• Proces burmistrza wróci we wrześniu

  Do przesłuchania zostało dwóch świadków

  Na 25 września Sąd Rejonowy w Bochni wyznaczył termin następnej rozprawy w procesie przeciwko burmistrzowi Bochni. - Postępowanie przedłuża się z przyczyn obiektywnych - podkreśla Piotr Maziarz, prezes Sądu Rejonowego w Bochni, w rozmowie z Bochnianin.pl.

  czytaj więcej

 • Zmiana terminu weekendu z zabytkami

  Weekend z zabytkami tym razem na początku września

  Trwają przygotowania do "Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego". Organizatorzy postanowili zmienić termin z ostatniego na pierwszy weekend września tj. 6-7.

  czytaj więcej

 • PRACA: Elektryk, Automatyk w firmie NANDOR - Bochnia

  Ogłoszenie płatne

  czytaj więcej

 • PRACA: OSM zatrudni kierowcę

  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z siedzibą 32-700 Bochnia ul. Wygoda 147 poszukuje kandydata na stanowisko: Kierowca Kat. B - Samochód Dostawczy.

  czytaj więcej

 • Wyniki sondy: Co przeszkadza mieszkańcom?

  Straż miejska publikuje wyniki sondy zamieszczonej na stronie internetowej

  Od dwóch miesięcy Straż Miejska w Bochni ma nową stronę internetową. Wraz z uruchomieniem witryny uruchomiono sondę, w której do chwili obecnej głos oddało 260 osób. Z odpowiedzi wynika, że mieszkańcom Bochni najbardziej przeszkadza nieprawidłowe parkowanie i zaśmiecanie.

  czytaj więcej

 • Gracje 2014: Kandydatki - Karolina - zdjęcia

  Bocheńska Gracja 2014

  Po wakacjach Karolina Dziurdzia, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, rozpocznie naukę w drugiej klasie biologiczno-językowej. Pierwszą ukończyła ze średnią ocen 4,75 (!) i świadectwem z czerwonym paskiem. Jej prawdziwą pasją jest jednak taniec.

  czytaj więcej

 • Nowe zadania w budżecie Bochni. LISTA

  530 tys. zł na gospodarkę ściekową i ochronę wód

  Budżet na wydatki w Bochni zwiększył się o 1,5 mln złotych. Pieniądze te mają być przeznaczone m.in. na kilka zadań inwestycyjnych, w tym opisywanych już na łamach Bochnianin.pl prac dodatkowych w Muzeum.

  czytaj więcej

 • Gadżety Wisły Kraków na aukcji dla Dorotki

  Gratka dla kibiców Wisły Kraków

  Kibice Wisły Kraków mają okazję zdobycia gadżetów tej drużyny z podpisami czołowych graczy. Okazją ku temu są trwające właśnie aukcje, dzięki którym oprócz powiększenia własnej piłkarskiej kolekcji można też pomóc.

  czytaj więcej

 • Wiśnicz: Tablica za uratowanie 128 więźniów

  W obiektywie Bochnianin.pl

  W środę 23 lipca w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą 70. rocznicę akcji oddziału żołnierzy Armii Krajowej dowodzonego przez por. Józefa Wieciecha ps. "Tamarow". Z niemieckiego więzienia w Nowym Wiśniczu uwolniono 128 polskich więźniów politycznych w przeddzień ich odtransportowania do obozu w Auschwitz.

  czytaj więcej

 • Grupa Wschodu deportowana z Uzbekistanu - zdjęcia z wyprawy

  Przed podróżnikami jeszcze 15 tys. km

  Grupa Wschodu - bocheńscy podróżnicy, relacjonują swoją podróż po Azji Centralnej. Pokonali już 5 tysięcy kilometrów. Za nimi Ukraina, Rosja, Kazachstan i Uzbekistan. Opisują trudne stepowe tereny, niezwykłą gościnę i kulturę wschodu oraz... deportację z Uzbekistanu.

  czytaj więcej

 • Strażacki piknik w Chodenicach dla Dorotki

  Charytatywny Piknik Strażacki

  W najbliższą sobotę 26 lipca po raz ósmy przy Domu Strażaka w Chodenicach odbędzie się Charytatywny Piknik Strażacki. Tym razem zbierane będą finanse na leczenie Dorotki Botkowskiej.

