Wydarzenia

 • Niedziela w Wiśniczu: Jarmark Bożonarodzeniowy - PROGRAM

  więcej

 • Weekend: Świąteczny kiermasz w "Świecie Zieleni" w Łapczycy

  W najbliższy weekend (15-16 grudnia) w centrum ogrodniczym "Świat Zieleni" w Łapczycy odbędzie się świąteczny kiermasz, który - jak co roku - naprawdę warto odwiedzić!

  więcej

 • Kamionna: Przedświąteczne spotkanie z tradycją. Szczytny cel!

  Na sobotę 15 grudnia zaplanowano w Kamionnej (gmina Trzciana) Przedświąteczne Spotkanie z Tradycją, podczas którego zaplanowano występy artystyczne oraz kiermasze (rękodzieła, książek, ciast). Jest też cel charytatywny: zbiórka datków na leczenie Piotra Wolaka z Żegociny.

  więcej

 • W niedzielę Bocheńskie Spotkanie Wigilijne na Plantach Salinarnych

  Burmistrz Miasta Bochnia zaprasza wszystkich Mieszkańców na Bocheńskie Spotkanie Wigilijne. Ze względu na prowadzone na płycie Rynku prace rewitalizacyjne spotkanie odbędzie się na Plantach Salinarnych. Termin: niedziela 16 grudnia w godz. 10:00-12:00.

  więcej

 • Lodowisko w Proszówkach: W niedzielę start sezonu

  więcej

 • Poseł Włodzimierz Bernacki komentuje oświadczenie Beaty Makowskiej - WYWIAD

  - Nie wiem jak pani Beata Makowska może czuć się teraz, kiedy w swoim oświadczeniu zawarła treści kompletnie nieprawdziwe - powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl poseł Włodzimierz Bernacki komentując opublikowane w czwartek oświadczenie radnej.

  więcej

 • Starosta Adam Korta o rozmowach koalicyjnych: Personalia były na ostatnim miejscu - WYWIAD

  Starosta bocheński Adam Korta w rozmowie z Bochnianin.pl mówi m.in. o kulisach koalicyjnych rozmów, sprawach poruszonych w swoim expose, a także o tym jak będzie wyglądało pierwsze 100 dni jego urzędowania na nowym stanowisku.

  więcej

 • Śmiertelny wypadek w centrum Bochni

  Wypadek na placu Pułaskiego w Bochni, w sąsiedztwie sądu rejonowego. O poranku 85-letni mężczyzna wpadł tam pod koła busa.

  więcej

 • Sąd postanowił oddalić protesty wyborcze ws. II tury w Bochni - UZASADNIENIE

  Sąd Okręgowy w Tarnowie oddalił protesty wyborcze dotyczące II tury wyborów w Bochni. W uzasadnieniu sędzia Marek Syrek wskazał, że przez wypadek na autostradzie dotarcie do lokali wyborczych zajmowało „dużo więcej czasu niż w dzień, w którym nie wydarzyła się taka katastrofa, jednak nie było żadnych przeszkód, aby przy odpowiednio wysokim stopniu determinacji do lokalu wyborczego dotrzeć”.

  więcej

 • Nowy czworonożny funkcjonariusz w bocheńskiej policji. Będzie wykrywał narkotyki

  Szeregi bocheńskiej policji zasilił nowy czworonożny funkcjonariusz. To owczarek belgijski, którego wyszkolono w wyszukiwaniu narkotyków.

  więcej

 • Radna Makowska przerywa milczenie: "Nazwanie mojego działania zdradą jest wielkim nadużyciem"

  Radna Beata Makowska postanowiła przerwać milczenie. Do redakcji Bochnianin.pl przesłała oświadczenie wyjaśniając motywy swoich decyzji, które zaważyły na zmianie układu sił w radzie powiatu. Odważnie potępia także postawę innych radnych PiS zarzucając im kunktatorstwo i dbanie o interes własny, a nie elektoratu. Krytykuje też "autorytarne rządy" posła Włodzimierza Bernackiego.

  więcej

 • Stefan Kolawiński skomentował wyrok ws. protestu wyborczego

  - Gdzieś tam w tyle głowy niepokój funkcjonował, natomiast miałem cały czas nadzieję na to, że jednak będzie to rozstrzygnięte zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. No i tak też się stało - skomentował wyrok sądu burmistrz Bochni Stefan Kolawiński w rozmowie z Bochnianin.pl.

  więcej

 • Protest Wyborczy: Jest wyrok sądu!

