• Uczczono pamięć bł. Jerzego Popiełuszki

  W obiektywie Bochnianin.pl

  W niedzielę 19 października, dokładnie w 30 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki uczczono jego pamięć wieczornicą w Oratorium św. Kingi w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1, mszą św. w Bazylice i złożeniem kwiatów. Jednym z uczestników spotkania był mieszkający w gminie Trzciana Andrzej Popiełuszko - kuzyn ks. Jerzego. Organizatorem wydarzenia był bocheński oddział "Solidarności".

  czytaj więcej

 • Bocheńska strefa przemysłowa uzbrojona

  Na sobotę zaplanowano uroczyste otwarcie

  Zakończyły się prace budowlane na terenie Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, realizowane w ramach projektu „Wyposażenie w infrastrukturę techniczną terenu Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej” - poinformował w poniedziałek bocheński magistrat.

  czytaj więcej

 • Nowy zastępca szefa policji w Bochni

  KRÓTKO

  - W dniu dzisiejszym na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bochni powołany został komisarz Mirosław Strach - poinformował rzecznik prasowy bocheńskiej policji. Uroczyste wręczenie rozkazu odbyło się w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie młodszego inspektora Pawła Dzierżaka.

  czytaj więcej

 • "Miasto przegra w sądzie z firmą Skanska"

  Opinia radnego miejskiego i jednocześnie dyrektora PZD

  Radny miejski Adam Korta uważa, że Bochnia przegra w sądzie spór z firmą Skanska. Chodzi o karę w wysokości ok. 470 tys. zł jaką urzędnicy naliczyli za niedotrzymanie terminów przy wykonywaniu dokumentacji.

  czytaj więcej

 • Bochnia: Remonty ulic na ukończeniu

  Końcowy etap remontów w ramach ?Schetynówek?

  Do końca października mają zakończyć się prace remontowe prowadzone na bocheńskich ulicach ze środków zewnętrznych w ramach tzw. "schetynówki".

  czytaj więcej

 • Stypendia Starosty Bocheńskiego rozdane

  24 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński, odebrało z rąk starosty oraz wicestarosty stypendia za wybitne wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne, oraz za szczególne osiągnięcia sportowe.

  czytaj więcej

 • DRZWI OTWARTE: Nowy blok na os. Panorama

  Tekst promocyjny

  Trwa rozbudowa os. PANORAMA MUROWIANKA w Bochni. Na najbliższy weekend zaplanowano Drzwi Otwarte w pierwszym z kilku nowych bloków, które mają powstać w tym miejscu. To okazja do obejrzenia obiektu i przekonania się o wysokim standardzie wykonanych prac.

  czytaj więcej

 • Sobota: Święto latawca na os. Niepodległości

  KRÓTKO

  Małopolskie Stowarzyszenie Modelarzy lotniczych Klub Modelarstwa Lotniczego MDK w Bochni serdecznie zapraszają na ŚWIĘTO LATAWCA, które odbędzie się w sobotę 18 października 2014 godz. 14.00.

  czytaj więcej

 • Os. Leonarda: Kradzież "na hydraulika"

  KRÓTKO

  W dniu dzisiejszym, na osiedlu Leonarda w Bochni miało miejsce zdarzenie, w którym mężczyzna w wieku około 50 lat, tęgiej budowy ciała, ubrany w odzież roboczą, fałszywie podając się za pracownika Przedsiębiorstwa Wodociągowego, wszedł do mieszkania starszej kobiety pod pozorem kontroli urządzeń hydraulicznych i wykorzystując jej nieuwagę dokonał kradzieży kosztowności - informuje bocheńska policja.

  czytaj więcej

 • Korta: "Niech radni płacą za referendum"

  Apel o solidarne pokrycie kosztów nieważnego referendum

  Adam Korta proponuje, aby radni, którzy zagłosowali za zorganizowaniem referendum ws. budowy parkingu podziemnego na pl. Okulickiego w terminie 23 listopada w przypadku stwierdzenia nieważności referendum pokryli koszty solidarnie z własnych kieszeni.

