Kultura

 • Spektakl "Święta Joanna" Bernarda Shawa - projekcja w kinie Regis

  Kino Regis zaprasza 30 marca miłośników teatru na projekcje spektaklu "Święta Joanna” na podstawie dramatu George’a Bernarda Shawa. Początek o godz. 19.00. Spektakl w ramach cyklu NT Live.

  więcej

 • KineDok wraca do Małej Czarnej Bistro

  Wraz z ostatnim wtorkiem marca Mała Czarna Bistro (Park Uzbornia w Bochni) rusza z comiesięcznymi projekcjami filmów dokumentalnych w ramach „KineDok”.

  więcej

 • W Muzeum o mniejszościach - zdjęcia

  W czwartek w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni dr hab. Andrzej Zięba z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ wygłosił wykład „Druga Rzeczpospolita była złą ojczyzną dla swych mniejszości? Ukraińcy, Niemcy, Białorusini i inni obywatele polscy w latach 1918-1944”.

  więcej

 • Historia rocka: Carlos Santana

  Redaktor Jerzy Skarżyński zaprasza na wykład z cyklu „Ilustrowana muzyką historia rocka”, którego bohaterem będzie Carlos Santana. Spotkanie zilustruje koncert z 2016 r. zagrany w House of Blues Las Vegas. Spotkanie odbędzie się 24 marca o godzinie 18.00, jak zwykle w sali kameralnej MDK.

  więcej

 • Piątek: Manchiz w Małej Czarnej

  W piątek 24 marca w klubie Mała Czarna przy ul. Kazimierza Wielkiego 16 w Bochni wystąpi grupa Manchiz. Początek koncertu o godzinie 21.00.

  więcej

 • Chełm: W niedzielę oratorium "Ślad losu"

  W najbliższą niedzielę w Parafii pw. Narodzenia Jana Chrzciciela w Chełmie zabrzmi niezwykłe oratorium „Ślad Losu”. Jest to muzyczna ilustracja Drogi Krzyżowej, którą na początku lat osiemdziesiątych stworzyli ojcowie redemptoryści Wojciech Skroboszewski i Andrzej Wodka.

  więcej

 • "Ederly" Piotra Dumały w DKF Maciste

  23 marca DKF Maciste/Kino Regis zapraszają na spotkanie z ostatnim dziełem filmowym reżysera, ilustratora, projektanta plakatów i pisarza, człowieka wielu pasji - Piotra Dumały.

  więcej

 • Czwartkowe Spotkanie Muzealne: Wykład o mniejszościach narodowych

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza 23 marca o godz. 17.30 na Czwartkowe Spotkanie Muzealne. Dr hab. Andrzej Zięba (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ) wygłosi wykład „Druga Rzeczpospolita była złą ojczyzną dla swych mniejszości? Ukraińcy, Niemcy, Białorusini i inni obywatele polscy w latach 1918-1944”.

  więcej

 • MDK: Konkurs na wydzierankę

  Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Wydzieranka z papieru”. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży przedszkolnych oraz szkolnych (do gimnazjum włącznie). Temat prac dowolny, ważny jest ciekawy pomysł i estetyka jego realizacji.

  więcej

 • Stanisław Słowiński Quintet - zdjęcia

  W piątek w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpił jazzowy kwintet Stanisława Słowińskiego. Grupa czerpie inspiracje z klasyki polskiego jazzu i pozostając pod silnym wpływem bogactwa sonoryzmu i rozbudowanych form muzyki współczesnej, stawia sobie za priorytet pracę nad indywidualnym brzmieniem zespołu, zbudowanym na wypadkowej zawartych w muzyce emocji.

  więcej

 • Gwiazdy Dni Brzeska 2017: COMA i Jula

  Tegoroczne dwudniowe święto Brzeska odbędzie się w dniach 24-25 czerwca. W ten sam weekend odbędą się finałowe koncerty Dni Bochni.

  więcej

 • Teatr Palladium w Oratorium

  Teatr Palladium wystąpi w Bochni ze spektaklem „Przebój sezonu” w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego. Na scenie zagoszczą: Olga Borys, Ewa Kuklińska, Dariusz Kordek i Maciej Damięcki. Spektakl odbędzie się w Oratorium Św. Kingi, we wtorek 21 marca o godz. 18.

  więcej

 • Stanisław Słowiński Quintet w Małej Czarnej Bistro - zapowiedź

  W piątek 17 marca w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpi Stanisław Słowiński Quintet. Czerpiąc inspiracje z klasyki polskiego jazzu i pozostając pod silnym wpływem bogactwa sonoryzmu i rozbudowanych form muzyki współczesnej, grupa stawia sobie za priorytet pracę nad indywidualnym brzmieniem zespołu, zbudowanym na wypadkowej zawartych w muzyce emocji.

  więcej

 • Bochnia Rocks! Nazzareno Zacconi: warsztaty i koncert - zdjęcia

  W sobotę Nazzareno Zacconi poprowadził klinikę gitarową w Miejskim Domu Kultury w Bochni. Wieczorem podczas koncertu towarzyszyła mu grupa PiS (Piotrek Lekki i Robert „Sierściu” Mastalerz). Po koncercie gościowi obchodzącemu urodziny wręczono symboliczny tort wraz z typowo polskim upominkiem.

