Kultura

 • Dni Bochni w Muzeum: Inscenizacja, spacer po cmentarzu i wykład

  Specjalne Czwartkowe Spotkanie Muzealne oraz koncert zespołu Monk w ramach cyklu „Wirydarz pełen muzyki” to nie jedyne wydarzenia przygotowane przez Muzeum im. Stanisława Fischera z okazji Dni Bochni 2018. W programie również inscenizacja z okazji 180. rocznicy urodzin Jana Matejki w wykonaniu uczniów PSP Nr 5, spacer po cmentarzu i spotkanie z cyklu „Saga bocheńska”.

  więcej

 • W piątek "Wirydarz pełen muzyki". Wystąpi zespół Monk

  W piątek 15 czerwca przy Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni w ramach cyklu „Wirydarz pełen muzyki” i z okazji Dni Bochni 2018 wystąpi zespół Monk. Początek o godz. 20:30.

  więcej

 • Dni Bochni: zmiana terminu spektaklu

  Zaplanowany na 14 czerwca spektakl teatralny „Bigos dramatyczny czyli wokół Mayday” w wykonaniu sekcji teatralnej działającej przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej został przeniesiony na późniejszy termin tj. 20 czerwca na godz. 19:00.

  więcej

 • Specjalne Czwartkowe Spotkanie Muzealne: O dziejach salinarnych Bochni

  Na 14 czerwca w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaplanowano Specjalne Czwartkowe Spotkanie Muzealne. Dr hab. Teofil Wojciechowski opowie o „Polityce władców polskich wobec żupy bocheńskiej od XIII do XVI wieku”. Początek o godz. 17:30.

  więcej

 • Biblioteka: Otwarto wystawę prac podopiecznych DPS i ŚDS - ZDJĘCIA

  W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni można oglądać prace podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni. We wtorek otwarto tam wystawę „Dom Wielu Marzeń V - Bochnia moje miasto”.

  więcej

 • Krzysztof Ścierański w Grodkowicach - ZDJĘCIA

  W niedzielę przy Pałacu Żeleńskich w Grodkowicach (powiat wielicki, gmina Kłaj) wystąpił wirtuoz gitary basowej Krzysztof Ścierański, legendarny muzyk związany w przeszłości z formacjami jazz-rockowymi - Laboratorium, Air Condition i String Connection.

  więcej

 • II tydzień Dni Bochni 2018 - PROGRAM

  Drugi tydzień święta miasta obfituje w zdecydowanie największą ilość wydarzeń: od warsztatów w ramach Międzynarodowego Dnia Archiwów, poprzez wykłady, wycieczki, wystawy, inscenizację, rajd, po oczekiwane najbardziej koncerty i towarzyszące im akcje charytatywne.

  więcej

 • Biblioteka: Otwarcie wystawy "Dom wielu marzeń V"

  Dom Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają we wtorek 12 czerwca na otwarcie wystawy „Dom Wielu Marzeń V - Bochnia moje miasto”. Początek o godz. 10:00 w sali klubu Biblioteki.

  więcej

 • Charytatywny spektakl taneczny "Romeo i Julia" - ZDJĘCIA

  W piątek (8 czerwca) w Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się spektakl taneczny "Romeo i Julia" przygotowany przez bocheńską szkołę tańca Dance&Fitness House. Na scenie pojawili się licznie uczniowie różnych grup wiekowych uczęszczających na zajęcia do tej placówki. Przedstawienie miało też wymiar charytatywny - wolontariusze Fundacji Auxilium zbierali do puszek datki na rzecz małej Lilianki Zapalskiej.

  więcej

 • Opera Krakowska na zamku w Wiśniczu - ZDJĘCIA

  Piękny koncertowy wieczór na zamku w Wiśniczu. W sobotę światowe przeboje muzyki operowej i operetkowej wykonali tu soliści i orkiestra Opery Krakowskiej. Wydarzenie było częścią tegorocznych Dni Wiśnicza.

  więcej

 • Weekend na Uzborni. Co w programie?

  W najbliższy weekend (9-10 czerwca) w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia przygotowano szereg atrakcji artystycznych. W sobotę pokaz baletowy, w niedzielę popołudnie z piosenką a wieczorem spektakl teatralny.

  więcej

 • Niedziela: Krzysztof Ścierański solo w Grodkowicach

  W niedzielę 10 czerwca o godzinie 18:00 w Pałacu Żeleńskich w Grodkowicach (powiat wielicki, gmina Kłaj) w programie solowym wystąpi wirtuoz gitary basowej Krzysztof Ścierański, legendarny muzyk związany w przeszłości z formacjami jazz-rockowymi - Laboratorium, Air Condition i String Connection.

  więcej

 • DKF Maciste: Objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych

  Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste, Kino Regis oraz Fundacja Ad Arte zapraszają już po raz drugi na „Short Waves on Tour 2018”, czyli konkurs polskich filmów krótkometrażowych. W czwartek 7 czerwca o godz. 19:00 bocheńscy widzowie obejrzą i wybiorą najlepszy obraz spośród pięciu krajowych produkcji. W zestawie znajdują się filmy fabularne, animowane i dokumentalne, prezentowane podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu.

  więcej

 • Charytatywny spektakl taneczny "Romeo i Julia"

  więcej

 • Andrzej Zarycki w Bibliotece - zdjęcia

  We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni zorganizowano spotkanie z piosenką artystyczną Andrzeja Zaryckiego i Beaty Paluch-Zaryckiej. Występ poprzedziła rozmowa Andrzeja Pacuły i Andrzeja Zaryckiego.

