Kultura

 • Wiśnicz: Wernisaż malarstwa i rzeźby w Galerii Stara Dzwonnica - zdjęcia

  W sobotę w Galerii Stara Dzwonnica przy kościele w Nowym Wisniczu odbył się wernisaż malarstwa i rzeźby. Swoje prace zaprezentowali: Anna Rosiek, Mariola Kozioł-Rusnarczyk, Bogusław Juszkiewicz oraz Marian Wójtowicz, w różny sposób związani z tą miejscowością np. przez naukę w Liceum Plastycznym, czy uczestnictwo w plenerach artystycznych.

  więcej

 • Koncert zespołu Ankh - zdjęcia

  W piątek w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpił zespół Ankh. Był to koncert promujący nowy album „Tu jest i tam jest”. Muzycy zaprezentowali też utwory z tekstami poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

  więcej

 • Biblioteka: Akcja "Książka i Róża", czyli wymiana wśród czytelników

  W dniach 23 i 24 kwietnia Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni włączy się w działania 17. Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.

  więcej

 • Muzeum: "Po kolei o bocheńskiej kolei". Wykład Jarosława Kucybały - zdjęcia

  „Po kolei o bocheńskiej kolei” - takim tytułem zaopatrzył Jarosław Kucybała swoją czwartkową prezentację w Muzeum im. Stanisława Fischera ilustrującą powstanie i rozwój kolei żelaznych na terenie Galicji ze szczególnym uwzględnieniem Bochni i kolei wąskotorowej w pobliskim Kłaju. Było to kolejne wydarzenie w ramach cyklu Czwartkowe Spotkania Muzealne.

  więcej

 • Biblioteka: Prace młodej artystki w Filii nr 1 - zdjęcia

  We wtorek w Filii nr 1 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni odbył się wernisaż wystawy prac młodej artystki Inez Wiecha. Wystawę można oglądać codziennie, w godzinach pracy biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 1.

  więcej

 • Mała Czarna Bistro: Koncert Ankh

  W piątek 20 kwietnia w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpi Ankh - zespół rockowy z Kielc. Będzie to koncert promujący nowy album „Tu jest i tam jest”. Początek o godz. 21:30. Wstęp wolny.

  więcej

 • "Leonardo da Vinci: malarz na mediolańskim dworze" - wystawa na ekranie w Kinie Regis

  Kino Regis zaprasza 19 kwietnia, o godz. 19.00 na "wystawę na ekranie" (po raz pierwszy w Bochni) poświęconą jednemu z najwybitniejszych artystów wszech czasów - Leonardo da Vinci.

  więcej

 • Czwartek: Po kolei o bocheńskiej kolei

  Od ponad 160 lat kolej stanowi bardzo ważny czynnik w rozwoju miasta i powiatu bocheńskiego. Przez Bochnię przebiega międzynarodowa linia kolejowa nazwana obecnie E30, należąca do III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego, łączącego Niemcy, Polskę i Ukrainę. W przeszłości był to ważny nerw gospodarczy i militarny Galicji a później II Rzeczypospolitej.

  więcej

 • Spacer "Groby harcerzy i działaczy harcerstwa bocheńskiego" - zdjęcia

  Kolejny spacer tematyczny po Cmentarzu Komunalnym przy ul. Orackiej w Bochni, zorganizowany przez Muzeum im. Stanisława Fischera, który odbył się w niedzielę, poprowadzili harcerze z 4. Drużyny Wędrowniczej „Olimp” im. Jana Bytnara z Hufca ZHP Bochnia. Dzięki nim uczestnicy odwiedzili groby komendantów hufca ZHP w Bochni w latach 1918-1939, poznając ich biografie.

  więcej

 • Przegląd Filmowy "Echa Katynia" w kinie Regis

  Cztery produkcje filmowe dot. zbrodni katyńskiej i innych represji komunistycznych będzie można zobaczyć w kinie Regis, w ramach 9. przeglądu filmowego „Echa Katynia” organizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN. Bezpłatne pokazy zaplanowano na 18 kwietnia na godz. 18.00.

