Kultura

 • Majówka Literacka: W sobotę aktor Artur Barciś na Uzborni

  Czy Drogie jest nam CzyTanie?

  W sobotę 27 maja bocheńska biblioteka zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do Parku Uzbornia na wyjątkową rodzinną Majówkę Literacką.

  więcej

 • Charytatywny spektakl taneczny w Hali

  Już po raz kolejny szkoła tańca Dance&Fitness House organizuje charytatywny spektakl taneczny, w którym biorą udział wszyscy podopieczni, uczeszczajacy na zajęcia taneczne.

  więcej

 • Laur Talentów Małopolski dla tancerek z Bochni

  TALENTY MAŁOPOLSKI 2017

  Dominika Kalicka i Kinga Snopek występując w choregorafii Pauliny Czachor - instruktorki bocheńskiej szkoły tańca Dance&Fitness House - zdobyły laur konkursu "Talenty Małopolski 2017".

  więcej

 • Koncerty w Altanie na bocheńskich Plantach Salinarnych

  Burmistrz Miasta Bochnia, Stowarzyszenie Górnicze „Sutoris” im. Antoniego Langera oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni zapraszają mieszkańców i turystów na kontynuujące górnicze tradycje Solnego Grodu niedzielne koncerty w Altanie na Plantach Salinarnych w Bochni.

  więcej

 • KineDok z MCBistro - "Przeterminowane"

  We wtorek 23 maja w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) kolejna odsłona cyklu „KineDok”. O godz. 20:00 rozpocznie się projekcja filmu „Przeterminowane”. Wstęp wolny.

  więcej

 • Spektakle teatralne dla dzieci w MDK

  Wielokrotnie nagradzana i doceniana przez fachowców grupa teatralna „Bochenek” działająca w Miejskim Domu Kultury w Bochni, przedstawi przygotowane w tym sezonie (2016/2017) spektakle dla dzieci. Mały Bochenek zaprezentuje spektakl „Zguba”, Bochenek zaś „Stare Opowieści”. Zainteresowani zapraszani są do dużej sali kina Regis w niedzielę 28 maja na godzinę 12.30.

  więcej

 • XX Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych - wyniki i zdjęcia

  Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta Sobolów zdobyła Grand Prix XX Wiśnickiej Parady Orkiestr Dętych. Imprezę zorganizowano w niedzielę 21 maja w centrum Nowego Wiśnicza.

  więcej

 • W Muzeum wręczono nagrody im. Mariana Korneckiego - zdjęcia

  Społeczny Komitet Ratowania Kościółka w Tłuczani został laureatem tegorocznej Nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego, która jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony i opieki nad zabytkami architektury drewnianej naszego regionu. To pierwszy w historii laureat zbiorowy. Wyróżnienia przyznano w sobotę w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni.

  więcej

 • X Festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem - zdjęcia

  W obiektywie Bochnianin.pl

  Zakończył się 10. Jubileuszowy festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem". Na finałowej gali pojawiła się Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, sprawująca patronat honorowy nad imprezą, a tegoroczną edycję zakończył koncert zespołu T.LOVE.

  więcej

 • Trwa Festiwal "Integracja Malowana Dźwiękiem". Wieczorem gala laureatów i koncert T.Love

  Od przedpołudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej trwają przesłuchania konkursowe w ramach Festiwalu "Integracja Malowana Dźwiękiem", w którym występują w duetach pełnosprawni wokaliści wraz z mniej sprawnymi uczestnikami. Wcześniej przez dwa dni przygotowywali się pod okiem gwiazd estrady, które dziś pełnią rolę jurorów.

  więcej

 • Małopolskie Dni Dziedzictwa m.in. w Bochni i Wiśniczu - PROGRAM

  W dwa ostatnie weekendy maja (20-21 i 27-28) Małopolski Instytut Kultury w Krakowie organizuje Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego - „Od kuchni”, które w tym roku odbędą się po raz 19. Bezpłatnie będzie można zobaczyć kilkanaście wyselekcjonowanych obiektów, w tym miejsca nieznane lub na co dzień niedostępne. W pierwszą odsłonę wpisują się Bochnia i Wiśnicz.

  więcej

 • Historia rocka: The Rolling Stones w MDK

  Redaktor Jerzy Skarżyński (Radio Kraków) w ramach swojego cyklu Ilustrowana Muzyką Historia Rocka przedstawi legendę rocka: The Rolling Stones. Spotkanie zaplanowano na piątek 19 maja, jak zwykle o godz. 18.

  więcej

 • W czwartek T.Love zagra w Bochni

  Za półtora tygodnia duży koncert obchodzącej jubileusz 35-lecia grupy T.Love w ramach festiwalu Polsat Superhit Festiwal w Sopocie, a już w ten czwartek zespół zagra w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni. Wstęp wolny.

  więcej

 • Biblioteka: Wystawa malarstwa Stanisława Kmiecika - zdjęcia

  We wtorek w ramach Festiwalu „Integracja Malowana Dźwiękiem” w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni otwarto wystawy malarstwa Stanisława Kmiecika - artysty malującego ustami i nogami. Wieczór uświetnił recital Marka Piekarczyka, któremu akompaniowali Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki.