  czytaj więcej

 • Zaatakował nożem chłopaka swojej byłej dziewczyny

  Napastnikowi grozi dożywocie

  Bocheńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa partnera swojej byłej dziewczyny. 24-letni mieszkaniec Bochni zaatakował i zranił go nożem. Napastnikowi grozi 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

  czytaj więcej

 • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Wyróżnienia dla dziewięciu osób

  W poniedziałek 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Bochni wręczono nagrody nauczycielom i dyrektorom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku nagrody trafiły do dziewięciu osób.

  czytaj więcej

 • Zdrowe produkty w Cafeterii Espresso!

  Tekst promocyjny

  Z wielką przyjemnością informujemy Państwa o wprowadzeniu do naszego menu zdrowych produktów. Od dziś znajdą Państwo u nas ciasto bezglutenowe, lody bez cukru oraz kawę bezkofeinową! Serdecznie zapraszamy do naszego lokalu w centrum Bochni przy ul. Rynek 12.

  czytaj więcej

 • Chinka i Marokanka w "Siódemce"

  Okno na świat w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7

  Bocheńska "Siódemka" po raz kolejny uchyla swoim uczniom drzwi do wielkiego świata. Po lipcowej tygodniowej wizycie ósemki czwarto i piątoklasistów w zaprzyjaźnionej Grundschule Am Papenberg w Bad Salzdetfurth przyszła pora na działania motywujące i wspierające autonomię wychowanków.

  czytaj więcej

 • Okulice: Uroczysty odbiór oczyszczalni ścieków

  Tekst promocyjny

  W dniu 24 września 2014 roku uroczyście została oddana do użytkowania oczyszczalnia ścieków w Okulicach i 20,5 km kolektorów ściekowych.

  czytaj więcej

 • W środę Dzień Dziecka Utraconego

  Zapowiedź uroczystości

  15 października obchodzony jest Światowy Dzień Dziecka Utraconego i z tej okazji Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT, Oddział przy Parafii św. Pawła Apostoła w Bochni zaprasza rodziców dzieci utraconych do wspólnej modlitwy.

  czytaj więcej

 • Łapanów: Prokurator zawiesza sprawę hali

  Przegląd prasy

  - Prokuratura Rejonowa w Bochni zawiesiła śledztwo w sprawie hali sportowej w Łapanowie - poinformowała we wtorek "Gazeta Krakowska".

  czytaj więcej

 • Szachy w domu radnego - ciąg dalszy

  Władze miasta nie przyznają się do błędu

  Po tym jak radny Bogdan Kosturkiewicz podczas komisji rewizyjnej poruszył temat miejskiego turnieju szachowego, który został zorganizowany w jego domu, temat wrócił na sesji rady miejskiej. Władze miasta nie przyznają się do błędu, twierdząc, że turniej został zorganizowany, ale... zawodnicy nie przybyli.

  czytaj więcej

 • Strefa: SKANSKA nie zgadza się na karę

  Sprawa trafiła do sądu

  Przedstawiciel firmy budującej Bocheńską Strefę Aktywności Gospodarczej potwierdza informację o naliczeniu przez magistrat kary umownej, o której pisaliśmy kilka dni temu. Ale dodaje, że Skanska S.A. się na nią nie zgadza i złożyła w tej sprawie pozew do sądu.

  czytaj więcej

 • Starosta: "Wójt nie radzi sobie z budową kanalizacji"

  Odpowiedź na zarzut blokowania inwestycji

  Wójt gminy Bochnia zarzuca staroście bocheńskiemu blokowanie budowy kanalizacji w Gawłowie. Jerzy Lysy złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury. - Nudzi się chłopisku. On nie potrafi funkcjonować w spokoju - ocenił wczoraj "na gorąco" poproszony o komentarz Jacek Pająk i zapowiedział przesłanie oficjalnego stanowiska następnego dnia. Właśnie wpadło do redakcyjnej skrzynki.

