Bochnianin na Facebook-u

Bochnianin.pl - internetowy serwis lokalny BochniaBochnianin.pl - Bochnia, miasto bochnia, bochnianin

malopolanin.pl Kontakt Forum
Strona główna Wydarzenia Śmieci: Idą duże zmiany. Nowe zasady, nowe stawki A A A
   

19 Października 2012 16:25

Śmieci: Idą duże zmiany. Nowe zasady, nowe stawki

Decyzje dotyczą wszystkich mieszkańców miasta

Na najbliższej (25 października 2012 r.) sesji Rady Miasta, radni po raz kolejny zajmą się projektami uchwał zmieniających system gospodarowania odpadami w mieście, na zgodny z nową „ustawą śmieciową”.


r e k l a m a

Co się zmieni?

Dotychczas to na właścicielu posesji, czy też najemcy lokalu mieszkalnego ciążył obowiązek posiadania aktualnej umowy na wywóz śmieci z wybraną przez niego firmą świadczącą takie usługi. Od 1 lipca właścicielem wszystkich śmieci w mieście będzie samorząd i to na nim spoczywać będzie odpowiedzialność za odbiór śmieci od mieszkańców, odpowiednie ich przetworzenie i wywiezienie.

Nowy system zakłada zwiększenie selektywnej zbiórki odpadów. Obywateli mają do tego zachęcić niższe opłaty za odbiór posegregowanych śmieci. Zostały już stworzone wojewódzkie plany gospodarki odpadami i przepisy normujące gdzie mają powstać regionalne instalacje do zagospodarowania odpadów. Tym samym wskazano miejsca, gdzie samorządy będą dostarczać odpady do przetwarzania: np. spalania, sortowania, kompostowania. Śmieci z terenu Bochni trafią przede wszystkim do Tarnowa, a awaryjnie do Krakowa.

By przejąć śmieci od mieszkańców samorząd może podzielić miasto na sektory i do 1 lipca przyszłego roku musi wybrać w drodze przetargu firmy obsługujące dane rejony.

Do końca tego roku radni powinni ustalić sposób pobierania od mieszkańców opłat. Ustawa przewiduje kilka sposobów ich naliczania: od gospodarstwa, od liczby mieszkańców w domu, od ilości zużytej wody lub od powierzchni mieszkania. W Bochni najprawdopodobniej zostanie przyjęty wskaźnik liczby mieszkańców w domu.

Samorząd musi zadbać, aby metoda obliczania stawki opłaty za wywóz oraz wysokość opłaty za odbiór odpadów zagwarantowały szczelność i sprawiedliwość systemu naliczania opłaty śmieciowej.

Magistrat będzie musiał także prowadzić przewidywaną w nowych przepisach sprawozdawczość dotyczącą systemu gospodarki odpadami na jego terenie, a także prowadzić nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem systemu.

Owo prawidłowe funkcjonowanie oznacza między innymi osiąganie wymaganych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami, oraz poziomów ograniczania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Jest to niezwykle ważne, ze względu na wysokie kary, jakie samorząd poniesie, w przypadku nieosiągnięcia tych poziomów.

Terminy:

Do 1 stycznia 2013 r. Rada Miasta musi podjąć szereg uchwał normujących sposób wdrożenia „ustawy śmieciowej” na terenie Bochni.

Projekty tych uchwał były przedmiotem konsultacji podczas ostatniej sesji Rady Miasta (tzw. pierwsze czytanie). Są one dostępne na oficjalnej stronie miasta www.bochnia.pl (zakładka po prawej stronie zatytułowana „Nowy system gospodarki odpadami w naszym mieście”).

Do 1 lipca 2013 r. samorząd musi rozstrzygnąć przetargi na odbieranie odpadów od właścicieli nieruchomości. Musi także podpisać umowy między gminą i przedsiębiorcami, wybranymi w przetargu, na odbiór odpadów. W tym terminie musi więc zacząć w pełni funkcjonować nowy system gospodarki odpadami.

Co to oznacza dla mieszkańców?