  czytaj więcej

 • Małopolskie Święto Policji w Bochni - zdjęcia

  W obiektywie Bochnianin.pl

  Główne uroczystości związane z wojewódzkimi obchodami Święta Policji w Małopolsce zorganizowano tym razem na Rynku w Bochni. W wydarzeniach, które odbyły się w środę 23 lipca, uczestniczył Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Wojciech Olbryś. Specjalnymi gośćmi małopolskiego Święta Policji byli delegaci Policji z Niemiec, Słowacji oraz Szwajcarii.

  czytaj więcej

 • Spotkanie o prawie autorskim w Bibliotece

  Prawo autorskie w działalności branży artystycznej

  W czwartek 31 lipca w Bochni odbędzie się warsztat edukacyjny "Praktyczne aspekty wykorzystania prawa autorskiego w działalności branży artystycznej" organizowany przez Legalną Kulturę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Mickiewicza 5). Wezmą w nim udział miejscowi muzycy, artyści, a także przedstawiciele lokalnego samorządu, instytucji kultury oraz stowarzyszeń. Uczestnicy poznają najważniejsze zagadnienia dotyczące praw autorskich i własności intelektualnej. Warsztat odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Bocheńskiej Sceny Letniej.

  czytaj więcej

 • Wędliny z Proszówek docenione. Będą na Liście Produktów Tradycyjnych?

  Zakład Henryka Kołdrasa wyróżniony certyfikatem

  Kiełbasa wiejska z podbocheńskich Proszówek, a także boczek wiejski, szynka wędzona, schab wędzony i baleron wędzony pochodzące z tego samego Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Henryka Kołdrasa, mają szansę znaleźć się na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych. W środę produkty zyskały pozytywną opinię rady działającej przy małopolskim urzędzie marszałkowskim.

  czytaj więcej

 • Matura 2014: Dokładne wyniki szkół

  Wyniki szkół dla młodzieży i szkół dla dorosłych

  Kilka dni temu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie podała dokładne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Dane obejmują zarówno szkoły dla młodzieży, jak i szkoły dla dorosłych.

  czytaj więcej

 • Dodatkowe 45 tys. zł na remont Muzeum

  Środki na prace, których nie ujęto w projekcie renowacji obiektu

  Kwotę 45 tys. złotych zabezpieczyli bocheńscy radni na dokończenie renowacji budynku Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni. Chodzi o wykonanie rzeczy nieuwzględnionych w projekcie o wartości prawie 2,3 mln zł, który realizowany jest przy udziale środków unijnych. O dodatkowe środki wnioskowała komisja kultury, której radni w czerwcu wizytowali remontowany obiekt.

  czytaj więcej

 • Odnowiono plac przy komendzie policji

  Kolejny etap prac remontowych KPP w Bochni

  W piątek 18 lipca oficjalnie otwarto odnowiony teren przy Komendzie Powiatowej Policji w Bochni. Zniszczoną nawierzchnię asfaltową zastąpiono kostką brukową, wyodrębniając przy okazji kilka miejsc postojowych dla petentów. To kolejny etap prac remontowych i modernizacyjnych KPP w Bochni.

  czytaj więcej

 • Uwaga na złodziei! 16 włamań do mieszkań

  Sprawcy pozostają nieznani

  Komenda Powiatowa Policji w Bochni ostrzega przed włamaniami do mieszkań. Od czerwca bieżącego roku odnotowano 16 tego typu przestępstw na terenie całego powiatu, w tym sześć przypadków w mieście Bochnia.

  czytaj więcej

 • Znaleziono klucze do samochodu

  Do odbioru w siedzibie Straży Miejskiej w Bochni

  W czwartek 17 lipca na ul. św. Kingi w Bochni znalezione zostały klucze do samochodu, które jeszcze do końca tego tygodnia można odebrać w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Regis 2.

  czytaj więcej

 • Szefowa wydziału inwestycji złożyła wypowiedzenie

  Coś niepokojącego dzieje się w tej kadencji w Wydziale Architektury Gospodarki Komunalnej i Inwestycji bocheńskiego magistratu. Za rządów obecnego burmistrza strategiczny wydział ma już czwartego szefa, który w zeszłym tygodniu... złożył wypowiedzenie.

