Kultura

 • Rodzinna Scena Letnia na Uzborni - ZDJĘCIA

  W piątek w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia w Bochni odbyło się kolejne wydarzenie tegorocznej edycji Bocheńskiej Sceny Letniej. Tym razem na wszystkich uczestników czekały pokazy taneczne, konkurencje plastyczne oraz plenerowa lekcja tańca. Całość poprowadził Andrzej Starowicz.

  więcej

 • W piątek Rodzinna Scena Letnia

  W piątek 17 sierpnia o godz. 18:00 w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia w Bochni odbędzie się kolejne wydarzenie tegorocznej edycji Bocheńskiej Sceny Letniej. Tym razem na wszystkich uczestników czekać będą pokazy taneczne, konkurencje plastyczne oraz plenerowa lekcja tańca.

  więcej

 • Muzealna Akademia Historyczna: Naśladowcy Leonarda da Vinci w Galicji

  W piątek 17 sierpnia w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni Anna Pastucha będzie mówiła o naśladowcach Leonarda da Vinci w Galicji. Początek spotkania o godz. 17:30.

  więcej

 • Nowy Wiśnicz: Jarmark Wiśnickie Specjały - ZDJĘCIA

  W środę na rynku w Nowym Wiśniczu zorganizowano kolejną już edycję Jarmarku Wiśnickie Specjały. W programie był m.in. konkurs „Wokół rzemiosł i kulinariów różnych”, III Festiwal Kapel Weselnych, degustacja potraw z „Olbrzymiej patelni” i koncert zespołu Baciary.

  więcej

 • Muzeum: Otwarto ekspozycję broni białej z kolekcji Leszka Haby - ZDJĘCIA

  W środę w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni otwarto ekspozycję broni białej z kolekcji Leszka Haby. Wydarzenie poprzedziło złożenie kwiatów pod tablicą Miasto Bochnia Swoim Bohaterom 1920-1930 oraz wykład Jana Flaszy („Leszek Haba (1937-1994) i jego kolekcjonerstwo”) i Ryszarda Rybki („Szabla w dziejach oręża polskiego”).

  więcej

 • Muzeum: W środę otwarcie ekspozycji broni białej

  Burmistrz Bochni i dyrektor Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zapraszają w środę 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego oraz setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na uroczystość otwarcia ekspozycji broni białej z kolekcji Leszka Haby.

  więcej

 • Muzyczna Scena Letnia - ZDJĘCIA

  Deszczowa pogoda nie odstraszyła uczestników piątkowej Muzycznej Sceny Letniej. W ramach Bocheńskiej Sceny Letniej w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia w Bochni wystąpiła grupa Alergen. Były też konkursy i karaoke prowadzone przez Andrzeja Starowicza.

  więcej

 • W weekend Święto Gminy Lipnica Murowana. Gwiazdą Stachursky

  W weekend 11-12 sierpnia odbędzie się Święto Gminy Lipnica Murowana i Dożynki Gminne. W programie m.in. turniej o „dzban lipowego miodu” i występ Stachursky'ego.

  więcej

 • Alergen i plenerowe karaoke w ramach Muzycznej Sceny Letniej

  W piątek 10 sierpnia za sprawą „Muzycznej” Bocheńskiej Sceny Letniej, amfiteatr w Parku Rodzinnym Uzbornia w Bochni stanie się areną artystycznych działań. Początek o godz. 18:30.

  więcej

 • Muzeum: Wykład o domach z drewna i innych drewnianych obiektach

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Muzealna Akademia Historyczna. Temat wykładu, który wygłosi Iwona Zawidzka to: „Wpisane w pejzaż. O domach z drewna i innych drewnianych obiektach, które można było i jeszcze można spotkać w naszej okolicy opowie”.

  więcej

 • Wystawa "Ja, wyobraźnia, Bochnia"

