Wydarzenia

 • Bochnia szykuje się na reformę oświaty. Oto pomysły

  Obecne Gimnazjum nr 1 stanie się częścią PSP nr 2

  Miejski Zespół Edukacji koordynujący pracę bocheńskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, przedstawił w poniedziałek na posiedzeniu komisji oświaty plan organizacyjnego przygotowania się Bochni na zapowiedzianą przez rząd reformę oświaty. Jakie będą koszty i co z pracą dla nauczycieli?

  więcej

 • Na Święta wyremontują ul. Wodociągową

  Jeszcze w tym roku magistrat chce wyremontować i przebudować ul. Wodociągową w Bochni. Zakończenie robót planowane jest tuż przed Wigilią.

  więcej

 • Będzie duży parking na os. Jana - wizualizacje

  Magistrat ogłosił przetarg, w którym wyłoni wykonawcę bardzo znaczącej inwestycji zlokalizowanej na os. Św. Jana. Powstanie tu parking na ponad 100 samochodów oraz boisko sportowe z nawierzchnią poliuretanową.

  więcej

 • Sondaż: Małopolanie o aborcji, handlu w niedzielę i kolesiostwie władzy

  PRZEGLĄD PRASY

  "Gazeta Krakowska" sprawdziła, co mieszkańcy Małopolski myślą o zakazie aborcji, zakazie handlu w niedzielę czy nepotyzmie za rządów PiS i PO. Wyniki sondażu publikuje w dzisiejszym wydaniu.

  więcej

 • PRACA: Firma BOLARUS zatrudni Serwisanta

  więcej

 • PRACA: Werner Kenkel Bochnia Sp. z o.o. zatrudni Kierownika produkcji

  więcej

 • PRACA: Werner Kenkel Bochnia Sp. z o.o. zatrudni Operatora kotłowni parowej

  Ogłoszenie płatne

  więcej

 • PRACA: OSM w Bochni zatrudni magazyniera

  więcej

 • PRACA: Contimax zatrudni Mechanika utrzymania ruchu

  więcej

 • PRACA: Contimax zatrudni kucharza produkcyjnego

  więcej

 • Sondaż: "Małopolska miłość do PiS-u"

  PRZEGLĄD PRASY

  W piątkowym wydaniu "Gazety Krakowskiej" opublikowano wyniki sondażu przeprowadzonego przez gazety regionalne należące do Grupy Press i Ośrodek Dobra Opinia we wszystkich 16 województwach. Nigdzie rządząca partia nie otrzymała takiego wysokiego poparcia jak w Małopolsce.

  więcej

 • Radni komisji kultury o ŚDM w Bochni

  Jeden z głównych punktów najbliższej sesji rady miasta Bochnia brzmi: „Ocena organizacji działań miasta podczas Światowych Dni Młodzieży i wynikające z niej wnioski dla funkcjonowania rozwoju i promocji miasta”. Na ten temat rozmawiano już podczas październikowego posiedzenia komisji kultury.

  więcej

 • Bochnia po raz trzeci z "Gruntem na Medal"

  20 października br. podczas uroczystej konferencji w Hotelu Polonia Palace w Warszawie Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński odebrał z rąk Podsekretarza Stanu Ministerstwa Rozwoju Adama Hamryszczaka oraz Prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Tomasza Pisuli nagrodę za zwycięstwo VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” 2016.

  więcej

 • Marsz przeciw narkotykom - zdjęcia

  W piątek ulicami Bochni przeszedł marsz w ramach XII Kampanii Białych Serc - Europejskiego Protestu Przeciwko Narkotykom. Wśród uczestników była głównie młodzież z domów dziecka w Bochni i Jasieniu, a także uczniowie bocheńskich szkół.

  więcej

 • Uciążliwe remonty ulic: "Wkrótce będzie lepiej"

  PRZEGLĄD PRASY

  - Za tydzień-dwa warunki na bocheńskich drogach będą lepsze. Kierowcy muszą uzbroić się w trochę cierpliwości - apeluje na łamach piątkowego wydania "Gazety Krakowskiej" Andrzej Koprowski, asystent burmistrza Bochni.

  więcej

 • Darmowe konsultacje u lekarzy specjalistów

  Już w najbliższy piątek i sobotę będzie można skorzystać z cyklu bezpłatnych porad lekarskich w nowo powstałym Specjalistycznym Centrum Medycznym MOVEMED w Bochni. Na pacjentów czekają reumatolog, neurolog, endokrynolog i specjalista chorób wewnętrznych. Darmowe konsultacje będą udzielane także w pierwszy piątek listopada.

