Wydarzenia

 • Opóźnienie przy budowie II etapu KN-2. Ostateczny termin zagrożony?

  Nadal nie rozpoczęły się prace przy budowie II etapu KN-2 w Bochni (odcinek od ul. Pileckiego do ul. Turkowskiego), mimo iż termin zakończenia robót budowlanych to połowa listopada 2017 r. Do 1 czerwca wykonawca miał dostarczyć projekt wraz z ostatecznymi decyzjami ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej), ale prace projektowe nie zostały jeszcze ukończone.

  więcej

 • Basen: Edukacyjna akcja nt. czystości

  Jak pokazują najnowsze wyniki badań wody basenowej na Krytej Pływalni w Bochni obok stałych problemów z chlorem wolnym i związanym, znów pojawił się problem z chloroformem - tym razem w jacuzzi. Dlatego dyrekcja obiektu przypomina: - Pływalnia jest tylko tak czysta, jak czysty jesteś Ty!

  więcej

 • Pojadą na rzecz hospicjum dla dzieci

  W poniedziałek 24 lipca wychowankowie bocheńskiego Domu Dziecka rozpoczną w Elblągu wyprawę na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Ich celem jest Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, który jest najdłuższą trasą dla cyklistów w kraju.

  więcej

 • 3,5 mln złotych dotacji na salę gimnastyczną przy "Mechaniku"

  3,5 mln złotych otrzymał Powiat Bocheński na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 1 w Bochni. Dofinansowanie przyznane zostało ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministra Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej.

  więcej

 • Druga odsłona projektu "Ambasador": Koszulki i konkurs dla mieszkańców

  Wydział Promocji i Rozwoju Miasta Bochnia przygotował kolejną, po ramkach do tablic rejestracyjnych, akcję z cyklu „Ambasador”. Tym razem mieszkańcy miasta mogą odebrać unikatowe koszulki promujące Solny Gród „Dzień dobry, jestem z Bochni” z limitowanej edycji 1 500 sztuk.

  więcej

 • Nowa koncepcja drogi nad Rabą - MAPA

  Na stronie Urzędu Miasta Bochnia pojawiła się nowa koncepcja drogi nad Rabą. Uwagi do przebiegu trasy można składać do 18 sierpnia.

  więcej

 • Bocheńskie ramki na tablice rejestracyjne teraz w wersji na motocykle

  Bocheński magistrat przygotował popularne ramki na tablice rejestracyjne z herbem miasta i napisem „Bochnia - Miasto Soli” w motocyklowej wersji. Na razie wyprodukowano 100 sztuk, ale po wyczerpaniu nakład zostanie zwiększony.

  więcej

 • Kopalnia: Nowa trasa - szlakiem kaplic bocheńskich górników

  W niedzielę 23 lipca 2017 r. w przededniu święta swojej patronki Świętej Kingi o godz. 18.00 w kopalnianej kaplicy, w której od 23 czerwca znajdują się relikwie św. Kingi, odprawiona zostanie msza święta. Wyjątkową muzyczną oprawę nabożeństwa zapewni Orkiestra Górnicza Kopalni Soli Bochnia.

  więcej

 • Ponad 200 zadań w II edycji BO Małopolska

  212 zadań złożyli Małopolanie w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Przeważają inicjatywy kulturalne, turystyczne i sportowe oraz te dotyczące ochrony zdrowia. Nie zabrakło także projektów związanych z walką ze smogiem. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy subregionu tarnowskiego, którzy są autorami 40 zadań na łączną kwotę ponad 7,5 mln zł. Do tego subregionu należy powiat bocheński. Jego mieszkańcy prawdopodobnie (jeśli wniosek przejdzie ocenę formalną) będą mogli głosować m.in. na Bocheńsko-Brzeski Festiwal Soli i Chmielu.

  więcej

 • Złożono wnioski na rewitalizację centrum Bochni. Zmiany w "Rynek OD-NOWA"

