Kultura

 • Bochnia Rocks! Warsztaty i koncert

  Organizatorzy koncertów z cyklu Bochnia Rocks! zapraszają w czwartek 22 marca na klinikę gitarową i koncert. Obydwa wydarzenia odbędą się w sali kina Regis w Miejskim Domu Kultury.

  więcej

 • VSpeed zagrał w Bochni - ZDJĘCIA

  W piątek w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpiła jazz-rockowa grupa VSpeed.

  więcej

 • W piątek koncert zespołu VSpeed

  W piątek 16 marca w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpi jazz-rockowa grupa VSpeed. Początek o godz. 21:30. Wstęp wolny.

  więcej

 • Oscary 2018 w kinie Regis: Przegląd filmów krótkometrażowych

  Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste i Kino Regis w Bochni zapraszają w czwartek 15 marca o godz. 19:00 na przegląd filmów nominowanych do tegorocznych Oscarów w kategorii: “Najlepszy krótkometrażowy film aktorski”. Prelekcję przed pokazem wygłosi Barbara Szczekała.

  więcej

 • Biblioteka: Wieczór poetycki Kazimierza Musiała - ZDJĘCIA

  We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni zorganizowano spotkanie z bocheńskim poetą Kazimierzem Musiałem. Autor promował swój drugi tomik poetycki zatytułowany „Tu jest nasze miejsce”.

  więcej

 • W czwartek w Muzeum wykład o geologicznym wymiarze soli

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na Czwartkowe Spotkanie Muzealne, podczas którego Michał Flasza (Kopalnia Soli Bochnia) przedstawi temat: „Bochnia podziemna, czyli geologiczny wymiar soli”.

  więcej

 • Konkurs Piosenki Miłosnej w Językach Obcych w II LO - wyniki i zdjęcia

  W czwartek w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni zorganizowano II edycję Konkursu Piosenki Miłosnej w Językach Obcych. W kategorii szkół średnich zwyciężyła Paulina Kica z II LO, a w części gimnazjalnej najlepsza była Katarzyna Kamińska z ZSG w Łapczycy. W sumie zaśpiewało 19 osób.

  więcej

 • Spacer po cmentarzu - ZDJĘCIA

  W niedzielę Grażyna Potępa poprowadziła spacer po cmentarzu przy ul. Orackiej w Bochni. Spotkanie pod hasłem: „Groby osób związanych ze Stowarzyszeniem Sług Katolickich pod wezwaniem św. Zyty w Bochni” zorganizowało Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni i Krąg Miłośników Dawnej Bochni.

  więcej

 • Wtorek w Bibliotece: Wieczór poetycki Kazimierza Musiała

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza we wtorek 13 marca na spotkanie z bocheńskim poetą Kazimierzem Musiałem i promocję jego drugiego tomiku poetyckiego zatytułowanego „Tu jest nasze miejsce”. Początek o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki. Wstęp wolny.

  więcej

 • Poplenerowa wystawa z "Plastyka" w Galerii Chełm - ZDJĘCIA

  W sobotę 3 marca w Galerii w Chełmie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Ceramiczne Dialogi” prezentującej prace uczestników XII Ogólnopolskiego Pleneru Ceramicznego dla Nauczycieli Szkół Plastycznych, który miał miejsce 3-15 lipca 2017 r. w Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu. Uczestniczyło w nim grono ceramików, rzeźbiarzy i studentów, którzy przez dwa tygodnie tworzyli prace w glinie, ale także twórczo dyskutowali o sztuce, dzielili się doświadczeniami i czerpali natchnienie z pięknych okolic Nowego Wiśnicza.

  więcej

 • Niedziela: Spacer po cmentarzu

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni i Krąg Miłośników Dawnej Bochni zapraszają w niedzielę 11 marca na piąte spotkanie w ramach cyklu spacerów po bocheńskiej nekropolii. Spacer „Groby osób związanych ze Stowarzyszeniem Sług Katolickich pod wezwaniem św. Zyty w Bochni” poprowadzi Grażyna Potępa. Początek o godz. 12:00 przed główną bramą cmentarza przy ul. Orackiej.

