Kultura

 • Historia rocka: David Gilmour

  Listopadowy (24.11.2017) wykład redaktora Jerzego Skarżyńskiego z cyklu „Ilustrowana muzyką historia rocka” będzie dotyczył Davida Gilmoura (Pink Floyd). Zilustrują go fragmenty koncertu „Live at Pompeii”.

  więcej

 • Prace Jarka Pieczonki w MDK - ZDJĘCIA

  W czwartek w Miejskim Domu Kultury w Bochni otwarto przekrojową wystawę prac bochnianina Jarka Pieczonki (rocznik 1975).

  więcej

 • W piątek koncert grupy Diapositive

  Blues-rockowy wieczór zapowiada się w najbliższy piątek 17 listopada w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni). Wystąpi grupa Diapositive. Początek koncertu o godz. 21:00. Wstęp wolny.

  więcej

 • Wystawa w MDK: Prace Jarka Pieczonki

  Na bardzo różnorodną wystawę zaprasza Miejski Dom Kultury w Bochni. W czwartek 16 listopada o godzinie 18:00 w sali kameralnej zostanie otwarta ekspozycja prac Jarka Pieczonki, bochnianina - rocznik 1975.

  więcej

 • Bochnia Rocks! Zmiana terminu koncertu

  Ostatni w tym roku koncert Bochnia Rocks! nie odbędzie się w planowanym terminie (24 listopada). Promotor trasy Vinniego Appice’a powiadomił, że na lotnisku w Londynie, podczas podróży do Włoch, Appice uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i urazowi uległy jego ręka i bark, co uniemożliwia mu grę przez następne 30 dni. Organizatorzy są więc zmuszeni do przełożenia terminu koncertu na 5 stycznia 2018 r.

  więcej

 • O Józefie Piłsudskim w Bibliotece - zdjęcia

  Sławomir Koper, autor książki „Józef Piłsudski. Życie prywatne Marszałka - fakty i tajemnice” był we wtorek gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni. Spotkaniu towarzyszył koncert pieśni legionowych.

  więcej

 • Gierczyce: Koncert pod Patrią - zdjęcia

  W niedzielę w kościele w Gierczycach (gmina Bochnia) zorganizowano koncert pod Patrią. Wystąpił kwartet waltorniowy w składzie: Wojciech Kamionka, Jakub Ćwik, Juliusz Fill, Jacek Kukla oraz Orkiestra Symfoniczna Szkoły Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie.

  więcej

 • Dokument w Małej Czarnej Bistro

  We wtorek 14 listopada w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) będzie można zobaczyć dokument „Moonwalk with Grandpa” (pol. „Księżycowy spacer z dziadkiem”). Początek o godz. 20:00.

  więcej

 • Norman Leto i "Photon" w kinie Regis - zdjęcia

  W piątek w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Maciste” w bocheńskim kinie Regis zorganizowano spotkanie z twórcą multimedialnym pochodzącym z Bochni - Normanem Leto. Okazją do spotkania było jego ostatnie dzieło filmowe zatytułowane „Photon” (2017).

  więcej

 • Muzeum: Czwartkowy Wieczór Pamięci - zdjęcia

  W czwartek w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zorganizowano wieczór pamięci z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego (1867-1935). Wystąpili: Katarzyna Słota-Marciniec (mezzosopran), Wojciech Kamionka (waltornia), Renata Stec-Fill (fortepian).

  więcej

 • PTTK: W poniedziałek relacja z Hiszpanii

  Bocheński oddział PTTK zaprasza na relację z Hiszpanii. W poniedziałek 13 listopada o godz. 18:00 o wschodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego opowie Anna Kostecka. Wstęp wolny.

  więcej

 • Wtorek w Bibliotece: Wieczór poświęcony Józefowi Piłsudskiemu

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza we wtorek 14 listopada na autorskie spotkanie ze Sławomirem Koperem poświęcone marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i koncert pieśni legionowych w wykonaniu Marcina Korbuta (bas). Początek o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. Wstęp wolny.

  więcej

 • Gierczyce: W niedzielę koncert pod Patrią

  Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza na koncert pod Patrią, który odbędzie się w niedzielę 12 listopada o godzinie 14:30 w kościele w Gierczycach (gmina Bochnia).

  więcej

 • Niedziela: Wspólne śpiewanie z chórem Złota Jesień

  Działające w Miejskim Domu Kultury w Bochni Stowarzyszenie Kulturalne Chór Złota Jesień zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych „Z pieśnią przez dzieje Polski” w niedzielę 12 listopada 2017 r. o godz. 12:00 w dużej sali kinowej.

  więcej

 • DKF: "Photon" i spotkanie z Normanem Leto

  W piątek 10 listopada o godz. 19:00 Dyskusyjny Klub Filmowy „Maciste” i Kino Regis zapraszają na spotkanie z twórcą multimedialnym, pochodzącym z Bochni - Normanem Leto. Okazją do spotkania jest jego ostatnie dzieło filmowe zatytułowane „Photon” (2017).

  więcej

 • Muzeum: Spotkanie z okazji 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza 9 listopada o godzinie 17:30 na Czwartkowy Wieczór Pamięci z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego (1867-1935).