  czytaj więcej

 • Wiśnicka: Powstanie ciąg pieszo-rowerowy

  Ciąg pieszo-rowerowy powstanie wzdłuż ulicy Wiśnickiej

  Wzdłuż ulicy Wiśnickiej w Bochni powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Na przejęcie funkcji inwestora przez miasto zgodzili się radni miejscy podczas poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji. Zadanie to należy bowiem do właściwości województwa małopolskiego, bo ulica Wiśnicka jest drogą wojewódzką. Inwestycję po połowie sfinansują miasto i województwo.

  czytaj więcej

 • Alarm bombowy w Urzędzie Skarbowym

  E-maile trafiły do kilkudziesięciu miejsc w Polsce

  Przeszkoleni funkcjonariusze sprawdzają budynek bocheńskiej skarbówki. Rano dotarł tam e-mail z ostrzeżeniem o podłożonej bombie.

  czytaj więcej

 • Żebrzą na ulicach Bochni. Śpią w... hotelu

  PRZEGLĄD PRASY

  - Żebracy po dniu "pracy" na ulicach Bochni wsiadają do audi A4 i jadą odpocząć w hotelu - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Gazety Krakowskiej".

  czytaj więcej

 • W środę utrudnienia w centrum miasta

  Dwie pierzeje Rynku zostaną wyłączone z ruchu

  W związku z obchodami Wojewódzkiego Święta Policji, które odbędą się w środę 23 lipca, w rejonie bocheńskiego Rynku na czas trwania uroczystości, od godziny 14:00 do godziny 16:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu.

  czytaj więcej

 • Radny: Burmistrz powinien radzić się mądrzejszych

  Mocna wypowiedź radnego podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej

  Podczas poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej w Bochni burmistrz Stefan Kolawiński wytknął swojemu poprzednikowi Bogdanowi Kosturkiewiczowi, że ten składając wniosek o dotację na odnowę Parku Uzbornia nie zabezpieczył pieniędzy na stabilizację osuwiska. W reakcji usłyszał spokojną ripostę: - Ktoś pana wprowadził w błąd i wykorzystał pana niewiedzę. Pan ma prawo tego nie wiedzieć, ale powinien pan zapytać się ludzi mądrzejszych od siebie w tym zakresie.

  czytaj więcej

 • Środa: Małopolskie Święto Policji na Rynku

  Małopolskie Święto Policji tym razem w Bochni

  W środę 23 lipca na Rynku w Bochni odbędą się wojewódzkie obchody Święta Policji w Małopolsce. O godz. 15.00 wręczane będą awanse, medale i odznaczenia, a od godz. 13.00 będzie można zobaczyć specjalnie przygotowane na tę okazję prezentacje i pokazy obrazujące pracę małopolskiej Policji. W tym roku Polska Policja, która powołana została 24 lipca 1919 roku ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej, obchodzi 95-lecie powstania.

  czytaj więcej

 • Nowy system komentarzy w Bochnianin.pl

  Najważniejsze informacje

  Od teraz możesz nie tylko komentować i wdawać się w bezpośrednie dyskusje z innymi użytkownikami, ale także oceniać ich wypowiedzi, a posty sortować. Wpisów dokonuj jako "gość" lub zaloguj się zyskując kolejne możliwości: ustawienie własnego avatara, otrzymywanie powiadomień o odpowiedziach na Twoje wpisy itp.

  czytaj więcej

 • Dzień Św. Kingi - Darmowe zwiedzanie kopalni

  KRÓTKO

  Na najbliższy piątek 25 lipca Kopalnia Soli Bochnia zaprasza wszystkich chętnych na „Dzień Otwarty z Kopalnią Soli Bochnia”. W tym dniu z okazji Dnia Św. Kingi każdy będzie mógł odwiedzić podziemia bocheńskiej kopalni za darmo.

  czytaj więcej

 • Święto Policji 2014 - lista awansów i wyróżnień

  Awanse na wyższe stopnie służbowe

  Liczne awanse policyjne, medale, odznaczenia i okolicznościowe podziękowania wręczano w piątek 18 lipca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni. W tym roku awans na wyższe stopnie służbowe otrzymało 50 funkcjonariuszy.

  czytaj więcej

 • Powiatowe Święto Policji w Bochni - zdjęcia

  W obiektywie Bochnianin.pl

  W piątek 18 lipca bocheńska policja obchodziła Powiatowe Święto Policji. W Hali Widowiskowo-Sportowej wręczono funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie służbowe, niektórzy odebrali medale, odznaki, nagrody i podziękowania.

  czytaj więcej