  więcej

 • Konkurs plastyczny "Nowy pomnik króla" - wyniki i zdjęcia

  W poniedziałek na bocheńskim Rynku wręczono nagrody w ramach konkursu plastycznego dla uczniów bocheńskich szkół podstawowych i klas gimnazjalnych pt. „Nowy pomnik króla”. Konkurs z okazji Bocheńskiego Dnia Króla Kazimierza zorganizował Miejski Dom Kultury i burmistrz Bochni.

  więcej

 • Światy Ewy i Romana Fleszarów. Nowa wystawa w Muzeum - ZDJĘCIA

  Znakomicie w scenerii muzealnego strychu prezentuje się wystawa „Światy równoległe”, otwarta w czwartek w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni. Pokazano na niej kilkadziesiąt rzeźb i obrazów Ewy i Romana Fleszarów - twórców uznanych, mających już na swoim koncie sporo sukcesów artystycznych, wystaw i realizacji, także za granicą.

  więcej

 • Album Festiwalu Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem"

  Niedawno ukazał się album Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Miniona edycja była największą ze wszystkich dotychczasowych, a także szczególną, gdyż 10. jubileuszową. Specjalnie z tej okazji powstała wyjątkowa publikacja - ilustrowany zdjęciami album wraz z płytą dvd.

  więcej

 • Sobota: Wieczór oscarowy w kinie Regis

  W sobotę 3 marca, czyli na dzień przed ceremonią rozdania Oscarów Miejski Dom Kultury w Bochni i Kino Regis zapraszają na kolejny wieczór poświęcony nominowanym do tej prestiżowej nagrody filmom.

  więcej

 • Muzeum: Wernisaż wystawy "Światy równoległe"

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w czwartek 1 marca o godz. 17:30 na wernisaż wystawy „Światy równoległe” (Ewa Fleszar - rzeźba, Roman Fleszar - malarstwo).

  więcej

 • Wtorek: Specjalne Czwartkowe Spotkanie Muzealne

  W 765. rocznicę lokacji Bochni we wtorek 27 lutego o godz. 18:30 Muzeum im. Stanisława Fischera zaprasza na specjalne Czwartkowe Spotkanie Muzealne, podczas którego dr hab. Andrzej Gaczoł, prof. Politechniki Krakowskiej (Wydział Architektury. Instytut Historii Architektury i Konserwacji Zabytków), wygłosi wykład „Panorama procesów kulturowych w Małopolsce w wiekach XIII i XIV, ze szczególnym uwzględnieniem urbanistyki i architektury”.

  więcej

 • Koncert jazzowy i premiera lokalnego browaru - ZDJĘCIA

  W piątek w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) zorganizowano premierę pierwszych dwóch piw Browaru Bochnia (Campi i Sutoris) oraz koncert jazzowy.

  więcej

 • 765. urodziny miasta: Koncert Izabeli Trojanowskiej - zdjęcia

  Z okazji przypadającej na 27 lutego 765. rocznicy lokacji Bochni, władze miasta zorganizowały okolicznościowy koncert, którego gwiazdą była Izabela Trojanowska. Artystka wraz z zespołem wystąpiła w sobotni wieczór w Oratorium Św. Kingi. Publiczność, która szczelnie wypełniła widownię, dziękowała za koncert owacją na stojąco.

  więcej

 • Festiwal Supportów: Zespół Wojtka Famielca walczy o duży kontrakt. Możesz pomóc!

