Kultura

 • Galeria Bezdomna: W tym roku w opuszczonym hotelu "Florian"!

  W minioną środę w Małej Czarnej Bistro w Parku Rodzinnym Uzbornia odbyła się "premiera" Katalogu Wystaw Galerii Bezdomnej Bochnia. Przy okazji zapowiedziano kolejną, już 5. edycję tej inicjatywy - w tym roku, pod koniec czerwca, wystawa zagości w opuszczonym hotelu "Florian"!

  więcej

 • O Franciszku Bujaku w Muzeum - zdjęcia

  W czwartek w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni prof. Krzysztof Zamorski z Instytutu Historii UJ wygłosił wykład pt. „Świat historii Franciszka Bujaka i jego uczniów”. Wydarzenie zorganizowano w ramach cyklu Czwartkowe Spotkania Muzealne.

  więcej

 • Biblioteka: Wystawa z ikonami - zdjęcia

  We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni otwarto wystawę malarstwa Marii Janik i Grażyny Fik „Ikony. Imię Boże pisane kolorami”. Był to LXV Salon Artystyczno-Literacki, który uświetnił występ zespołu wokalno-muzycznego.

  więcej

 • Jan Styczeń w Domu Bochniaków - zdjęcia

  We wtorek Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zorganizowało w Domu Bochniaków wykład prof. Jana Stycznia pt. „Od mikroświata - jądra atomowego do makroświata - kosmosu”.

  więcej

 • Niedziela: Koncert ku pamięci Krzyśka Fity, lidera Sonic Wave

  W niedzielę 26 lutego o godz. 17:00 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Bochni odbędzie się koncert zespołu Sonic Wave, który powróci na scenę, aby uczcić pamięć tragicznie zmarłego rok temu gitarzysty, tekściarza i kompozytora Krzyśka „Najta” Fity.

  więcej

 • Historia rocka: Ritchie Blackmore

  W piątek 24 lutego o godz. 18.00 redaktor Jerzy Skarżyński zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Ilustrowana muzyką historia Rocka”. Bohaterem spotkania w Miejskim Domu Kultury w Bochni będzie Ritchie Blackmore, a wykład zilustrują fragmenty koncertu „Ritchie Blackmore’s Rainbow - live in Germany 2016”.

  więcej

 • II LO: Piosenki miłosne w językach obcych

  W czwartek 23 lutego w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni zorganizowany zostanie Konkurs Piosenki Miłosnej w Językach Obcych.

  więcej

 • Powstał katalog Galerii Bezdomnej

  W najbliższą środę (22 lutego) o godzinie 19:00 w Małej Czarnej Bistro w Parku Rodzinnym Uzbornia odbędzię się "premiera" Katalogu Wystaw Galerii Bezdomnej Bochnia.

  więcej

 • Biblioteka: We wtorek otwarcie wystawy

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na LXV Salon Artystyczno-Literacki, podczas którego odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Marii Janik i Grażyny Fik „Ikony. Imię Boże pisane kolorami” - 21 lutego o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki.

  więcej

 • Bochnia Rocks! Neil Zaza - zdjęcia

  W sobotę w Miejskim Domu Kultury w Bochni wystąpił Neil Zaza, znakomity gitarzysta nazywany „mistrzem melodii”. Podczas blisko dwugodzinnego koncertu w ramach Bochnia Rocks! na scenie towarzyszyli mu basista Walter Cerasani i perkusista Joe Czekaj. Muzycy sięgali po klasyki (np. „Purple Rain” Prince'a, czy „Highway Star” Deep Purple) umiejętnie budując napięcie.

  więcej

 • "Wieczór Oscarowy" w Kinie Regis

  Dzień przed zbliżającym się świętem światowego kina jakim jest ceremonia rozdania Oscarów MDK/Kino Regis zapraszają na kolejny wieczór poświęcony nominowanym do tej prestiżowej nagrody filmom.

  więcej

 • TOP 10 kina REGIS w 2016: Na szczycie "Epoka lodowcowa"

  "Smoleńsk" miał więcej widzów niż "Gwiezdne Wojny"

  Ponad 34 tys. widzów obejrzało w zeszłym roku filmy na ekranie bocheńskiego kina REGIS. To frekwencyjny rekord. Jakie produkcje cieszyły się największym zainteresowaniem?

  więcej

 • Jacek Wójcicki w Oratorium - zdjęcia

  W czwartek w Oratorium św. Kingi w Bochni z koncertem „Zaklinam czas” wystąpił znany krakowski artysta Jacek Wójcicki. Koncert zorganizował Miejski Dom Kultury w Bochni.

  więcej

 • "Wątek i osnowa". Wystawa z okazji 70-lecia Liceum Plastycznego - zdjęcia

  W czwartek w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zorganizowano wernisaż wystawy pt. „Wątek i osnowa. Wielowątkowość wiśnickiego tkactwa artystycznego 1947-2017”, przygotowanej z okazji 70-lecia Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu.

  więcej

 • "Verdun 100 lat później". Jarosław Przybyło w Domu Bochniaków - zdjęcia

  We wtorek w Domu Bochniaków zorganizowano spotkanie z Jarosławem Przybyło, który przedstawił relację z wyprawy szlakiem pól bitewnych na froncie zachodnim I wojny światowej oraz z udziału w uroczystościach rocznicy bitwy pod Verdun.

