• Galeria Rondo rozdaje choinki

  Wraz z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia Galeria Rondo przygotowała dla swoich Klientów świąteczną niespodziankę. Od 19 do 23 grudnia osoby, które zrobią łączne zakupy za min. 150 zł otrzymają świąteczną choinkę.

  czytaj więcej

 • Niedziela: Spotkanie Wigilijne na Rynku

  Burmistrz Miasta Bochnia zaprasza mieszkańców na Bocheńskie Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się na bocheńskim rynku, 21 grudnia 2014 r., w godzinach 10.00 - 13.30.

  czytaj więcej

 • Drużyna z I Liceum zwycięzcą Małopolskich Debat Oksfordzkich

  Uczniowie drugiej klasy humanistycznej wygrali małopolską edycję debat oksfordzkich zorganizowanych przez Ośrodek Debaty Międzynarodowej. W finale skutecznie obalili tezę, że "Powinna powstać jednolita europejska lista lektur szkolnych".

  czytaj więcej

 • Testy drona: Zobacz Śródmieście z góry - WIDEO

  W Bochnianin.pl możecie zobaczyć nagranie z kamery przymocowanej do drona, którego wczoraj na Rynku (nad Rynkiem?) testowała straż miejska. Urządzenie wzbiło się na wysokość najpierw 25, a potem 50 metrów.

  czytaj więcej

 • Starosta Ludwik Węgrzyn chce współpracy szpitali w Bochni i Brzesku

  Podczas wtorkowej sesji rady powiatu bocheńskiego pojawił się temat bocheńskiego szpitala. W imieniu własnym oraz zarządu Fundacji im. dr Anny Trzaski-Wilkońskiej "Pomagajmy Szpitalowi w Bochni" z pytaniem do zarządu powiatu o plany związane z usprawnieniem działalności i zarządzania Szpitalem Powiatowym w Bochni zwrócił się radny Stanisław Bukowiec.

  czytaj więcej

 • Wójt Marek Bzdek: Zwolnień nie będzie

  Przegląd prasy

  W najnowszym "Tygodniku Bocheńsko-Brzeskim" znajdujemy obszerny materiał na temat nowego wójta gminy Bochnia - Marka Bzdeka. W rozmowie z dziennikarką samorządowiec zdradził, że o starcie w wyborach myślał już trzy lata temu, opowiedział też o pierwszych decyzjach po objęciu stanowiska. Tekst ma lekką formę - nie brakuje w nim na przykład informacji na temat... garderoby wójta.

  czytaj więcej

 • PRACA: Firma COLD zatrudni konstruktora

  Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe COLD Bogdan Chwastek i Włodzimierz Chwastek Spółka Jawna ,32-700 Bochnia ul. Łany 6 poszukuje pracownika do pracy na stanowisku konstruktor-technolog.

  czytaj więcej

 • Straż miejska testowała drona - zdjęcia

  Bocheńska straż miejska ma szansę być pierwszą jednostką z takim sprzętem

  W czwartek 18 grudnia bocheńska straż miejska testowała drona. W samo południe na Rynku odbyła się prezentacja przeprowadzona przez Certyfikowaną Szkołę Latania dronami RC-Lipol UAV Technology - Lotnisko Jasionka. Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Bochni, rozważa zakup tego typu urządzenia, choć niekoniecznie tak wysokiej klasy.

  czytaj więcej

 • Z bocheńskiego starostwa do Tarnowa

  KRÓTKO

  Jadwiga Stankiewicz, dotychczasowa wicedyrektor wydziału architektury i inwestycji w bocheńskim starostwie, pracować teraz będzie na strategicznym stanowisku w Urzędzie Miasta Tarnowa.

  czytaj więcej

 • Drwinia chętnie przyjmie szkołę z Dąbrowicy

  - W związku z planowaną likwidacją Zespołu Szkół w Dąbrowicy w imieniu Samorządu Gminy Drwinia zwracamy się z prośbą o rozważenie możliwości przeniesienia Zespołu Szkół w Dąbrowicy im. prof. Jana Zdzisława Włodka na teren Gminy Drwinia - pismo tej treści skierowali do zarządu powiatu włodarze gminy.

  czytaj więcej

 • Zarząd powiatu chce jednak utrzymać Zespół Szkół w Dąbrowicy

  Przyszłość Zespołu Szkół w Dąbrowicy nie jest jeszcze przesądzona. Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn zapewnia, że "zarząd zrobi wszystko, aby uratować tę szkołę". Przekaz w tej sprawie został złagodzony w czwartek 18 grudnia podczas konferencji prasowej.