  KRÓTKO

  Sąd Okręgowy w Tarnowie podjął decyzję w sprawie protestów wyborczych zgłoszonych przez dwójkę mieszkańców Bochni. Powtórki wyborów nie będzie.

  więcej

 • Pijany 22-latek za kierownicą. Miał prawie 2 promile

  Obywatelskie zatrzymanie na drodze w Uszwi (powiat brzeski). Świadkowie zauważyli tam pijanego kierowcę i zaalarmowali policję. Jak się okazało mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

  więcej

 • Protest wyborczy w Bochni. Co w sądzie zeznawali świadkowie?

  Ponad trzy godziny trwały zeznania świadków, wnioskodawczyni i uczestników postępowania w sprawie protestów wyborczych dotyczących II tury wyborów w Bochni. Wyrok w sprawie toczącej się w Sądzie Okręgowym w Tarnowie ma zostać ogłoszony w czwartek 13 grudnia.

  więcej

 • Protest wyborczy: Wyrok sądu jutro

  KRÓTKO

  Sąd Okręgowy w Tarnowie zajmował się dzisiaj sprawą protestów wyborczych, jakie złożyło dwóch mieszkańców Bochni. Wyrok zostanie ogłoszony w czwartek.

  więcej

 • Proszówki: Protest ws. zwolnienia lekarki. Podpisało go ponad 700 osób

  - Wyrażamy stanowczy protest przeciwko zwolnieniu z pracy w Ośrodku Zdrowia w Proszówkach lek. med. Pani Barbary Salamon pracującej jako lekarz ogólny i żądamy przywrócenia jej do pracy na dotychczasowych warunkach - napisali sygnatariusze listu skierowanego m.in. do władz gminy Bochnia i wojewody małopolskiego. Nie wykluczają podjęcia innych form protestu.

  więcej

 • Sąd sprawdzi: Czy karambol na A4 wpłynął na wybory burmistrza Bochni? - RELACJA

  Dziś przed sądem okręgowym w Tarnowie zaplanowana jest rozprawa w sprawie skarg wyborczych, jakie złożyło dwóch mieszkańców północnej części Bochni. Ich zdaniem karambol na autostradzie A4 spowodował korki w mieście, a te z kolei wpłynęły na spadek frekwencji w II turze wyborów burmistrza Bochni. Zwycięzca wygrał te wybory różnicą tylko 135 głosów. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.

  więcej

 • Volvo wjechało na schody. Kierowca skręcił za wcześnie?

  Nietypowe zdarzenie na ul. Regis w Bochni. Dziś po południu (ok. godz. 13:30) na schody między cukiernią, a fast foodem wjechał samochód osobowy...

  więcej

 • Protesty wyborcze w Bochni. Na środę zaplanowano rozprawę. Czy się odbędzie?

  W środę 12 grudnia w Sądzie Okręgowym w Tarnowie ma odbyć się rozprawa dotycząca protestów wyborczych w sprawie II tury wyborów burmistrza Bochni. Nie jest jednak pewne, że ta sprawa będzie na wokandzie w tym terminie.

  więcej

 • Brzesko: Woda w Jasieniu niezdatna do picia. Za dużo chloru

  Problemy z wodą w miejscowości Jasień (powiat brzeski). Przed południem sanepid wydał komunikat o braku przydatności do spożycia wody z miejscowego wodociągu.

  więcej

 • Uciekał traktorem przed policją - staranował radiowóz i wylądował... w potoku!

