Kultura

 • W niedzielę Koncert pod Patrią w Gierczycach

  18 listopada o godzinie 18:00 w Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Gierczycach odbędzie się koncert w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  więcej

 • Bochnia ROCKS! Vinnie Moore zagrał w Bochni - ZDJĘCIA

  Vinnie Moore po raz kolejny wystąpił w Bochni w ramach cyklu Bochnia ROCKS!

  więcej

 • 1. Turniej Tańca Nowoczesnego o Koronę Kazimierza Wielkiego

  więcej

 • We wtorek w Bibliotece sesja historyczna i otwarcie wystawy fotograficznej

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na sesję dotycząca operacji limanowsko-łapanowskiej i działań militarnych w 1914 roku na terenie Bocheńszczyzny, połączoną z otwarciem wystawy fotograficznej Mirosława Mroczka „Bramy do wieczności”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 20 listopada o godz. 17:00 w sali klubu Biblioteki, przy ul. Mickiewicza 5.

  więcej

 • W niedzielę spacer po cmentarzu: "Ludzie niepodległości"

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w najbliższą niedzielę 18 listopada o godz. 12:00 na kolejny spacer po bocheńskim cmentarzu komunalnym. Poprowadzi go Ryszard Rybka, który przypomni sylwetki osób walczących o niepodległość.

  więcej

 • Bochnia Rocks! W piątek Vinnie Moore

  Już w najbliższy piątek 16 listopada w Bochni ponownie zagra Vinnie Moore. Koncert rozpocznie się w dużej sali kina Regis o godz. 20:00.

  więcej

 • Czwartkowy Wieczór Pamięci w Muzeum: Wykład o Bronisławie Piłsudskim

  W setną rocznicę śmierci Bronisława Piłsudskiego a zarazem setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na Czwartkowy Wieczór Pamięci. Wykład „Bronisław Piłsudski 1866-1918, brat Józefa, badacz ginących kultur Dalekiego Wschodu i Podhala” wygłosi prof. Mieczysław Rokosz. Spotkanie zaplanowano na 15 listopada o godz. 17:30.

  więcej

 • Biblioteka: Wykład o gen. L. Okulickim - ZDJĘCIA

  W poniedziałek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni można było wysłuchać wykładu „Gen. Leopold Okulicki - legionista, żołnierz, komendant główny AK”. Prelegentem był dr Dawid Golik (IPN Kraków).

  więcej

 • W Trzcianie wystawili "Wesele" Wyspiańskiego - ZDJĘCIA

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się spektakle „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, które w niedzielę i poniedziałek wystawiono w świetlicy w Trzcianie. Występy przygotowała Nieformalna Grupa Artystyczna XXI Wieku.

  więcej

 • Patriotyczny koncert w Siedlcu - ZDJĘCIA

  W niedzielę w domu kultury w Siedlcu pod hasłem „Siedlec pamięta. Niepodległa łączy narody i pokolenia” zorganizowano lokalne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  więcej

 • "Nad nami Orzeł Biały". Wieczornica w Proszówkach - ZDJĘCIA

  W piątek w Zespole Szkół Gminnych w Proszówkach spektaklem słowno-muzycznym pt. „Nad nami Orzeł Biały” uczczono 100-lecie odzyskania niepodległości.

  więcej

 • Wieczornica patriotyczna w Bogucicach - ZDJĘCIA

  W piątek w Zespole Szkół Gminnych im. H. Sienkiewicza w Bogucicach odbyła się „Wieczornica patriotyczna” upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wieczornica stała się już tradycją szkoły w Bogucicach. Z roku na rok program artystyczny przygotowywany dla społeczności uczniowskiej, ale także do środowiska lokalnego zachwyca i wywołuje niezapomniane wrażenia.

  więcej

 • Magda Bożyk wystąpiła w Bochni - ZDJĘCIA

  W piątek w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpiła Magda Bożyk z zespołem: Władek Grochot (trębacz), Radek Kopeć (gitarzysta basowy), Jarema Pogwizd (instrumenty klawiszowe) i Michał Tincel (perkusista).

  więcej

 • Wystawa "Bochnia w czasach II Rzeczypospolitej"

  W Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni otwarto w niedzielę wystawę "Bochnia w czasach II Rzeczypospolitej". Można na niej obejrzeć eksponaty poświęcone znaczącym wydarzeniom w życiu ówczesnej Bochni.

  więcej

 • Święto Niepodległości: "Wspólne Bochnian Śpiewanie" - ZDJĘCIA

  Wydarzenie organizowane jest od ponad 10 lat w ramach obchodów Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. W sobotę po raz kolejny bochnianie spotkali się sali koncertowej miejscowej szkoły muzycznej, aby wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.

  więcej

 • Sobota: Wspólne Bochnian Śpiewanie

  Burmistrz Miasta Bochnia i Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni zapraszają na „Wspólne Bochnian Śpiewanie”, które odbędzie się w sali koncertowej szkoły muzycznej, w sobotę 10 listopada o godz. 17:00.

