Kultura

 • Muzealna Akademia Historyczna: Anetta Stachoń opowie o metrze

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w piątek 20 lipca o godz. 17:30 na trzecie spotkanie z tegorocznego cyklu Muzealna Akademia Historyczna. Tym razem Anetta Stachoń opowie o podziemnych pociągach.

  więcej

 • Spacer po cmentarzu: Odwiedzili groby 30 artystów - ZDJĘCIA

  Kolejny, dziewiąty z kolei, spacer tematyczny zorganizowany przez Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, który odbył się w sobotę na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Orackiej, poświęcony był spoczywającym na nim artystom. Uczestnicy odwiedzając groby 30 twórców, mogli przekonać się jak bogate są tradycje artystyczne w Bochni ostatnich dwóch stuleci.

  więcej

 • Weekend: II Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej w Borzęcinie

  W dniach 14-15 lipca 2018 r. w Borzęcinie (powiat brzeski) zorganizowany zostanie II Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej – impreza, której pierwszą edycję w zeszłym roku odwiedziły tysiące mieszkańców Małopolski.

  więcej

 • Teatrzyk w MDK: "Każda mądra głowa zna magiczne słowa"

  Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza najmłodszych bochnian i dzieci przebywające w Bochni na wakacyjnym wypoczynku na edukacyjny spektakl teatralny pt. „Każda mądra głowa zna magiczne słowa”, który odbędzie się w czwartek 19 lipca o godz. 9:30 w dużej sali kina Regis.

  więcej

 • Spacer po cmentarzu: Groby artystów

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni i Krąg Miłośników Dawnej Bochni zapraszają na kolejny spacer po bocheńskiej nekropolii, organizowany z okazji 230. rocznicy założenia cmentarza. W sobotę 14 lipca tematem będą groby artystów: „Sztuka jest we mnie jedynym celem, jedyną najwyższą namiętnością”.

  więcej

 • Bochnia Rocks! Richie Kotzen w Oratorium - ZDJĘCIA

  W środę w Oratorium św. Kingi w Bochni wystąpił Richie Kotzen, jeden z najwybitniejszych gitarzystów rockowych wszech czasów, genialny kompozytor i wokalista.

  więcej

 • Kino pod chmurką: "Królowie lata"

  W sobotę 14 lipca w ramach cyklu „Kino pod chmurką” w amfiteatrze Parku Uzbornia w Bochni będzie można zobaczyć komedię „Królowie lata” w reż. Jordana Vogt-Robertsa. Początek o godz. 21:00.

  więcej

 • Park Uzbornia: W piątek "Pechowa Scena Letnia"

  Na piątek 13 lipca zaplanowano pierwsze w tym roku wydarzenie z cyklu Bocheńska Scena Letnia. Każdy, niezależnie od wieku może liczyć na świetną zabawę, którą poprowadzi, znany nie tylko w branży rozrywkowej, konferansjer Szymon Pilch.

  więcej

 • Zgłoszenia do Małopolskiego Przeglądu Strażackich Zespołów Artystycznych

  Do 10 sierpnia przyjmowane będą zgłoszenia do Małopolskiego Przeglądu Strażackich Zespołów Artystycznych organizowanego przez Powiat Bocheński, Oddział Wojewódzki Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. małopolskiego oraz Małopolskę, przy współudziale miasta Bochnia i Miejskiego Dom Kultury w Bochni.

  więcej

 • Wybitni muzycy oddali hołd Jarkowi Śmietanie. Koncert w Bochni - ZDJĘCIA

  We wtorek w Oratorium Św. Kingi w Bochni wystąpili znakomici muzycy jazzowi: Piotr Baron, Adam Czerwiński, Antoni Dębski, Wojciech Karolak i Marek Napiórkowski. Publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco, a muzycy odwzajemnili się kilkakrotnymi bisami.

  więcej

 • Muzealna Akademia Historyczna: "Katastrofa kolejowa pod Bochnią..."

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w piątek 13 lipca o godz. 17:30 na drugie spotkanie z tegorocznego cyklu Muzealna Akademia Historyczna.

  więcej

 • Fotograficzna wędrówka po urokliwych miasteczkach Słowacji

  Podczas spotkania inaugurującego kolejny cykl Muzealnej Akademii Historycznej prowadzący spotkanie Jana Flasza zaprosił słuchaczy do odbycia wirtualnej - póki co - podróży do znajdujących się niewiele ponad sto kilometrów słowackich miasteczek, które na przestrzeni minionych wieków nie zatraciły swego pierwotnego uroku i architektonicznego piękna wartego obejrzenia o każdej porze dnia czy roku.

  więcej

 • Rusza tegoroczny cykl Muzealna Akademia Historyczna

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w piątek 6 lipca o godz. 17:30 na pierwsze spotkanie z tegorocznego cyklu Muzealna Akademia Historyczna. „Krajobraz, zabytki i osobliwości Kieżmarku, Lewoczy i Bardejowa” - mały przewodnik podpowiedzi na krótkie wakacyjne wypady zaprezentuje Jan Flasza.

  więcej

 • Koncert w MDK z okazji powitania lata - ZDJĘCIA

  W niedzielę w Miejskim Domu Kultury w Bochni na powitanie lata wystąpili uczniowie Sary Rynowskiej (wokal) i Bartłomieja Kotyzy (gitara). Pierwotnie koncert miał się odbyć w amfiteatrze Parku Uzbornia, ale z powodu deszczu miejsce zostało zmienione.

  więcej

 • Weekend na Uzborni: Zajęcia taneczne i koncert

  Zarówno w sobotę (30.06) jak i w niedzielę (01.07) warto wybrać się do amfiteatru Parku Rodzinnego Uzbornia by aktywnie spędzić czas oraz podziwiać warsztat wokalistów i gitarzystów zdobywających umiejętności w Miejskim Domu Kultury.

