• Bezalkoholowy piknik rodzinny w Okulicach

  Wójt Gminy Rzezawa, Parafia Narodzenia NMP w Okulicach, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie; Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Gminy Rzezawa zapraszają do wzięcia udziału w bezalkoholowym pikniku rodzinnym „Śpiewam, tańczę, wielbię” w dniu 31 maja 2015r. w Okulicach.

  czytaj więcej

 • Bocheńska Gracja w konkursie Miss Małopolski 2015

  Agnieszka Szkodzińska z podbocheńskich Cikowic powalczy w najbliższą niedzielę o tytuł Miss Małopolski 2015. Tymczasem możecie jej pomóc w rozgrywanej równolegle walce o prymat w internecie.

  czytaj więcej

 • Piknik w Rzezawie. W programie próba pobicia rekordu w grillowaniu kurczaka

  Wójt Gminy Rzezawa oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie zapraszają do udziału w bezalkoholowym integracyjnym pikniku organizowanym z okazji Dnia Dziecka w niedzielę 7 czerwca na terenie boiska sportowego w Rzezawie. W programie m.in. próba pobicia rekordu w grillowaniu kurczaka pod okiem Ewy Wachowicz. Start o godz. 14.00.

  czytaj więcej

 • Nocny Maraton Czytelniczy w Dąbrowicy

  W nocy z 21 na 22 maja Zespół Szkół w Dąbrowicy gościł uczniów III klasy Publicznego Gimnazjum w Sobolowie. Celem spotkania był Nocny Maraton Czytelniczy.

  czytaj więcej

 • Czwartek: Sesja Rady Miasta - PROGRAM

  28 maja 2015 roku o godzinie 9:00, w sali narad Urzędu Miasta Bochnia, odbędzie się VIII Sesja Rady Miasta Bochnia.

  czytaj więcej

 • PRACA: Kierownik Salonu Odzieżowego

  czytaj więcej

 • Szkolenie Wolontariuszy ŚDM

  Komitety Organizacyjne informują, iż w najbliższy piątek (29 maja) o godzinie 19:00 w Oratorium św. Kingi, odbędzie się szkolenie wolontariuszy, prowadzone przez koordynatorów projektu Młodzi Ambasadorzy ŚDM. Z zaproszenia mogą skorzystać wszyscy, którzy chcą włączyć się w wolontariat na czas Światowych Dni Młodzieży.

  czytaj więcej

 • Łapanów: Nielegalna praca 4 Ukraińców

  W wyniku przeprowadzonej kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców, która miała miejsce w Łapanowie (powiat bocheński), funkcjonariusze Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej trafili na czterech nielegalnie pracujących Ukraińców.

  czytaj więcej

 • BZK zrezygnuje z linii nr 4, a RPK z "1"? Na razie to tylko pomysł, wkrótce decyzja

  Możliwe, że od 1 lipca na osiedle Smyków w Bochni nie będą jeździły autobusy Bocheńskiego Zakładu Komunikacyjnego. Na ostatnim posiedzeniu komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska prezes BZUK Sławomir Kołodziej poinformował o wstępnych rozmowach z prezesem Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego na temat wzajemnego uzupełniania oferty.

  czytaj więcej

 • Dzień Strażaka 2015 w Bochni. Odznaczenia i awanse - lista i zdjęcia

  W poniedziałek 25 maja na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni odbyły się obchody Dnia Strażaka, podczas których wręczono odznaczenia i awanse. Uhonorowano również osoby zasłużone dla straży pożarnej.

  czytaj więcej

 • PRACA: Studio Akces szuka Montera Reklam

  Ogłoszenie

  czytaj więcej

 • PRACA: MedApp zatrudni programistę

  czytaj więcej

 • Starosta Saarlouis z wizytą w Powiecie Bocheńskim

  Powiat bocheński gościł delegację z partnerskiego powiatu Saarlouis. Celem wizyty był przede wszystkim udział młodzieży niemieckiej w Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”.

  czytaj więcej

 • Weekend: Trzy kolizje na drogach powiatu

  Spokojnie minął weekend na drogach powiatu bocheńskiego. Policja odnotowała zaledwie trzy niegroźne kolizje.

  czytaj więcej

 • Policja szuka świadków wypadku w Krzeczowie

  Policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego do jakiego doszło w dniu 5 maja 2015 roku w Krzeczowie, gdzie kierujący samochodem marki Opel Combo nr rej. KBC14234 koloru białego, wraz z przyczepką wykonując manewr wyprzedzania doprowadził do potrącenia skręcającej w lewo rowerzystki, w wyniku czego kobieta doznała poważnych obrażeń ciała.

  czytaj więcej

 • I Przegląd Angielskiej Piosenki Religijnej w II LO. Na finał zagrał zespół Nazareth

  W piątek 22 maja w II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni zorganizowano I Przegląd Angielskiej Piosenki Religijnej „Jesus Christ you are my life”. Na finał zagrała grupa Nazareth, która wykonuje własne utwory zaliczane do nurtu „sacro”.