  Cztery projekty z listy podstawowej „Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bochnia na lata 2017-2026” znajdują się na liście wniosków złożonych w ramach wojewódzkiego konkursu. W sumie złożono 92 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ok. 403 mln zł, przy puli środków wynoszących prawie 218 mln zł. Bochnia walczy o dofinansowanie dla odnowy centrum miasta oraz Plant Salinarnych. Zakres projektu „Rynek OD-NOWA” uległ pewnym zmianom.

  więcej

 • Turystyka: Rekordowy miesiąc w Kopalni Soli

  - Rośnie liczba turystów odwiedzających kopalnię soli w Bochni - poinformowało RDN Małopolska, a Krzysztof Zięba, doradca prezesa zarządu kopalni, na antenie stacji dodał: – Kopalnia zanotowała też miesięczny rekord liczby turystów.

  więcej

 • Na Rynku nie będzie drugiego ogródka

  Bocheński magistrat zrezygnował z ogłoszenia przetargu na drugi ogródek w Rynku. Po zakończeniu prac archeologicznych rozważano taką możliwość, ale ostatecznie wycofano się tłumacząc to m.in. zbyt krótkim czasem.

  więcej

 • Prawie 50 projektów do Budżetu Obywatelskiego Bochni na 2018 rok

  47 projektów złożyli mieszkańcy Bochni w ramach Budżetu Obywatelskiego Bochni na 2018 rok, w tym 22 projekty ogólnomiejskie i 25 osiedlowych.

  więcej

 • Podpisano umowę na stabilizację osuwiska w Kamionnej

  W środę w Starostwie Powiatowym w Bochni podpisano umowę z wykonawcą prac zabezpieczających i stabilizujących osuwisko na drodze powiatowej Żegocina - Kamionna w miejscowości Kamionna (gmina Trzciana). Roboty będą kosztowały prawie 1,8 mln zł, przy dotacji wynoszącej 80 proc.

  więcej

 • Food truck z darmowymi zapiekankami od Stowarzyszenia WIOSNA

  Food truck z darmowymi zapiekankami pojawił się w środę i czwartek (12-13 lipca) na bocheńskim Rynku. Z promocji mogli skorzystać bierni zawodowo w wieku 18-29 lat, młodzi rodzice wracający na rynek pracy, a także osoby niepełnosprawne. Była to zachęta do podjęcia płatnego stażu lub darmowego szkolenia od Stowarzyszenia WIOSNA.

  więcej

 • Oddał laptopa do naprawy. Na dysku były materiały pedofilskie

  Jedna z bocheńskich firm serwisujących sprzęt komputerowy przypadkowo odkryła na laptopie klienta materiały o charakterze pedofilskim. Sprawą zajęła się policja i prokuratura. 45-letni właściciel komputera usłyszał już sądowy wyrok.

  więcej

 • Zmiana dyrektora Zakładu Karnego w Wiśniczu

  Rozkazem personalnym Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 10 lipca major Paweł Jastrzębski został powołany na stanowisko dyrektora Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu. Zastąpił na tym stanowisku podpułkownika Tomasza Wierciocha.

  więcej

 • Ruszyła budowa fabryki Mabuchi Motor w Bochni - ZDJĘCIA, WIDEO

  W środę oficjalnie rozpoczęła się budowa fabryki Mabuchi Motor w Bochni na terenie Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Inwestycja ma powstać już w 2018 roku, a uruchomienie produkcji planowane jest na koniec 2019 r. Do 2023 r. firma zainwestuje 360 mln zł, a zatrudnienie znajdzie tu 400 osób.

  więcej

 • Święto Gminy Bochnia - WIDEO z drona

  więcej

 • Basen w Brzesku: Prawie wszyscy ratownicy na zwolnieniach. Protest?

