Kultura

 • Dzień Jana Pawła II

  Koncerty na cześć papieża

  28. rocznica wyboru Karola Wojtyły głową kościoła katolickiego, przypadające na dziś święto polskiego papieża, uczczone zostanie w Bochni dwoma koncertami: pianisty jazzowego Artura Dutkiewicza (w Państwowej Szkole Muzycznej) oraz chóru Pueri Cantores Sancti Nicolai (w kościele św. Pawła Apostoła).

  więcej

 • Pamiątki po Janie Pawle II

  Wystawa w Muzeum

  Z okazji Dnia Papieskiego bocheńskie Muzeum im. St. Fischera wyeksponowało pamiątki osobiste po Janie Pawle II, które posiada w swoich zbiorach. Wśród nich jest między innymi piuska - papieskie nakrycie głowy noszone przez Ojca Świętego.

  więcej

 • Most Wanted na krążku

  Młodzi muzycy nagrali płytę

  Na 20 października zaplanowano publiczną prezentację pierwszej profesjonalnej płyty młodego zespołu "The Most Wanted", który na wrześniowej Rock'Autostradzie uznany został za "Objawienie Festiwalu".

  więcej

 • W muzeum o Armii Andersa

  Czwartkowy Wieczór Pamięci

  Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na jutro na Czwartkowy Wieczór Pamięci z prof. dr hab. Albinem Głowackim (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego), który wygłosi odczyt "Kontrowersje - wokół tworzenia i ewakuacji z ZSRR Armii gen. Władysława Andersa". Początek spotkania o godz. 17.30

  więcej

 • Od Hanusza do Kasprzyka

  Kompendium wiedzy o bocheńskich plastykach

  Otwartej przed tygodniem wystawie "Od Hanusza do Kasprzyka. Bocheńskie pracownie malarskie" towarzyszy książka Agnieszki Truś-Bakalarz pod tym samym tytułem, opublikowana przez Muzeum w serii „Biblioteka Czwartkowych Spotkań Muzealnych”. 64-stronicowe, bogato ilustrowane wydawnictwo stanowi cenne kompendium wiedzy na temat dziejów bocheńskiego środowiska plastycznego.

  więcej

 • Daniel Drumz w Bochni

  Impreza w HRC

  W najbliższą sobotę kolejny czołowy polski didżej zagości w Bochni - DANIEL DRUMZ znany również jako Taśmy Trzaski. Dj, remixer, kolekcjoner płyt, koncertowy Dj GAMMATIKA i ELDO oraz współtwórca wielu projektów muzycznych oraz internetowych np. skrecz.com.

  więcej

 • Koncertowa płyta 4szmerów!

  Owoce występów w Muzycznej Owczarni

  Znana w całym kraju bocheńska kapela Czteryszmery grająca covery legendarnej australijskiej grupy AC/DC zarejestrowała w minioną sobotę swój koncert w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. - Wersja audio właśnie się miksuje - mówi gitarzysta Dariusz Puka. Wkrótce płyta ma być rozprowadzana przez stronę internetową zespołu. Posłuchaj próbek!

  więcej

 • Papież na dwóch ekranach

  Kino Regis: 'Karol – Papież, który pozostał człowiekiem'

  W piątek 13 października - w dniu ogólnopolskiej premiery - bocheńskie kino REGIS zaprasza na film "Karol – Papież, który pozostał człowiekiem". Film będzie pokazywany przez dwa tygodnie równocześnie na dwóch salach kinowych – dużej (120 miejsc) i małej (50 miejsc), która wkrótce zostanie oddana do użytku.

  więcej

 • Półtora wieku bocheńskiego malarstwa

  Wernisaż atrakcyjnej wystawy w muzeum

  W bocheńskim muzeum można już oglądać interesującą wystawę obrazów "Od Hanusza do Kasprzyka – bocheńskie pracownie malarskie". Wczorajszy wernisaż, na którym po promocyjnej cenie można było nabyć kolejny tom serii „Biblioteka Czwartkowych Spotkań Muzealnych” traktujący o ekspozycji, przyciągnął kilkadziesiąt osób.

  więcej

 • Unowocześnianie kina REGIS

  Będą dwie sale i nowy sprzęt

  Od dziś przez tydzień kino REGIS będzie nieczynne. Widzowie nie powinni jednak narzekać, bo po przerwie wrócą do unowocześnionej placówki. Kino zyska nowy ekran, aparaturę dźwiękową i projekcyjną, powstanie również druga sala kinowa. Inwestycja kosztować będzie około 400 tys. zł - połowa tej sumy pochodzić będzie z dotacji od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w Warszawie, którą udało się pozyskać w kwietniu tego roku.

  więcej

 • Bocheńskie pracownie malarskie

  Wyjątkowa wystawa w bocheńskim Muzeum

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza dziś o godz. 17.30 na uroczysty wernisaż wyjątkowej i wartościowej pod wieloma względami wystawy zorganizowanej pod patronatem burmistrza Wojciecha Cholewy "Od Hanusza do Kasprzyka – bocheńskie pracownie malarskie".

