Kultura

 • Muzeum: Wykład o budynkach międzywojnia 1918-1939 - ZDJĘCIA

  13 grudnia w ramach Czwartkowego Spotkania Muzealnego w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni Agnieszka Truś-Bakalarz zaprezentowała wykład „Bocheńskie budynki międzywojnia 1918-1939”.

  więcej

 • Niedziela: Świąteczny kiermasz rękodzieła

  Mała Czarna Bistro (Park Uzbornia w Bochni) zaprasza w niedzielę 16 grudnia od godz. 14:00 do godz. 20:00 na świąteczny kiermasz rękodzieła.

  więcej

 • Historia rocka w MDK: Paul Rodgers

  Ostatnie w 2018 roku spotkanie z cyklu Ilustrowana Muzyką Historia Rocka redaktor Jerzy Skarżyński poświęci Paulowi Rodgersowi. W piątek 14 grudnia o godz. 18:00 będzie można poznać szczegóły kariery tego znakomitego wokalisty i gitarzysty. Wykład zilustrują fragmenty koncertu Free Spirit nagranego w Royal Albert Hall. Spotkanie jak zwykle odbędzie się w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

  więcej

 • Muzeum: Bocheńskie budynki międzywojnia 1918-1939

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na Czwartkowe Spotkanie Muzealne. 13 grudnia o godz. 17:30 wykład „Bocheńskie budynki międzywojnia 1918-1939” zaprezentuje Agnieszka Truś-Bakalarz.

  więcej

 • Bocheńscy tancerze wystąpili w krakowskim musicalu - ZDJĘCIA, WIDEO

  Tancerze bocheńskiej szkoły tańca Dance & Fitness house wystąpili w miniony weekend na krakowskiej scenie w musicalu pt. „Gwiezdne Jasełka”. Towarzyszli dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom tamtejszej "Rajskiej Szkoły".

  więcej

 • "Mistrzowska koronka" - wystawa prac mieszkanek gminy Bochnia

  Dziś o godzinie 17:00 w Galerii Chełm wernisaż prac, które mieszkanki gminy Bochnia wykonały w ramach projektu "Mistrzowska koronka - warsztaty z tradycyjnej krakowskiej koronki klockowej".

  więcej

 • Bochnia: W styczniu Koncert Noworoczny w Hali Widowiskowo-Sportowej. Tematem przewodnim "Polska piosenka"

  Polska piosenka będzie królowała podczas przyszłorocznego Koncertu Noworocznego. 20 stycznia 2019 r. o godz. 18. w hali widowiskowo-sportowej wystąpią soliści, aktorzy i balet Teatru Muzycznego Broadway ze Szczecina. W ciągu 2,5-godzinnego spektaklu przeniosą publiczność w miejscu i czasie na polskie sceny od lat 20. do 60. XX wieku.

  więcej

 • Koncert patriotycznej muzyki Władysława Żeleńskiego w Muzeum - ZDJĘCIA

  W niedzielę w bocheńskim muzeum odbył się koncert pt. „Władysław Żeleński - kompozytor czasów dążeń niepodległościowych”. Wydarzenie było poświęcone muzyce tego wielkiego twórcy narodowego pochodzącego z ziemi bocheńskiej. Urodził się on w Grodkowicach, położonych na terenie historycznej Bocheńszczyzny.

  więcej

 • W niedzielę spacer po cmentarzu: "Historia pewnej kamienicy"

  Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na czternastą odsłonę cyklu comiesięcznych spacerów po bocheńskiej nekropolii. W niedzielę 9 grudnia „Historia pewnej kamienicy - mieszkańcy „Brandtówki” pochowani na cmentarzu w Bochni”. Spacer poprowadzi Andrzej Całka. Początek o godz. 12:00 przy głównej bramie wejściowej na cmentarz od ulicy Orackiej.

