Wydarzenia

 • Bardzo niskie bezrobocie w powiecie bocheńskim

  Główny Urząd Statystyczny podał oficjalne dane dotyczące liczby bezrobotnych zarejestrowanych oraz stopy bezrobocia dla poszczególnych województw i powiatów według stanu na koniec lutego 2017 roku.

  więcej

 • Tragedia w Brzesku: Utonął niepełnosprawny 10-latek

  - Prokuratura w Brzesku wyjaśnia okoliczności śmierci 10-letniego niepełnosprawnego chłopca. Chłopak utonął podczas kąpieli w wannie terapeutycznej w brzeskim Domu Pomocy Społecznej - poinformowała w internetowym wydaniu "Gazeta Wyborcza Kraków".

  więcej

 • Bocheńska Gracja w teledysku grupy Redlin

  Do internetu trafił właśnie najnowszy teledysk folkowo-rockowo-popowej grupy REDLIN. Już przy pierwszych dźwiękach utworu "To jest weekend" na ekranie pojawia się bochnianka Adrianna Stachura - świeżo upieczona Bocheńska Gracja 2016.

  więcej

 • Rozliczanie PIT - szkolenie w Urzędzie Skarbowym

  Urząd Skarbowy w Bochni planuje zorganizować bezpłatne szkolenie dla podatników nieprowadzących działalności gospodarczej.

  więcej

 • Urlop w Bochni i okolicy? Atrakcje regionu

  Na urlop do Bochni? Jak najbardziej! Nasz region ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych i może zainteresować turystów z całej Polski i nie tylko!

  więcej

 • Auto Szkoła LUZ zaprasza na wiosenne kursy

  Ośrodek Szkolenia Kierowców zaprasza na kursy prawa jazdy kategorii A i B. Najbliższe terminy 28 marca i 4 kwietnia 2017.

  więcej

 • PRACA: Werner Kenkel Bochnia Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko Specjalista ds. planowania i rozliczania produkcji

  więcej

 • Spotkanie z najlepszymi w "Mechaniku"

  Zgodnie z wieloletnią tradycją w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni zorganizowano spotkanie z najlepszymi uczniami i ich rodzicami. W tym roku nagrodzono 57 uczniów.

  więcej

 • Starosta bocheński w Radzie Konsultacyjnej ds. Programów i Treści Nauczania

  Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn będzie jednym z członków Rady Konsultacyjnej ds. Programów i Treści Nauczania powołanej przy Dyrektorze Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego.

  więcej

 • Pijany nieletni palił papierosa. Kary dla sprzedawców

  We wtorek w jednym z bocheńskich parków policjanci podjęli interwencję wobec pijanego nieletniego, który palił papierosa. Na osobę, która sprzedała nieletniemu papierosy nałożono mandat w wysokości 500 zł, a sprzedawcę alkoholu czeka postępowanie karne.

  więcej

 • Pomysły na drogowe zmiany w Bochni. Koncepcje ze Studium Transportowego

  Kilkanaście pomysłów inwestycji drogowych, a także koncepcji zmian na skrzyżowaniach, zawiera Studium Transportowe dla Miasta Bochnia, o którym podczas ostatniej sesji rozmawiali bocheńscy radni.

  więcej

 • Elewacja odpadła. Reklamacji nie będzie

  Nie milkną komentarze do niecodziennego zdarzenia na os. Niepodległości, gdzie w miniony weekend wiatr zdmuchnął część elewacji z bloku nr 16. Ale nawet jeśli mieszkańcy mają rację i pośrednią przyczyną była fuszerka ze strony ekipy remontowej, to o reklamacji nie ma mowy.

  więcej

 • Łapanów: Policzono koszty skażenia ujęcia wody

  - Urząd Gminy w Łapanowie po kilku tygodniach podsumował wydatki poniesione w związku ze skażeniem wody. Koszty to w sumie ponad 160 tys. zł - poinformowało we wtorek radio RDN Małopolska.

  więcej

 • PTTK: Majówka w Czechach

  Bocheński oddział PTTK zaprasza na Majówkę w Czechach: Kutna Hora, Praga, Czeski Kras. Wycieczkę zaplanowano na 29 kwietnia - 1 maja.

  więcej

 • Dzień Otwarty w Metal-Tech. Do wygrania cenne nagrody!

