może być wyzwaniem.

  czytaj więcej

 • Akcja "Trzeźwość": Sprawdzono 1 tys. kierowców

  W piątek i sobotę na drogach powiatu bocheńskiego trwała akcja "Alkohol i narkotyki". Wzmożone kontrole policyjne miały na celu eliminację z ruchu drogowego jego nietrzeźwych uczestników. Skontrolowano trzeźwość około 1000 kierowców, wśród których 6 kierowało swoimi pojazdami pod wpływem alkoholu.

  czytaj więcej

 • PRACA: Firma PULSAR zatrudni logistyka

  czytaj więcej

 • Auto Szkoła LUZ wysoko w rankingach zdawalności

  Ośrodki szkoleniowe Auto Szkoły LUZ w Bochni i Tarnowie znów znajdują się w czołówce rankingów zdawalności egzaminów państwowych na prawo jazdy.

  czytaj więcej

 • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn i Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

  czytaj więcej

 • Bochnia ma nowego architekta miejskiego

  W zeszłym tygodniu rozstrzygnięto rozpisany przez burmistrza Bochni konkurs na stanowisko architekta miejskiego. Zgłosiły się dwie osoby. Ostatecznie wybrano Dominikę Ropek z Brzeska.

  czytaj więcej

 • Kamionna: Konar przygniótł mężczyznę

  Wypadek podczas prac leśnych w miejscowości Kamionna na południu powiatu bocheńskiego - około godz. 15:00 konar drzewa przygniótł tam mężczyznę.

  czytaj więcej

 • Zmiana szefa wydziału promocji w bocheńskim magistracie

  Zmiana szefa wydziału promocji w bocheńskim magistracie - dowiedział się Bochnianin.pl. Dotychczasowy szef tej komórki został przesunięty na niższe stanowisko.

  czytaj więcej

 • Radny Z. Włosiński zbulwersowany odpowiedzią na interpelację o linii nr 4

  W styczniu radny Zbigniew Włosiński (klub radnych „Bochnia i Ziemia Bocheńska Razem”) złożył w imieniu mieszkańców ulicy Smyków interpelację w sprawie zmiany trasy przejazdu autobusów linii nr 4 Bocheńskiego Zakładu Komunikacji. Autor wniosku jest zbulwersowany otrzymaną odpowiedzią.

  czytaj więcej

 • Bocheński magistrat zmieni godziny pracy

  Od 1 kwietnia (i nie będzie to żart primaaprilisowy) Urząd Miasta Bochnia zmieni godziny otwarcia. W poniedziałki magistrat będzie czynny od 7.30 do 17.00, a w piątki od 7.30 do 14.00. Pozostałe dni bez zmian.

  czytaj więcej

 • Nagrał spotkanie radnego z mieszkańcem bez ich zgody. Film wrzucił na YouTube

  Mieszkaniec Bochni bez niczyjej zgody i wiedzy nagrywał spotkania radnych z interesantami, które odbywały się w budynku urzędu miasta w ramach dyżuru radnych. Filmiki umieszczał w serwisie YouTube. - To bardzo bulwersujący - przynajmniej mnie - fakt - skomentował w czwartek burmistrz Stefan Kolawiński.

  czytaj więcej

 • Radni chcą alkomatu stacjonarnego przy budynku straży miejskiej

  Radni Eugeniusz Konieczny i Robert Żelichowski chcą zainstalowania alkomatu stacjonarnego pod arkadami budynku straży miejskiej (Regis 2). Inicjatywie przeciwny jest burmistrz Stefan Kolawiński.

  czytaj więcej

 • Handlowali tytoniem bez akcyzy. 19 kg suszu i papierosy. Ponad 16 tys. zł straty

  Bocheńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy handlowali na terenie Bochni wyrobami tytoniowymi bez akcyzy. W trakcie zatrzymania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 38 paczek suszu tytoniowego o łącznej wadze 19 kg oraz 120 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

  czytaj więcej

 • Bochnianka porwana przez lawinę wybudzona ze śpiączki

  24-letnia Kasia z Bochni została wczoraj wybudzona ze śpiączki farmakologicznej. Wyniki przeprowadzonych badań są optymistyczne.

  czytaj więcej

 • Dziś 762. urodziny Bochni. Magistrat zapomniał?

