Kultura

 • Niedziela: Zjazd Hanek, Anek i Ann

  Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza w niedzielę 23 lipca do Moszczenicy na XII Zjazd Hanek, Anek i Ann. W szczególności mile widziane będą oczywiście imienniczki!

  więcej

 • Kino pod chmurką: W sobotę "Zejście 2"

  W sobotę 22 lipca w amfiteatrze Parku Uzbornia w Bochni w ramach cyklu „Kino pod chmurką” będzie można zobaczyć film „Zejście 2” (2009 r.). Początek o godz. 21:00. Wstęp wolny.

  więcej

 • Wraca Bocheńska Scena Letnia

  Już w najbliższą niedzielę, 23 lipca, startuje VI edycja Bocheńskiej Sceny Letniej. Jak zwykle będzie różnorodnie. Na scenie oprócz koncertów, podczas których usłyszymy m.in. covery Lady Pank, T. Love czy Kombi, będziemy mogli obejrzeć wyjątkowe występy artystyczne oraz wziąć udział w plenerowych lekcjach tańca i konkursach z nagrodami.

  więcej

 • Historia rocka: W piątek Rammstein

  Lipcowy wykład redaktora Jerzego Skarżyńskiego z cyklu „Ilustrowana muzyką historia rocka” będzie dotyczył grupy Rammstein, a zilustrują go fragmenty filmu koncertowego „Rammstein: Paris” zarejestrowanego w marcu 2012 r., gdy Rammstein odwiedzili Paryż. Spotkanie w MDK zaplanowano na 21 lipca o godz. 18:00.

  więcej

 • Muzeum: W piątek wykład o katach

  W piątek 21 lipca kolejna Muzealna Akademia Historyczna. Anetta Stachoń przedstawi w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni temat „Mistrz małodobry. Tortury, wyroki, handel skazańcami. Rola i obowiązki kata w dawnej Polsce”. Początek o godz. 17:30.

  więcej

 • Kolejne kursy e-learningowe w Bibliotece

  Specjalnie dla swoich czytelników Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zakupiła nowy pakiet kursów multimedialnych opracowanych przez firmę Funmedia.

  więcej

 • Bochnia Rocks! Michael Hill - zdjęcia

  W czwartek w dużej sali kina Regis wystąpił Michael Hill z zespołem. Bluesowe i rockowe rytmy wybrzmiały w ramach cyklu Bochnia Rocks!

  więcej

 • Zbliża się "Weekend z zabytkami"

  Aż 44 atrakcje w tym zabytki, instytucje kultury, koncerty, muzea czy kościoły udostępniane i organizowane w ramach „Weekendu z zabytkami” znalazły się w wydanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa publikacji pn. „Krajobraz dziedzictwa. Dziedzictwo krajobrazu”. Już 2 i 3 września w Powiecie Bocheńskim odbędzie się Jubileuszowa X edycja „Weekendu z zabytkami”.

  więcej

 • Teatrzyk dla najmłodszych w MDK

  Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza na spektakl teatralny dla dzieci pt. „Żółw i Zając” w czwartek 20 lipca o godzinie 11:00 w dużej sali kinowej.

  więcej

 • Grodkowice: 180. rocznica urodzin Władysława Żeleńskiego - zdjęcia

  W czwartek w 180. rocznicę urodzin kompozytora Władysława Żeleńskiego w Grodkowicach, miejscu narodzin artysty, zaprezentowano publicznie najnowsze wydawnictwo w postaci kalendarza (od lipca 2017 r. do lipca 2018 r.) poświęcone jego osobie, a także nowo wydaną płytę z pieśniami Żeleńskiego.

  więcej

 • Uzbornia: W sobotę "kino pod chmurką"

  W sobotę 8 lipca w amfiteatrze Parku Uzbornia w Bochni w ramach cyklu „Kino pod chmurką” będzie można zobaczyć film „Sinister”. Początek o godz. 21:00. Wstęp wolny.

  więcej

 • Sobota: Letni Piknik Literacki w Parku Uzbornia

  W sobotę 8 lipca Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza dzieci z rodzicami i dziadkami do Parku Uzbornia na Letni Piknik Literacki. Start o godz. 15.00.

  więcej

 • Muzealna Akademia Historyczna o krajoznawcach - zapowiedź

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w piątek 7 lipca o godz. 17.30 na drugie spotkanie wakacyjnego cyklu „Muzealna Akademia Historyczna” - Jan Flasza „Pod polskim niebem, czyli jak poznać miejsce, w którym żyję? Fenomen Koła Krajoznawczego im. Wincentego Pola w dawnym gimnazjum bocheńskim”.

  więcej

 • Powitanie lata w Łazach - zdjęcia

  W sobotę na boisku sportowym przy szkole w Łazach (gmina Rzezawa) zorganizowano imprezę plenerową „Powitanie Lata. Biesiada Wiejska Łazy”. W programie był m.in. konkurs kulinarny, występ grupy tanecznej oraz muzyka.

  więcej

 • Biblioteka: Spotkanie z synem bochnianina Mariana Bajdy - zdjęcia

  We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie, podczas którego Andrew Bajda, syn bochnianina Mariana Bajdy, opowiadał o wojennych losach swojego ojca, które to opisał na kartkach promowanej książki „Captured in Liberation”, wydanej w języku angielskim.

