Kultura

 • Historia rocka w MDK: W piątek YES

  Najbliższy wykład redaktora Jerzego Skarżyńskiego z cyklu Ilustrowana Muzyką Historia Rocka odbędzie się w piątek 26 października o godz. 18:00 w sali kameralnej MDK. Bohaterami spotkania będą członkowie grupy YES, a zilustrują go fragmenty koncertu wykonanego w Manchester Apollo w ramach trasy zespołu po Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii opatrzonej wspólnym szyldem „50th anniversary”.

  więcej

 • W piątek w Bibliotece spotkanie z Olgą Rudnicką

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Olgą Rudnicką, polską pisarką, autorką powieści kryminalnych z dużą dozą humoru, które zachwycają i bawią rzesze czytelników. Wydarzenie zaplanowano na piątek 26 października o godz. 17:30 w sali klubu Biblioteki.

  więcej

 • Bochnia Rocks! W niedzielę Greg Howe

  Greg Howe wystąpi na Bochnia Rocks! w ramach trasy promującej jego najnowszy album zatytułowany „Wheelhouse”. Koncert odbędzie się 28 października 2018 r. o godz. 20. w dużej sali kina Regis.

  więcej

 • Wiśnicz: Marek Piekarczyk zaśpiewał z więźniami w Zakładzie Karnym

  W piątek w Zakładzie Karnym w Wiśniczu odbył się koncert „W drodze do Niepodległej" wieńczący tegoroczny program przygotowany w związku ze 100 leciem Niepodległej Polski. oncert był zarazem podsumowaniem trwającego od ponad pół roku, kolejnego już projektu realizowanego przez Fundację Equinum we współpracy z Zakładem Karnym w Nowym Wiśniczu oraz z Muzeum Pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka”.

  więcej

 • DZIŚ koncert: 25 lat chóru Złota Jesień

  Działające w Miejskim Domu Kultury w Bochni Stowarzyszenie Kulturalne Chór Złota Jesień zaprasza w piątek 19 października na koncert z okazji 25-lecia działalności chóru. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 w dużej sali kina Regis.

  więcej

 • Czwartkowe Spotkanie Muzealne: "Trudna droga do polskiego złotego"

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na Czwartkowe Spotkanie Muzealne. Dr Eliza Walczak (Muzeum Narodowe w Warszawie) wygłosi wykład pt. „Trudna droga do polskiego złotego. Pieniądz na ziemiach odrodzonej Polski (1918-1924)”. Spotkanie zaplanowano na 18 października o godz. 17:30.

  więcej

 • Kino REGIS: Wystawa na ekranie - "Osobliwy świat Hieronymusa Boscha"

  Kino Regis / Miejski Dom Kultury zapraszają 18 października, godz. 19.00 (czwartek) na kolejny odcinek cyklu "Wystawa na ekranie". Tematem projekcji będzie postać malarza - wizjonera, zaliczanego do grona prymitywistów niderlandzkich, ale jedank o specyficznym własnym stylu - Hieronima Boscha.

  więcej

 • 70 lat Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie - ZDJĘCIA

  W niedzielę w Oratorium św. Kingi w Bochni odbył się koncert „Za naszą białą chatą” z okazji 70. rocznicy powstania Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie.

  więcej

 • Niedziela: W Oratorium 70-lecie zespołu "Siedlecanie"

  Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Zespołu na koncert p.t.: "Za naszą białą chatą", który uczci 70 rocznicę powstania "Siedlecan".

  więcej

 • W niedzielę spacer po cmentarzu

  Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na cykl comiesięcznych spacerów po bocheńskiej nekropolii. W niedzielę 14 października spacer dwunasty: „Bocheńscy uczestnicy Powstania Warszawskiego”.

  więcej

 • Biblioteka: Spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem - pasjonatem podróży samochodowych, producentem filmów podróżniczych i fotografem - czwartek 11 października, godz. 18.00, sala klubu Biblioteki.

  więcej

 • Koncert Bit Mad Project - ZDJĘCIA

  W piątek w Małej Czarnej Bistro (Park Rodzinny Uzbornia w Bochni) wystąpił zespół Bit Mad Project. Muzycy zagrali w składzie: Szymon Łęczycki (instrumenty klawiszowe), Piotr Laska (instrumenty klawiszowe), Bartosz Zelek (gitara), Piotr Przewoźniak (perkusja), Bartosz Matyasik (gitara basowa).

  więcej

 • Dorota Osińska wystąpiła w Bochni - ZDJĘCIA

  Dorota Osińska była gościem specjalnym odbywającego się w ten weekend w Bochni XXVI Festiwalu Piosenki Maryjnej „Ad Gloriam Deiparae”. W sobotni wieczór dała koncert w Oratorium Św. Kingi. Dziś w tym samym miejscu ogłoszenie wyników przeglądu oraz koncert laureatów (od godz. 16:00).

  więcej

 • Koncert: Dorota Osińska gościem Festiwalu Piosenki Maryjnej

  W sobotę i niedzielę w Oratorium Św. Kingi odbywać się będzie XXVI Festiwal Piosenki Maryjnej „Ad Gloriam Deiparae”. Gościem specjalnym tegorocznej edycji imprezy będzie Dorota Osińska, której koncert zaplanowano w sobotę o godz. 20:00. Wstęp wolny.