Do 30 czerwca 2013 r. mieszkańcy będą musieli skutecznie wycofać się z posiadanych umów z firmami zajmującymi się wywozem śmieci. Ważne, aby pamiętać, że dotychczasową umowę należy rozwiązać samodzielnie. Należy to zrobić odpowiednio wcześnie, w zależności od zapisów w indywidualnej umowie, dotyczących rozwiązania umowy (okres wypowiedzenia).

Do 15 marca 2013 r. trzeba będzie złożyć w Urzędzie Miasta pierwszą deklarację o wysokości opłaty za odbiór odpadów z ich posesji.

Stawki

W projekcie uchwały zaproponowano stawkę 9 zł za śmieci posegregowane i 12 zł za śmieci nieposegregowane. To miesięczna kwota od mieszkańca - czteroosobowa rodzina zapłaciłaby więc odpowiednio 36 zł lub 48 zł.

Jeśli uchwały, o których napisano wyżej wejdą w życie, w brzmieniu projektów, to mieszkańcy do 15 dnia każdego miesiąca będą wnosić opłatę za odbiór śmieci. Pierwszą opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie trzeba uiścić w ciągu 30 dni od zamieszkania pierwszego mieszkańca na danej nieruchomości. W przypadku zmiany danych, będących podstawą ustalenia wysokości opłaty za odbiór odpadów, należność w zmienionej wysokości będzie się uiszczać w terminie 30 dni od dnia, w którym nastąpiła zmiana.

Z opłat tych samorząd pokryje koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, które obejmują koszty:

- odbierania, transportu, zbierania i unieszkodliwiania odpadów komunalnych,

- utworzenia i utrzymania punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych;

- obsługi administracyjnej tego systemu.

- Niemal wszystkie samorządy w Polsce spodziewają się, że od lipca 2013 r. wywóz śmieci będzie droższy niż dziś – mówi Tomasz Przybyło, zastępca burmistrza Bochni, który kieruje specjalnym zespołem składającym się z pracowników wydziału Architektury, Gospodarki Komunalnej i Inwestycji, wydziału Podatków i Opłat Lokalnych, wydziału Promocji i Rozwoju Miasta oraz z Zamówień Publicznych powołanym w celu wprowadzenia w życie zapisów „ustawy śmieciowej”. – Również Bochnię wywożenie odpadów we wskazane przez sejmik województwa małopolskiego miejsca, będzie kosztowało więcej niż dotychczas. Według ustawodawcy są to koszty warte poniesienia, ponieważ mają przynieść efekt nieprzeliczalny na pieniądze – uporządkowanie środowiska naturalnego. Po wprowadzeniu tych zmian ma zniknąć większość małych wysypisk śmieci. Ich zadania przejmą regionalne instalacje, w tym planowana spalarnia w Tarnowie, która ma powstać do 2018 r. Sukcesywnie będzie się też zwiększać ilość surowców odzyskiwanych z odpadów.

[tim]

wyślij drukuj
r e k l a m a

Komentarze

Bochni@nin - wydawca portalu Bochnianin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ZIBI
83.29.XX.XX

2012-10-19 18:23:18

I bardzo dobrze wszyscy powinni płacić za wywóz nieczystości, oby tylko skutecznie to egzekwować to w mieście i przede wszystkim na obrzeżach będzie czysto. Oby to nastąpiło jak najwcześniej.

Witek
77.254.XX.XX

2012-10-19 18:45:33

Projekt 'ustawy śmieciowej' na oficjalnej stronie miasta www.bochnia.pl podaje inne stawki za wywóz odpadów - 9zł za odpady segregowane, 12zł za odpady niesegregowane. Czyli czteroosobowa rodzina zapłaci odpowiednio 36 zł lub 48zł.
Czy to świadomy błąd, Szanowna Redakcjo?

