Kultura

 • Festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem: 1. dzień warsztatów - zdjęcia

  Wtorek był pierwszym dniem warsztatów uczestników 11. Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem. Rano odbyła się rejestracja osób, które do Bochni przyjechały z całej Polski. Później jurorzy (Adrianna Biedrzyńska, Olga Bończyk, Janusz „Yanina” Iwański i Maurycy Polaski) prowadzili warsztaty muzyczne.

  więcej

 • Festiwal: Recital Adrianny Biedrzyńskiej i pokaz dokumentu "Film dla Stasia"

  W poniedziałek w bocheńskim kinie Regis odbyła się projekcja obsypanego wieloma nagrodami dokumentu „Film dla Stasia” w reżyserii Moniki Meleń oraz spotkanie z bohaterem Stanisławem Kmiecikiem i autorką. Wcześniej wystąpiła Adrianna Biedrzyńska. Było to wydarzenie towarzyszące 11. Festiwalowi Integracja Malowana Dźwiękiem.

  więcej

 • Biblioteka Mistrzem Promocji Czytelnictwa 2017

  W piątek podczas IX Warszawskich Targów Książki w sali Amsterdam PGE Narodowy odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów Stowarzyszenia Bibliotekarzy m.in. Mistrz Promocji Czytelnictwa 2017. W 10. edycji tego konkursu I nagrodę otrzymała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni.

  więcej

 • Zespół OBSESJA wygrał program "Disco Star". Będzie nową gwiazdą disco polo?

  No i stało się! Zespół „Obsesja”, w którym grają muzycy z powiatu bocheńskiego, wygrał program „Disco Star” emitowany na antenie programu Polo TV. Nagrodą jest kontrakt fonograficzny ze znaną w branży wytwórnią Lemon Records. Czy „Obsesja” zostanie nową gwiazdą disco polo?

  więcej

 • Michał Korta z Grand Press Photo 2018 w kategorii PORTRET

  Urodzony w Bochni fotografik Michał Korta zdobył Grand Press Photo 2018 w kategorii „portret” za zdjęcie 25-letniej Barbary, studentki z Krakowa, uczestniczki kilku czarnych marszów. Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej jest najważniejszym tego typu plebiscytem w Polsce.

  więcej

 • Występ przedszkolaków w Parku Uzbornia - zdjęcia

  Sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Bochni pokazały w niedzielę w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia „Legendę o Smoku Wawelskim”.

  więcej

 • Bochnia Rocks! Vinny Appice - zdjęcia

  W piątek w ramach cyklu Bochnia Rocks! wystąpił perkusista Black Sabbath Vinny Appice. Na scenie Miejskiego Domu Kultury pojawił się z projektem Vinny Appice Band - Black Sabbath & Dio Songs.

  więcej

 • Koncert The Underground Man - zdjęcia

  W piątek w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpiła grupa The Underground Man. To polsko-brytyjski projekt czwórki muzyków mieszkających w Lublinie: Gafyn Davies (wokal, gitara), Dorota Turkiewicz (instrumenty klawiszowe, elektronika), Darek Hanaj (perkusja), Radek Barszcz (bas).

  więcej

 • Muzeum: Prezentacja publikacji o Kresach Wschodnich - zdjęcia

  W piątek w sali portretowej Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprezentowano publikację „Dziedzictwo i pamięć Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej. II Muzealne Spotkania z Kresami” wydaną przez Muzeum Niepodległości.

  więcej

 • Rusza Festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem: Biedrzyńska, Bończyk, Dereszowska, Skaldowie...

  To już 11. edycja imprezy, na którą do Bochni uczestnicy zjeżdżają z całej Polski. Zgłoszeń zawsze jest ogromna ilość, w tym roku organizatorzy zakwalifikowali do udziału 50 wykonawców. Znów na scenie wystąpią duety złożone z uzdolnionych wokalnie osób niepełnosprawnych i ich rówieśników ze szkół masowych. Festiwalowi towarzyszy kilka dodatkowych wydarzeń - pierwsze już dzisiaj, w kinie REGIS.

  więcej

 • Zespół z Jodłówki DZIŚ w finale programu Disco Star!

  Pod koniec marca informowaliśmy, że zespół "Obsesja" z podbocheńskiej Jodłówki (gm. Rzezawa) postanowił spróbować swoich sił w programie "Disco Star" emitowanym na antenie programu Polo TV. Okazało się, że ekipa dotarła do samego finału, który będzie transmitowany na żywo o godz. 20:00.

  więcej

 • Konkurs: Zaśpiewaj z Sylwią Grzeszczak

  Już po raz dziesiąty Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza wszystkie uzdolnione wokalnie młode osoby do wzięcia udziału w dedykowanym im konkursie. Główną nagrodą jest wspólne wykonanie z Sylwią Grzeszczak wskazanej przez artystkę piosenki podczas Święta Gminy Bochnia.

  więcej

 • Piątek: Koncert w Małej Czarnej Bistro

  W piątek 18 maja w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpi grupa The Underground Man. Początek koncertu o godz. 21:30. Wstęp wolny.

  więcej

 • Muzeum: W piątek prezentacja publikacji o Kresach Wschodnich

  Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zapraszają na prezentację wyjątkowej publikacji „Dziedzictwo i pamięć Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej. II Muzealne Spotkania z Kresami” wydanej przez Muzeum Niepodległości a dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Spotkanie zaplanowano na piątek 18 maja o godz. 17:30 (Muzeum w Bochni, Rynek 20).

  więcej

 • Spacer po cmentarzu: Ludzie kultury i nauki - zdjęcia

  W niedzielne południe odbył się siódmy już spacer po cmentarzu komunalnym przy ulicy Orackiej, organizowany przez Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni. Tym razem przypomniano osoby działające na polu kultury i nauki.

  więcej

 • E-konkurs "Tajemnice Solnego Grodu"

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni - Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w e-konkursie „Tajemnice Solnego Grodu”.

  więcej

 • W niedzielę spacer po cmentarzu: "Ludzie kultury i nauki..."