  więcej

 • PIĄTEK: Koncert BIT MAD PROJECT w Bochni

  Już w najbliższy piątek (05.10.2018) w Małej Czarnej Bistro (Park Rodzinny Uzbornia) zagra zespół Bit Mad Project.

  więcej

 • "Bo wolność krzyżami się mierzy". Seminarium w Bibliotece - ZDJĘCIA

  W środę w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni zorganizowano seminarium historyczne „Bo wolność krzyżami się mierzy”.

  więcej

 • MDK: Konkurs plastyczny ze słowem "wolność"

  Miejski Dom Kultury w Bochni ogłosił nabór prac plastycznych do konkursu „WOLNOŚĆ - SŁOWO OBRAZ, OBRAZ SŁOWA”. - Zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów do twórczej zabawy słowem "wolność" i jego znaczeniem za pomocą wszelkich technik plastycznych - zachęcają organizatorzy.

  więcej

 • Biblioteka: W środę seminarium historyczne

  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni i bocheńska Biblioteka zapraszają w środę 3 października o godz. 11:00 na seminarium historyczne „Bo wolność krzyżami się mierzy”.

  więcej

 • Rusza sekcja teatralna w MDK

  W poniedziałek 1 października, po dłuższej przerwie rozpocznie swoją działalność sekcja teatralna „Bochenek” prowadzona w Miejskim Domu Kultury w Bochni. Na godz. 16:30 zaplanowano zajęcia dla młodszej grupy (0-IV klasa), a na 17:45 dla starszej (V-VIII i klasy gimnazjalne).

  więcej

 • Muzeum: Adam Węgłowski opowiedział o zombie - ZDJĘCIA

  W czwartek w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zorganizowano XVIII spotkanie z cyklu „Oblicza medycyny”. Adam Węgłowski opowiedział o zombie.

  więcej

 • Biblioteka: Spotkanie z Hansem Bollingerem - ZDJĘCIA

  W czwartek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni zorganizowano spotkanie z Hansem Bollingerem, autorem książki „W drodze przez Polskę. Spotkania z ludźmi, ich historią i ojczyzną”.

  więcej

 • DKF: W czwartek dokument "Człowiek delfin"

  Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste i bocheńskie kino Regis zapraszają 27 września o godz. 19:00 na film dokumentalny poświęcony życiu niezwykłej postaci - Jacques’a Mayola, jednego z najlepszych nurków w historii, wielokrotnego rekordzisty świata w nurkowaniu głębinowym.

  więcej

 • Cykl "Oblicza medycyny" w Muzeum: Opowieść o zombie

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na XVIII spotkanie z cyklu „Oblicza medycyny”. W czwartek 27 września o godz. 17:30 Adam Węgłowski opowie o zombie.

  więcej

 • Czwartek: Spotkanie z Hansem Bollingerem

  Stowarzyszenie Partnerskie Bochnia Saarlouis, Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na spotkanie z Hansem Bollingerem, autorem książki „W drodze przez Polskę. Spotkania z ludźmi, ich historią i ojczyzną”. Wydarzenie zaplanowano na czwartek 27 września o godz. 17:00 w sali klubu Biblioteki.

  więcej

 • Biblioteka: Wystawa malarstwa Karoliny Fydy i Karoliny Koreckiej - ZDJĘCIA

  We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni otwarto wystawę malarstwa Karoliny Fydy i Karoliny Koreckiej.

  więcej

 • Warsztaty w MDK: COOLturalnie po angielsku

  Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza uczniów klas IV-VIII do wspólnego odkrywania świata filmu, sztuki, mediów i literatury połączonego z nauką języka angielskiego. Warsztaty poprowadzi Aleksandra Fortuna-Nieć, lektorka i absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, redaktorka „Kroniki Bocheńskiej”.

  więcej

 • Biblioteka przyłączyła się do akcji "Mała książka - wielki człowiek"

  Oddział dla Dzieci i Młodzieży Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni przyłączył się do kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, która jest częścią ogólnopolskiej akcji „Książką połączeni”.

  więcej

 • Wtorek: Otwarcie wystawy malarstwa Karoliny Fydy i Karoliny Koreckiej

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Karoliny Fydy i Karoliny Koreckiej. Spotkanie zaplanowano na wtorek 25 września o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki.

  więcej

 • Wystawa w Muzeum Ziemi Wiśnickiej: Karykatury Z. Czermańskiego - ZDJĘCIA

  Jeszcze przez kilka tygodni w Muzeum Ziemi Wiśnickiej można oglądać wystawę „Mars w karykaturze”, na której prezentowane są czarno-białe rysunki z albumu o tym samym tytule.

  więcej

 • Aktorka Edyta Jungowska w Bochni. Spotkanie w bibliotece - ZDJĘCIA

  Edyta Jungowska - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna była gościem wtorkowego spotkania w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni. Zachęcała do sięgnięcia po książkę, ale przede wszystkim po audiobooki, które nagrywa od 2010 roku.

  więcej

Najnowsze