  więcej

 • Podsumowano promocyjny aspekt tegorocznych Dni Bochni

  W środę podczas posiedzenia komisji kultury krótko podsumowano promocyjny aspekt tegorocznych Dni Bochni. Podzielone na trzy bloki tematyczne (nauka, sztuka i rozrywka) święto miasta odbyło się 6-26 czerwca.

  więcej

 • Wójt musi tłumaczyć się z niechęci do Romów

  PRZEGLĄD PRASY

  - Pełnomocnik rzecznika praw obywatelskich domaga się od wójta gminy Trzciana (powiat bocheński) wyjaśnienia, czy opór przeciwko osiedleniu się na terenie Kamionnej rodziny romskiej jest efektem uprzedzeń do tej grupy etnicznej - donosi w czwartkowym wydaniu "Gazeta Krakowska".

  więcej

 • Kolejny inwestor w bocheńskiej Strefie

  Udało się sprzedać kolejną działkę w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. O transakcji poinformował w czwartek magistrat.

  więcej

 • Kto wybierał zieleń do miejskiej poczekalni? Sprzeczne wypowiedzi

  Radni komisji rewizyjnej wrócili do tematu zestawienia kosztów poniesionych przy realizacji tzw. miejskiej poczekalni w Bochni. Podczas wtorkowego posiedzenia tej komisji prezes Bocheńskich Zakładów Usług Komunalnych (ta firma była wykonawcą miejskiej poczekalni) przeczytał oświadczenie, które w pewnym zakresie przeczy słowom wypowiedzianym miesiąc temu przez miejską architekt.

  więcej

 • Bochnia: Zebrano ponad 12 ton makulatury

  Ostatnia w tym roku zbiórka makulatury, która odbyła się w dniu 15.10.2016 r przy kościele św. Pawła Apostoła, znów zakończyła się imponującym wynikiem.

  więcej

 • Szpital zalega ze składkami ZUS? Chodzi o dużą kwotę

  Zasłyszane w eterze

  - 1,8 mln zł plus odsetki – tyle zaległości w płaceniu składek wyliczył ZUS szpitalowi w Bochni. Chodzi o lata 2007-2012, gdy placówką kierował jeszcze poprzedni dyrektor - poinformowało dziś radio RDN Małopolska.

  więcej

 • IX Bieg Papieski. Tym razem skrócona wersja

  Po raz dziewiąty z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, odbył się w Bochni symboliczny Bieg Papieski. Zorganizowany został przez starostę bocheńskiego Ludwika Węgrzyna i burmistrza miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego.

  więcej

 • Samobójca próbował rzucić się pod pociąg

  BRZESKO. Policjanci uratowali 47-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, który usiłował popełnić samobójstwo. Mężczyzna chciał odebrać sobie życie rzucając się pod pociąg. Dosłownie w ostatniej chwili jeden z funkcjonariuszy złapał desperata.

  więcej

 • Kierowca z ponad 3 promilami na ul. Partyzantów

  Kompletnie pijanego mężczyznę za kierownicą samochodu marki Hyundai Coupe drogówka zatrzymała wczoraj (poniedziałek, 17 października) o godz. 16:10 na ul. Partyzantów.

  więcej

 • Przeciw narkotykom. Marsz ulicami Bochni

  21 października (piątek) na bocheńskim rynku odbędzie się w godzinach od 10:00 do 11:30 zgromadzenie publiczne organizowane przez Dom Dziecka w Bochni, którego celem będzie wyrażenie sprzeciwu wobec narkotyków.

  więcej

 • PTTK Bochnia zaprasza w Gorce

  Bocheński oddział PTTK organizuje jednodniową wycieczkę w Gorce. Na szlak będzie można wyjść w sobotę 5 listopada. Jest to kolejny wyjazd w ramach zdobywania odznaki Głównego Szlaku Beskidzkiego.

  więcej

 • PRACA w aptekach REMEDIUM

  Ogłoszenie

  więcej

 • Cesarska elewacja I LO. Zbliża się 200-lecie szkoły

  Powoli dobiega końca remont elewacji zabytkowego budynku, w którym mieści się I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Dotąd szaro-bury i mocno zniszczony obiekt nabiera świeżości, a kolorystyką nawiązuje do czasów, w których powstał.

  więcej

 • 21-latek ukradł sąsiadowi dwa traktory

  Policjanci z Nowego Wiśnicza zatrzymali 21-latka, który jest podejrzany o kradzież dwóch traktorów z posesji sąsiada. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawca chciał zrobić na złość sąsiadowi z powodu zaistniałego między nimi konfliktu.

  więcej

Najnowsze