  czytaj więcej

 • Konsultowali z mieszkańcami program rewitalizacji

  Dyskutowali na temat Lokalnego Programu Rewitalizacji

  W piątek 10 października w Urzędzie Miasta Bochnia odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2014-2020.

  czytaj więcej

 • Gmina: "Starosta wystraszył się prokuratora"

  Półroczne opóźnienie w budowie kanalizacji

  Budowa kanalizacji na północy gminy Bochnia od pół roku nie może ruszyć z miejsca. - Starosta bez racjonalnych powodów zablokował inwestycję - skarżą się gminni urzędnicy. Nie pomogły interwencje u wojewody, więc sprawę zgłoszono do prokuratury. W końcu coś w sprawie drgnęło.

  czytaj więcej

 • Edukacja: Licea idą w odstawkę?

  Większość uczniów gimnazjów wybiera szkoły zawodowe

  Radni powiatu bocheńskiego po raz kolejny dyskutowali na temat oświaty. Ciekawą informację przekazał Ireneusz Sobas z bocheńskiego starostwa: - Ok. 72 proc. nowo przyjętych uczniów - wbrew temu co się sądzi - wybrało (w tym roku szkolnym) szkolnictwo zawodowe.

  czytaj więcej

 • Bochnianin.pl: 10.000 fanów na Facebooku

  KRÓTKO

  Nasz profil na Facebooku śledzi już 10 tysięcy osób! Liczebność społeczności skupionej wokół Bochnianin.pl przekroczyła więc "magiczną" barierę pięciocyfrową, a my wiadomość taką traktujemy jako lekko spóźniony prezent na nasze 12 (!) urodziny, które obchodziliśmy dwa tygodnie temu :-).

  czytaj więcej

 • PRACA: Firma Stosped zatrudni kierowców

  Ogłoszenie płatne

  Firma Stosped Gabriela i Mateusz Stokłosa Sp.J. działająca w branży transport, spedycja pilnie poszukuje kandydatów do pracy na następujących stanowiskach:

  czytaj więcej

 • Radni zaniepokojeni realizacją budżetu

  Dyskusja o wykonaniu budżetu w I połowie 2014 roku

  Głównym punktem wrześniowej sesji rady miejskiej w Bochni była informacja o wykonaniu budżetu w I połowie 2014 roku. Część radnych wyraziło swoje zaniepokojenie danymi liczbowymi i stanem zaawansowania inwestycji.

  czytaj więcej

 • Gm. Bochnia: Stypendia wójta dla studentów

  To już 35. edycja

  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bochniuprzejmie informuje, iż w terminie do dnia 27 października 2014r.można składać wnioski o stypendium Wójta Gminy Bochnia (XXXV edycja).

  czytaj więcej

 • BLACH STAL zatrudni specjalistę ds. technicznych

  Ogłoszenie płatne

  Jesteśmy Firmą działającą na Polskim rynku od 1994 r. Produkujemy blaszane pokrycia dachowe, oraz dystrybuujemy dachówki ceramiczne i okna elewacyjne wiodących Polskich producentów. Działamy kompleksowo, proponując swoim klientom kompletny system dachowy wraz z akcesoriami.

  czytaj więcej

 • PRACA: Firma COLD zatrudni magazyniera

  Ogłoszenie płatne

  Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe COLD Bogdan Chwatek i Włodzimierz Chwastek Spółka Jawna, 32-700 Bochnia ul.Łany 6 poszukuje pracownika do pracy na stanowisku magazynier w supermarkecie spożywczym.

  czytaj więcej

 • Rzezawa: Mamy kolejny samochód pożarniczy

  Tekst promocyjny

  Ochotnicza Straż Pożarna w Łazach (gm. Rzezawa) po wielu trudach i kłopotach zakupiła średni samochód pożarniczy marki Renault MIDLINDER S150, który zastąpił wysłużonego żuka, nierzadko odmawiającego posłuszeństwa.

  czytaj więcej