  więcej

 • Młody Plastyk 2018. Ruszyły zgłoszenia

  Miejski Dom Kultury w Bochni zachęca uzdolnione plastycznie dzieci i młodzież do ubiegania się o tytuł „Młody Plastyk 2018”.

  więcej

 • Iwona Multan z tytułem Małopolski Bibliotekarz Roku 2017

  Iwona Multan, bibliotekarka pracująca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, zdobyła tytuł Małopolskiego Bibliotekarza Roku 2017. Tym samym została ona małopolską kandydatką w ogólnopolskim konkursie Bibliotekarz Roku 2017.

  więcej

 • Koncert zespołu Cree w MDK - zdjęcia

  W piątek w Miejskim Domu Kultury w Bochni wystąpiła grupa Cree. Zespół Sebastiana Riedla zaprezentował się w koncercie akustycznym.

  więcej

 • Muzeum: Wykład "Barskie legendy i zagadki" - zdjęcia

  W czwartek w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zorganizowano specjalne Czwartkowe Spotkanie Muzealne. Dr Maria Czeppe, kierownik pracowni staropolskiej w redakcji „Polskiego Słownika Biograficznego”, przedstawiła temat „Barskie legendy i zagadki”: czy pod Krakowem poległ generał Panin; jak Matka Boska wyratowała z opresji konfederata; niegodny bratanek biskupa-męczennika; ksiądz- rabuś i inne barwne obrazy z czasów konfederackich działań.

  więcej

 • Dni Bochni 2018 jednak na Rynku. Wystąpią m.in. M. Piekarczyk i Organek

  Jednak nie w Parku Uzbornia, a na Rynku odbędą się finałowe wydarzenia w ramach Dni Bochni 2018. W sobotę 16 czerwca wystąpi Marek Piekarczyk z Przyjaciółmi i orkiestrą symfoniczną, a dzień później zespół Ørganek.

  więcej

 • 4. Święto Gminy Bochnia: Sylwia Grzeszczak i gwiazdy disco polo

  Odbywające się w Słomce, w tym roku już po raz czwarty, Święto Gminy Bochnia zaplanowano na weekend 7-8 lipca.

  więcej

 • Muzeum: W czwartek "Barskie legendy i zagadki"

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na specjalne Czwartkowe Spotkanie Muzealne. Dr Maria Czeppe, kierownik pracowni staropolskiej w redakcji „Polskiego Słownika Biograficznego”, przedstawi „Barskie legendy i zagadki”: czy pod Krakowem poległ generał Panin; jak Matka Boska wyratowała z opresji konfederata; niegodny bratanek biskupa-męczennika; ksiądz- rabuś i inne barwne obrazy z czasów konfederackich działań. Początek 12 kwietnia o godz. 17:30.

  więcej

 • Odwołany koncert grupy SAXON

  Dzisiejszy (6 kwietnia) koncert grupy Oliver-Dawson SAXON nie odbędzie się. Według oficjalnej informacji managementu, koncerty w Polsce zostały odwołane z powodu choroby jednego z członków zespołu. Bilety można zwracać w miejscu zakupu. Grupa miała wystąpić w Miejskim Domu Kultury w ramach projektu Bochnia Rocks!

  więcej

 • Muzeum: Spotkanie z autorem książki o Teodorze Talowskim - zdjęcia

  W czwartek w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zorganizowano spotkanie z Tadeuszem Bystrzakiem, autorem książki pt. „Talowski”. Teodor Talowski (1857-1910) to ceniony architekt, znany również w Bochni chociażby za sprawą budynku przy ul. Konstytucji 3 Maja 3 potocznie nazywanego „drukarnią”.

