Kultura

 • "Polska Piosenka" i Koncert Noworoczny w Bochni - ZDJĘCIA

  Polska piosenka królowała podczas niedzielnego Koncertu Noworocznego w hali widowiskowo-sportowej w Bochni, gdzie wystąpili soliści, aktorzy i balet Teatru Muzycznego Broadway ze Szczecina. W ciągu 2,5-godzinnego spektaklu przenieśli publiczność w miejscu i czasie na polskie sceny od lat 20. do 60. XX wieku.

  więcej

 • Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej Sobolów w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni - ZDJĘCIA

  W sobotę wieczorem w bocheńskiej Bazylice Św. Mikołaja odbył się Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej Sobolów, pod dyrekcją Justyny Chmielek-Korbut. Muzykom towarzyszyli soliści - Marcin Korbut, Julianna Sitko i Arleta Wołos.

  więcej

 • Biblioteka zaprasza po wyprawki dla najmłodszych czytelników

  Oddział dla Dzieci i Młodzieży Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zaprasza najmłodszych czytelników, urodzonych w 2016 r., do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie kampanii „Mała książka – Wielki Człowiek”.

  więcej

 • Sobota: Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej Sobolów

  W najbliższą sobotę w Bazylice Św. Mikołaja w Bochnia odbędzie się koncert noworoczny Orkiestry Dętej Sobolów. Początek o godz. 19:00.

  więcej

 • Ferie w Miejskim Domu Kultury w Bochni - PROGRAM

  Na ferie Miejski Dom Kultury przygotował ciekawą ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży spędzających zimową przerwę od nauki w Bochni. Zaplanowano spektakl teatralny dla najmłodszych, specjalną ofertę filmową oraz liczne zajęcia z zakresu szeroko rozumianej sztuki i nie tylko.

  więcej

 • Wydano album fotograficzny dokumentujący festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem

  Nakładem wydawnictwa REGIS ukazała się pamiątkowa książka pt. INTEGRACJA MALOWANA DŹWIĘKIEM – KATALOG WYDARZEŃ, będąca swoistą dokumentacją fotograficzną i filmową 11. festiwalu piosenki INTEGRACJA MALOWANA DŹWIĘKIEM.

  więcej

 • Charytatywny koncert kolęd w "Mechaniku" - ZDJĘCIA

  W środę w charytatywnym koncercie kolęd w Zespole Szkół nr 1 w Bochni wystąpili uczniowie „Mechanika” oraz zespół Góralska Brać. Zbierano środki na leczenie Filipa Tabora (cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę) oraz Jakuba Jakubowskiego (cierpi na dystrofię mięśniową, ze względu na zaawansowanie choroby porusza się na wózku inwalidzkim).

  więcej

 • Koncert kolęd w MDK - ZDJĘCIA

  We wtorek w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Bochni kolędowały dzieci i młodzież uczestniczący w zajęciach wokalnych i gry na gitarze w MDK. Uczniowie Sary Rynowskiej (wokal) i Bartłomieja Rajskiego (gitara) zaprezentowali kolędy i utwory świąteczne polskie oraz zagraniczne.

  więcej

 • Sobota: Planszówki w MDK. Zamień pilota na kostki do gry!

  „Planszówkowa Bochnia” i Miejski Dom Kultury zapraszają w sobotę 12 stycznia o godz. 13. do sali lustrzanej na kolejne spotkanie z grami planszowymi. Jak zwykle będzie duża różnorodność gier, świetna atmosfera i dobra zabawa.

  więcej

 • W czwartek promocja albumu o "Integracji malowanej dźwiękiem"

  Na rynku wydawniczym ukazał się kalejdoskop wydarzeń 11. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. To fotograficzna i filmowa dokumentacja przedsięwzięcia muzycznego, które od 11 lat odbywa się w Bochni. Promocja katalogu odbędzie się w czwartek 10 stycznia o godz. 17:30 w sali kameralnej Kina Regis.

  więcej

 • We wtorek kolędowanie w MDK

  W najbliższy wtorek 8 stycznia o godzinie 18:00 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Bochni kolędować będą dzieci i młodzież uczestniczący w zajęciach wokalnych i gry na gitarze w MDK.

  więcej

 • Chełm: Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Siedlecan - ZDJĘCIA

  W niedzielę w kościele pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Chełmie odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Siedlecanie”. Można było usłyszeć wiele utworów powstających w różnym czasie i miejscach w Polsce.

  więcej

 • Bochnia: Charytatywne jasełka wystawione przez przedszkolaki i ich rodziców - ZDJĘCIA

  Około 3,4 tys. zł zebrano przy okazji charytatywnego spektaklu przygotowanego przez rodziców i dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Bochni, wystawionego w niedzielne popołudnie w dużej sali kina REGIS. Pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie Michałka – podopiecznego fundacji „Serce dla maluszka”.

  więcej

 • Koncert kolęd w Gierczycach - ZDJĘCIA

  W sobotę 5 stycznia w kościele parafialnym w Gierczycach (gmina Bochnia) odbył się koncert kolęd - wraz z miejscową Scholą Gierczyce wystąpiły Schola Łapczyca i Schola "Aniołki Franciszka", a takżę Anna Madej, Monika Polak oraz Przemek Sokół.

  więcej

 • Chełm: W niedzielę koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Siedlecan

  W Święto Trzech Króli w niedzielę 6 stycznia o godzinie 17:00 w kościele pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Chełmie odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Siedlecanie”. Będzie można usłyszeć wiele kolęd i pastorałek powstających w różnych okresach i miejscach w Polsce. Będzie krakowsko, góralsko i narodowo.