  więcej

 • Historia rocka: W piątek wykład redaktora Skarżyńskiego o Deep Purple

  W piątek 29 czerwca redaktor Jerzy Skarżyński (Radio Kraków) zaprasza na wykład z cyklu „Ilustrowana muzyką historia rocka”. Bohaterem spotkania będzie grupa Deep Purple, a zilustruje je koncert „Live at BBC-2017”. Wykład rozpocznie się o godz. 18:00 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

  więcej

 • Wspólny projekt dwóch muzeów. Wernisaż prac Polaka i Słowaka

  Muzeum Spiskie w Lewoczy we współpracy z Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni przygotowało wystawę dwóch malarzy, którzy choć nigdy się nie spotkali, ich prace mają wiele wspólnego. Zaprezentowane zostaną dzieła Júliusa Értekeša (1910-1995) i Waleriana Kasprzyka (1912-1992). Otwarcie wystawy „Miznúca krása” odbędzie się w budynku muzeum w Lewoczy 28 czerwca o godz. 16:00.

  więcej

 • Czołówka polskiego jazzu w Bochni

  Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza na koncert najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. 10 lipca o godz. 20:00 w Oratorium Św. Kingi wystąpią: Piotr Baron, Adam Czerwiński, Antoni Dębski, Wojciech Karolak i Marek Napiórkowski.

  więcej

 • Promocja książki i otwarcie wystawy prac Michaliny Pięchowej - ZDJĘCIA

  W piątek w bocheńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana zorganizowano promocję książki Michaliny Pięchowej wraz z otwarciem wystawy jej obrazów. Tytuł jej najnowszej książki to „Pieśń Ziemi Świętej”.

  więcej

 • Wianki w Chełmie: Koncert i fireshow - ZDJĘCIA

  W sobotę w Chełmie odbyły się tradycyjne Wianki Świętojańskie. Zanim malowniczy korowód powędrował nad Rabę (tam miało miejsce puszczanie wianków na wodę oraz fireshow), na scenie w chełmskiej galerii wystąpili uczestnicy finału gminnego konkursu wokalnego oraz zaproszony gość - Robert Kasprzycki z zespołem.

  więcej

 • Park Uzbornia: Startuje "Kino pod chmurką" - grafik seansów

  23 czerwca (sobota) o godz. 21.00 wystartuje kolejna edycja "Kina pod chmurką". W tym roku wieczorne pokazy w Amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia będą kompilacją - z jednej strony thrillerów, a z drugiej - filmów komediowych.

  więcej

 • W weekend Dni Brzeska - PROGRAM

  więcej

 • Spektakl "Bigos dramatyczny czyli wokół Mayday" - ZDJĘCIA

  W środę w Oratorium św. Kingi w Bochni sekcja teatralna Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej wystawiła spektakl teatralny „Bigos dramatyczny czyli wokół Mayday”.

  więcej

 • Wystawa na ekranie: "Impresjoniści i człowiek, który ich stworzył"

  Kino Regis zaprasza w czwartek 21 czerwca o godz. 19:00 na kolejny pokaz z cyklu „Wystawa na ekranie”. Tym razem przyjrzymy się wybitnym przedstawicielom impresjonizmu - jednego z najpopularniejszych kierunków w sztuce.

  więcej

 • Czwartek w Muzeum: Spotkanie z cyklu "Saga bocheńska"

  W czwartek 21 czerwca o godz. 17:30 w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Saga bocheńska”. Janina Kęsek przedstawi temat: „Synku, jeżeli masz chwilę spoczynku napisz bodaj parę słów”. Domy bocheńskie w latach wielkiej wojny. Pożegnania – tułaczka – oczekiwanie – powroty.

  więcej

 • SOBOTA: Wianki w Chełmie - koncert i fireshow

  Podobnie jak w ubiegłym roku „Wiankom na Chełmie”, towarzyszył będzie klimatyczny koncert na małej scenie w ogrodzie chełmskiej Galerii.

  więcej

 • W środę w Oratorium spektakl teatralny

  Sekcja Teatralna Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zaprasza na spektakl teatralny „Bigos dramatyczny czyli wokół Mayday”, który zostanie wystawiony w ramach Dni Bochni 2018 w Oratorium Św. Kingi, w środę 20 czerwca o godz. 19:00.

  więcej

 • III tydzień Dni Bochni 2018 - PROGRAM

  Piątkowy koncert w wirydarzu i sobotnio-niedzielne wydarzenia na Rynku to nie koniec Dni Bochni 2018. Na ten tydzień organizatorzy wraz z partnerami proponują cztery diametralnie różne wydarzenia.

  więcej

 • Wernisaż malarstwa Mariana Rojka w wiśnickiej dzwonnicy - ZDJĘCIA

  W sobotę w Galerii „Stara Dzwonnica” przy kościele w Nowym Wiśniczu zorganizowano wystawę malarstwa Mariana Rojka pt. „Wiśnicka Historia w 20. rocznicę śmierci artysty”. Dominującą tematyką prac jest Nowy Wiśnicz oraz wojenne wspomnienia.

  więcej

 • Dni Bochni: Organek i pokaz laserów - ZDJĘCIA

  Na finał muzycznej części Dni Bochni, w ramach cyklu "Nowa muzyka polska" wystąpił Ørganek. Koncert potwierdził wszystkie atuty zespołu, dzięki którym w ostatnim czasie zdobywa coraz większe rzesze fanów: świetne, oryginalne i dynamiczne brzmienie połączone z nietuzinkowymi tekstami.

  więcej

Najnowsze