Kultura

 • W niedzielę koncert orkiestry z Baczkowa

  W niedzielę 24 września w Oratorium św. Kingi w Bochni zagra orkiestra z Baczkowa. Początek koncertu o godz. 16:30. Wstęp wolny.

  więcej

 • Chełm: Obrazy zamknięte w obiektywie

  W najbliższą sobotę 23 września o godzinie 17:00 Galeria Chełm zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Karoliny Hyży.

  więcej

 • Biblioteka: 101 akwareli na 101. rocznicę urodzin Józefa Mularczyka - zdjęcia

  Z okazji 101. rocznicy urodzin Józefa Mularczyka - przez wiele lat związanego z Bochnią - w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej we wtorek zorganizowano 66. Salon Artystyczno-Literacki, którego był pomysłodawcą i wielokrotnym gospodarzem. Jednocześnie otwarto wystawę zatytułowaną „Początki”, na którą złożyło się 101 akwarel artysty z okresu jego młodości.

  więcej

 • Koncert Amusing Companions - zdjęcia

  W piątek w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpiła grupa Amusing Companions. Muzycy przedstawili materiał ze swojej nowej płyty „aint so bad”.

  więcej

 • Wtorek w Bibliotece: Wernisaż wystawy malarstwa Józefa Mularczyka

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na LXVI Salon Artystyczno – Literacki i otwarcie wystawy „Początki” czyli 101 akwareli Józefa Mularczyka, 19 września 2017 r. godz. 18.00, sala klubu Biblioteki.

  więcej

 • Charytatywny koncert w Bazylice Św. Mikołaja - zdjęcia

  W niedzielę 10 września odbył się ostatni charytatywny koncert muzyki sakralnej i poważnej z cyklu "Letnie impresje muzyczne - pomagamy koncertowo". Celem przedsięwzięcia było wspieranie działalności fundacji Auxilium.

  więcej

 • Orkiestra z Baczkowa podbiła serca jurorów w "Mam Talent"

  Występ Młodzieżowej Orkiestry z Baczkowa (gmina Bochnia) otworzył 1. odcinek jubileuszowej 10. edycji telewizyjnego "Mam Talent". O tym, że zespół podbił w eliminacjach serca jurorów wiedzieliśmy od lipca - teraz wreszcie doczekaliśmy się emisji zarejestrowanego wówczas materiału.

  więcej

 • Niedziela: Charytatywny koncert w Bazylice

  W niedzielę 10 września ostatni charytatywny koncert muzyki sakralnej i poważnej z cyklu "Letnie impresje muzyczne - pomagamy koncertowo". Tym razem organizatorzy zapraszają do Bazyliki Św. Mikołaja w Bochni. Początek o godz. 14:30.

  więcej

 • Europejskie kino dokumentalne w Mała Czarna Bistro w Bochni

  W dwa wtorkowe wieczory, 12 września i 17 października w Mała Czarna Bistro w Parku Uzbronia odbędą się nieodpłatne pokazy filmów dokumentalnych w ramach projektu KineDok. Lato-Jesień.

  więcej

 • Bocheńskie czytanie "Wesela" - zdjęcia

  W pierwszą sobotę września w całej Polsce odbyła się 6. edycja akcji Narodowe Czytanie. Bocheńska odsłona miała miejsce w Sali Kameralnej kina Regis.

  więcej

 • Bezpłatne zwiedzanie, czyli "Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego"

  2-3 września Starostwo Powiatowe w Bochni organizuje „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. W tym roku odbędzie się jubileuszowa 10. edycja wydarzenia pod hasłem #wartozwiedzac, która odkrywa przed zwiedzającymi piękno bocheńszczyzny, jej bogate dzieje i kulturę, zaklęte w licznie rozsiane zabytki kultury materialnej i niematerialnej.

  więcej

 • Uzbornia: W niedzielę koncert "Lato polskiej piosenki"

  W niedzielę 3 września o godz. 17:00 w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia w Bochni odbędzie się finałowy koncert projektu „Lato polskiej piosenki”.

  więcej

 • Weekend z zabytkami: Muzyczne zakończenie z Symphonica of Poland

  Multimedialne widowisko muzyczne Symphonica of Poland w wykonaniu muzyków Filharmonii Futura w towarzystwie gwiazd polskiej sceny rockowej: Małgorzaty Ostrowskiej, Damiana Ukeje, Jarka Wista, Sylwi Lorens, zaplanowano na muzyczne zakończenie tegorocznej edycji „Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. Początek w niedzielę 3 września o godz. 15:00 na bocheńskim Rynku.

  więcej

 • Sobota: Narodowe Czytanie w Bochni

  W pierwszą sobotę września w całej Polsce odbędzie się szósta edycja akcji Narodowe Czytanie. Bocheńska odsłona rozpocznie się o godz. 17:00 na Plantach Salinarnych.

  więcej

 • Zespół VIDEO zagra na Pożegnaniu Lata w Rzezawie

  Już niebawem, bo 2 września 2017r. o godzinie 17.00 na boisku sportowym GOSiR w Rzezawie odbędzie się impreza plenerowa „Pożegnanie Lata w Gminie Rzezawa”.

  więcej

 • Latające Talerze na letniej scenie w Wiśniczu - zdjęcia

  To był już ostatni akcent tegorocznego cyklu "Wiśnicka Scena Letnia". W sobotę na rynku wystąpił zespół Latające Talerze. Czy przedsięwzięcie będzie miało kontynuację w przyszłym roku...?

