Wydarzenia

 • Przebudowa ul. Wiśnickiej przy "Biedronce". Będą utrudnienia

  W najbliższy czwartek ruszy przebudowa zjazdu do pawilonu handlowego sklepu "Biedronka" i związana z tym przebudowa 176-metrowego odcinka ulicy Wiśnickiej w Bochni. Kierowcy muszą spodziewać się sporych utrudnień w ruchu. Prace mają potrwać prawie trzy miesiące.

  więcej

 • Rodzinna szajka złodziei linek

  Ojciec i trzech jego synów przez 2 lata bezkarnie kradli linki telekomuniacyjne na terenie gminy Szczurowa (powiat brzeski). W końcu wpadli.

  więcej

 • Sztafeta do Pierzchowa: Pamięć o twórcy Legionów

  Wieloletnią tradycją uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bocheńskiego jest czynne przypominanie sylwetki twórcy Legionów Polskich, gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, urodzonego w Pierzchowie, który do 1975 r. wchodził w skład powiatu bocheńskiego.

  więcej

 • "Chyży chłopi" i "zwózka użątku", czyli konkurs na Superortografa Powiatu Bocheńskiego

  W konkursie udział wzięło łącznie 26 osób, a po sprawdzeniu wypracowań jury, złożone z nauczycieli języka polskiego szkół ponadgimnazjalnych, wyłoniło trójkę zwycięzców.

  więcej

 • Sprawca ugodzenia nożem zatrzymany

  Kilka dni po bójce, do której doszło w okolicy os. Św. Leonarda w Bochni, policja zatrzymała mężczyznę, który w czasie zdarzenia zadał ciosy nożem.

  więcej

 • PRACA: Firma PULSAR zatrudni programistę

  więcej

 • Uczniowie promują akcję #PrzelejKrew

  więcej

 • Okoliczności śmiertelnego wypadku w Wiśniczu

  Ofiara sobotniego śmiertelnego wypadku na drodze wojewódzkiej 965 to 31-letni mieszkaniec Starego Wiśnicza. Motocyklista poniósł śmierć na miejscu.

  więcej

 • A4: Pękła opona w BMW, auto uderzyło w bariery

  W sobotę (30 kwietnia) po południu doszło do wypadku na autostradzie A4 między Bochnią, a Brzeskiem. W miejscowości Jasień (467 km) rozbił się samochód BMW.

  więcej

 • PRACA: Wernel Kenkel zatrudni specjalistę do spraw jakości

  więcej

 • Motocyklista zginął na drodze Bochnia-Wiśnicz

  Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 965 - w sobotę ok. 18:15 w Nowym Wiśniczu doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Kierowca jednośladu zginął na miejscu.

  więcej

 • Sabina Wszołek i jej miłość do drewna

  więcej

 • Majówka na zamku w Wiśniczu - PROGRAM

  więcej

 • Powiat brzeski: Wywrócony autokar na DK75 - zdjęcia

  W piątek przez 6,5 godziny droga Brzesko - Nowy Sącz była całkowicie zablokowana z powodu wypadku, do jakiego doszło o 8:20 w miejscowości Będzieszyna. W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe oraz autobus, który po wywróceniu się leżał na lewym boku blokując oba pasy drogi.

  więcej

 • 3 Maja: Uroczystości i majówka na Uzborni - PROGRAM

  Bocheńskie 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 MajaStarosta Bocheński Ludwik Węgrzyn oraz Burmistrz Miasta Bochnia zapraszają na obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się we wtorek 3 maja 2016 r.

  więcej

 • MZE: Będą dodatkowe oddziały przedszkolne

  Wiemy dla ilu trzylatków rzeczywiście zabrakło miejsca w bocheńskich przedszkolach. Niektórzy rodzice faktycznie składali po kilka podań do różnych placówek, więc liczba nieprzyjętych maluchów jest mniejsza niż wynikałoby to z liczby złożonych i odrzuconych wniosków.

  więcej

 • Fatalny stan drogi w Chodenicach. Nowa nawierzchnia dopiero w wakacje

  Zniszczona w czasie modernizacji wiaduktów kolejowych droga w Chodenicach, zwłaszcza pomiędzy wiaduktem nad Rabą a mostem wiszącym, jest w fatalnym stanie technicznym. Na razie magistrat zlecił tymczasową naprawę ubytków, ale nowa nawierzchnia na całej powierzchni drogi ma zostać położona dopiero na przełomie czerwca i lipca. Jeśli tak się nie stanie to Bieg Majora Bacy, który teoretycznie mógłby wrócić na swoją pierwotną trasę, w tym roku również będzie rozgrywany na trasie z ostatnich lat.

  więcej

 • Bochnia: Brakuje miejsc w przedszkolach. Kurator oświaty: "To konsekwencja bezmyślności"

  PRZEGLĄD PRASY

  Rodzice w Bochni masowo nie poślą w tym roku 6-latków do szkół (nie muszą, bo rząd cofnął reformę oświaty). Miasto wydaje się sytuacją zaskoczone i nieprzygotowane: w samorządowych przedszkolach brakuje miejsc dla 3-latków - z 406 podań tylko 143 zostało rozpatrzone pozytywnie. Małopolski kurator oświaty ocenia ostro: to konsekwencja bezmyślności samorządu.