  czytaj więcej

 • Sobota: Charytatywny turniej dla Romana

  Piłkarze zagrają dla Romana Marcinkowskiego

  W sobotę 20 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej dla jednego z uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, który doznał poważnego wypadku jadąc na rowerze. Turniej ten organizowany jest przez koleżanki i kolegów z klasy pod patronatem szkoły. Dzięki tej inicjatywie chcą pomóc koledze w zebraniu pieniędzy na długą i kosztowną rehabilitację. Początek turnieju o godzinie 15.00.

  czytaj więcej

 • 75. rocznica mordu na Uzborni. Uroczystość przy pomniku - zapowiedź

  W czwartek 18 grudnia o godzinie 11.00 przy pomniku ofiar mordu hitlerowskiego na Uzborni odbędą się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę tamtych wydarzeń. Tego dnia władze samorządowe powiatu i miasta złożą wiązanki kwiatów oraz zapalą znicze pamięci ofiar. Apel Poległych odczytany zostanie przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Najemnicy Bocheńscy".

  czytaj więcej

 • Remonty dróg powiatowych na innych zasadach

  Powiat nie będzie już oczekiwał od gmin dokładania połowy pieniędzy do modernizacji dróg powiatowych biegnących przez ich tereny, jak to praktykowano w ostatnich latach. - Inwestycje drogowe muszą być realizowane w każdym samorządzie bez względu na fakt, czy ktoś kogoś mniej lub bardziej (nie) lubi - wyjaśnia Rafał Rudka, członek zarządu powiatu.

  czytaj więcej

 • Od stycznia kontrole prędkości na KN-2

  KN-2 od 1 stycznia 2015 roku będzie drogą publiczną

  W lutym tego roku miejscy radni przegłosowali uchwałę zaliczającą KN-2 (a właściwie ulice: Solidarności, Ofiar Katynia i rtm. Witolda Pileckiego) do kategorii dróg gminnych. Status KN-2 ulegnie zmianie 1 stycznia 2015 roku i od tego dnia straż miejska będzie mogła w tym miejscu przeprowadzać kontrole prędkości.

  czytaj więcej

 • Pluszaki dla dzieci. Kolejny sukces Miejskiej Akcji Charytatywnej

  Miejska Akcja Charytatywna "Niech dla Wszystkich dzieci zaświeci świąteczna gwiazdka" już po raz dziesiąty zakończyła się sukcesem. Do dzieci z bocheńskich rodzin, dla których okres świąt nie zawsze jest czasem radości, trafią zabawki, gry, pluszaki i artykuły szkolne.

  czytaj więcej

 • Koniec Zespołu Szkół w Dąbrowicy w czerwcu 2015 roku

  Na sesji o przyszłości Zespołu Szkół w Dąbrowicy

  Podczas wtorkowej sesji rady powiatu bocheńskiego pojawiło się kilka ciekawych interpelacji. Wśród nich pytanie o przyszłość Zespołu Szkół w Dąbrowicy. Starosta Ludwik Węgrzyn poinformował, że szkoła przestanie istnieć wraz z końcem obecnego roku szkolnego. W swojej odpowiedzi nawiązał również do Zespołu Szkół w Łapanowie.

  czytaj więcej

 • BiUtik zaprasza na zakupy!

  Nowo otwarty BiUtik w centrum Bochni, przy ul. Kazimierza Wielkiego 22, z wielką radością zaprasza wszystkie Panie na spędzenie miłego czasu pośród wyjątkowych i niepowtarzalnych ubrań!

  czytaj więcej

 • "Odblaskowa Szkoła" z Mikluszowic z nagrodą

  W Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród szkołom podstawowym będącym laureatami w V Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, w którym wzięło udział 415 szkół z Małopolski.

  czytaj więcej

 • Policja zatrzymała pijanego kierowcę ciężarówki. Miał 1,72 promila

  Bocheńscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki marki Man z naczepą, który w miejscowości Łazy poruszał się po drodze krajowej nr 94. Jak ustalili policjanci, kierowca bez wiedzy i zgody właściciela ciężarówki, zamiast rozwozić towar na Śląsku udał się pojazdem w kierunku jednej z miejscowości w powiecie tarnowskim, gdzie mieszkał.