  więcej

 • Bochnia Rocks! Carl Verheyen - zdjęcia

  W niedzielę w Miejskim Domu Kultury w ramach Bochnia Rocks! wystąpił Carl Verheyen, jeden z 10 najlepszych gitarzystów świata (wg „Guitar Magazine”) i jeden spośród 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów (wg magazynu „Classic Rock”). Towarzyszyli mu: Dave Marotta (gitara basowa), Darby Todd (perkusja) i Marco Corcione (klawisze). Wcześniej zagrała Bettina Schelker.

  więcej

 • 230 lat bocheńskiego cmentarza. Spacer po nekropolii - zdjęcia

  W niedzielę Jan Flasza, dyrektor Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, poprowadził spacer po cmentarzu przy ul. Orackiej, w 230. rocznicę jego założenia. Tematem były „Groby nauczycieli Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni”. Było to pierwsze spotkanie z nowego comiesięcznego cyklu.

  więcej

 • Koncert w 10. rocznicę śmierci lidera Universe - zdjęcia

  W czwartek w 10. rocznicę śmierci Mirosława Breguły, współtwórcy zespołu Universe, w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) zorganizowano koncert poświęcony twórczości tej grupy.

  więcej

 • Niedziela: Spacer po bocheńskiej nekropolii

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na cykl comiesięcznych spacerów po cmentarzu przy ul. Orackiej, w 230. rocznicę jego założenia. Pierwszy spacer - „Groby nauczycieli Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni” - już w najbliższą niedzielę 5 listopada. Początek o godz. 12:00 przy głównej bramie wejściowej od ul. Orackiej.

  więcej

 • "Twój Vincent" w ramach DKF Maciste

  W czwartek 2 listopada o godz. 19:00 Dyskusyjny Klub Filmowy „Maciste” zaprasza na projekcję filmu „Twój Vincent” - dzieła wyjątkowego i nowatorskiego ze względu na technikę wykonania.

  więcej

 • Gitarzysta Supertramp wystąpi w Bochni

  W niedzielę 5 listopada o godz. 19:00 w Miejskim Domu Kultury (duża sala kina Regis) w ramach Bochnia Rocks! wystąpi Carl Verheyen, jeden z 10 najlepszych gitarzystów świata (wg „Guitar Magazine”) i jeden spośród 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów (wg magazynu „Classic Rock”).

  więcej

 • Czwartek: Koncert "Tribute to Universe"

  Z okazji 10. rocznicy śmierci Mirosława Breguły, współzałożyciela i lidera zespołu Universe Mała Czarna Bistro (Park Uzbornia w Bochni) zaprasza na koncert poświęcony jego twórczości.

  więcej

 • Stu Hamm wystąpił w Bochni - zdjęcia

  W piątek w kinie Regis w ramach Bochnia Rocks! wystąpił znakomity basista Stu Hamm. Dla bocheńskiej publiczności zagrał ze swoim trio Stu Hamm Band, w ramach Greatest Hits Tour. Skład zespołu uzupełnili Craig Blundell (perkusja) i Jack Gardiner (gitara).

  więcej

 • Stanisław Słowiński Quintet w Małej Czarnej Bistro - zdjęcia

  W piątek w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpiła grupa Stanisław Słowiński Quintet. Koncert w ramach trasy promocyjnej albumu „Visions | Between Love and Death” wykonali: Stanisław Słowiński (skrzypce), Zbyszek Szwajdych (trąbka), Kuba Płużek (piano), Justyn Małodobry (kontrabas) i Dawid Fortuna (perkusja).

  więcej

 • Muzeum: Wykład Ryszarda Rybki - zdjęcia

  W czwartek w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni Ryszard Rybka wygłosił wykład pt. „Udział młodzieży bocheńskiego gimnazjum w organizacjach społecznych i niepodległościowych w latach 1890-1915”.

  więcej

 • Sobota: Another Pink Floyd w Karczmie na Wodzie

  Mała klimatyczna Karczma na Wodzie w Królówce koło Bochni już tradycyjnie w październiku na koniec letniego sezonu stanie się obiektem koncertu zespołu Another Pink Floyd.

  więcej

 • Koncert: Stanisław Słowiński Quintet w Małej Czarnej Bistro

  W piątek 27 października koncert w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni). Wystąpi Stanisław Słowiński Quintet. Początek o godz. 21:30.

  więcej

 • Muzeum: Wykład o młodzieży bocheńskiego gimnazjum

  Czwartkowe Spotkanie Muzealne

  W roku jubileuszu 200-lecia Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na wykład „Udział młodzieży bocheńskiego gimnazjum w organizacjach społecznych i niepodległościowych w latach 1890-1915”, który wygłosi Ryszard Rybka. Spotkanie zaplanowano na 26 października o godz. 17:30.

  więcej

 • DKF: "Underground" Emira Kosturicy

  Dyskusyjny Klub Filmowy „Maciste” zaprasza w czwartek 26 października (godz. 19:00) do kina Regis na seans filmowy w stylu retro. Usłyszymy ponownie terkotanie projektorów filmowych, zobaczymy migoczący obraz, a może będziemy świadkami „spektakularnego” zerwania taśmy. Filmem, który obejrzymy będzie klasyczny już obraz Emira Kosturicy „Underground” (1995) ze wspaniałą muzyką Gorana Bregovića. „Underground” jest gorzkim rozliczeniem reżysera (Serba urodzonego w Sarajewie) z Jugosławią i jej historią. Prelekcję do filmu przeprowadzi Maciej Gil.

  więcej

Najnowsze