  czytaj więcej

 • Bochnia: Pielęgniarki żądają podwyżek

  Pielęgniarki z bocheńskiego szpitala przyłączyły się do ogólnopolskiego protestu. Żądają podwyżki wynagrodzenia za pracę o 1500 zł brutto miesięcznie oraz odciążenia od papierkowej roboty, która przeszkadza w zajmowaniu się pacjentami.

  czytaj więcej

 • Moderacja? Komentarz pojawi się od razu

  Wprowadziliśmy drobną modyfikację w systemie komentarzy w serwisie Bochnianin.pl. Teraz posty użytkowników, którzy zarejestrują się i założą swoje konto, nie będą musiały czekać na moderację i pojawiać się będą od razu po ich wpisaniu.

  czytaj więcej

 • Bochnia: Bardzo wyraźne zwycięstwo Andrzeja Dudy

  Blisko 60 proc. bochnian głosujących w niedzielnej II turze wyborów prezydenckich, poparło kandydata Prawa i Sprawiedliwości - Andrzeja Dudę. Dostał prawie 3 tys. głosów więcej od Bronisława Komorowskiego. Im dalej na południe powiatu, tym jego przewaga jest jeszcze większa...

  czytaj więcej

 • Duda prezydentem. Kosturkiewicz posłem?

  Na pierwszy rzut oka szukanie tu jakiegoś związku może wydać się dziwne, ale okazuje się, że wybór Andrzeja Dudy na prezydenta RP uruchamia domino, które w kilku krokach może - przynajmniej teoretycznie - doprowadzić do tego, że na kilka miesięcy Bochnia będzie miała swojego przedstawiciela w Sejmie...

  czytaj więcej

 • Wybory w Bochni: Frekwencja na g. 17:00

  Trwa druga tura wyborów prezydenckich. Do godz. 17:00 w całym powiecie bocheńskim zagłosowało 47 proc. uprawnionych do tego wyborców.

  czytaj więcej

 • Zakład z Proszówek z Pucharem Ministra

  Zakład Przetwórstwa Mięsnego HENRYK KOŁDRAS w Proszówkach (powiat bocheński) został nagrodzony Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za zwycięstwo w XLIII KONKURSIE „Produkty najwyższej jakości w przemyśle mięsnym” WIOSNA 2015.

  czytaj więcej

 • Bochnia: Osiedle z widokiem na świat

  Artykuł promocyjny

  Zakończyła się budowa bloku na Os. Panorama przy ul. Brzeźnickiej w Bochni. Docelowo inwestycja ma składać się z 6 bloków mieszkalnych, z których będzie się rozpościerać przepiękny widok na okolicę. Do pierwszego bloku deweloper zaprasza na Drzwi Otwarte w weekend 23-24 maja.

  czytaj więcej

 • Lody z Bochni z nagrodą w Warszawie

  Lody jogurtowe z bocheńskiej Cafeterii Espresso zdobyły 2. miejsce w ogólnopolskim konkursie "Mój Rynek - Mój Produkt 2015" zorganizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  czytaj więcej

 • Dąbrówka: W niedzielę Festyn dla Amelki

  czytaj więcej

 • Szpital: Bezpłatne badania na Dzień Matki

  W dniu 26.05.2013r. z okazji Dnia Matki w Szpitalu Powiatowym w Bochni  zostanie przeprowadzona akcja profilaktyczna, w ramach której w godzinach od 09.00 – 14.00 wykonywane będą bezpłatne  badania USG dla kobiet.

  czytaj więcej

 • Finał Festiwalu Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem" i Koncert Roberta Janowskiego - zdjęcia

  Do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu wpłynęło ponad 150 zgłoszeń. Jury do przesłuchań konkursowych zakwalifikowało wykonawców w trzech kategoriach: integracyjne duety muzyczne (29 duetów), kabarety (3) i zespół (3). Przez pierwsze dwa dni festiwalu trwały warsztaty wokalno - aktorskie prowadzone przez trenerów - artystów sceny polskiej.

  czytaj więcej

 • Dzień Patrona w Gimnazjum nr 2 - zdjęcia

  W piątek 22 maja w Gimnazjum nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida w Bochni odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona. Uczniowie zaprezentowali przygotowany przez nauczycieli program artystyczny. Ich występ zgromadzona publiczność nagrodziła owacjami na stojąco.

  czytaj więcej

 • Policja zatrzymała złodziei motorowerów

  Policjanci z Nowego Wiśnicza ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież motorowerów o łącznej wartości 3000 złotych. Skradziony sprzęt odzyskano, a sprawcom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży, za którą grozi im teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

  czytaj więcej

 • Niedziela na Uzborni - program

  W najbliższą niedzielę, 24 maja, w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia swoje umiejętności i talenty zaprezentują: zespół taneczny Iskierki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bochni.

  czytaj więcej