  więcej

 • Wieczór kolęd w Bursie u Św. Mikołaja

  W najbliższą sobotę, 5 stycznia, w Bursie u Św. Mikołaja przy ul. Stasiaka w Bochni, odbędzie się Wieczór Kolęd. Utwory, we własnych aranżacjach, wykonywać będzie armello Quartett.

  więcej

 • Kolędy i pastorałki. Koncert uczniów bocheńskiej Szkoły Muzycznej - ZDJĘCIA

  W piątek wieczorem w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek "Gore Gwiazda - bocheńskie kolędowanie."

  więcej

 • Niedziela: Marek Piekarczyk akustycznie - charytatywny koncert w Łapanowie

  W niedzielę 30 grudnia w Domu Kultury w Łapanowie wystąpi z akustycznym koncertem Marek Piekarczyk. Impreza ma charakter charytatywny - podczas wydarzenia zbierane będą fundusze dla Marcina Trybuły z Sobolowa - podopiecznego fundacji Auxilium, który od 5 lat jest niepełnosprawny i potrzebuje intensywnej rehabilitacji.

  więcej

 • Zimowy Koncert Charytatwny dla Fundacji Auxilium - ZDJĘCIA

  W czwartek wieczorem w Oratorium Św. Kingi w Bochni odbył się koncert charytatywny, podczas którego zbierano fundusze na rzecz podopiecznych Fundacji Auxilium. Do puszek wolontariuszy trafiały datki oraz pieniądze z licytacji rozmaitych przedmiotów. Wynik zbiórki zasiliły też wpłaty od darczyńców.

  więcej

 • Kolędy i pastorałki. W piątek koncert uczniów bocheńskiej Szkoły Muzycznej

  Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni, Fundacja Wspierania Kultury- " Młode Talenty" oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na Koncert Kolęd i Pastorałek "Gore Gwiazda - bocheńskie kolędowanie."

  więcej

 • Dziś w Muzeum: Jak wykonać cacko?

  W czwartek (27 grudnia) gościem bocheńskiego Muzeum będzie lek. stom. Kinga Buzała-Rajzer - autorka niezwykłych ozdób nie tylko na choinkę. Początek spotkania o godz. 17:30.

  więcej

 • W czwartek Zimowy Koncert Charytatywny Fundacji Auxilium

  W poświąteczny czwartek, 27 grudnia 2018, o godz. 18:00 zapraszamy do udziału w ZIMOWYM KONCERCIE CHARYTATYWNYM, który jak co roku odbędzie się w Oratorium Św. Kingi. Wydarzeniu patronuje Bochnianin.pl.

  więcej

 • Wigilia: Kolędowanie w podbocheńskim Betlejem

  Prezes Stowarzyszenia Bochnia i Ziemia Bocheńska - Razem Jerzy Lysy i Przyjaciele zapraszają na tradycyjne kolędowanie do Betlejem (przysiółek wsi Proszówki k. Bochni) w Wieczór Wigilijny (poniedziałek), 24 grudnia.

  więcej

 • Akustyczny koncert zespołu Kreuzberg w Małej Czarnej - ZDJĘCIA

  Okrągłe urodziny basisty zespołu Kreuzberg - bochnianina Bartka Szweda - stały się pretekstem do zorganizowania akustycznego koncertu tego składu w Małej Czarnej Bistro.

  więcej

 • Koncert kolęd w Kopalni Soli Bochnia: Salt Singers i Orkiestra Górnicza

  Kopalnia Soli Bochnia zaprasza na wspólne kolędowanie z Bocheńskim Chórem Kameralnym Salt Singers i Orkiestrą Górniczą Kopalni Soli Bochnia.

  więcej

 • DZIŚ koncert zespołu Kreuzberg

  W piątek 21 grudnia w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) z akustycznym koncertem wystąpi grupa Kreuzberg. Początek o godz. 21:00.

  więcej

 • Wystawa fotografii Pawła Klasy i "Opowieści o pewnym klasztorze" - ZDJĘCIA

  We wtorek w filii bocheńskiej biblioteki przy ul. Wojska Polskiego otwarto wystawę fotografii bochnianina Pawła Klasy "Hebdów i okolice" przedstawiających stary klasztor w Hebdowie oraz jego okolicę (Wisłę i Puszczę Niepołomicką). Odbyło się także spotkanie z o. Eugeniuszem Grzywaczem, który jest autorem książek "Opowieści o pewnym klasztorze".

  więcej

 • "Bochnia na drodze do niepodległości" - we wtorek wykład Janusza Paproty u "Bochniaków"

  Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zaprasza na wykład Janusza Paproty do Domu Bochniaków we wtorek 18 grudnia 2018 r, na godz. 17.00. Tematem wykładu jest "Bochnia na drodze do niepodległości - lata Wielkiej Wojny".

  więcej

 • Wtorek: Prelekcja "Pokuta dla Bochni" w rocznicę mordu na Uzborni

  Stowarzyszenie Bocheńscy Patrioci zaprasza na prelekcje „Sühne für Bochnia” („Pokuta dla Bochni”) przypominającą tło wydarzeń zbrodni na Uzborni, dokonanej 18 grudnia 1939 roku.

  więcej

 • Konkurs świątecznych ozdób w Starym Wiśniczu - ZDJĘCIA

  W czwartek w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu rozstrzygnięto XIX Gminny Konkurs Bożenarodzeniowy. Wśród prac przeważały rekwizyty kolędnicze i tradycyjne ozdoby choinkowe. Wystawę można oglądać do 6 stycznia.

  więcej

Najnowsze