  Do 15 września w filii nr 1 Biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 1 w Bochni można oglądać wystawę „Ja, wyobraźnia, Bochnia” przygotowaną przez Pracownię RERUM. Swoje prace prezentuje 45 uczestników warsztatów w wieku od 4 do 33 lat. Natomiast na 6 września o godz. 18:00 zaplanowano finisaż wystawy.

  więcej

 • XX Biesiada Agroturystyczna w Siedlcu - ZDJĘCIA

  W weekend 4-5 sierpnia w Siedlcu (gmina Bochnia) zorganizowano XX Biesiadę Agroturystyczną. Kulminacyjnym momentem był niedzielny konkurs kulinarny na „Najsmaczniejsze wyroby z produktów tradycyjnych Województwa Małopolskiego”, który udało się przeprowadzić mimo niesprzyjającej pogody.

  więcej

 • Teatrzyk dla maluchów w MDK

  Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza najmłodszych na edukacyjny spektakl teatralny pt. „Na końcu świata... przygoda misia i Kacpra Pirata”, który odbędzie się we wtorek 7 sierpnia o godz. 10:00 w dużej sali kina Regis.

  więcej

 • O tajemnicach muzealnej czytelni opowiedziała Grażyna Potępa - ZDJĘCIA

  W piątek w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zorganizowano piąte spotkanie z tegorocznego cyklu Muzealna Akademia Historyczna. O „Tajemnicach muzealnej czytelni, o wolnym mularzu z Królówki, o czterech „d”, o serze limburskim, o pleniu kopalińskim” opowiedziała Grażyna Potępa.

  więcej

 • XX Biesiada Agroturystyczna w Siedlcu - zapowiedź

  W najbliższy weekend 4-5 sierpnia w Siedlcu (gmina Bochnia) zostanie zorganizowana XX Biesiada Agroturystyczna. W programie m.in. zabawa z zespołem Baciary i konkurs kulinarny na najsmaczniejsze wyroby z produktów tradycyjnych. Szczegóły na poniższym plakacie.

  więcej

 • Muzealna Akademia Historyczna: "Tajemnice muzealnej czytelni"

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na piąte spotkanie z tegorocznego cyklu Muzealna Akademia Historyczna. O „Tajemnicach muzealnej czytelni, o wolnym mularzu z Królówki, o czterech „d”, o serze limburskim, o pleniu kopalińskim” opowie Grażyna Potępa.

  więcej

 • Historyczna Scena Letnia - ZDJĘCIA

  W piątek w ramach Bocheńskiej Sceny Letniej w Parku Uzbornia w Bochni można było zobaczyć „Etiudę o dziejach Solnego Grodu”, przygotowaną specjalnie na obchody 765. rocznicy lokacji miasta. Spektakl w reżyserii Andrzeja Starowicza i Tomasza Ryncarza prezentuje kilka najważniejszych wydarzeń mających wpływ na powstanie i rozwój Bochni.

  więcej

 • Kino pod chmurką: W sobotę film Pedro Almodovara

  Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza do „Kina pod chmurką” w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia. W sobotę 28 lipca o godz. 21:00 zaplanowano projekcję filmu „Przerwane objęcia”. Zakochana kobieta i opętany miłością do niej mężczyzna w zmysłowym thrillerze Pedro Almodovara z Penelope Cruz w roli głównej.

  więcej

 • Historia rocka: DZIŚ o Bad Company

  Redaktor Jerzy Skarżyński (Radio Kraków) zaprasza do Miejskiego Domu Kultury w Bochni na wykład z cyklu „Ilustrowana muzyką historia rocka”. W piątek 27 lipca o godz. 18:00 ten wytrawny znawca rockowej sceny zaprezentuje brytyjską supergrupę Bad Company. Wykład zilustrują fragmenty koncertu „Live at Red Rocks”.

