Kultura

 • MDK: Rozmówki COOLturalne - warsztaty dla uczniów szkół średnich

  O książkach, filmie, sztuce i... wszystkim, co interesuje młodego człowieka - Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza uczniów szkół średnich na spotkania rozwijające umiejętność swobodnego mówienia, czytania i pisania w języku angielskim. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Fortuna-Nieć, lektorka, absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, redaktorka „Kroniki Bocheńskiej”.

  więcej

 • Koncert "Pożegnanie lata" w Bibliotece - ZDJĘCIA

  W piątek w Sali Klubu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni odbył się koncert Pożegnanie Lata pt.: "Radosna chwilo trwaj...". Współorganizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Wspierania Kultury - "Młode Talenty" w Bochni.

  więcej

 • We wtorek spotkanie z Edytą Jungowską

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza we wtorek 18 września na spotkanie z Edytą Jungowską - polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Początek o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

  więcej

 • W sobotę spacer po Bochni: Miejsca ważne dla historii bocheńskich Żydów

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na wspólną wędrówkę po mieście, po miejscach ważnych dla historii bocheńskich Żydów: - W ten sposób chcemy upamiętnić żydowskich współmieszkańców, którzy zastali zamordowani podczas okupacji niemieckiej 75 lat temu. Spacer poprowadzi Iwona Zawidzka.

  więcej

 • Piątek: Koncert na Pożegnanie Lata w Bibliotece

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni oraz Fundacja Wspierania Kultury - "Młode Talenty" w Bochni zapraszają na koncert Pożegnanie Lata pt.: "Radosna chwilo trwaj...".

  więcej

 • W Muzeum o Żydach zaangażowanych w działalność rady miejskiej

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na pierwsze po wakacjach Spotkanie Czwartkowe. Iwona Zawidzka przedstawi temat: „Obecność i zaangażowanie przedstawicieli społeczności żydowskiej w działalność rady miejskiej w Bochni”. Spotkanie rozpocznie się 13 września o godz. 17:30 w Sali Portretowej.

  więcej

 • Muzyczny finał "Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego" - ZDJĘCIA

  W niedzielę w Parku Rodzinnym Uzbornia w Bochni zorganizowano muzyczne zakończenie „Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. Na scenie pojawiła się m.in. Orkiestra Dęta z Baczkowa i artyści występujący w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

  więcej

 • Orkiestra Górnicza na Słowacji

  Orkiestra Górnicza Kopalni Soli Bochnia została zaproszona na Święto Soli - „Deń Soli” w Prešov na Słowacji. Sobotnie obchody rozpoczęły się przemarszem orkiestry ulicami miasta. Muzycy prowadzili korowód na czele z cesarzem Franciszkiem II Habsburgiem, a następnie dali koncert dla mieszkańców i przybyłych gości.

  więcej

 • Barwne urodziny kopalni. Trubadurzy, Latające Talerze i fire show - ZDJĘCIA

  W sobotę "pod kominem", czyli na placu przy szybie Campi, bocheńska kopalnia soli świętowała swoje 770 urodziny. Na scenie wystąpiły zespoły Latające Talerze oraz Trubadurzy, nie zabrakło też animacji dla dzieci, a na finał pokazu przygotowanego przez Teatr Tancerzy Ognia ARTAFOC. Wszystko odbywało się we wspaniale oświetlonej scenerii.

  więcej

 • Bochnia ROCKS! Daryl Strodes zagrał w MDK - ZDJĘCIA

  Daryl Strodes - amerykański wokalista bluesowy i jazzowy, gitarzysta (a także pisarz i producent) - koncertował w sobotę w Bochni. W wystepie towarzyszyli mu bocheńscy muzycy: Piotr Lekki (gitara), Wojtek Zwierniak (piano, saksofon), Szymon Fortuna (perkusja) oraz Dawid Kosakowski (gitara basowa).

  więcej

 • Narodowe Czytanie w Bochni - ZDJĘCIA

  Ze względu na kapryśną pogodę wydarzenie, która miała odbyć się w sobotnie popołudnie w altanie na Plantach Salinarnych, przeniesiono w mury pobliskiego Miejskiego Domu Kultury. W akcji wzięli udział - podobnie jak w poprzednich edycjach - przedstawiciele władz miasta i powiatu, lokalnych instytucji kultury, szkół oraz służb mundurowych.

  więcej

 • Kino pod chmurką: "Wojna domowa"

  W sobotę 8 września o godz. 20:30 ostatnia odsłona „Kina pod chmurką” w tym roku. W amfiteatrze Parku Uzbornia w Bochni będzie można zobaczyć film pt. „Wojna domowa” (2008) z Kristin Scott Thomas, nominowaną do nagrody BIFA (najlepsza aktorka drugoplanowa). Oprócz Kristin, w rolach głównych m.in. Colin Firth i Jessica Biel.

  więcej

 • Muzyczne zakończenie "Weekendu z zabytkami" w Parku Uzbornia

  Wszystkich miłośników zabytków, odkrywców tajemnic i pięknych widoków, którzy odwiedzą bocheńszczyznę organizatorzy „Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego” zapraszają w niedzielę 9 września na muzyczne zakończenie tego wydarzenia. Tym razem spotkanie zaplanowano w Parku Rodzinnym Uzbornia od godz. 15:00.

  więcej

 • Urodziny kopalni soli w ramach "Weekendu z zabytkami"

  Na sobotni wieczór zaplanowano atrakcje związane z 770. urodzinami Kopalni Soli Bochnia. W programie m.in. występ zespołu Trubadurzy. W tym samym czasie na dziedzińcu Muzeum im. St. Fischera wystąpi Daryl Strodes. Obie imprezy związane są z „Weekendem z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”.

  więcej

 • Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Co w programie?