  więcej

 • Negatywna decyzja starostwa w sprawie przebudowy starej lodowni na Plantach Salinarnych

  Bocheński magistrat chciał zdążyć z przebudową dawnej lodowni na Plantach Salinarnych w toaletę publiczną przed Światowymi Dniami Młodzieży. To zadanie raczej się już nie uda, bo w środę Starostwo Powiatowe w Bochni wydało negatywną decyzję w sprawie pozwolenia na budowę.

  więcej

 • Zrujnowana kamienica w Rynku sprzedana

  Po wielu latach prób i znacznym obniżaniu ceny przy kolejnych ogłaszanych przetargach, miastu udało się wreszcie sprzedać zrujnowaną kamienicę Rynek 13. Nabywcą jest jeden z bocheńskich przedsiębiorców, który za nieruchomość zapłacił ok. 680 tys. zł.

  więcej

 • Urzędnicy o problemach z rewaloryzacją Plant Salinarnych

  Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poświęconej rewitalizacji śródmieścia bocheńscy urzędnicy mówili również m.in. o rewaloryzacji Plant Salinarnych. Przy okazji zastępca burmistrza Bochni Robert Cerazy odpowiedział na pytanie dotyczące związków jego syna z firmą, która wygrała pierwszy przetarg na dokumentację tego zadania.

  więcej

 • Greckie praktyki uczniów "Ekonomika"

  Jak smakuje świeżo wyciśnięta oliwa z oliwek? Ile dojrzewa i z jakiego mleka jest robiony ser feta? Jak smakuje ten prawdziwie grecki? Jak się go produkuje? Na te i inne pytania już niedługo znajdzie odpowiedź grupa 55 uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Bochni, która wyjechała na dwutygodniowy staż zawodowy do Grecji w rejon Larissy do miejscowości Messagkala.

  więcej

 • W maju VI Rodzinny Rajd Wiosenny

  Starostwo Powiatowe w Bochni i Oddział PTTK w Bochni zapraszają na VI Rodzinny Rajd Wiosenny po szlakach Beskidu Makowskiego. Dwudniowy wyjazd zaplanowano na 21-22 maja. Zapisy do 16 maja.

  więcej

 • Mieszkaniec Kobyla zginął w wypadku

  27-letni mieszkaniec Kobyla (gm. Nowy Wiśnicz) zginął wczoraj w koszmarnym wypadku na drodze krajowej nr 75 w Gnojniku w powiecie brzeskim. Prowadzona przez niego kia zderzyła się czołowo z ciężarówką. Z samochodu osobowego niewiele zostało - kierowca nie miał żadnych szans na przeżycie.

  więcej

 • "Negatywna weryfikacja dotacji do budowy II etapu KN2 była przewidziana"

  - Niestety ktoś ustawił poprzeczkę tak wysoko, że nie dało się ani obejść, ani przeskoczyć. Zagraliśmy va banque, ale niestety nie udało się - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni, odnosząc się do informacji ws. odrzuconego wniosku o dotację dla budowy II etapu KN-2. Na stronie internetowej miasta napisano nawet: „Negatywna weryfikacja dotacji do budowy II etapu KN2 była przewidziana, ponieważ warunki brzegowe były nie spełnione”.

  więcej

 • 116 uwag do roboczej wersji Programu Rewitalizacji Bochni na lata 2015-2025

  Po 55 dniach od zakończenia konsultacji społecznych roboczej wersji Programu Rewitalizacji Bochni na lata 2015-2025 bocheńscy urzędnicy przedstawili wyniki. Z przekazanych podczas poniedziałkowej konferencji prasowej informacji wynika, że mieszkańcy zgłosili 116 uwag. 89 uwzględniono w całości lub częściowo, a 27 odrzucono.

  więcej

 • I Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia

  21 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni odbył się I Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego. Inicjatorami tego turnieju byli: Wydział Promocji Urzędu Miasta Bochnia oraz Bocheński Klub Szaradziarski „Omnibus”.

  więcej

 • "Wychodząc z labiryntu nałogu". 10 lat Stowarzyszenia Nowa Szansa

  W czwartek 28 kwietnia w Domu Pielgrzyma „BURSA” przy ul. Stasiaka w Bochni zostanie zorganizowana konferencja pt. „Wychodząc z labiryntu nałogu”. Spotkanie zaplanowano z okazji 10. rocznicy powstania Stowarzyszenia Nowa Szansa.

  więcej

 • Wypadek autokaru na A4 w Borku - zdjęcia

  Około godz. 3:45 w nocy autokar jadący z Kijowa do Poznania rozbił się na 462 km autostrady A4, na wysokości miejscowości Borek (powiat bocheński). Pojazdem podróżowały 23 osoby (2 kierowców z Polski i 21 pasażerów - obywateli Ukrainy).

  więcej

 • Prawo Jazdy: Wiosenna promocja! Kurs za 999 zł

  Artykuł promocyjny

  Ośrodek Szkolenia Kierowców "DUET" w Bochni zaprasza kandydatów na kierowców do skorzystania z wiosennej promocji - kursy na prawo jazdy kategorii B w cenie 999 zł.

  więcej

Najnowsze