Wydarzenia

 • Sortownia odpadów na Smykowie: Mieszkańcy wciąż pełni obaw

  Część mieszkańców bocheńskiego osiedla Smyków wciąż nie wierzy, że fukcjonowanie sortowni odpadów przy ul. Krzyżanowickiej nie będzie dla nich uciążliwe. Kilka dni temu ich dodatkowy niepokój wzbudziły doniesienia z sąsiedniego Brzeska, gdzie mieszkańcy skarżą się na miejscowy PSZOK. Właściciele firmy Ekombud dowodzą jednak, że te dwa przypadki są nieporównywalne, a powodów do obaw nie ma.

  więcej

 • Młodzi majsterkowicze w "Piątce". W szkole powstała pracownia techniczna

  Na początku kończącego się właśnie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Matejki w Bochni powstała pracownia techniczna dla uczniów klas 4-6. Dzieci wykonały projekt „Marionetka”.

  więcej

 • Himalaiści podsumowali swoją wyprawę

  W poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Bochni Szczepan Brzeski i Sylwia Bajek podsumowali swoją ostatnią wyprawę w Himalaje. W maju on zdobył Mount Everest (8848 m n.p.m.) i tym samym zakończył projekt Korona Ziemi, ona wyszła na Lhotse (8516 m n.p.m., czwarty co do wysokości szczyt Ziemi), zostając najmłodszą Polką na tym szczycie.

  więcej

 • Czwartek: Mobilny Mammobus w Bochni

  W dniu 21.06.2018 (czwartek) w sąsiedztwie supermarketu COLD LUX przy ul. Brzeskiej zaparkuje mammobus, w którym w godzinach 9:00 – 17:00 prowadzone bezpłatne badania kobiet w wieku 50-69 lat.

  więcej

 • Lśniące Auto na Dzień Ojca

  Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca, Odnowa Auto przygotowało specjalną promocję dla Ojców i wszystkich czytelników serwisu Bochnianin, którzy pragną zafundować swoim czterem kółkom odświeżający zabieg kosmetycznej odnowy.

  więcej

 • Przy szpitalu powstanie więcej miejsc parkingowych

  O kilkanaście dodatkowych miejsc parkingowych wzbogaci się Szpital Powiatowy w Bochni. Powstaną one obok budynku administracyjnego lecznicy. Wszystko to w ramach przebudowy drogi wewnętrznej przy tej części szpitala.

  więcej

 • Brzesko: Miejski autobus doszczętnie spłonął

  We wtorek rano około godziny 7 :00 strażacy z Brzeska oraz druhowie OSP ze Szczepanowa zostali wezwani do pożaru autobusu w okolicy obwodnicy Mokrzysk, na północy powiatu brzeskiego.

  więcej

 • Akademickie Liceum w Bochni: Trwa rekrutacja

  Od 30 kwietnia 2018 r. Akademickie Liceum w Bochni rozpoczyna rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019. Szkoła ukierunkowana jest na przedmioty ścisłe (matematyka, informatyka, fizyka, biologia i chemia) oraz języki obce (angielski, niemiecki, hiszpański), których wysoki poziom będzie priorytetem naszej placówki.

  więcej

 • 25 tys. bezzwrotnej dotacji na start firmy!

  Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Dobry czas na biznes – KOM2” osoby zamieszkujące powiat bocheński chcące założyć własną działalność gospodarczą.

  więcej

 • "Księgowi Przyszłości" z Ekonomika

  W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się finał III edycji konkursu „Księgowi Przyszłości”. Wśród najlepszych drużyn uczniowskich, studenckich, zawodowych oraz kadrowo – płacowych znalazła się drużyna z Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni zajmując II miejsce.

  więcej

 • Firma pozwała pracownika UM. Jest wyrok w sprawie komentarzy na Bochnianin.pl

  Bocheńska firma Invest Solid oskarżyła pracownika urzędu miasta o to, że poprzez swoje wpisy pod artykułami publikowanymi na łamach Bochnianin.pl naraził spółkę na utratę wiarygodności w oczach opinii publicznej. Firma długo walczyła o korzystny dla siebie wyrok, ale ostatecznie bocheński sąd stwierdził, że rzeczywiście doszło do pomówienia. Ile wolno w internetowych komentarzach?

  więcej

 • Bocheńskie wyróżnienie także dla ks. prałata Jana Nowakowskiego

  Nie tylko wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys został w niedzielę wyróżniony nagrodą Boleslaus Dux Fundator (Bolesław Książę Założyciel) przyznawaną przez burmistrza Bochni osobom, które w swojej działalności i życiowej postawie przejawiają stałą dbałość o dobre imię i byt Bochni. Tego samego dnia Stefan Kolawiński wręczył statuetkę także ks. prałatowi Janowi Nowakowskiemu.

  więcej

 • Szpital: Nowoczesna endoskopia w nowym lokalu

  Są już przestronne sale, lada dzień trafi do nich nowoczesny sprzęt. Pracownia endoskopii i kolonoskopii Szpitala Powiatowego w Bochni przenosi się do nowego 100-metrowego lokum. Uruchomienie jej zaplanowano na przełom sierpnia i września.

  więcej

 • Szansa na parkometry od października. Jedna firma zgłosiła się do przetargu

  Jedna firma złożyła ofertę w przetargu na prowadzenie obsługi Strefy Płatnego Parkowania na terenie Bochni. Zaproponowana kwota mieści się w budżecie zagwarantowanym przez miasto, więc po sprawdzeniu dokumentacji można spodziewać się podpisania umowy. Parkometry w strefie B mają funkcjonować od 1 października 2018 roku.