  więcej

 • Charytatywny Koncert dla bliźniaczek w kościele Św. Jana - zdjęcia

  W niedzielę w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Bochni odbędzie się drugi z trzech koncertów „Letnie impresje muzyczne dla Hani i Alicji - Charytatywny Koncert Muzyki Klasycznej i Sakralnej”.

  więcej

 • II Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych - zapowiedź

  W sobotę 26 sierpnia w Amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia odbędzie się II Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych. Do Bochni przyjedzie 14 zespołów regionalnych, a wśród nich śpiewacze, tancerze oraz kapele ludowe z całej Małopolski. Początek o godz. 10:00.

  więcej

 • Ostatnia odsłona Wiśnickiej Sceny Letniej

  W najbliższą sobotę 26 sierpnia ostatnia odsłona Wiśnickiej Sceny Letniej. Już o godz. 15:00 na wiśnickim rynku rozpoczną się I Mistrzostwa Nowego Wiśnicza w petanque (bule) oraz I Mistrzostwa w przeciąganiu liny o puchar Burmistrza Nowego Wiśnicza organizowane przez Towarzystwo Miłośników Wiśnicza. Następnie na scenie wystąpi zespół Latające Talerze oraz odbędzie się spotkanie z dziennikarzem muzycznym Leszkiem Gnoińskim.

  więcej

 • Charytatywny koncert w kościele św. Jana

  W niedzielę 27 sierpnia w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Bochni odbędzie się drugi z trzech koncertów „Letnie impresje muzyczne dla Hani i Alicji - Charytatywny Koncert Muzyki Klasycznej i Sakralnej”. Początek po mszy św. o godz. 11:30.

  więcej

 • Muzeum: Wykład o bocheńskich dzieciach na tułaczych szlakach

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na ostatnie spotkanie z tegorocznego cyklu Muzealna Akademia Historyczna. W piątek 25 sierpnia Grażyna Potępa przedstawi wykład pt. „Bocheńskie dzieci na tułaczych szlakach 1939-1963”. Początek o godz. 17:30.

  więcej

 • Historia rocka: O Rush w MDK

  Redaktor Jerzy Skarżyński (Radio Kraków) na bohatera swojego sierpniowego wykładu z cyklu „Ilustrowana Muzyką Historia Rocka” wybrał grupę Rush. Spotkanie zaplanowano na piątek 25 sierpnia o godz. 18:00.

  więcej

 • Charytatywny koncert w Chełmie - zdjęcia

  W niedzielę w kościele pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Chełmie (gmina Bochnia) zorganizowano pierwszy z trzech koncertów „Letnie impresje muzyczne dla Hani i Alicji - Charytatywny Koncert Muzyki Klasycznej i Sakralnej”. Podczas wydarzenia zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Auxilium: bliźniaczek Alicji i Hani.

  więcej

 • Widowiskowe taneczne show na Uzborni - zdjęcia

  - To najbardziej widowiskowe przedsięwzięcie tegorocznej Bocheńskiej Sceny Letniej - reklamowali piątkowe wydarzenie organizatorzy. I rzeczywiście tak było - na deskach amfiteatru w Parku Rodzinnym Uzbornia (gdzie po raz pierwszy w historii pojawił się duży ekran ledowy) zobaczyliśmy spektakl przygotowany przez Andrzeja Starowicza i ekipę TaneczneShow.pl.

  więcej

 • Fotograficzny konkurs w "Plastyku"

  Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu ogłosiło konkurs fotograficzny „Wakacje i ja”. Adresowany jest do uczącej się młodzieży do 19 roku życia, którzy nie są uczniami wiśnickiego „Plastyka”.

  więcej

 • Sobota: Kino pod chmurką - "Odbicie zła"

  W sobotę 19 sierpnia w amfiteatrze Parku Uzbornia w Bochni kolejna odsłona cyklu „Kino pod chmurką”. O godz. 21:00 będzie można zobaczyć film „Odbicie zła”. Wstęp wolny.

  więcej

 • W Muzeum o handlu w Bochni ostatnich dwóch stuleci. Wykład Jana Flaszy

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na kolejne spotkanie w ramach wakacyjnego cyklu Muzealna Akademia Historyczna 2017. W piątek 18 sierpnia o godz. 17:30 Jan Flasza przedstawi wykład pt. „Posiadam na składzie, w wielkim wyborze, po najtańszych cenach!”, czyli o handlu w Bochni ostatnich dwóch stuleci.

  więcej

 • Niedziela: Charytatywny koncert w Chełmie. Zagrają dla Hani i Alicji

  W niedzielę 20 sierpnia w kościele pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Chełmie (gmina Bochnia) odbędzie się pierwszy z trzech koncertów „Letnie impresje muzyczne dla Hani i Alicji - Charytatywny Koncert Muzyki Klasycznej i Sakralnej”. Wszystkie darowizny pozyskane w ramach koncertów zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Auxilium: bliźniaczek Alicji i Hani. Początek po mszy św. o godz. 11:00.

  więcej

 • Piątek: Cyrkowcy, akrobaci i tancerze w Parku Uzbornia

  W piątek 18 sierpnia o godz. 20:00 za sprawą Bocheńskiej Sceny Letniej amfiteatr w Parku Rodzinnym Uzbornia rozpromieni się tysiącem barw. Tym razem na wszystkich uczestników wydarzenia czekać będzie multiwizualne show.

  więcej

 • Jarmark "Wiśnickie Specjały" w Nowym Wiśniczu - zdjęcia

  We wtorek w Nowym Wiśniczu zorganizowano „Jarmark - Wiśnickie Specjały” oraz II Festiwal Zespołów Weselnych. W programie był również m.in. VII Festiwal Rosołu, czy wystawa malarstwa Adama Faglio.

  więcej

Najnowsze