  więcej

 • Ad Gloriam Deiparae - galeria zdjęć

  XIV Festiwal Piosenki Maryjnej

  Podczas tegorocznego Festiwalu Piosenki Maryjnej "Ad Gloriam Deiparae" na deskach sceny w Oratorium Św. Kingi w Bochni wystąpiło 14 wykonawców. Gwiazdą wieczoru był zespół LUMEN. Zobacz zdjęcia z festiwalu.

  więcej

 • Puellae Sancti Pauli na festiwalu w Tarnowie

  Sukces dziewczęcego chóru parafialnego

  Podczas II Festiwalu Chórów Diecezji Tarnowskiej, który odbył się 23 września br. w Tarnowie – Dziewczęcy Chór Parafialny „PUELLAE SANCTI PAULI” z Bochni zajął I miejsce w kategorii chórów jednorodnych i otrzymał nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Tarnowa.

  więcej

 • Wyniki XIV Festiwalu Piosenki Maryjnej

  Ad Gloriam Deiparae

  Znamy już zwycięzców XIV Festiwalu Piosenki Maryjnej „Ad Gloriam Deiparae”. Wczoraj w Oratorium św. Kingi w Bochni odbyły się konkursowe przesłuchania, dziś do godz. 17.00 trwać będzie koncert laureatów.

  więcej

 • To przybyło z kosmosu!

  Klub Kinofilów i Bochnianin.pl zapraszają

  Bocheński Klub Kinofilów pod wezwaniem Maciste, zaprasza na pierwsze po dłuższej przerwie spotkanie z miłośnikami X muzy. W niedzielę, 1 października o godz. 15.30, w kinie REGIS wyświetlony zostanie film pt. "To przybyło z kosmosu" (It Came From Outer Space, USA 1953). Klasyk gatunku science-fiction zgodnie z tradycją spotkań Klubu Kinofilów (działającego pod patronatem Bochnianin.pl) zostanie poprzedzony słowem wstępnym, które przygotował Jacek Dziduszko. Bilety: 0 zł :-).

  więcej

 • XIV Festiwal Piosenki Maryjnej

  Ad Gloriam Deiparae

  Jutro rusza XIV Festiwal Piosenki Maryjnej "Ad Gloriam Deiparae", który tradycyjnie odbywa się na przełomie września i października w bocheńskim Oratorium Świętej Kingi.

  więcej

 • Koncert ARCO, godz. 17.00

  Bocheńskie Spotkania z Muzyką

  Dziś o 17.00 w ramach cyklu Bocheńskie Spotkania z Muzyką w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bochni odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego ARCO. Wstęp wolny.

  więcej

 • Powstała grupa teatralna w Krzyżanowicach

  Na pierwszym spektaklu nadkomplet widzów

  Nowa sala teatralna w Krzyżanowicach w odremontowanej części działającego przed wojną Katolickiego Uniwersytetu Ludowego ponownie zatętniła życiem. Stało się to za sprawą grupy teatralnej, która w minioną niedziele wystawiła sztukę pt. Buty, okna i drzwi. Opiekunka i zarazem reżyser spektaklu Edwarda Kumor na przygotowanie premiery miała tylko tydzień.

  więcej

 • Ostatnia Mała Scena

  Pożegnanie lata

  Dziś ostatnie w tym roku koncerty na Małej Scenie rozstawionej na bocheńskim rynku. Zagrają aż cztery kapele, w tym dwie z Bochni - lauretat Rock Autostrady zespół SKAfander oraz uznani za objawienie tego festiwalu młodziutkie Most Wanted. Oprócz tego usłyszymy jeszcze Góralczyk Active Band z Warszawy oraz DeLaCore z Mińska Mazowieckiego. Początek już o godz. 17.30.

  więcej

 • Nie tylko synagoga

  Krąg Młodych Miłośników Starej Bochni

  Podczas dzisiejszego spotkania Kręgu Młodych Miłośników Starej Bochni jego uczestnicy spacerować będą po mieście poznając miejsca ważne dla bocheńskiej społeczności żydowskiej. Opowiadać będzie o nich pracująca w Muzeum im. St. Fischera i zajmująca się tą tematyką Iwona Zawidzka.

  więcej

 • Paranoya Studio - następcy Polophyryny?

  W piątek premiera amatorskiej produkcji

  Rok 2006 wyjątkowo obfituje w premiery filmów, które naprawdę warto zobaczyć. Oprócz komercyjnych produkcji, nie można też zapomnieć o lokalnej twórczości… Po długo wyczekiwanej kwietniowej projekcji "Zakazanych Legend" słynnej Polophyryny Group, przyszedł czas na ich młodszych naśladowców. Już w ten piątek o godz 20.00 kino Regis wyświetli premierowo „Niewolnika Czasu” - dzieło Amatorskiego Studia Filmowego „Paranoya”.

  więcej

 • Magia głosów

  Koncert w kościele św. Pawła Apostoła

  W trakcie kolejnego „Bocheńskiego spotkania z muzyką” zgromadzeni w kościele Św. Pawła Apostoła melomani mogli usłyszeć chór mieszany Collegium Vocale St. Petri Hamburg pod kierownictwem Corneliusa Trantowa.

  więcej

Najnowsze