• Ponowna kontrola prędkości na KN-2. Straż Miejska zanotowała nowy rekord

  W piątek 23 stycznia Straż Miejska w Bochni przeprowadziła drugą kontrolę prędkości na ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego (popularnie KN-2). Tym razem zarejestrowano 35 przypadków przekraczania prędkości. Rekordzista miał na liczniku 115 km/h.

  czytaj więcej

 • Z zemsty wybił szyby w cudzym domu

  Bocheńscy policjanci zatrzymali 17-latka, który 8 stycznia w Słomce wybił szyby w niezamieszkałym domu. Jak się wkrótce okazało powodem zachowania młodzieńca był konflikt z właścicielem tego budynku.

  czytaj więcej

 • Morsowanie w kopalni - kąpiel w solance

  W obiektywie Bochnianin.pl

  W niedzielny poranek członkowie Bocheńskiego Klubu Morsa zjechali do kopalni, by w komorze 81 przeprowadzić prawdopodobnie jedyne na świecie podziemne morsowanie w solance.

  czytaj więcej

 • PRACA: Firma PULSAR szuka specjalistów ds. sprzedaży

  Ogłoszenie płatne

  czytaj więcej

 • Powiat szuka nowego szefa PZD

  KRÓTKO

  Zarząd Powiatu w Bochni szuka następcy zwolnionego w grudniu Adama Korty - dziś ogłoszono konkurs na stanowisko Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Bochni z siedzibą w Nowym Wiśniczu.

  czytaj więcej

 • Bochnia: Kolejni włamywacze w rękach policji

  BOCHNIA. Policjanci wykryli i zatrzymali sprawców włamania do domu jednorodzinnego, które miało miejsce w grudniu 2014 roku.

  czytaj więcej

 • Pierwsza kontrola prędkości na KN-2. Zarejestrowano 47 kierowców

  We wtorek 20 stycznia funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bochni po raz pierwszy na KN-2 (a właściwie ul. Solidarności, Ofiar Katynia i rtm. Witolda Pileckiego) dokonali pomiaru prędkości pojazdów. Urządzenie zarejestrowało 47 kierowców, których prędkości była wyższa od dopuszczalnej o co najmniej 11 km/h.

  czytaj więcej

 • Od marca grupa wsparcia dla kobiet, które doświadczyły przemocy w rodzinie

  Od marca w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bochni ruszy grupa psychoedukacyjna dla kobiet doświadczających przemocy. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki w godzinach od 16.30 do 18.00. Grupa obejmuje dziewięć spotkań tematycznych, a zajęcia będą prowadzone przez psychologa, pedagoga i prawnika.

  czytaj więcej

 • Będzie zmiana skarbnika Gminy Bochnia

  Szykuje się kolejna zmiana w samorządzie gminy Bochnia - tym razem na stanowisku skarbnika. W programie najbliższej sesji rady gminy jest punkt dotyczący odwołania obecnie pełniącej tę funkcję Janiny Perełki (odchodzi na emeryturę) i powołania na jej miejsce nowej osoby.

  czytaj więcej

 • Lodowisko zaprasza: Ślizgaj się w Proszówkach!

  Ogłoszenie płatne

  czytaj więcej

 • Większa i bardziej dostępna ulga na dzieci

  - Z początkiem 2015 roku weszły w życie przepisy rozszerzające zasady przyznawania ulg podatkowych na dzieci - przypomina Urząd Skarbowy w Bochni.

  czytaj więcej

 • Radni zajmą się sprawą powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej

  W grudniu uczniowie dwóch bocheńskich szkół przedstawili burmistrzowi Bochni wyniki ankiety, które potwierdzają potrzebę utworzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej. Pismo to trafiło również do przewodniczącego rady miasta Jana Balickiego, który temat przekazał już komisji oświaty.

  czytaj więcej

 • Nieszkowice: Okradli dom znajomego

  W Nieszkowicach Wielkich trzech młodych mężczyzn włamało się do domu należącego do ich znajomego, który w tym czasie przebywał poza granicami Polski. Skradzione przedmioty w postaci licznych elektronarzędzi oraz sprzętu RTV chcieli sprzedać po „atrakcyjnej” cenie. Swoich zamiarów nie osiągnęli, a w najbliższym czasie, za swoje postępowanie będą tłumaczyć się w sądzie.

  czytaj więcej

 • "Pedagogika wobec wyzwań współczesności". Konferencja w Bochni

  Czy człowiek we współczesnym świecie może żyć w pustce aksjologicznej? Czy może funkcjonować w kulturze pozbawionej miłości, prawdy, dobra i piękna? Jak wychowywać ku wartościom? Jak pomóc człowiekowi łączyć wolność, autonomiczność z godnością i odpowiedzialnością? To tylko niektóre z problemów, na które szukali odpowiedzi uczestnicy II Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Zamień szare na złote", którą zorganizowano 16 stycznia w Auli Domu Pielgrzyma "Bursa".

  czytaj więcej

 • Para złodziei ukradła perfumy i wódkę

  Bocheńscy policjanci zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za kradzieże perfum i alkoholu ze sklepów na terenie Bochni.

  czytaj więcej

 • Kraksa 7 aut na A4 pod Bochnią

  KRÓTKO

  Tuż przed godz. 18:00 na autostradzie A4 między Krakowem a Tarnowem (na wysokości miejscowości Jodłówka) doszło dziś do kraksy i zderzenia aż 7 pojazdów.