  więcej

 • W piątek Historyczna Bocheńska Scena Letnia

  Już w najbliższy piątek, za sprawą cudownych właściwości bocheńskiej soli, przeniesiemy się do zamierzchłych czasów początków Bochni. Zaprezentowana zostanie m. in. „Etiuda o dziejach Solnego Grodu”, przygotowana specjalnie na obchody 765. rocznicy lokacji miasta.

  więcej

 • Gmina Bochnia: Siedlecanie tańczyli z Gruzinami - ZDJĘCIA

  W Nowym Sączu trwa 26 Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych ZespołówRegionalnych "Święto Dzieci Gór", w którym bierze udział młodsza grupa Zespołu Pieśni i Tańca "Siedlecanie". W poniedziałek, w Domu Ludowym w Siedlcu miał miejsce wspólny koncert „Siedlecan” oraz zespołu „Amer-Imeri” z Tbilisi.

  więcej

 • Muzealna Akademia Historyczna: Przewodnik po zabytkach Bardejowa

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w piątek 27 lipca na kolejne spotkanie w ramach cyklu Muzealna Akademia Historyczna. O Bardejowie na Słowacji opowie Jan Flasza. Początek o godz. 17:30.

  więcej

 • XIII Zjazd Hanek, Anek i Ann w Moszczenicy - ZDJĘCIA

  Po raz trzynasty w Moszczenicy (Gmina Bochnia) odbył się Zjazd Hanek, Anek i Ann. Piknik uatrakcyjniły występy na scenie zspołu B.u.l.s. z Łapanowa oraz Krzysztofa Bigaja z zespołem "Takie Chłopy". Zorgnizowano także kiermasz prac dzieci z miejscowej świetlicy oraz zabawę z animatorem. Dzieci mogły także korzystać z darmowych "dmuchańców".

  więcej

 • Niedziela: Zjazd Hanek, Anek i Ann

  więcej

 • Muzealna Akademia Historyczna: Anetta Stachoń opowie o metrze

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w piątek 20 lipca o godz. 17:30 na trzecie spotkanie z tegorocznego cyklu Muzealna Akademia Historyczna. Tym razem Anetta Stachoń opowie o podziemnych pociągach.

  więcej

 • Spacer po cmentarzu: Odwiedzili groby 30 artystów - ZDJĘCIA

  Kolejny, dziewiąty z kolei, spacer tematyczny zorganizowany przez Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, który odbył się w sobotę na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Orackiej, poświęcony był spoczywającym na nim artystom. Uczestnicy odwiedzając groby 30 twórców, mogli przekonać się jak bogate są tradycje artystyczne w Bochni ostatnich dwóch stuleci.

  więcej

 • Weekend: II Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej w Borzęcinie

  W dniach 14-15 lipca 2018 r. w Borzęcinie (powiat brzeski) zorganizowany zostanie II Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej – impreza, której pierwszą edycję w zeszłym roku odwiedziły tysiące mieszkańców Małopolski.

  więcej

 • Teatrzyk w MDK: "Każda mądra głowa zna magiczne słowa"

  Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza najmłodszych bochnian i dzieci przebywające w Bochni na wakacyjnym wypoczynku na edukacyjny spektakl teatralny pt. „Każda mądra głowa zna magiczne słowa”, który odbędzie się w czwartek 19 lipca o godz. 9:30 w dużej sali kina Regis.

  więcej

 • Spacer po cmentarzu: Groby artystów

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni i Krąg Miłośników Dawnej Bochni zapraszają na kolejny spacer po bocheńskiej nekropolii, organizowany z okazji 230. rocznicy założenia cmentarza. W sobotę 14 lipca tematem będą groby artystów: „Sztuka jest we mnie jedynym celem, jedyną najwyższą namiętnością”.

  więcej

 • Bochnia Rocks! Richie Kotzen w Oratorium - ZDJĘCIA

  W środę w Oratorium św. Kingi w Bochni wystąpił Richie Kotzen, jeden z najwybitniejszych gitarzystów rockowych wszech czasów, genialny kompozytor i wokalista.

  więcej

Najnowsze