  więcej

 • W niedzielę w bocheńskim muzeum muzyka Władysława Żeleńskiego

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, Fundacja im. Władysława Żeleńskiego oraz Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński zapraszają w niedzielę 9 grudnia o godz. 17:00 do muzeum w Bochni na koncert pt. „Władysław Żeleński - kompozytor czasów dążeń niepodległościowych”. Wydarzenie będzie poświęcone muzyce tego wielkiego twórcy narodowego pochodzącego z ziemi bocheńskiej. Urodził się on w Grodkowicach, położonych na terenie historycznej bocheńszczyzny.

  więcej

 • Muzeum: Bocheński Dzień Świętego Mikołaja - ZDJĘCIA

  Już po raz osiemnasty Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zorganizowało w swoich murach Bocheński Dzień Świętego Mikołaja. Tradycyjnie nadano doroczne wyróżnienia „Benefactor musaei” przyjaciołom placówki, a dla wszystkich uczestników gospodarze mieli tradycyjnie pyszne okolicznościowe pierniki.

  więcej

 • Festiwal filmów "Patrz więcej" w kinie REGIS i koncert Micromusic Acoustic Trio

  DKF Maciste / Kino Regis / Miejski Dom Kultury w Bochni i Agencja koncertowa yMusic zapraszają w dniach 12-13 grudnia na festiwal filmu "Patrz więcej".

  więcej

 • W czwartek XVIII Bocheński Dzień Świętego Mikołaja

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w czwartek 6 grudnia na XVIII Bocheński Dzień Świętego Mikołaja. Początek o godzinie 17:30.

  więcej

 • Bocheńscy tancerze w krakowskim Musicalu

  Tancerze bocheńskiej szkoły tańca Dance & Fitness house prowadzonej przez Urszulę Węgrzyn–Sowa zostali zaproszeni do uczestnictwa w niezwykłym wydarzeniu. 9 grudnia na krakowskiej scenie będzie miał miejsce musical pt. „Gwiezdne Jasełka”. Wykonawcami będą dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele krakowskiej Rajskiej Szkoły oraz bocheńscy tancerze.

  więcej

 • Charytatywny spektakl w Oratorium - ZDJĘCIA

  W niedzielę społeczność szkolna Zespołu Szkół Gminnych w Bogucicach wystawiła na scenie Oratorium Św. Kingi charytatywne przedstawienie o tematyce patriotycznej pt. „Pisk białego Orła”. Dochód z przedsięwzięcia ma wspomóc nowo powstający w Cerekwi wielofunkcyjny Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych.

  więcej

 • Biblioteka: Młodzi artyści zaśpiewali najpiękniejsze piosenki Marka Grechuty - ZDJĘCIA

  W piątek odbył się w Bochni zorganizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Fundację Wspierania Kultury - "Młode Talenty" koncert pt. "Ocalić od zapomnienia - Marek Grechuta ".

  więcej

 • W niedzielę charytatywny spektakl w Oratorium

  Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie Zespołu Szkół Gminnych w Bogucicach serdecznie zapraszają wszystkich, którzy lubią pomagać, na charytatywne przedstawienie o tematyce patriotycznej pt. „Pisk białego Orła”.

  więcej

 • Niedziela: Koncerty Orkiestry Górniczej z okazji Barbórki w różnych miejscach Bochni

  Jak co roku Orkiestra Górnicza zaprasza na występy z okazji „Barbórki”, które odbędą się 2 grudnia 2018 r. (niedziela) w Bochni.

  więcej

 • Najpiękniejsze piosenki Marka Grechuty w bocheńskiej Bibliotece

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni oraz Fundacja Wspierania Kultury - "Młode Talenty" w Bochni zapraszają na koncert pt. "Ocalić od zapomnienia - Marek Grechuta ". - Pragniemy przypomnieć twórczość piosenkarza i artysty w 12. rocznicę jego śmierci - wyjaśnia Edward Sitko, prezes fundacji.

  więcej

 • Basista Tony Franklin znany jako "Fretless Monster" zagrał w Bochni! - ZDJĘCIA

  Kolejna światowa gwiazda rocka zawitała w miniony weekend do Bochni. Basista Tony Franklin znany jako "Fretless Monster" w sali szkoły muzycznej najpierw poprowadził tzw. "klinikę" zdradzając nieco z kuchni swojego wirtuozerskiego stylu, a potem wraz zespołem zagrał świetny koncert.