  W sobotę 8 grudnia po godz. 21 w miejscowości Krzeczów (powiat bocheński) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym (jechał z nim także pasażer). Traktorzysta pomimo wydawanych poleceń świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał i kontynuował jazdę.

  więcej

 • Uwaga kierowcy! W nocy i rano drogi mogą być oblodzone

  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1 stopnia (najniższy poziom w 3-stopniowej skali) dotyczące trudnych warunków jakie mogą panować w nocy z wtorku na środę i w środę rano na drogach w Małopolsce, w tym także w powiecie bocheńskim.

  więcej

 • Rusza akcja Sąsiedzka Gwiazdka

  Rusza świąteczna akcja, której organizatorem jest Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie, a partnerem Miejski Dom Kultury w Bochni. - Pomiędzy 3 grudnia a 6 stycznia zróbmy sobie Sąsiedzką Gwiazdkę! - zachęcają pomysłodawcy.

  więcej

 • Bocheńscy Patrioci zbierają dary dla rodaków na Litwie

  Po raz kolejny przedstawiciele stowarzyszenia "Bocheńscy Patrioci" organizują akcję "Dzieciom na Kresach" - wybierają się na Wileńszczyznę, by przekazać świąteczne paczki zamieszkującym tam Polakom.

  więcej

 • Podsumowanie ETZT 2018 w Polsce. Jak wypadła Bochnia?

  16-22 września w Bochni i w wielu miastach na całym świecie odbył się szereg wydarzeń jakie przygotowane zostały w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2018. W tegorocznej edycji ETZT wzięło udział 160 polskich miast i gmin. Polska zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji światowej, wyprzedzając m.in. takie państwa jak Francja, Niemcy czy Rosja. Był to także kolejny rekordowy rok dla całej kampanii. Swoje aktywności zarejestrowały 2692 miasta na całym świecie.

  więcej

 • Remont "Kolejki" jeszcze droższy. Radni dorzucili ponad 0,4 mln zł

  Bocheńska rada miasta zgodziła się na dołożenie 443 tys. zł na zagospodarowanie terenów tzw. „kolejki”, czyli projekt „TURISTICUS - budowa zintegrowanej sieci tras turystycznych na terenie Bochni”. Głosowanie w sprawie zmian w tegorocznym budżecie miasta przeprowadzono w miniony czwartek podczas sesji. Uchwała przeszła 7 głosami "za" - 5 radnych było przeciw, aż 9 wstrzymało się od głosu.

  więcej

 • TIR-y uderzają w wiadukt. Miasto postawi wreszcie bramownicę?

  Wyremontowany wiadukt na ul. Wygoda oddano do użytku 3 lata temu (w październiku 2015 roku). Po modernizacji wreszcie przejazd pod torami przestał być zalewany po każdej większej ulewie, a przede wszystkim możliwe stało się wymijanie się pod nim jadących z przeciwka pojazdów. Pojawił się za to nowy problem...

  więcej

 • Sejmik: Radny Nowak pyta marszałka o deglomerację

  - Zwróciłem się dziś z interpelacją do marszałka województwa czy jego deklaracja sprzed kilku miesięcy o przeniesieniu władz sejmiku do mniejszych miast jest wciąż aktualna? - poinformował na Twitterze Krzysztof Nowak, radny sejmiku województwa małopolskiego.

  więcej

 • Charytatywna kawiarenka w PSP 1 - ZDJĘCIA

  Uczniowie klas drugich szkoły podstawowej nr 1 w Bochni wraz z rodzicami przygotowali charytatywną kawiarenkę, podczas której sprzedawali społeczności szkolnej przygotowane własnoręcznie domowe wypieki. To kolejna tego typu akcja w tej placówce - tym razem zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację 2,5-rocznych sióstr bliźniaczek Ani i Hani.

  więcej

Najnowsze