  W najbliższą sobotę sklep METAL-TECH (ul. Solidarności 2) organizuje Dzień Otwarty, podczas którego oprócz skorzystania z atrakcyjnych rabatów i pokazów, będzie też możliwość wygrania cennych nagród.

  więcej

 • Proces zawodnika MMA: Oskarżyciel żąda 1,5 roku więzienia

  Przed brzeskim sądem toczy się proces Tymoteusza Ś. - zawodnika MMA oskarżonego o brutalne zabicie kota i złamanie zakazu kontaktu z ojcem i bratem. Oskarżyciel z OTOZ Animals zawnioskował wczoraj o karę 1,5 roku więzienia i 10 tys. zł na ochronę zwięrząt. Wyrok ma zostać ogłoszony 3 kwietnia.

  więcej

 • Rozstrzygnięto przetarg na ogródek w Rynku. Rekordowa stawka

  W poniedziałek rozstrzygnięto przetarg na dzierżawę części płyty bocheńskiego Rynku z przeznaczeniem na prowadzenie ogródka kawiarnianego. W postępowaniu z ceną wywoławczą 9090 zł netto za miesiąc dzierżawy wzięły udział dwie firmy. Zwycięzca zamierza płacić 15 500 zł netto miesięcznie, czyli ponad 19 tys. zł brutto.

  więcej

 • Os. Niepodległości: Wiatr oderwał elewację bloku

  Niecodzienna sytuacja na os. Niepodległości. Skutkiem silnych porywów wiatru, które w weekend przetaczały się przez Małopolskę, było... odpadnięcie części nowej elewacji ze ściany bloku nr 16. W niedzielę w sposób kontrolowany strażacy strącili dalszy, osłabiony kawałek.

  więcej

 • O bezdomnych zwierzętach w Bibliotece - zdjęcia

  W piątek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni zorganizowano spotkanie poświęcone bezdomnym i wolno biegającym zwierzakom, w szczególności kotom. Problematykę przybliżyli Marta Sosin, szefowa Stowarzyszenia Bochnianie Bezdomniakom, i lekarz weterynarii Piotr Surma. Spotkanie uatrakcyjnił duet PiS - Piotr Lekki i Robert Mastalerz - muzycy znani ze swej wielkiej sympatii do czworonogów.

  więcej

 • PRACA: Firma Auto Serwis Andrzej Budyś szuka pracownika na stanowisko mechanik pojazdów samochodowych

  Ogłoszenie

  więcej

 • Powiat bocheński z kalendarium na 2017 r.

  Integracja Malowana Dźwiękiem, Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych, Rajd Ziemi Bocheńskiej, Piknik nad Zalewem, 3. Święto Gminy Bochnia, V Festiwal Kultury Beskidzkie Rytmy i Smaki, Święto Lasu, Rajd Jesienny - to tylko nieliczne wydarzenia, które znalazły się w przygotowanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni we współpracy z gminami, kalendarzu, jakie odbędą się na terenie powiatu bocheńskiego.

  więcej

 • Zgłoszenia do nagrody Bene Meritus

  Ruszył nabór wniosków do honorowego wyróżnienia Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego. Wnioski można składać do końca kwietnia.

  więcej

 • PTTK: Opowieść o górach Szkocji

  Bocheński oddział PTTK zaprasza na kolejną z cyklu poniedziałkowych spotkań niezwykłą i ciekawą opowieść. W najbliższy poniedziałek 20 marca o godz. 18:00 wyprawa w góry Szkocji. Relacjonował będzie Jakub Dąbrowski.

  więcej

 • Sobota: Misy tybetańskie w Targowisku

  „Kąpiel w dźwiękach gongów, mis tybetańskich i innych instrumentów archaicznych” to temat imprezy, którą zaplanowano na sobotę w godz. 18:00-20:00 w Targowisku. Spotkanie poprowadzi Stanisława Opyd.

  więcej

 • Wyniki konkursu o tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego

  1 marca w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni rozegrano XV finał Konkursu o Tytuł Najlepszego Matematyka klas I i II Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Bochni. Nagrody dla laureatów wręczono we wtorek 14 marca, w Dniu Nauk Ścisłych i Święta liczby π.

  więcej

 • Biblioteka: Zwierzęta bezdomne w Bochni

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni oraz Stowarzyszenie Bochnianie Bezdomniakom zapraszają na spotkanie pt. „Zwierzęta bezdomne i wolno żyjące w Bochni” - 17 marca o godz. 18:00, sala klubu Biblioteki.

  więcej

 • Targi edukacyjne w I LO - zdjęcia i wideo

  W czwartek w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni rozpoczęła się dwudniowa Giełda Informacji Zawodowej.

  więcej

 • Dni Otwarte w bocheńskich szkołach

  W najbliższych dniach kilka szkół zaplanowało Dni Otwarte. Gimnazjaliści będą mogli odwiedzić: Zespół Szkół Nr 2, Zespół Szkół Nr 3, I LO i II LO.

  więcej

 • Drwinia: Dotacja 440 tys. zł na remont drogi w Świniarach

  KRÓTKO

  Wojewoda małopolski Józef Pilch wręczył dziś wójtowi gminy Drwinia Janowi Pająkowi promesy na dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

  więcej

 • Mariusz Dymura już szefem policji w Tarnowie

  Krótko po dzisiejszej uroczystości pożegnania w bocheńskiej komendzie, mł. insp. Mariusz Dymura przejął dowodzenie w znacznie większej jednostki w Tarnowie.

  więcej

Najnowsze