  więcej

 • Kino REGIS: "Degas. Umiłowanie perfekcji" - wystawa na ekranie

  Kino Regis i Miejski Dom Kultury zapraszają 29 listopada, godz. 19.00 (czwartek) na kolejny odcinek cyklu "Wystawa na ekranie". Naszym bohaterem będzie Edgar Degas - wybitny francuski artysta uznawany za jednego z największych malarzy końca XIX wieku.

  więcej

 • Dom Bochniaków: We wtorek spotkanie z ornitologiem-ekologiem

  Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zaprasza do Domu Bochniaków we wtorek (27 listopada) na godz. 17.00, na spotkanie autorskie Jana Krystyna Pinowskiego autora książki "Z ptakami przez życie - Autobiografia ornitologa-ekologa"

  więcej

 • Charytatywny koncert uczniów z Mikluszowic w Bibliotece - ZDJĘCIA

  Po raz piąty zorganizowano koncert młodych artystów ze Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Juliusza Łuciuka w podbocheńskich Mikluszowicach. W miniony piątek w bocheńskiej Bibliotece dodatkowo wystąpili też goście specjalni - Trio Gitarowe POMS II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

  więcej

 • Bochnia Rocks! W niedzielę Tony Franklin - warsztaty i koncert

  W niedzielę 25 listopada o godz. 19:00 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Bochni wystąpi znany jako „Fretless Monster” basista Tony Franklin. Koncert poprzedzą warsztaty basowe z Tonym, które odbędą się w tym samym miejscu o godzinie 17:00.

  więcej

 • Wystawa "WOLNOŚĆ" w MDK

  W Miejskim Domu Kultury w Bochni można oglądać wystawę prac złożonych na konkurs „WOLNOŚĆ – słowo-obraz, obraz słowa”. Na konkurs wpłynęły 224 prace, spośród których jury wyłoniło laureatów w czterech kategoriach wiekowych.

  więcej

 • W piątek charytatywny koncert w Bibliotece

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni oraz Szkoła Muzyczna I Stopnia w Mikluszowicach zapraszają na V Koncert charytatywny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej i zaproszonych gości. Wydarzenie zaplanowano na piątek 23 listopada o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki.

  więcej

 • Historia rocka w MDK: George Harrison

  W ramach cyklu Ilustrowana Muzyką Historia Rocka redaktor Jerzy Skarżyński (Radio Kraków) opowie o George’u Harrisonie. Wykład zilustrują fragmenty koncertu, który odbył się 29 listopada 2003 r. w Royal Albert Hall. Spotkanie odbędzie 23 listopada o godz. 18:00 w sali kameralnej MDK.

  więcej

 • "Climax" Gaspara Noe w DKF Maciste

  Dyskusyjny Klub Filmowy „Maciste” zaprasza na „Climax” - hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90. nowy film Gaspara Noé, twórcy „Love” „Nieodwracalne” i „Wkraczając w pustkę”. Przed filmem prelekcja dr Macieja Stroińskiego. Spotkanie zaplanowano na czwartek 22 listopada o godz. 19:00.

  więcej

 • Spacer po cmentarzu: Sylwetki legionistów - ZDJĘCIA

  W niedzielę odbył się 13. już spacer tematyczny po Cmentarzu Komunalnym przy ul. Orackiej z cyklu, który Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni organizuje w związku z 230. rocznicą założenia tej nekropolii.

  więcej

 • I Turniej Tańca Nowoczesnego o Koronę Kazimierza Wielkiego - ZDJĘCIA

  Przez całą sobotę Hala Widowiskowo-Sportowa była areną zmagań tancerzy walczących w zorganizowanym po raz pierwszy Turnieju Tańca Nowoczesnego o Koronę Kazimierza Wielkiego. Przedsięwzięcie przygotowała bocheńska szkoła tańca Dance and Fitness House.

  więcej

Najnowsze