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni i Krąg Miłośników Dawnej Bochni zapraszają na cykl comiesięcznych spacerów po bocheńskiej nekropolii. Spacer siódmy: „Ludzie kultury i nauki na bocheńskim cmentarzu komunalnym” zaplanowano na niedzielę 13 maja o godz. 12:00.

  więcej

 • Koncert w amfiteatrze na Uzborni

  W sobotę 12 maja o godz. 18:30 w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia w Bochni wystąpi zespół REMO, który podczas koncertu będzie realizował teledysk promujący jeden z utworów.

  więcej

 • DKF Maciste: "W ułamku sekundy" Fatiha Akina

  Dyskusyjny Klub Filmowy „Maciste” i Kino Regis zapraszają w czwartek 10 maja o godz. 19:00 na nagrodzony Złotym Globem film Fatiha Akina „W ułamku sekundy”. Krytycy filmowi podkreślają precyzję z jaką została zrealizowana filmowa opowieść. Zgodni są również co do tego, że emocjonalne napięcie i wiarygodność thriller zawdzięcza kreacji odtwórczyni głównej roli.

  więcej

 • Dzień Bibliotekarza w Bochni - zdjęcia

  We wtorek 8 maja swoje święto obchodzili bibliotekarze oraz pracownicy bibliotek. Podczas spotkania w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni Barbara Banach pokazała znaczenie bocheńskiej książnicy, która za różnorodną działalność edukacyjno-kulturalną, niekonwencjonalną promocję czytelnictwa oraz realizację licznych projektów otrzymała I miejsce w X edycji konkursu organizowanego corocznie przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich: Mistrz Promocji Czytelnictwa 2017.

  więcej

 • W czwartek w Muzeum wykład o armii austro-węgierskiej

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza 10 maja na Czwartkowe Spotkanie Muzealne. Prof. dr hab. Michał Baczkowski (Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego) wygłosi wykład „Armia austro-węgierska w przededniu i w trakcie I wojny światowej”. Początek o godz. 17:30.

  więcej

 • Wtorek: Dzień Bibliotekarza

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni zapraszają na spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza, które odbędzie się 8 maja o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki.

  więcej

 • Muzyka Sfer w Parku Uzbornia - zdjęcia

  W niedzielę w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia w Bochni można było posłuchać niezwykłego koncertu „Muzyka Sfer” w wykonaniu Macieja Hanuska. Występ był wyjątkową kombinacją brzmienia gongów i mis dźwiękowych z muzyką elektroniczną.

  więcej

 • Niedziela: Muzyka Sfer na Uzborni

  Już w tę niedzielę (6 maja 2018 r.) Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza do amfiteatru Parku Rodzinnego uzbornia na niezwykły koncert „Muzyka Sfer”. Koncert jest wyjątkową kombinacją brzmienia gongów i mis dźwiękowych z muzyką elektroniczną. Rozpoczęcie o godz. 16.

  więcej

 • Wieczór poetycki w Bibliotece: Joanna Babiarz i Janusz Szot - zdjęcia

  W piątek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni zorganizowano wieczór poetycki Janusza Szota i promocję jego najnowszego tomiku poetyckiego „Bez sztucznej pozy”, z udziałem Joanny Babiarz.

  więcej

 • Biblioteka: Konkurs "Od pierwszych wersów..." - wyniki i zdjęcia

  Już po raz dziesiąty w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni w piątek na uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu „Od pierwszych wersów już na całe życie...” zgromadzili się najmłodsi poeci z Bochni i powiatu bocheńskiego. X edycja konkursu odbywała się pod patronatem starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna.

  więcej

 • W piątek Whitesnake u Skarżyńskiego

  W piątek 27 kwietnia o godz. 18:00 redaktor Jerzy Skarżyński zaprasza na wykład z cyklu Ilustrowana Muzyką Historia Rocka. Bohaterami kwietniowego spotkania w Miejskim Domu Kultury w Bochni będą członkowie grupy Whitesnake.

  więcej

 • Biblioteka: W piątek wieczór poetycki Janusza Szota "Bez sztucznej pozy"

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza w piątek 27 kwietnia na wieczór poetycki Janusza Szota i promocję jego najnowszego tomiku poetyckiego „Bez sztucznej pozy”, z udziałem Joanny Babiarz. Początek o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki.

  więcej

 • Julia Hnatów tanecznym Młodym Talentem 2018

  Julia Hnatów, 17-latka z Bochni, została tanecznym Młodym Talentem 2018. Jury przeglądu postanowiło także przyznać 5 równorzędnych wyróżnień a do wojewódzkich eliminacji Talentów Małopolski 2018 nominowało aż 15 wykonawców.

  więcej

 • Anna Jędrzejek Młodym Talentem 2018

  Anna Jędrzejek - mieszkanka Rzezawy, uczennica Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni - została jednogłośnie wybrana przez jury muzycznym Młodym Talentem 2018. Ona też będzie reprezentować powiat bocheński na festiwalu Talenty Małopolski 2018.

  więcej

Najnowsze