  Zespół muzyczny LET z bochnianinem Wojtkiem Famielcem w składzie dostał się do finału Festiwalu Supportów i zawalczy w piątek o główną nagrodę - kontrakt sponsorski w wysokości 40 tys. złotych. Oprócz werdyktu jurorów, liczy się też głosowanie publiczności.

  więcej

 • W piątek koncert jazzowy w Małej Czarnej Bistro

  W piątek 23 lutego w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) dwa wydarzenia: o godz. 20:00 premiera pierwszych dwóch piw Browaru Bochnia, a o 21:30 koncert jazzowy.

  więcej

 • Piątek: Sting u Skarżyńskiego

  Bohaterem lutowego wykładu red. Jerzego Skarżyńskiego (Radio Kraków) z cyklu Ilustrowana muzyką historia rocka będzie Sting, a ilustracją będą fragmenty koncertu z paryskiej Olympii. Spotkanie zaplanowano na 23 lutego o godz. 18.00 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

  więcej

 • Darmowe wejściówki na spektakl w Oratorium

  Z okazji 765. rocznicy lokacji Bochni Urząd Miasta przygotował kolejną, po koncercie Izabeli Trojanowskiej, niespodziankę dla mieszkańców. 27 lutego o godz. 18.00 w Oratorium św. Kingi odbędzie się spektakl w reżyserii Wojciecha Malajkata pt. „Pół na Pół”, na który można otrzymać bezpłatne wejściówki.

  więcej

 • Ferie w Muzeum: Wirtualna wycieczka do Nowego Korczyna

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w piątek 23 lutego o godz. 14:00 na wirtualną wycieczkę do Nowego Korczyna - miejsca, gdzie 27 lutego 1253 roku książę Bolesław Wstydliwy wystawił akt lokacyjny Bochni.

  więcej

 • Biblioteka: Wystawa malarstwa Jerzego Kalety - ZDJĘCIA

  We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni otwarto wystawę malarstwa Jerzego Kalety. Był to jednocześnie LXVII Salon Artystyczno-Literacki.

  więcej

 • Agnieszka i Piotr: Koniec przygody w "Voice of Kids"

  Agnieszka Nowakowska i Piotr Sieczka, młodzi mieszkańcy gminy Bochnia, w miniony weekend zakończyli swoją przygodę w talent show "Voice of Kids", który emitowany jest na antenie TVP. Piotr odpadł na etapie tzw. "bitew", natomiast Agnieszka, która swoją bitwę wygrała, pożegnała się z programem po "sing off".

  więcej

 • Koncert Izabeli Trojanowskiej na urodziny Miasta

  Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta zaprasza na koncert Izabeli Trojanowskiej z zespołem z okazji 765. rocznicy Lokacji Bochni. Wydarzenie będzie miało miejsce 24 lutego 2018 r. w Oratorium św. Kingi o godz. 19.00.

  więcej

 • Wtorek w Bibliotece: Otwarcie wystawy malarstwa Jerzego Kalety

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na LXVII Salon Artystyczno-Literacki, podczas którego odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Jerzego Kalety - 20 lutego o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

  więcej

 • Spacer po cmentarzu: "Krew na śniegu", czyli groby ofiar Rabacji 1846 roku

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni i Krąg Miłośników Dawnej Bochni zapraszają w najbliższą niedzielę 18 lutego na kolejny tematyczny spacer historyczny po cmentarzu przy ul. Orackiej. Temat brzmi: „Krew na śniegu”, czyli groby ofiar Rabacji 1846 roku na Cmentarzu Komunalnym. Przewodnikiem będzie dyrektor Jan Flasza. Początek o godzinie 12:00. Zbiórka przed główną bramą.

  więcej

 • Wystawa "Historia i zagłada Żydów bocheńskich" w Warszawie - ZDJĘCIA

  W środę w murach Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy przygotowanej przez Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz Archiwum Narodowego w Krakowie Oddział w Bochni opatrzonej tytułem „Historia i zagłada Żydów bocheńskich. Żyli wśród nas... Getto w Bochni”.

  więcej

Najnowsze