  Tegoroczny „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego” już 8 i 9 września. Wydarzenie to przybrało już charakter cykliczny, a jego ideą jest udostępnienie mieszkańcom i turystom najciekawszych obiektów i miejsc znajdujących się na terenie Powiatu Bocheńskiego. Są to miejsca na co dzień niedostępne, bądź takie których zwiedzanie wiąże się z opłatami.

  więcej

 • Finisaż wystawy "Ja, wyobraźnia, Bochnia" - ZDJĘCIA

  W czwartek w Filii nr 1 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zorganizowano finisaż wystawy „Ja, wyobraźnia, Bochnia” przygotowanej przez Pracownię Rerum wraz z 45 autorami prac - uczestnikami warsztatów w wieku od 4 do 33 lat.

  więcej

 • W sobotę Narodowe Czytanie. W Bochni na Plantach Salinarnych

  W sobotę 8 września w całej Polsce odbędzie się siódma edycja akcji Narodowe Czytanie. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w jej bocheńskiej odsłonie zapraszani są do altany na Plantach Salinarnych o godz. 16:00.

  więcej

 • Bochnia Rocks! Na dziedzińcu Muzeum wystąpi Daryl Strodes

  W ramach cyklu Bochnia Rocks! w sobotę 8 września na dziedzińcu Muzeum im. Stanisława Fischera wystąpi Daryl Strodes - amerykański wokalista bluesowy i jazzowy, gitarzysta, pisarz i producent. Jego zamiłowanie do poszukiwań nowych inspiracji znajduje odbicie w muzyce, którą tworzy. Znaleźć w niej można wątki urban, neo-soul, world, pop, reggae oraz afrykańskich i azjatyckich rytmów.

  więcej

 • DZIŚ finisaż wystawy "Ja, wyobraźnia, Bochnia"

  Finisaż wystawy „Ja, wyobraźnia, Bochnia” zaplanowano na czwartek 6 września o godzinie 18:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni (filia nr 1 przy ul. Wojska Polskiego 1). Na spotkanie zaprasza Pracownia Rerum wraz z 45 autorami prac.

  więcej

 • Wiedza, zręczność, cierpliwość... Pamela Grajny opowie o konserwacji zabytków

  Konserwacja obiektów zabytkowych to jedno z najważniejszych zadań w opiece nad nimi. W ramach „Weekendu z zabytkami powiatu bocheńskiego” Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w najbliższą sobotę 8 września o godzinie 16.00 na spotkanie z Pamelą Grajny - artystą konserwatorem dzieł sztuki, która mówić będzie o trudnej sztuce konserwacji zabytków.

  więcej

 • Katarzyna Bonda promowała w Bochni książkę "Czerwony Pająk" - ZDJĘCIA

  We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni Katarzyna Bonda, najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce, promowała swoją najnowszą książkę pt. „Czerwony Pająk”, ostatnią część serii z Saszą Załuską.

  więcej

 • III Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych OSP - ZDJĘCIA

  Kilkanaście ekip wzięło udział w trzeciej edycji Małopolskiego Przeglądu Zespołów Artystycznych działających przy OSP. Wydarzenie zorganizowano w niedzielę w Parku Rodzinnym Uzbornia w Bochni.

  więcej

 • We wtorek w Bibliotece Katarzyna Bonda

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza we wtorek 4 września na spotkanie z Katarzyną Bondą, najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce. Początek o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki.

  więcej

 • Akademia Historyczna: Świadectwa działań militarnych

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na ostatnie wakacyjne spotkanie, które poprowadzi Wojciech Tabaszewski - "Świadectwa nowożytnych działań militarnych w świetle badań archeologicznych".

  więcej

 • Niedziela: Weekend z Orężem Polskim na Zamku w Wiśniczu

  Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu oraz Muzeum Ziemi Wiśnickiej zapraszają 2 września 2018 roku na wiśnicki zamek na spotkanie z historią oręża polskiego.

  więcej

 • Park Uzbornia: Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych

  W niedzielę 2 września Park Rodzinny Uzbornia w Bochni wybrzmi pieśniami, skocznymi tańcami i obrzędami, a to wszystko dzięki odbywającemu się już po raz trzeci Małopolskiemu Przeglądowi Zespołów Artystycznych działających przy OSP. Start przewidziany jest na godz. 11:00.

  więcej

 • Fire Show na Uzborni. Taniec i ogień na finał Bocheńskiej Sceny Letniej - ZDJĘCIA

  Widowiskowe zakończenie tegorocznej edycji Bocheńskiej Sceny Letniej w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia. Andrzej Starowicz i jego ekipa z TaneczneShow.pl przygotowali spektakl z elementami ognia i pirotechniki, a całość okrasiły rockowe brzmienia serwowane na żywo przez gitarzystę.

  więcej

 • Piątek: Light and Fire Show na zakończenie Bocheńskiej Sceny Letniej

  W najbliższy piątek w Amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia będzie naprawdę gorąco! Nie tylko za sprawą pogody, ale dzięki premierowym pokazom scenicznym, które przygotowano specjalnie dla bocheńskiej publiczności.

  więcej

 • Rocznica 1. akcji likwidacyjnej getta: Spektakl "Kamienie"

  W 76. rocznicę pierwszej akcji likwidacyjnej getta w Bochni Teatr Baczków zaprasza do Oratorium św. Kingi, gdzie 25 i 26 sierpnia będzie można zobaczyć sztukę „Kamienie” w reżyserii Alana Bickera.

  więcej

 • W sobotę zespół KOMBII na Pożegnaniu Lata w Rzezawie

  Wójt Gminy Rzezawa – Mariusz Palej oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie zapraszają na POŻEGNANIE LATA W GMINIE RZEZAWA.

  więcej

Najnowsze