  więcej

 • Kino Regis: Wieczór z Davidem Lynchem

  W związku z nadchodzącą premierą trzeciej serii (po ponad 25 latach przerwy) kultowego „Miasteczka Twin Peaks” - serialu autorstwa duetu David Lynch / Mark Frost - najbliższe spotkanie DKF Maciste (18 maja, godz. 18.30) poświęcone będzie jednemu z najbardziej wpływowych reżyserów historii kina - Davidowi Lynchowi. Zobaczymy zrekonstruowany cyfrowo prequel serialu - „Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną” z 1992 roku z niezapomnianymi rolami, choćby niedawno zmarłego Davida Bowie'go, czy Sheryl Lee (Laura Palmer).

  więcej

 • Nie ma rąk, ale pięknie maluje... ustami i nogami. Dziś wernisaż w Bibliotece

  Dziś po południu w bocheńskiej bibliotece wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Kmiecika - artysty spod Nowego Sącza, który nie mając od urodzenia rąk, już jako 5 letni chłopiec zaczął malować ustami i nogami. Otwarcie wystawy uświetni recital Marka Piekarczyka.

  więcej

 • "Od zmierzchu... do podkurka". Muzealia 2017 - zdjęcia

  W piątkowy wieczór w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zorganizowano Muzealia 2017 - „Od zmierzchu... do podkurka, czyli noc w muzeum od 17.30 do 1.00”.

  więcej

 • "Od zmierzchu... do podkurka, czyli noc w muzeum"

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza 12/13 maja na Muzealia 2017 - „Od zmierzchu... do podkurka, czyli noc w muzeum od 17.30 do 1.00”.

  więcej

 • "Mizantrop" Moliera w kinie Regis

  Kino Regis zaprasza 11 maja na projekcję jednej z najważniejszych sztuk francuskiej dramaturgii - „Mizantropa” Moliera w reżyserii Clémenta Hervieu-Légera, aktora i reżysera młodego pokolenia. To jedna z najlepszych sztuk ojca francuskiej komedii, wieloznaczna i niepoddająca się jednej interpretacji. Spośród komedii Moliera wyróżnia ją szlachetność głównego bohatera Alcesta, którego trzeźwe, cyniczne spojrzenie obnaża śmieszności otoczenia.

  więcej

 • Wspomnieniowy i muzyczny wieczór w Muzeum

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na wspomnieniowy i muzyczny wieczór z cyklu Czwartkowe Spotkania Muzealne - Andrzej Pacuła „Szkolne życie artystyczne w latach 60. i 70. ubiegłego wieku w Liceum Ogólnokształcącym w Bochni” oraz Antonina Korta „Piosenki z tamtych lat...”. Akompaniament: Bogdan Burski.

  więcej

 • Gala Orderu Błękitnej Niezapominajki i koncert Marka Piekarczyka

  X Jubileuszowa Gala Kapituły Orderu Błękitnej Niezapominajki już w najbliższy piątek, 12 maja. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

  więcej

 • Dzień Bibliotekarza z "Wydmuszką"

  W maju przypada znaczące dla wszystkich ludzi bibliotek, kultury i książki święto - ogólnopolski Dzień Bibliotekarza, w tym roku obchodzony w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni z Teatrem Bakałarz i spektaklem „Wydmuszka” - 9 maja o godz. 18:00.

  więcej

 • Konkurs plastyczny na 25-lecie PSP

  21 prac napłynęło do starostwa powiatowego na powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

  więcej

 • 10. Festiwal "Integracja Malowana Dźwiękiem". Zagra T-LOVE!

  Już po raz 10. organizowany jest w Bochni 3-dniowy festiwal "Integracja Malowana Dźwiękiem", podczas którego na scenie wspólnie występują utalentowani artyści pełnosprawni i niepełnosprawni.

  więcej

 • Warsztaty z bibułkarstwa w Galerii Chełm

  Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza młodzież i dorosłych na warsztaty z bibułkarstwa, które zaplanowano na 12 maja (piątek) o godz. 17:00 w Galerii „Chełm”, k. Bochni.

  więcej

 • Dni Wiśnicza: Gwiazdą Ewelina Lisowska

  Muzyczną gwiazdą tegorocznych Dni Wiśnicza będzie Ewelina Lisowska - poinformowali organizatorzy święta miasta.

  więcej

 • Wystawa "Światy równoległe" - zdjęcia

  W sobotę 29 kwietnia w wiśnickim zamku otwarto wystawę malarstwa i rzeźby Ewy i Romana Fleszarów z Tuchowa. Wystawa będzie czynna do 15 października br.

  więcej

 • Erith i Kubaterra w Bochni - zdjęcia

  W piątek 28 kwietnia w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) solo wystąpili Kubaterra i Erith.

  więcej

 • Prezentacja nowego tomu "Rocznika Bocheńskiego" - zdjęcia

  W czwartek 27 kwietnia w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprezentowano najnowszy tom „Rocznika Bocheńskiego”. Wprowadzenie pt. „Stanisław Fischer na tle bocheńskiego piśmiennictwa ostatnich dwóch stuleci” wygłosił dyrektor Jan Flasza. Spotkanie zorganizowano w przeddzień 50. rocznicy śmierci historyka miasta, fundatora i kustosza muzeum, czyli Stanisława Fischera.

  więcej

 • Historia rocka: O Cohenie w MDK

  Leonard Cohen będzie bohaterem wykładu red. Jerzego Skarżyńskiego (Radio Kraków) z cyklu „Ilustrowana muzyką historia Rocka”. Spotkanie zaplanowane na 28 kwietnia na godz. 18 zilustrują fragmenty koncertu „Live in London” z 2008 r.

  więcej

Najnowsze