Kultura

 • Kino pod chmurką: "Królowie lata"

  W sobotę 14 lipca w ramach cyklu „Kino pod chmurką” w amfiteatrze Parku Uzbornia w Bochni będzie można zobaczyć komedię „Królowie lata” w reż. Jordana Vogt-Robertsa. Początek o godz. 21:00.

  więcej

 • Park Uzbornia: W piątek "Pechowa Scena Letnia"

  Na piątek 13 lipca zaplanowano pierwsze w tym roku wydarzenie z cyklu Bocheńska Scena Letnia. Każdy, niezależnie od wieku może liczyć na świetną zabawę, którą poprowadzi, znany nie tylko w branży rozrywkowej, konferansjer Szymon Pilch.

  więcej

 • Zgłoszenia do Małopolskiego Przeglądu Strażackich Zespołów Artystycznych

  Do 10 sierpnia przyjmowane będą zgłoszenia do Małopolskiego Przeglądu Strażackich Zespołów Artystycznych organizowanego przez Powiat Bocheński, Oddział Wojewódzki Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. małopolskiego oraz Małopolskę, przy współudziale miasta Bochnia i Miejskiego Dom Kultury w Bochni.

  więcej

 • Wybitni muzycy oddali hołd Jarkowi Śmietanie. Koncert w Bochni - ZDJĘCIA

  We wtorek w Oratorium Św. Kingi w Bochni wystąpili znakomici muzycy jazzowi: Piotr Baron, Adam Czerwiński, Antoni Dębski, Wojciech Karolak i Marek Napiórkowski. Publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco, a muzycy odwzajemnili się kilkakrotnymi bisami.

  więcej

 • Muzealna Akademia Historyczna: "Katastrofa kolejowa pod Bochnią..."

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w piątek 13 lipca o godz. 17:30 na drugie spotkanie z tegorocznego cyklu Muzealna Akademia Historyczna.

  więcej

 • Fotograficzna wędrówka po urokliwych miasteczkach Słowacji

  Podczas spotkania inaugurującego kolejny cykl Muzealnej Akademii Historycznej prowadzący spotkanie Jana Flasza zaprosił słuchaczy do odbycia wirtualnej - póki co - podróży do znajdujących się niewiele ponad sto kilometrów słowackich miasteczek, które na przestrzeni minionych wieków nie zatraciły swego pierwotnego uroku i architektonicznego piękna wartego obejrzenia o każdej porze dnia czy roku.

  więcej

 • Rusza tegoroczny cykl Muzealna Akademia Historyczna

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w piątek 6 lipca o godz. 17:30 na pierwsze spotkanie z tegorocznego cyklu Muzealna Akademia Historyczna. „Krajobraz, zabytki i osobliwości Kieżmarku, Lewoczy i Bardejowa” - mały przewodnik podpowiedzi na krótkie wakacyjne wypady zaprezentuje Jan Flasza.

  więcej

 • Koncert w MDK z okazji powitania lata - ZDJĘCIA

  W niedzielę w Miejskim Domu Kultury w Bochni na powitanie lata wystąpili uczniowie Sary Rynowskiej (wokal) i Bartłomieja Kotyzy (gitara). Pierwotnie koncert miał się odbyć w amfiteatrze Parku Uzbornia, ale z powodu deszczu miejsce zostało zmienione.

  więcej

 • Weekend na Uzborni: Zajęcia taneczne i koncert

  Zarówno w sobotę (30.06) jak i w niedzielę (01.07) warto wybrać się do amfiteatru Parku Rodzinnego Uzbornia by aktywnie spędzić czas oraz podziwiać warsztat wokalistów i gitarzystów zdobywających umiejętności w Miejskim Domu Kultury.

  więcej

 • Historia rocka: W piątek wykład redaktora Skarżyńskiego o Deep Purple

  W piątek 29 czerwca redaktor Jerzy Skarżyński (Radio Kraków) zaprasza na wykład z cyklu „Ilustrowana muzyką historia rocka”. Bohaterem spotkania będzie grupa Deep Purple, a zilustruje je koncert „Live at BBC-2017”. Wykład rozpocznie się o godz. 18:00 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

  więcej

 • Wspólny projekt dwóch muzeów. Wernisaż prac Polaka i Słowaka

  Muzeum Spiskie w Lewoczy we współpracy z Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni przygotowało wystawę dwóch malarzy, którzy choć nigdy się nie spotkali, ich prace mają wiele wspólnego. Zaprezentowane zostaną dzieła Júliusa Értekeša (1910-1995) i Waleriana Kasprzyka (1912-1992). Otwarcie wystawy „Miznúca krása” odbędzie się w budynku muzeum w Lewoczy 28 czerwca o godz. 16:00.

  więcej

 • Czołówka polskiego jazzu w Bochni

  Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza na koncert najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. 10 lipca o godz. 20:00 w Oratorium Św. Kingi wystąpią: Piotr Baron, Adam Czerwiński, Antoni Dębski, Wojciech Karolak i Marek Napiórkowski.

  więcej

 • Promocja książki i otwarcie wystawy prac Michaliny Pięchowej - ZDJĘCIA

  W piątek w bocheńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana zorganizowano promocję książki Michaliny Pięchowej wraz z otwarciem wystawy jej obrazów. Tytuł jej najnowszej książki to „Pieśń Ziemi Świętej”.

  więcej

 • Wianki w Chełmie: Koncert i fireshow - ZDJĘCIA

  W sobotę w Chełmie odbyły się tradycyjne Wianki Świętojańskie. Zanim malowniczy korowód powędrował nad Rabę (tam miało miejsce puszczanie wianków na wodę oraz fireshow), na scenie w chełmskiej galerii wystąpili uczestnicy finału gminnego konkursu wokalnego oraz zaproszony gość - Robert Kasprzycki z zespołem.