  czytaj więcej

 • Starosta będzie zarabiał 12 540 zł

  Radni podjęli uchwałę w sprawie wysokości wynagrodzenia

  Radni powiatu bocheńskiego ustalili wysokości składników miesięcznego wynagrodzenia starosty na takim samym poziomie jak cztery lata temu. Ludwik Węgrzyn będzie jednak zarabiał nieco więcej niż jego poprzednik Jacek Pająk, bo przysługuje mu większy dodatek za wieloletnią pracę.

  czytaj więcej

 • Radni powiatu ustalili składy komisji

  Ślubowanie złożyło dwoje nowych radnych

  We wtorek 16 grudnia podczas II sesji rady powiatu bocheńskiego kadencji 2014-18 ślubowanie złożyło dwoje nowych radnych: Małgorzata Brzegowy i Stanisław Bukowiec. Radni ustalili również składy komisji problemowych.

  czytaj więcej

 • Paweł Daniec najlepszym animatorem w Polsce

  Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat w dniu 10 grudnia 2014 r. wręczył dyplomy dla najlepszych animatorów orlików w Polsce. Jedną z wyróżnionych osób był Paweł Daniec z Łapanowa.

  czytaj więcej

 • Salinada w Kopalni - zdjęcia

  W obiektywie Bochnianin.pl

  Bocheńska Fundacja "Salina Nova" wraz z Kopalnią Soli w Bochni zorganizowały wspólnie rodzinną imprezę integracyjną pod nazwą "Salinada". W minioną sobotę bochnianie, którzy zaopatrzyli się w darmowe wejściówki, mogli całymi rodzinami zjechać pod ziemię by nie tylko zwiedzić zabytkowe korytarze, ale również wziąć udział w licznych zabawach i konkursach z nagrodami.

  czytaj więcej

 • Schwytano włamywaczy. Pomogła sąsiadka

  W sobotę 13 grudnia około godz. 12.00 w Bochni mieszkanka ul. Krzyżaki zauważyła dziwnie zachowujących się dwóch mężczyzn, którzy stali przy drzwiach domu sąsiadów, a ich zachowanie wskazywało, że próbują uszkodzić lub rozkręcić zamek w drzwiach wejściowych.

  czytaj więcej

 • Straż miejska będzie testować drona

  Prezentacja drona na bocheńskim Rynku

  W najbliższy czwartek 18 grudnia na bocheńskim Rynku odbędzie się prezentacja drona i jego możliwości zastosowania w terenie pod kątem ewentualnego używania tego sprzętu przez Straż Miejską w Bochni.

  czytaj więcej

 • Świateczny kiermasz w Małej Czarnej - zdjęcia

  W obiektywie Bochnianin.pl

  Tradycyjnie już od kilku dobrych lat w okresie przedświątecznym klub Mała Czarna staje się na kilka dni miejscem kiermaszu, na którym bocheńscy (i nie tylko) twórcy spod znaku „hand made” prezentują swoje maleńkie arcydzieła. Zaprawdę, jest w czym wybierać!

  czytaj więcej

 • Ujarzmianie deszczówki na os. Św. Jana

  W budżecie na rok 2014 przewidziano 0,5 mln zł na zaprojektowanie i rozpoczęcie modernizacji kanalizacji opadowej w rejonie os. Murowianka i os. Św. Jana. Pierwszą część (projekt) udało się zrealizować niemal w całości, na prace w terenie przyjdzie poczekać do przyszłego roku.

  czytaj więcej

 • Dachowanie w Damienicach - zdjęcia

  KRÓTKO

  Kolizja na drodze powiatowej Proszówki-Kłaj w podbocheńskich Damienicach. W niedzielę około południa na ostrym łuku w lewo kierowca Hondy Civic nie zapanował nad pojazdem, skosił przydrożne znaki, kilka brzózek, a następnie "sforsował" ogrodzenie prywatnej posesji i ostatecznie wylądował w ogródku...

  czytaj więcej

 • Młodzi chcą Młodzieżowej Rady Miasta

  Stosowne pismo trafiło do burmistrza

  Pomysł powołania Młodzieżowej Rady Miasta od lat przewija się w bocheńskiej społeczności. Był on jednym z postulatów programowych obecnego Burmistrza Stefana Kolawińskiego w wyborach samorządowych w 2010 r., a także jednym z flagowych haseł niektórych kandydatów na ten urząd w tegorocznych wyborach.

  czytaj więcej