  więcej

 • Młode Talenty 2017 - zgłoszenia

  Do 18 kwietnia można zgłaszać swój udział w przeglądzie „Młode Talenty 2017”. Tegoroczna edycja konkursu podobnie jak w roku ubiegłym będzie stanowić powiatowe eliminacje do festiwalu „Talenty Małopolski 2017”. W ten sposób Miejski Dom Kultury chce umożliwić utalentowanym dzieciom i młodzieży zaprezentowanie się na szczeblu wojewódzkim.

  więcej

 • Więcej e-książek w bocheńskiej Bibliotece

  W związku z corocznymi obchodami Międzynarodowego Tygodnia E-książki platforma IBUK Libra przygotowała niespodziankę dla czytelników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni.

  więcej

 • Bochnia Rocks! Nazzareno Zacconi - warsztaty i koncert

  W ramach cyklu Bochnia Rocks! tym razem organizatorzy zapraszają na ekskluzywną klinikę gitarową VIP i koncert Nazzareno Zacconi, gitarzysty którego warsztat uczestnicy koncertów Bochnia Rocks! znają doskonale, ponieważ towarzyszy prawie wszystkim gwiazdom występującym w ramach cyklu.

  więcej

 • Galeria Chełm: Wernisaż rękodzieła KGW z Moszczenicy - zdjęcia

  W sobotę w Galerii Chełm otwarto wystawę prac ręcznych Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy. Organizatorem spotkania było Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

  więcej

 • Bartas Szymoniak wystąpił w Małej Czarnej Bistro - zdjęcia

  W piątek w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpił beatrocker Bartas Szymoniak. Na scenie towarzyszył mu gitarzysta i wokalista Michał Parzymięso.

  więcej

 • Koncert Lady Pank w Bochni - zdjęcia

  Legendarny polski zespół rockowy Lady Pank wystąpił w sobotę w Bochni w ramach trwającej od minionego roku trasy z okazji 35-lecia działalności grupy. Przy największych przebojach, zebranych z ponad 20 wydanych przez zespół płyt, bawiła się kilkuset osobowa publiczność.

  więcej

 • Zaprojektowali zamek dla króla

  Z okazji Bocheńskiego Dnia Króla Kazimierza Wielkiego burmistrz Bochni i Miejski Dom Kultury ogłosili konkurs plastyczny „Zaprojektuj zamek dla króla”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się u stóp pomnika króla Kazimierza na bocheńskim Rynku w piątek 3 marca w samo południe.

  więcej

 • Wernisaż prac ręcznych w Galerii Chełm

  Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza w sobotę 4 marca o godz. 17:00 do Galerii Chełm na wernisaż wystawy prac ręcznych Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy.

  więcej

 • Bartas Szymoniak wystąpi w Bochni

  W piątek 3 marca w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpi Bartas Szymoniak. Początek koncertu o godz. 21:30. Wstęp wolny.

  więcej

 • Debiut prozatorski Wiktora Orła. Spotkanie autorskie w Bibliotece - zdjęcia

  We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni zorganizowano spotkanie z bochnianinem Wiktorem Orłem, autorem wydanej ostatnio książki pt. „I tak dalej”.

  więcej

 • Zagrali ku pamięci Krzyśka Fity - zdjęcia

  W niedzielę sala kameralna Miejskiego Domu Kultury w Bochni pękała w szwach. Muzycy zespołu Sonic Wave wrócili na scenę, aby uczcić pamięć tragicznie zmarłego rok temu gitarzysty, tekściarza i kompozytora Krzyśka „Najta” Fity.

  więcej

 • Koncert Anny Jurksztowicz - zdjęcia

  W sobotę w Oratorium św. Kingi w Bochni wystąpiła Anna Jurksztowicz. Był to koncert z okazji 764. rocznicy lokacji Bochni.

  więcej

 • Wiktor Orzeł w Bibliotece: Spotkanie z młodym pisarzem z Bochni

  Wiktor Orzeł to Bochnianin. Niecały miesiąc temu ukazał się jego debiut prozatorski, książka o przewrotnym tytule „I tak dalej”. Wieczór autorski odbędzie się we wtorek 28 lutego 2017 r. o godz. 18.00 w Sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. I piętro. Wstęp wolny.

  więcej

 • Galeria Bezdomna: W tym roku w opuszczonym hotelu "Florian"!

  W minioną środę w Małej Czarnej Bistro w Parku Rodzinnym Uzbornia odbyła się "premiera" Katalogu Wystaw Galerii Bezdomnej Bochnia. Przy okazji zapowiedziano kolejną, już 5. edycję tej inicjatywy - w tym roku, pod koniec czerwca, wystawa zagości w opuszczonym hotelu "Florian"!

  więcej

 • O Franciszku Bujaku w Muzeum - zdjęcia

  W czwartek w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni prof. Krzysztof Zamorski z Instytutu Historii UJ wygłosił wykład pt. „Świat historii Franciszka Bujaka i jego uczniów”. Wydarzenie zorganizowano w ramach cyklu Czwartkowe Spotkania Muzealne.

  więcej

 • Biblioteka: Wystawa z ikonami - zdjęcia

  We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni otwarto wystawę malarstwa Marii Janik i Grażyny Fik „Ikony. Imię Boże pisane kolorami”. Był to LXV Salon Artystyczno-Literacki, który uświetnił występ zespołu wokalno-muzycznego.

  więcej

Najnowsze