  więcej

 • Muzealia 2018: Dziecko i zabawa. Wystawa i spotkania - zdjęcia

  Trzy dni trwały tegoroczne Muzealia zorganizowane przez Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka i Międzynarodowego Dnia Muzeów. W programie było kilka ciekawych spotkań. Otwarto też wystawę dawnych zabawek „Entliczek, pentliczek, malowany koniczek, czyli zabawki na strychu...”, która będzie czynna do 30 września.

  więcej

 • I tydzień Dni Bochni 2018 - PROGRAM

  Żywiołowym koncertem chóru Johnsons Feery z Atlanty (USA) w niedzielę 3 czerwca rozpoczęły się Dni Bochni 2018. Co organizatorzy przygotowali w tym tygodniu? W Bibliotece ruszył II Bocheński oKruch Literacki, PTTK zaprasza na wędrówki tropami bocheńskimi a Miejski Dom Kultury do amfiteatru na Uzborni.

  więcej

 • Wtorek: Spotkanie z Andrzejem Zaryckim

  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na spotkanie z piosenką artystyczną Andrzeja Zaryckiego i Beaty Paluch-Zaryckiej, we wtorek 5 czerwca o godz. 18:03 w sali klubu Biblioteki.

  więcej

 • Wystartowały Dni Bochni 2018. Koncert w Parku Uzbornia - zdjęcia

  Koncertem Johnson Ferry Choir z Atlanty (USA) z zespołem instrumentalnym rozpoczęły się tegoroczne Dni Bochni. Wydarzenie odbyło się w niedzielę w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia.

  więcej

 • Cykl koncertów w Altanie na bocheńskich Plantach Salinarnych

  Burmistrz Miasta Bochnia i Stowarzyszenie Górnicze „Sutoris” im. Antoniego Langera w Bochni zapraszają mieszkańców i turystów na kolejny cykl niedzielnych koncertów w Altanie na Plantach Salinarnych.

  więcej

 • W niedzielę startują Dni Bochni 2018. Szczegółowy PROGRAM

  Koncertem Johnson Ferry Choir z Atlanty (USA) z zespołem instrumentalnym rozpoczną się tegoroczne Dni Bochni. Imprezę zaplanowano w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia w niedzielę 3 czerwca o godzinie 17:00. Łącznie 150 młodych osób wystąpi na scenie amfiteatru, wykonają głównie utwory soul i pop w aranżacji Bobby'ego Smitha.

  więcej

 • Muzealia 2018: Dziecko i zabawa. Wystawa i trzy dni spotkań - program

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na Muzealia 2018 zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka i Międzynarodowego Dnia Muzeów. Od 1 do 3 czerwca zaplanowano kilka ciekawych spotkań. Poniżej szczegółowy program.

  więcej

 • Młody Plastyk: ostatnie dni na zgłoszenia

  Do 6 czerwca można składać prace do przeglądu „Młody Plastyk 2018”. Ten organizowany przez Miejski Dom Kultury w Bochni przegląd adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 21 lat z terenu powiatu bocheńskiego, wykazującej zdolności plastyczne, w wymiarze przekraczającym szkolny program edukacyjny.

  więcej

 • 11. Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem" w Bochni: Finaliści i Skaldowie - ZDJĘCIA

  Zakończył się 11. Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem". W tegorocznej edycji wzięło udział 88 uczestników w trzech kategoriach: integracyjny duet muzyczny (48 osób), zespół muzyczny (27 osób) i kabaret (13 osób).

  więcej

 • Festiwal w Borzęcinie: Łobuzy, Letni Chamski Podryw i nie tylko!

  W połowie lipca w Borzęcinie (na północy powiatu brzeskiego) odbędzie się druga edycja Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej. Wiemy już kto wystąpi na scenie rozłożonej na miejscowym stadionie sportowym.

  więcej

 • Festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem: próba w Hali - zdjęcia

  Ostatnie przygotowania uczestników przed 11. Festiwalem Integracja Malowana Dźwiękiem zorganizowano w środę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni. Próbę przeprowadzono z sekcją smyczkową i zespołem Adama Jarzmika, kierownika muzycznego Festiwalu.

  więcej

 • XXI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych

  W niedzielę 27 maja na Rynku w Nowym Wiśniczu odbędzie się XXI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych. Przedsięwzięcie zainicjowane w 1988 roku przez Miejski Ośrodek Kultury na trwale wpisało się w kulturowy krajobraz ziemi wiśnickiej i stanowi ważny element życia społecznego regionu.

  więcej

 • Beth Hart u Jerzego Skarżyńskiego

  W piątek 25 maja red. Jerzy Skarżyński zaprasza do Miejskiego Domu Kultury w Bochni na wykład z cyklu Ilustrowana Muzyką Historia Rocka. Bohaterką majowego spotkania będzie Beth Hart, a wykład zilustrują fragmenty koncertu „Front and center - live in New York”. Początek jak zwykle o godz. 18:00 w sali kameralnej.

  więcej

 • Festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem: 2. dzień warsztatów - zdjęcia

  W środę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bochni trwał drugi dzień warsztatów uczestników 11. Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem. Zajęcia z zespołem prowadzili jurorzy m.in. Adrianna Biedrzyńska, Olga Bończyk, Janusz „Yanina” Iwański i Ola Królik.

  więcej

 • Festiwal: Malarstwo Mikołaja Kastelika i recital Olgi Bończyk - zdjęcia

  We wtorek w nieistniejącej już bocheńskiej księgarni „Dom Książki” przy ul. Kościuszki otwarto wystawę malarstwa niepełnosprawnego artysty Mikołaja Kastelika. Ponadto swój recital zaśpiewała Olga Bończyk. Pierwotnie miała wystąpić Anna Dereszowska, ale z przyczyn osobistych nie mogła przyjechać we wtorek do Bochni.

  więcej

Najnowsze