  więcej

 • Niepodległościowy konkurs plastyczny

  Ruszył konkurs plastyczny dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Bocheńskiego pt. „Bocheńskie Drogi do Niepodległości”. Tematem przewodnim jest ukazanie bocheńskich dróg do niepodległości, czyli udziału mieszkańców powiatu bocheńskiego, indywidualnie i zbiorowo, w działaniach służących odzyskaniu przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 r.

  więcej

 • Bochnia Rocks! 6 kwietnia zagra Saxon

  W piątek 6 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w ramach Bochnia Rocks! zagra grupa Oliver/Dawson Saxon. To band, który utworzyli pierwotni członkowie i założyciele grupy Saxon, gitarzysta Graham Oliver i basista Steve Dawson. To oni uczestniczyli w powstaniu najważniejszych płyt grupy od 79. roku aż do połowy lat 90. W Bochni zagrają kilkanaście klasycznych utworów z najlepszych czasów grupy Saxon.

  więcej

 • DKF: "Sanatorium pod Klepsydrą"

  Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza w czwartek 5 kwietnia o godz. 19:00 do Kina Regis w Bochni na nagrodzony Nagrodą Specjalną Jury podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w 1973 roku - jeden z najwspanialszych polskich filmów - „Sanatorium pod Klepsydrą”.

  więcej

 • Muzeum: W czwartek spotkanie z autorem książki o Teodorze Talowskim

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w czwartek 5 kwietnia na spotkanie z Tadeuszem Bystrzakiem, autorem książki pt. „Talowski” (Kraków 2017). Początek o godz. 17:30. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia wydawnictwa.

  więcej

 • Wielkanocny kiermasz rękodzieła - zdjęcia

  W niedzielę w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) zorganizowano wielkanocny kiermasz rękodzieła. Podczas wydarzenia można było wesprzeć akcję „Paka dla bezdomniaka” (pomoc bezdomnym kotom).

  więcej

 • MDK: Młode Talenty 2018 - zgłoszenia

  Do 20 kwietnia można zgłaszać swój udział w przeglądzie „Młode Talenty 2018”. Tegoroczna edycja konkursu podobnie jak w minionych latach będzie stanowić powiatowe eliminacje do festiwalu „Talenty Małopolski 2018”. W ten sposób Miejski Dom Kultury chce umożliwić utalentowanym dzieciom i młodzieży zaprezentowanie się na szczeblu wojewódzkim.

  więcej

 • MDK: Inspiracje - konkurs plastyczny

  Dzieci lubią malować coś co już zostało namalowane ale jeżeli naśladować to najlepszych. Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. „Inspiracje”, w którym można zmierzyć się z wielkimi artystami.

  więcej

 • Marcin Korbut z Siedlca najlepszym heligonistą w Małopolsce

  Kilka dni temu w Mordarce koło Limanowej odbył się 1. Konkurs Heligonistów Województwa Małopolskiego. Marcin Korbut, który w Miejskim Domu Kultury w Bochni prowadzi chór Złota Jesień oraz uczy gry na instrumentach, został najlepszym heligonistą w Małopolsce.

  więcej

 • Świąteczne ozdoby w Starym Wiśniczu - ZDJĘCIA

  W czwartek w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu rozstrzygnięto XXII Konkurs Plastyki Obrzędowej Świąt Wielkanocnych w Gminie Nowy Wiśnicz.

  więcej

 • Bochnia Rocks! Nazzareno Zacconi i Arthmony - ZDJĘCIA

  W czwartek w Miejskim Domu Kultury w Bochni Nazzareno Zacconi poprowadził klinikę gitarową, a na scenie wystąpił zespół Double Arthmony. Wydarzenie zorganizowano w ramach cyklu Bochnia Rocks!

  więcej

 • Disco Polo: Zespół z Jodłówki w programie Disco Star

  Zespół "Obsesja" z podbocheńskiej Jodłówki (gm. Rzezawa) postanowił spróbować swoich sił w programie "Disco Star" emitowanym na antenie programu Polo TV.

  więcej

Najnowsze