  Dokładnie dziś przypada 762. rocznica nadania Bochni praw miejskich. Żadnego świętowania nie zaplanowano.

  czytaj więcej

 • Radni przegłosowali uchwały kierunkowe

  Bocheńscy radni przegłosowali cztery uchwały w sprawie ustalenia dla burmistrza Bochni kierunków działania dotyczących: budżetu obywatelskiego, rozszerzenia Bocheńskiej Karty Rodzinnej, wprowadzenia rejestru zawieranych umów i przygotowania planu usprawnienia organizacji ruchu. Burmistrz już teraz otwarcie zapowiada, że raczej nie wykona ich w sugerowanych terminach...

  czytaj więcej

 • Niedziela: Janusz Korwin-Mikke w Bochni

  Janusz Korwin-Mikke - kandydat na prezydenta RP, odwiedzi w niedzielę Bochnię. Otwarte spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w sali konferencyjnej hotelu Sutoris w niedzielę 1 marca o godz. 17.00. Wstęp wolny.

  czytaj więcej

 • List burmistrza ws. budżetu obywatelskiego

  Burmistrz miasta przekazał dziś radnym podczas sesji rady miejskiej "propozycję szerokiej współpracy ustalenia jak najlepszych rozwiązań dla budżetu obywatelskiego". Poniżej pełna treść dokumentu - nasza relacja wkrótce. Dodajmy, że na tej samej sesji radni przyjęli tzw. "uchwały kierunkowe", a jedna z nich dotyczyła właśnie "zmobilizowania" burmistrza do opracowania zasad wprowadzenia w Bochni budżetu obywatelskiego.

  czytaj więcej

 • Policja zatrzymała dwóch wandali niszczących mienie w gm. Łapanów

  Policjanci z bocheńskiej komendy policji zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 i 20 lat, którzy na terenie Gminy Łapanów zniszczyli m.in. wiaty przystanków autobusowych i elewacje budynków malując na nich różne teksty i symbole obrażające jeden z klubów piłkarskich oraz jego kibiców.

  czytaj więcej

 • W Dzień Kobiet "biała niedziela" w Szpitalu

  8 marca z okazji dnia kobiet Szpital Powiatowy w Bochni pod patronem Ludwika Węgrzyna Starosty Bocheńskiego organizuje "białą niedzielę", w ramach której wykonywane będą bezpłatnie badania USG dla kobiet.

  czytaj więcej

 • Bochnianka porwana przez lawinę w Tatrach

  24-letnia bochnianka jest jedną z czterech osób, które w sobotę porwała lawina w Tatrach. Dziewczyna została odkopana spod śniegu jako ostatnia, w ciężkim stanie trafiła do jednego z krakowskich szpitali.

  czytaj więcej

 • "Nowa Szansa" w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

  Z inicjatywy Dyrektora Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni Adama Pawulskiego i Wiceprezesa Stowarzyszenia „Nowa Szansa” Sławomira Biernackiego przeprowadzono spotkanie warsztatowe dla członków Stowarzyszenia, którego głównym celem było promowanie trzeźwego stylu życia.

  czytaj więcej

 • Zostań wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży 2016

  Przewodniczący Parafialnych Komitetów Organizacyjnych serdecznie zapraszają młodzież na spotkanie dla chętnych do wolontariatu ŚDM. Terminy poniżej.

  czytaj więcej

 • Szpital: Fundacja żąda przeprosin i 30 tys. zł

  Fundacja im. dr Anny Trzaski - Wilkońskiej "Pomagajmy Szpitalowi w Bochni" żąda od dyrektora szpitala Jaroslawa Kyci publicznych przeprosin m.in. na łamach Bochnianin.pl oraz wpłaty na jej konto kwoty 30 tys. zł.

  czytaj więcej

 • B. Szumański nie będzie wiceszefem szpitala

  Bogdan Szumański przestanie być zastępcą dyrektora szpitala w Bochni. Ale możliwe, że znajdzie się dla niego inne zajęcie w placówce.

  czytaj więcej

 • Nie ma nowego szefa Powiatowego Zarządu Dróg

  Konkurs na nowego szefa Powiatowego Zarządu Dróg nie został rozstrzygnięty. Rozpisano już powtórny nabór na to stanowisko

  czytaj więcej

 • Bochnia: Żrący gaz w poradni. Ewakuacja

  W poradni rehabilitacyjnej przy ul. Wojska Polskiego ktoś rozpylił żrącą substancję. Personel i pacjentów natychmiast ewakuowano.

  czytaj więcej

 • III Warsztaty WordPress - "Strona www dla NGO"

  Jesteście aktywnym NGO, działacie na terenie powiatu bocheńskiego a nie macie jeszcze wygodnej, sprawnie funkcjonującej i atrakcyjnej strony internetowej? - to jest coś specjalnie są dla Was. Stowarzyszenie Kotłownia, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni oraz firma Indelso, organizują III bezpłatne warsztaty WordPress - tym razem dla organizacji pozarządowych z Powiatu Bocheńskiego - "Strona www dla NGO". W ciągu 4 kolejnych spotkań zbudujecie dla swojego NGO stronę internetową od podstaw i nauczycie się nią efektywnie zarządzać. Zaczynamy 2 marca!

  czytaj więcej