  więcej

 • O Dniach Bochni na komisji kultury. Padła propozycja koncertu disco polo

  Dni Bochni 2017 zaplanowano na 5-25 czerwca. Podobnie jak w ostatnich latach zastosowano podział na trzy bloki tematyczne: sztukę, naukę i rozrywkę. O głównych założeniach tegorocznego święta miasta rozmawiali w środę radni komisji kultury. Robert Żelichowski, przewodniczący tego gremium, zaskoczył stwierdzeniem, że dobrym pomysłem byłoby zapraszanie co kilka lat gwiazdy... disco polo.

  więcej

 • Znamy muzyczne gwiazdy Dni Bochni 2017

  KRÓTKO

  Trwa posiedzenie komisji kultury, na którym radnym przedstawiany jest plan tegorocznych Dni Bochni. Święto miasta znów ma trwać 3 tygodnie, wiemy już także jakie muzyczne gwiazdy pojawią się w finale imprezy.

  więcej

 • Charytatywny koncert "Rock dla Tosi"

  „Rock dla Tosi” - pod takim hasłem Fundacja Auxillium organizuje w piątek 17 lutego o godz. 18:00 koncert charytatywny w Klubie Studenckim Żaczek w Krakowie, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie Tosi Pióro - najmłodszego dziecka w Polsce chorującego na postępujące kostniejące zapalenie mięśni.

  więcej

 • Walentynki z DKF Maciste: "Jules i Jim"

  We wtorek 14 lutego, czyli w dzień św. Walentego, DKF Maciste i Kino Regis zapraszają zakochanych kinofilów na francuski melodramat w reż. Francois Truffaut pt. „Jules i Jim”.

  więcej

 • Wernisaż wystawy o wiśnickim tkactwie

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Wątek i osnowa. Wielowątkowość wiśnickiego tkactwa artystycznego 1947-2017”, zorganizowanej z okazji 70-lecia Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu. Wystawa odbędzie się w czwartek 16 lutego o godzinie 17:30 w Galerii „Strych Muzealny”.

  więcej

 • Bochnia Rocks! W sobotę Neil Zaza

  Neil Zaza, znakomity gitarzysta zwany „mistrzem melodii”, wystąpi w Bochni w ramach Bochnia Rocks! Koncert zaplanowano na sobotę 18 lutego o godz. 20. w dużej sali kina Regis.

  więcej

 • Koncert na 764. urodziny Bochni: Anna Jurksztowicz w Oratorium Św. Kingi

  W sobotę 25 lutego z okazji 764. rocznicy lokacji miasta burmistrz Bochni Stefan Kolawiński zaprasza na koncert Anny Jurksztowicz. Impreza odbędzie się w Oratorium Św. Kingi o godz. 17. Bezpłatne wejściówki można odbierać w sekretariacie MDK i kasie kina Regis.

  więcej

 • Wyniki badań Zamku Żupnego - zdjęcia

  W czwartek w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni archeolog Eligiusz Dworaczyński i architekt Adam Kobiela przedstawili wyniki badań archeologiczno-architektonicznych przeprowadzonych w zeszłym roku na terenie Zamku Żupnego przy ul. Regis w Bochni. Ekspertyza wykazała, że rozbiórka obiektu nie ma sensu.

  więcej

 • Dom Bochniaków: Spotkanie z Jarosławem Przybyło

  Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zaprasza do Domu Bochniaków na spotkanie z Jarosławem Przybyło. Spotkanie będzie miało charakter relacji z wyprawy szlakiem pól bitewnych na Froncie Zachodnim I wojny światowej oraz z udziału w uroczystościach rocznicy bitwy pod Verdun.

  więcej

 • Kino Regis: Trzecia odsłona cyklu "Stary człowiek i może"

  Kino Regis w Bochni zaprasza wszystkich seniorów (choć nie tylko) w środę 8 lutego o godz. 10:00 na trzecią edycję dedykowanego im przeglądu filmów krótkometrażowych.

  więcej

 • Co odkryli archeologowie badający Zamek Żupny?

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na specjalne Czwartkowe Spotkanie Muzealne z archeologiem Eligiuszem Dworaczyńskim kierownikiem zespołu prowadzącego badania archeologiczno-architektoniczne na terenie zamku żupnego w Bochni przy ulicy Regis.

  więcej

 • W Muzeum o karnawale po krakowsku. Wykład Witolda Turdzy - zdjęcia

  W czwartek w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zorganizowano spotkanie „Wpływ pączków na małżeństwo, czyli karnawał po krakowsku ”. Karnawałową opowieść przedstawił Witold Turdza, znakomity znawca dziejów i kultury Krakowa, wieloletni pracownik Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, autor znakomitych wystaw, publikacji a także programów telewizyjnych z tego zakresu.

  więcej

 • Piątek: Prezentacja najciekawszych inkunabułów ze zbiorów Muzeum

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w piątek 3 lutego o godz. 14:30 na pokaz najciekawszych inkunabułów ze zbiorów Muzeum, czyli książek pochodzących z czasów narodzin druku i wynalazku Jana Gutenberga.

  więcej

 • Biblioteka: Wieczór poetycki Kazimierza Musiała - zdjęcia

  We wtorek 31 stycznia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni zorganizowano wieczór poetycki Kazimierza Musiała i promocję jego pierwszego tomiku poetyckiego „Chciałbym cię zabrać tam”.

  więcej

 • Muzeum: Witold Turdza "Wpływ pączków na małżeństwo ..."

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na spotkanie „Wpływ pączków na małżeństwo, czyli karnawał po krakowsku ”. Karnawałową opowieść snuć będzie Witold Turdza, znakomity znawca dziejów i kultury Krakowa, wieloletni pracownik Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, autor znakomitych wystaw, publikacji a także programów telewizyjnych z tego zakresu.

  więcej

Najnowsze