  więcej

 • Park Uzbornia: Startuje "Kino pod chmurką" - grafik seansów

  23 czerwca (sobota) o godz. 21.00 wystartuje kolejna edycja "Kina pod chmurką". W tym roku wieczorne pokazy w Amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia będą kompilacją - z jednej strony thrillerów, a z drugiej - filmów komediowych.

  więcej

 • W weekend Dni Brzeska - PROGRAM

  więcej

 • Spektakl "Bigos dramatyczny czyli wokół Mayday" - ZDJĘCIA

  W środę w Oratorium św. Kingi w Bochni sekcja teatralna Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej wystawiła spektakl teatralny „Bigos dramatyczny czyli wokół Mayday”.

  więcej

 • Wystawa na ekranie: "Impresjoniści i człowiek, który ich stworzył"

  Kino Regis zaprasza w czwartek 21 czerwca o godz. 19:00 na kolejny pokaz z cyklu „Wystawa na ekranie”. Tym razem przyjrzymy się wybitnym przedstawicielom impresjonizmu - jednego z najpopularniejszych kierunków w sztuce.

  więcej

 • Czwartek w Muzeum: Spotkanie z cyklu "Saga bocheńska"

  W czwartek 21 czerwca o godz. 17:30 w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Saga bocheńska”. Janina Kęsek przedstawi temat: „Synku, jeżeli masz chwilę spoczynku napisz bodaj parę słów”. Domy bocheńskie w latach wielkiej wojny. Pożegnania – tułaczka – oczekiwanie – powroty.

  więcej

 • SOBOTA: Wianki w Chełmie - koncert i fireshow

  Podobnie jak w ubiegłym roku „Wiankom na Chełmie”, towarzyszył będzie klimatyczny koncert na małej scenie w ogrodzie chełmskiej Galerii.

  więcej

 • W środę w Oratorium spektakl teatralny

  Sekcja Teatralna Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zaprasza na spektakl teatralny „Bigos dramatyczny czyli wokół Mayday”, który zostanie wystawiony w ramach Dni Bochni 2018 w Oratorium Św. Kingi, w środę 20 czerwca o godz. 19:00.

  więcej

 • III tydzień Dni Bochni 2018 - PROGRAM

  Piątkowy koncert w wirydarzu i sobotnio-niedzielne wydarzenia na Rynku to nie koniec Dni Bochni 2018. Na ten tydzień organizatorzy wraz z partnerami proponują cztery diametralnie różne wydarzenia.

  więcej

 • Wernisaż malarstwa Mariana Rojka w wiśnickiej dzwonnicy - ZDJĘCIA

  W sobotę w Galerii „Stara Dzwonnica” przy kościele w Nowym Wiśniczu zorganizowano wystawę malarstwa Mariana Rojka pt. „Wiśnicka Historia w 20. rocznicę śmierci artysty”. Dominującą tematyką prac jest Nowy Wiśnicz oraz wojenne wspomnienia.

  więcej

 • Dni Bochni: Organek i pokaz laserów - ZDJĘCIA

  Na finał muzycznej części Dni Bochni, w ramach cyklu "Nowa muzyka polska" wystąpił Ørganek. Koncert potwierdził wszystkie atuty zespołu, dzięki którym w ostatnim czasie zdobywa coraz większe rzesze fanów: świetne, oryginalne i dynamiczne brzmienie połączone z nietuzinkowymi tekstami.

  więcej

 • Dni Bochni: Młode Talenty 2018 - gala laureatów - ZDJĘCIA

  W niedzielę na scenie Dni Bochni zaprezentowali się  laureaci tegorocznej edycji organizowanego przez Miejski Dom Kultury przeglądu Młode Talenty.

  więcej

 • Dni Bochni: Koncert w kościele Św. Pawła - ZDJĘCIA

  Tradycją święta miasta stały się koncerty muzyki poważnej odbywające się w kościele Św. Pawła Apostoła. W tym roku wystąpiły tu wspólnie orkiestra i chór bocheńskiej szkoły muzycznej oraz miejscowy chór kamerany Salt Singers.

  więcej

 • Dni Bochni: Koncert Marek Piekarczyk symfonicznie z przyjaciółmi - ZDJĘCIA

  Bardzo dobry koncert z cyklu „Bocheńskie wątki Muzyczne” w ramach tegorocznych Dni Bochni. W sobotę na scenie zaprezentowano projekt "Marek Piekarczyk symfonicznie z przyjaciółmi", podczas którego mogliśmy się po raz kolejny przekonać, że w naszym mieście nie brakuje świetnych wokalistów i muzyków.

  więcej

 • Dni Bochni: Przedstawienie w Muzeum - ZDJĘCIA

  W sobotę w Muzeum im. Stanisława Fischera uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 przedstawili inscenizację z okazji 180. rocznicy urodzin Jana Matejki - patrona szkoły.

  więcej

 • Klimatyczny koncert zespołu MONK w muzealnym wirydarzu - ZDJĘCIA

  Piątkowym koncertem tarnowskiego zespołu MONK, który wystąpił w wirydarzu Muzeum im. Stanisława Fischera, rozpoczęła się muzyczna część tegorocznych Dni Bochni.

  więcej

 • Weekend: Koncerty na Dni Bochni - PROGRAM

  W ten weekend odbędą się wszystkie główne koncerty zaplanowane w ramach Dni Bochni 2018.

  więcej

Najnowsze