Wydarzenia

 • Schetynówka w Pogwizdowie i Zawadzie zakończona

  Zakończyły się prace za prawie 2 miliony złotych przy rozbudowie drogi powiatowej w miejscowościach Pogwizdów i Zawada w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

  więcej

 • PRACA w IGLOO - różne stanowiska!

  więcej

 • Były asystent burmistrza wzmocnił Wydział Promocji

  We wrześniu Sejm uchwalił przepisy likwidujące stanowiska doradców i asystentów w samorządach. Nowe prawo weszło już w życie więc asystenci znikają z urzędów gmin, starostw i urzędów marszałkowskich. Nie ma już także stanowiska "asystenta burmistrza" w Bochni.

  więcej

 • Przewodniczący komisji rewizyjnej wyprosił urzędnika z obrad

  Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący komisji rewizyjnej, wyprosił z posiedzenia tego gremium Andrzeja Dębińskiego, naczelnika wydziału gospodarki komunalnej, inwestycji i ochrony środowiska. To skutek zabierania głosu bez zgody przewodniczącego.

  więcej

 • Nowość w MDK: Strefa Szycia

  Miejski Dom Kultury w Bochni we współpracy z Raisą Nazarową, laureatką ogólnopolskiego konkursu Burdy, proponuje zajęcia z szycia ubrań i dodatków. Wiek i poziom umiejętności nie mają znaczenia. Najważniejsza jest chęć poznania krawieckich tajemnic.

  więcej

 • Zmarł Bogdan Klęsk - działacz sportowy, społecznik, wieloletni pracownik Stalproduktu

  Z wielkim żalem informujemy, iż w piątek, 17 listopada 2017 roku, zmarł nagle mgr inż. Bogdan Klęsk, wieloletni pracownik naszej firmy, działacz sportowy i oddany społecznik. Zawsze uśmiechnięty, pełen pozytywnej energii, przyzwoity, dobry Człowiek.

  więcej

 • Pływanie: Darmowe warsztaty z Mistrzem na basenie w Bochni

  W sobotę 25 listopada w godzinach od 13 do 15 na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni odbędzie się „Warsztat z Mistrzem Pływania”. Gościem spotkania będzie Marcin Cieślak, człowiek który od lat współtworzy historię polskiego stylu zmiennego i motylkowego.

  więcej

 • Spór WIOŚ i Airly: Przedstawicielka WIOŚ podtrzymuje swoje słowa z sesji

  Krystyna Gołębiowska, kierowniczka tarnowskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, podtrzymuje swoje słowa wypowiedziane podczas październikowej sesji rady powiatu w Bochni na temat wiarygodności pomiarów dokonywanych przez urządzenia firmy Airly.

  więcej

 • RDN: Chcieli dostać premie od... nieżyjącego szefa

  - Przed brzeskim sądem stanie dwóch pracowników jednej z firm z powiatu brzeskiego. Według śledczych wykorzystali pozostawione w firmie dokumenty i na ich podstawie chcieli otrzymać pieniądze - poinformowało w poniedziałek radio RDN Małopolska.

  więcej

 • Projekt budżetu Bochni na 2018 r. Ponad 22 mln zł na inwestycje - LISTA

  Ponad 22 mln złotych na inwestycje zakłada projekt budżetu Bochni na 2018 r. Dokument, którego autorem jest burmistrz, trafił już do radnych. Ostateczny kształt przyszłorocznego budżetu będzie zależał właśnie od rady miasta.

  więcej

 • Dotacje z UE: Wiemy dlaczego odrzucono projekt "Planty"

  Bochnianin.pl dotarł do karty oceny projektu "Rewaloryzacja Plant Salinarnych", który walczył o unijną dotację, ale odpadł z wyścigu z powodów formalnych.

  więcej

 • Trwa remont dachu sali sportowej przy PSP4

  Uczniowie szkoły podstawowej nr 4 i II Liceum Ogólnokształcącego czekają na finał prac remontowych prowadzonych na dachu sali sportowej należącej do kompleksu oświatowego przy ul. Konfederatów Barskich.

  więcej

 • "Droga do wolności". Wystawa przed starostwem - ZDJĘCIA

  Przed Starostwem Powiatowym w Bochni umieszczono wystawę „Polska niepodległa - droga do wolności”, przygotowaną z myślą o przyszłorocznych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  więcej

 • Gmina Bochnia: Medale za Złote Gody - zdjęcia

  18 listopada w Cikowicach odbyła się uroczystość wręczenia medali i dyplomów za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę otrzymały pary z 50-letnim stażem małżeńskim, natomiast dyplomy Wójta oraz gratulacje od Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Adama Kwaśniaka otrzymali również małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie 55, 60 i 65 lat.

  więcej

 • Rok do wyborów. Ile obietnic zrealizował burmistrz Bochni?