  więcej

 • Biblioteka: Spotkanie z Andrew Bajda

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Andrew Bajda, profesorem Cuyahoga Community College w Cleveland w stanie Ohio, podróżnikiem, autorem książki „Captured in Liberation” - wtorek 4 lipca w sali klubu Biblioteki o godz. 18:00.

  więcej

 • Rodzinna niedziela z NGO - zdjęcia

  W niedzielę 2 lipca w Parku Uzbornia w Bochni zorganizowano piknik „Rodzinna niedziela z NGO”. Święto Organizacji Pozarządowych przygotowane zostało po raz czwarty przez Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni” wraz z wieloma organizacjami non-profit działającymi w Bochni i regionie.

  więcej

 • Pierwszy koncert z cyklu Wiśnickiej Sceny Letniej - zdjęcia

  W sobotę 1 lipca zorganizowano pierwszy z cyklu koncertów Wiśnickiej Sceny Letniej. Wystąpili: Karolina Sypniewska (charyzmatyczna góralka z Zakopanego), Zosia Sydor (laureatka wielu festiwali i konkursów, w tym zwyciężczyni „Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem” i uczestniczka „Must Be The Music”) oraz Kamil Czeszel (finalista programu „Mam Talent”).

  więcej

 • Grodkowice: Koncert na 180. rocznicę urodzin Władysława Żeleńskiego

  Fundacja im. Władysława Żeleńskiego zaprasza w czwartek 6 lipca o godz.18:00 do Pałacu Żeleńskich w Grodkowicach (powiat wielicki, gmina Kłaj) na okolicznościowe spotkanie związane z przypadającą na ten dzień 180. rocznicą urodzenia narodowego kompozytora Władysława Żeleńskiego, pochodzącego z Grodkowic.

  więcej

 • Rusza Wiśnicka Scena Letnia - PROGRAM

  W sobotę pierwszy z cyklu koncertów Wiśnickiej Sceny Letniej.

  więcej

 • Park Uzbornia: Rodzinna niedziela z NGO

  Bocheńskie organizacje pozarządowe, w tym Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni, zapraszają na piknik „Rodzinna niedziela z NGO” do Parku Uzbornia, 2 lipca o godz. 15:00.

  więcej

 • Bochnia Rocks! W lipcu Michael Hill

  Wakacyjny koncert cyklu Bochnia Rocks! wybrzmi w bluesowych i klasycznych rockowych rytmach. Organizatorzy zaprosili bowiem króla klasycznego grania Michaela Hilla z zespołem. Jeśli lubicie muzykę Little Richarda czy Harry'ego Bellafonte, z którymi Hill nagrywał płyty - ten koncert jest dla Was! Zaplanowano go na 13 lipca na godz. 20:00 w dużej sali kina Regis.

  więcej

 • Muzeum: W piątek ruszy cykl wakacyjnych spotkań

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na cykl piątkowych spotkań wakacyjnych pod nazwą Muzealna Akademia Historyczna. Pierwsze spotkanie już 30 czerwca o godz. 17:30. Dr Lucyna Kudła wygłosi wykład pt. „Rozrywki i zabawy młodzieży w autonomicznej Galicji”.

  więcej

 • W sobotę powitanie lata w Łazach

  W sobotę 1 lipca na boisku przy szkole w Łazach (gmina Rzezawa) zaplanowano biesiadę wiejską „Powitanie lata”. Na imprezę zapraszają: wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Łazach.

  więcej

 • 25 lat straży pożarnej - wyniki konkursu plastycznego

  W Starostwie Powiatowym w Bochni podsumowano powiatowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat Państwowej Straży Pożarnej - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

  więcej

 • Wakacje w MDK: półkolonie, kino, teatr

  W wakacje w Miejskim Domu Kultury w Bochni odbędą się półkolonie dla najmłodszych (2 turnusy: 17-21 lipca oraz 7-11 sierpnia). W programie przewidziano zajęcia muzyczne, wokalne, taneczne, aktorskie, sportowe, plastyczne, spacery, wycieczki, seans filmowy, spektakle teatralne oraz wiele innych atrakcji.

  więcej

 • Muzeum: Wykład o polsko-amerykańskim ilustratorze i twórcy masek - zdjęcia

  W niedzielę w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni dr Anna Rudek-Śmiechowska, historyk sztuki, absolwentka I LO w Bochni, opowiedziała o Władysławie Teodorze Benda, polsko-amerykańskim ilustratorze i twórcy masek. Było to spotkanie z cyklu „Z Bochni w świat. Ze świata do Bochni”.

  więcej

 • Wirydarz pełen Muzyki: Zespół "U Studni" - zdjęcia

  Muzyczną część Dni Bochni 2017 otworzył piątkowy koncert w muzealnym wirydarzu. Zagrał tu zespół "U Studni", który zaserwował publiczności piękne melodie z mądrymi tekstami.

  więcej

 • Można już zwiedzać Galerię Bezdomną

  W piątek wieczorem w dawnym hotelu Florian odbył się wernisaż tegorocznej Galerii Bezdomnej. Czasowa wystawa, na której z założenia w nietypowym miejscu swoje prace fotograficzne prezentuje każdy chętny potrwa tylko do niedzieli.

  więcej

 • Park Uzbornia: W niedzielę Literacki Piknik Rodzinny

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami do wzięcia udziału w Literackim Pikniku Rodzinnym „Co za tydzień…Ale historia!!!”, który odbędzie się w niedzielę 25 czerwca w Parku Rodzinnym Uzbornia. Start o godzinie 15:00 przy amfiteatrze.

  więcej

Najnowsze