  więcej

 • Wicemarszałek Stanisław Sorys ze statuetką od burmistrza

  W trakcie tegorocznych Dni Bochni nagrodą Boleslaus Dux Fundator (Bolesław Książę Założyciel) przyznawaną przez burmistrza Bochni osobom, które w swojej działalności i życiowej postawie przejawiają stałą dbałość o dobre imię i byt Bochni, wyróżniony został Wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys.

  więcej

 • Ekombud pokazuje swój nowoczesny zakład na Smykowie - WIDEO

  Szansa na oszczędność dla bochnian

  27 lat na rynku bocheńskim. Działalność w dwóch obszarach: budowa kontenerów oraz gospodarka odpadami komunalnymi. Zatrudnienie: 70 osób. Jednak dla wielu Ekombud to „tajemnicza” inwestycja na Smykowie. Wokół nowo powstającego, nowoczesnego zakładu przy ul. Krzyżanowickiej powstało wiele mitów i niedomówień.

  więcej

 • Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką w Czchowie

  Droga krajowa nr 75 Brzesko - Nowy Sącz jest całkowicie zablokowana. Dziś rano w Czchowie doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Policja zorganizowała objazdy.

  więcej

 • Dni Bochni: W niedzielę koncert w kościele Św. Pawła

  więcej

 • Dni Bochni: Stwórz z nami galerię adopciaków

  Członkowie stowarzyszenia „Bochnianie bezdomniakom” zapraszają do wspólnego utworzenia galerii fotograficznej bocheńskich adopciaków na Rynku podczas Dni Bochni 2018. Jednocześnie będą kwestować na rzecz bezdomnych zwierząt.

  więcej

 • Strażacy z całej Małopolski rywalizowali w Bochni i Wiśniczu - ZDJĘCIA

  Każdego roku w województwie małopolskim odbywają się zawody w sporcie pożarniczym drużyn Państwowej Straży Pożarnej. Są to widowiskowe zawody obejmujące m.in. sztafetę pożarniczą, czy wspinanie przy użycu drabiny hakowej na III piętro ściany ćwiczeń. W tym roku gospodarzem zawodów była Komenda Powiatowej PSP w Bochni, a zawody odbywały się na terenie jednostki oraz na boisku sportowym w Nowym Wiśniczu.

  więcej

 • Pożar samochodu na parkingu Intermarche - ZDJĘCIA

  W nocy z piątku na sobotę na parkingu sklepu Intermarche przy ul. Windakiewicza w Bochni stanął w ogniu samochód osobowy marki ford focus. Pojazd doszczętnie spłonął, ucierpiało też pozostawione na parkingu BMW X6. Nie ma osób poszkodowanych. Pożar gasili wezwani na miejsce strażacy.

  więcej

 • Uczestnicy Rajdu Pojazdów Zabytkowych na Rynku - ZDJĘCIA

  W piątkowe po popołudnie na płycie bocheńskiego rynku zaparkowali uczestnicy Tarnowswkiego Niepodległościowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Stylowe automobile zwracały uwagę przechodniów, którzy chętnie się przy nich fotografowali.

  więcej

 • Dni Bochni: Zamknięte ulice - MAPA

  Organizatorzy tegorocznych Dni Bochni nie utrudnią zbytnio życia kierowcom, ponieważ zamknięcia ulic są minimalne i czasowe.

  więcej

 • Szpital: 5,5 mln zł na modernizację Oddziału Ratunkowego

  Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni Jarosław Kycia w obecności starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna podpisał z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek – Żelazko umowę na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

  więcej

 • Wojewoda: Składowiska odpadów pod lupą służb

  Wojewoda małopolski Piotr Ćwik przewodniczył doraźnemu posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zostało ono zwołane w trybie pilnym, w związku z pożarem składowiska opakowań plastikowych w Skawinie, który wybuchł 14 czerwca 2018 r. przed północą.

  więcej

 • Dni Bochni i pomoc dla pogorzelców: Zbiórka datków i licytacje

  Działalność dobroczynna na stałe wpisała się w program Dni Bochni. W tym roku oczywistym jest, że prowadzona będzie zbiórka datków i licytacje na rzecz pogorzelców z kamienicy przy ul. Szewskiej.

  więcej

 • Gmina Bochnia: Będzie przebudowa drogi w Damienicach

  Jeszcze w tym roku, za 0,6 mln zł, zostanie wykonana przebudowa drogi gminnej w Damienicach. Gmina Bochnia zdobyła na to zadanie dotację w ramach Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej lnfrastruktury Drogowej, która pokryje 80 proc. kosztów inwestycji.

  więcej

 • W niedzielę gra terenowa w Parku Uzbornia

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami do wzięcia udziału w Literackiej Grze Terenowej „Starcie na starcie!”, która odbędzie się w niedzielę 17 czerwca w Parku Rodzinnym Uzbornia.

  więcej

 • W Bochni i Brzesku powstaną Zespoły Wczesnego Reagowania

  Przez dwa dni lekarze i pielęgniarki z brzeskiego szpitala szkolili się pod okiem prof. dr hab Wojciecha Szczeklika z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  więcej

 • Publikacja o parafii św. Pawła Apostoła. W niedzielę spotkanie z autorami

  „Z porywu wiary. Kościół i parafia św. Pawła Apostoła w Bochni 1981-2018” - to tytuł książki, która wzbogaciła rynek wydawniczy w Bochni. Obszerna publikacja, opracowana przez Wydawnictwo REGIS, ukazuje dotychczasową historię drugiej co do wielkości bocheńskiej parafii oraz przedstawia walory architektoniczne i artystyczne kościoła św. Pawła Apostoła.

  więcej

Najnowsze