  Za rok wybory samorządowe. Najbardziej prawdopodobny termin to 18 listopada 2018 roku. Samorządowcom zostało 12 miesięcy na wypełnienie złożonych obietnic wyborczych. Ile do tej pory udało się zrobić w Bochni?

  więcej

 • PTTK: W poniedziałek relacja z Portugalii

  Bocheński oddział PTTK zaprasza na poniedziałkową opowieść o Portugalii. Swoją relacją z wyprawy podzieli się Wojciech Pałka. Początek spotkania 20 listopada o godz. 18:00. Wstęp wolny.

  więcej

 • PRACA w IGLOO: Logistyk produkcji

  więcej

 • PRACA w MILOO: Export Manager

  więcej

 • W sobotę planszówki w MDK

  „Planszówkowa Bochnia” i Miejski Dom Kultury w Bochni zapraszają w sobotę 18 listopada na godz. 13:00 do sali lustrzanej na kolejne spotkanie z grami planszowymi. Jak zwykle będzie duża różnorodność gier, świetna atmosfera i dobra zabawa.

  więcej

 • Smog w Bochni: I stopień zagrożenia

  Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego informuje o I stopniu zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla prawie całej Małopolski, w tym powiatu bocheńskiego. Oznacza to poziom pyłu PM10 powyżej 50 μg/m3.

  więcej

 • Gm. Bochnia: Skażone ujęcie, 1600 osób bez wody

  Badanie laboratoryjne próbek wody z ujęcia w Siedlcu wykazało zanieczyszczenia mikrobiologiczne bakteriami grupy coli. Stacja zaopatruje mieszkańców 4 miejscowości - w sumie 1600 osób.

  więcej

 • Bochnia: 2-latka śmiertelnie porażona prądem

  Do tragedii doszło wczoraj ok. godz. 16:00 w mieszkaniu na jednym z osiedli w Bochni. Rażona prądem dziewczynka zmarła.

  więcej

 • Uczeń "Budowlanki" wygrał konkurs o historii I LO - ZDJĘCIA

  Sebastian Satoła z Zespołu Szkół nr 2 w Bochni wygrał VI edycję Konkursu Historycznego „Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości - z przeszłości bocheńskiego gimnazjum i liceum 1817-2017”, przeprowadzonego w środę w Oratorium św. Kingi w Bochni.

  więcej

 • Uczniowie I LO na wymianie we Lwowie

  I Liceum Ogólnokształcące w Bochni od 5 lat prowadzi wymianę z Liceum Lingwistycznym we Lwowie. Dlatego 15 uczniów z I LO spędziło w listopadzie trzy dni mieszkając u rodzin ukraińskich we Lwowie, natomiast w kwietniu przyszłego roku planowana jest rewizyta.

  więcej

 • Ulica Windakiewicza ponownie dwukierunkowa? Mieszkańcy przeciwni

  Prezes spółki zarządzającej sklepem Intermarche w Bochni złożył wniosek o przywrócenie dwóch kierunków ruchu na ulicy Windakiewicza. W poniedziałek zorganizowano spotkanie w tej sprawie. Prawie wszyscy obecni mieszkańcy zagłosowali przeciwko (było ok. 50 osób). Do burmistrza trafiła również lista ze 140 podpisami osób sprzeciwiających się zmianie.

  więcej

 • Przetarg na tężnię dopiero na początku grudnia

  Magistrat ma już podpisaną umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków UE, ale zwleka z ogłoszeniem przetargu. Powodem jest wynik pierwszego postępowania, do którego zgłosiła się tylko jedna firma, z ofertą aż o 1 mln złotych wyższą od środków przygotowanych w budżecie na to zadanie. Obiekt ma być gotowy do końca przyszłego roku. Zdążymy...?

  więcej

 • Polsko-słowackie porozumienie szkół

  We wtorek Jerzy Sumara, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Matejki w Bochni, podpisał porozumienie o partnerstwie i współpracy z Dusanem Tokarcikiem, dyrektorem Zakladnej skoly s materskou skolou w Kieżmarku.

  więcej

 • Złodzieje okradali myjnie samochodowe

  Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, którzy włamywali się do automatów wrzutowych na myjniach samochodowych i okradali je. Podczas kolejnego włamania plany sprawców skutecznie pokrzyżowali policjanci z Czchowa (powiat brzeski) zatrzymując ich na gorącym uczynku. Okazało się, że złodzieje okradali też myjnie w powiecie bocheńskim...

  więcej

 • Magistrat już szuka chętnych na ogródki w 2018 r. Rekordowa cena wywoławcza

  Bocheński magistrat rozpisał właśnie przetarg na dzierżawę części płyty Rynku pod ogródki kawiarniane, które będą mogły funkcjonować od 19 kwietnia do 16 września 2018 roku. Ogłoszenie postępowania w połowie listopada roku poprzedzającego najem to nietypowe zagranie, bo zwykle takie ogłoszenia pojawiały się na początku roku, kilka miesięcy przed obowiązywaniem umowy.

  więcej

 • 8 uczniów z Bocheńszczyzny ze stypendiami Prezesa Rady Ministrów

  Ośmioro uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bocheńskiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/18. Oficjalnie przekazała je Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty.

  więcej

Najnowsze