  - Basen w Brzesku ograniczył godziny otwarcia, bo aż ośmiu z dziesięciu ratowników jest na L4. To efekty ich protestu, którym chcą wymusić na kierownictwie podwyżkę swoich wynagrodzeń - poinformowała “Gazeta Krakowska”.

  więcej

 • Promocja Bochni w partnerskim Kieżmarku - zdjęcia

  Już po raz 27. w partnerskim mieście Bochni - Kieżmarku na Słowacji - odbył się Europejski Festiwal Rzemiosła Ludowego – ELRO 2017. W ciągu trzech dni, 7-9 lipca, imprezę tę odwiedziło kilka tysięcy turystów z całej Europy.

  więcej

 • Szkoły z dotacjami na termomodernizację

  W piątek 7 lipca w tarnowskim ratuszu przedstawiciele trzech samorządów z powiatu bocheńskiego podpisali z władzami województwa małopolskiego umowy dotacyjne na termomodernizację siedmiu szkół. Największy remont szykuje się w Zespole Szkół nr 1 w Bochni.

  więcej

 • 3. Święto Gminy Bochnia - niedziela z Varius Manx - ZDJĘCIA

  W niedzielę na finał Święta Gminy Bochnia 2017 wystąpił zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Wcześniej na boisku w Słomce-Gawłowie pojawiła się m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa, Zespół Pieśni i Tańca „Siedlecanie”, laureaci gminnego konkursu wokalnego i grupa Charakter.

  więcej

 • OSP Chodenice z nowym pojazdem - zdjęcia

  Strażacy z Chodenic otrzymali nowy lekki samochód pożarniczy. Akt przekazania pojazdu prezesowi OSP Stanisławowi Bukowcowi wręczył wicepremier Jarosław Gowin oraz małopolski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Stanisław Nowak. W trakcie sobotniej uroczystości ślubowanie złożyli nowi członkowie straży, a wyróżniający się druhowie otrzymali odznaczenia.

  więcej

 • 3. Święto Gminy Bochnia - sobota z Disco Polo - ZDJĘCIA

  Sobota - pierwszy dzień tegorocznego Święta Gminy Bochnia - stała pod znakiem muzyki disco polo. Eksperyment należy uznać za udany: na sportowe boisko w Gawłowie-Słomce ściągnęły tłumy.

  więcej

 • Powiat dorzucił 100 tys. zł do remontu dachu sali gimnastycznej PSP 4 i II LO

  Zarząd Powiatu w Bochni zdecydował o przesunięciu dodatkowych 100 tys. zł na remont dachu sali gimnastycznej przy PSP nr 4 i II LO w Bochni. Środki te zostały dodane do wcześniej zabezpieczonej puli 125 tys. zł. Remont dachu staje się już bardziej realny, bo na inwestycję - razem z pieniędzmi zabezpieczonymi przez miasto Bochnia - jest już w sumie 475 tys. zł.

  więcej

 • Powiat: Zatwierdzono wyniki dyrektorskich konkursów

  W czwartek Zarząd Powiatu w Bochni przegłosował uchwały zatwierdzające wyniki konkursów na kandydatów na stanowiska dyrektorskie: II LO w Bochni, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

  więcej

 • Święto Gminy Bochnia: Lunapark i kino 7D

  - 3 Święto Gminy Bochnia to nie tylko muzyczne atrakcje - zachwalają organizatorzy. - Moc wrażeń zagwarantuje m.in. profesjonalny Lunapark, którego propozycja zadowoli każdego, bez względu na wiek!

  więcej

 • Rusza budowa nowego mostu w Drwini. Umowa z wykonawcą podpisana

  W piątek w Starostwie Powiatowym w Bochni podpisano umowę z wykonawcą rozbiórki mostu i budowy nowego obiektu na rzece Drwinka w Drwini. Koszt zadania to prawie 3,7 mln zł, z czego ponad 1,6 mln zł to dofinansowanie z ministerstwa infrastruktury i budownictwa.

  więcej

 • Przedstawiciele komitetu UNESCO odwiedzą kopalnię w Bochni

  Uczestnicy odbywającej się w Krakowie 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO odwiedzą dzisiaj bocheńską kopalnię.

  więcej

Najnowsze