  więcej

 • Niepodległościowy występ uczniów "Siódemki" w Oratorium - ZDJĘCIA

  W czwartek w Oratorium św. Kingi w Bochni z niepodległościowym spektaklem „Biało-czerwona” wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bochni.

  więcej

 • Trio SPiS w kinie Regis. Koncert zaduszkowy - ZDJĘCIA

  W czwartek z koncertem zaduszkowym wystąpiło trio SPiS: Jerzy Styczyński, Piotr Lekki i Robert „Sierściu” Mastalerz.

  więcej

 • Muzeum: Wykład "O pierwszych dniach niepodległości" - ZDJĘCIA

  W ramach Czwartkowego Spotkania Muzealnego w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni Ryszard Rybka wygłosił wykład „A jednak pierwsza była Bochnia! Prawda i mity o pierwszych dniach niepodległości w Galicji Zachodniej”. Spotkanie było jednocześnie jednym z punktów obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

  więcej

 • Piątek: Magda Bożyk wystąpi w Bochni

  W piątek 9 listopada w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpi Magda Bożyk. Początek koncertu o godz. 21:30.

  więcej

 • W niedzielę patriotyczny koncert w Siedlcu

  Stowarzyszenie Artystyczna Dolina Raby zaprasza 11 listopada o godz. 16:30 do Domu Kultury w Siedlcu na lokalne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem „Siedlec pamięta. Niepodległa łączy narody i pokolenia”.

  więcej

 • DKF: "Grizzly Man" Wernera Herzoga

  W czwartek 8 listopada o godz. 19:00 Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza na „Grizzly Man” Wernera Herzoga - pasjonujący, jedyny w swoim rodzaju film. To jeden z najlepszych filmów o przyrodzie, jakie kiedykolwiek zrobiono - błyskotliwy i poetycki obraz o udręczonym, ale szczęśliwym człowieku wciągniętym w kontrowersyjną i prowokacyjną medytację na temat ludzkiego romansu z mitem natury i niewinności.

  więcej

 • Czwartkowe Spotkanie Muzealne: O pierwszych dniach niepodległości

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na Czwartkowe Spotkanie Muzealne. 8 listopada o godz. 17:30 Ryszard Rybka wygłosi wykład „A jednak pierwsza była Bochnia! Prawda i mity o pierwszych dniach niepodległości w Galicji Zachodniej”.

  więcej

 • "Dzień Kina Polskiego" w 100-rocznicę odzyskania niepodległości

  W związku obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i przy okazji 110-tych urodzin polskiego kina - (najstarszym polskim filmem jest bowiem pochodząca z 1908 roku „Pruska kultura”) - Miejski Dom Kultury/Kino Regis zapraszają 11 listopada br. na "Dzień Kina Polskiego".

  więcej

 • Gitarzysta zespołu DŻEM dołączył do duetu z Bochni. W czwartek koncert w kinie REGIS

  8 listopada (czwartek) o godzinie 20. w dużej sali kina Regis odbędzie się koncert zaduszkowy, który wykona trio SPiS: Jerzy Styczyński ( DŻEM) Piotr Lekki (EVENING STANDARD) i Robert „Sierściu” Mastalerz (4SZMERY).

  więcej

 • Wygrali w Bochni, teraz byli najlepsi w Saarlouis

  Norbert Tomaka i Gabriela Szyszka - zdobywcy Grand Prix 11. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” zwyciężyli w kategorii duety/tercety muzyczne na festiwalu EINklang, który po raz trzeci odbył się w Dillinger w Niemczech (powiat Saarlouis).

  więcej

 • Bochnia Rocks! Greg Howe - ZDJĘCIA

  W niedzielę w sali bocheńskiego kina Regis w ramach projektu Bochnia Rocks! wystąpił Greg Howe. Artysta promował swój najnowszy album zatytułowany „Wheelhouse”. Na scenie gitarzyście towarzyszyli Ernest Tibbs (bas) i Gianluca Palmieri (perkusja), a wcześniej wystąpił Jeff Aug.

  więcej

 • Polskie piosenki 1918-2018. Koncert orkiestry z Baczkowa - ZDJĘCIA

  W niedzielę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni z „Koncertem Polskiej Piosenki 1918-2018” wystąpiła Orkiestra Dęta z Baczkowa. Wydarzenie związane było z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzycy zabrali publiczność w podróż przez 100 lat polskiej muzyki.

  więcej

 • Biblioteka: Spotkanie z Olgą Rudnicką - ZDJĘCIA

  W piątek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni zorganizowano spotkanie z polską pisarką Olgą Rudnicką. Autorka promowała swoją najnowszą książkę „Diabli nadali”.

  więcej

 • "Koncert Polskiej Piosenki 1918-2018": Orkiestra Dęta z Baczkowa wystąpi w Hali

  W najbliższą niedzielę 28 października w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni z „Koncertem Polskiej Piosenki 1918-2018” wystąpi Orkiestra Dęta z Baczkowa. Początek o godz. 17:00. Wstęp bezpłatny.

  więcej

Najnowsze