  czytaj więcej

 • Pożar w pustostanie przy ul. Kazimierza Wielkiego

  Około godz. 19:00 straż pożarna została wezwana do gaszenia ognia w pustostanie zlokalizowanym przy ul. Kazimierza Wielkiego, naprzeciw stadionu sportowego MOSiR.

  czytaj więcej

 • Konkurs na dotacje. Do podziału 71 tys. zł

  Starostwo Powiatowe w Bochni ogłosiło konkurs na zadania z zakresu turystyki, kultury i sportu. Do 11 lutego stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, osoby prawne i jednostki organizacyjne mogą składać wnioski o dotacje.

  czytaj więcej

 • Sprawa przeciw burmistrzowi Bochni trafi na wokandę Sądu Okręgowego w Tarnowie

  Sąd Okręgowy w Tarnowie zajmie się sprawą przeciwko burmistrzowi Bochni. Obie strony postępowania złożyły apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Bochni z 7 listopada 2014 r. Sąd I instancji uznał, że burmistrz Bochni Stefan K. popełnił przestępstwo z art. 231 § 1 kodeksu karnego i warunkowo umorzył postępowanie karne przeciwko oskarżonemu na rok próby.

  czytaj więcej

 • 100-letnia kasa pancerna zostanie otwarta

  Sejf znajduje się w nowej siedzibie straży miejskiej

  Prawie 100-letnia kasa pancerna z Bochni zostanie wreszcie otwarta. Przed rokiem, razem z nową siedzibą odziedziczyli ją bocheńscy strażnicy miejscy. Nie mieli jednak pieniędzy, żeby za otwarcie sejfu zapłacić doświadczonemu kasiarzowi, choć współczesny "Kwinto" przekonywał, że i tak zrobi to po kosztach, bo taka kasa to prawdziwy rarytas - informuje Radio Kraków.

  czytaj więcej

 • Nowy Wiśnicz: Zatrzymano mężczyznę poszukiwanego 4 listami gończymi

  Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, po udanym pościgu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 4 listami gończymi.

  czytaj więcej

 • Akcja krwiodawców w Strzelcach Wielkich

  Otwarta akcja Honorowych Dawców Krwi, która miała miejsce w niedzielę 18 stycznia w Strzelcach Wielkich rozpoczęła kolejny rok aktywnej działalności Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini.

  czytaj więcej

 • Rozliczenia podatkowe firm oraz PITy za 2014r.

  Artykuł promocyjny

  Nowo otwarte Biuro Rachunkowe LIBRA jest prowadzone przez księgowe z wieloletnim doświadczeniem, mieści się przy ul. Karosek 27 i oferuje najwyższej jakości usługi księgowe i kadrowe.

  czytaj więcej

 • Szybszy internet w Bochni. Do tego telewizja

  Artykuł promocyjny

  Partner firmy NETIA S.A. informuje że została przeprowadzona modernizacja sieci internetowej na terenie miasta Bochnia. W związku z powyższym została zwiększona prędkość Internetu oraz zostały uruchomione dodatkowe usługi w postaci telewizji i telefonu na tym samym łączu.

  czytaj więcej

 • Apteka zignorowała dyżur. Bezradni pacjenci

  Przez ostatnie lata problemu z nocnymi dyżurami aptek nie było, bo jedna z nich - działająca 24h/dobę "Remedium" przy ul. Kazimierza Wielkiego - brała je wszystkie na siebie i podpisywała stosowną umowę ze starostwem powiatowym. W tym roku to się zmieniło i niemal od razu pojawił się problem.

  czytaj więcej

 • Koncert Noworoczny: Wyniki kwesty na rzecz Hospicjum

  Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Chorych “Hospicjum” im. bł. Edmunda Bojanowskiego poinformował o wyniku kwesty przeprowadzonej podczas koncertu noworocznego 18 stycznia 2015 r. w hali widowiskowo-sportowej.

  czytaj więcej

 • Urząd Skarbowy: Szkolenie dla płatników

  KRÓTKO

  Urząd Skarbowy w Bochni informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie w zakresie „zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych - płatnicy, przekazywanie informacji o dochodach drogą elektroniczną".

  czytaj więcej

 • Dziś ostatni dzień głosowania na Grację Facebooka

  Zabawa będąca uzupełnieniem głównego konkursu organizowanego przez "Kronikę Bocheńską" powoli dobiega końca. Dziś o północy redakcja miesięcznika odczyta liczbę Waszych "lajków" przy kandydatkach na fejsukowym profilu Bochnianin.pl. Wygląda na to, że walka o tytuł będzie trwać do samego końca.

  czytaj więcej

 • Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Bochni

  Andrzej Duda, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, który w tegorocznych wyborach z ramienia partii będzie kandydował na stanowisko prezydenta RP, gościł w niedzielę w Bochni. Z wyborcami spotkał się w sali kameralnej kina REGIS.

  czytaj więcej

 • Biało-Czerwona nad stajenką, czyli "Kochajmy się!"

  Na jasełka przygotowywane przez społeczność bocheńskiego przedszkola "Ochronka" prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny co roku przychodzi dużo widzów, ale w minioną niedzielę (11 stycznia) padł chyba rekord frekwencji: Oratorium Św. Kingi było szczelnie wypełnione po brzegi, a duzi i mali aktorzy zebrali rzęsiste brawa nie tylko za zaangażowanie ale i mądry przekaz z morałem.

  czytaj więcej