Od Redakcji: To oczywiście nasz błąd - dziękujemy. Redakcyjny chochlik już dostał karę... ;)

kajtek
83.6.XX.XX

2012-10-19 18:47:33

Czy te stawki (28 lub 52 zł) będą płatne co miesiąc niezależnie od ilości śmieci czy jak to ma być bo z tego artykułu oczywiście znając poziom pismaków bochnianina nic nie wynika.
Jeżeli tak to ja będę walił w kosz ile wlezie za taką kasę nawet gruz i inny *** jak będzie taka potrzeba :P

belfer
37.225.XX.XX

2012-10-19 18:55:54

a jak wygląda segregacja śmieci w bocheńskich rodzinach = aż 94% uczniów stwierdxiło ze w ich rodzinach śmieci się nie segreguje!!! widac to zreszta w śmietnikach

Krokodyl
79.191.XX.XX

2012-10-19 19:38:19

A dalej będzie się lało że śmieciarek ciurkiem? kto podbija dozór techniczny jak jest niesprawny sprzęt? Warto byłoby nasłać ITD żeby ich przemaglowali.

znafca
79.163.XX.XX

2012-10-19 19:41:43

Znalazł się specjalista od śmieci i od siedmiu boleści

Iras
87.205.XX.XX

2012-10-19 19:43:10

Nareszcie skończy się wywalanie śmieci do rowów i lasu.

aaa
77.254.XX.XX

2012-10-19 19:44:33

Często osoby są zameldowane ale mieszkają poza domem jak to zgłaszać bo oni tutaj nie produkują śmieci proszę o odpowiedż

MARCIN
87.116.XX.XX

2012-10-19 20:01:15

UWAŻAM ŻE RÓŻNICA W OPŁACIE ZA ŚMIECI POSORTOWANE I NIEPOSORTOWANE POWINNA BYĆ WIĘKSZA

zorientowany
77.254.XX.XX

2012-10-19 20:16:23

proponuje autorowi artykułu zapoznanie się z ustawą o utrzymaniu porządku i czystości w gminach gdyż powyższy tekst w wielu aspektach wprowadza w błąd czytelnika

mieszkaniec
77.65.XX.XX

2012-10-19 20:16:50

Jeżeli w gospodarstwie są inne śmieci ( popiół , odpadki żywnościowe, szmaty ) niż papier, szkło czy plastik to co z nimi zrobić skoro deklaruję śmieci posegregowane i opłatę 7 zł od osoby ???.
Czy będą stawki mieszane dla poszczególnych lokatorów i kto będzie władny to kla***ikować przy odbiorze ???
To przerośnie zdolności urzędników czyli durna ustawa nie mówiąc o kasie .

xyz
95.49.XX.XX

2012-10-19 20:20:35

A dlaczego jest taki dziwny podział na rodzine 4 osobową. Żona chce segregować to segreguje dzieci tez a ja nie chce i zapłacę więcej. Wiec cena bedzie 7x3 +13 =34 zł a nie 52.

Zwolennik tego co by
83.68.XX.XX

2012-10-19 20:41:21

Czy te opłaty sugerowane to są stawki miesięczne? Ja obecnie w MPO płacę 16 zł z groszami za kubeł 120l i worki segregacyjne i to w zupełności wystarcza na 4 osobową rodzinę przy segregowaniu śmieci. Trzeba było się zajmować tymi co nie mają żadnych umów śmieciowych, a nie jako porządne i dbające państwo o dobro obywatela za wszystkich. Czy jako 4 osobowa rodzina dostanę na każdego członka osobny kubeł i worki? Czy dalej będę się musiał pomieścić w tym co mam obecnie? Czy to jest racjonalne?

Zwolennik tego co by
83.68.XX.XX

2012-10-19 20:46:31

cd. Jeśli "Kowalski" jest sam to płaci 7 zł za kubeł 120l i 3 worki, a "Nowak" z rodziną(=4 osoby) też dostaje 120l i 3 worki to gdzie tu sens? Obecnie jeśli "Nowakowi" nie wystarczał kubeł to miał albo 240l, albo wywóz 2 razy w miesiącu. Państwo dba o dobro obywatela! Bądźmy wdzięczni.

do ZIBI
176.115.XX.XX

2012-10-19 20:54:05

Widzę że mama za ciebie płaci wiec masz to gdzieś ile będzie kosztować wywóz śmieci.

a w Rzezawie
178.43.XX.XX

2012-10-19 21:07:53

W Rzezawie stawka to 10 zł i 17 zł,ale co się dziwić miejscowość zobowiązuje,po gminie kursują prawie nowe i pachnące busy,w około pełno chodników,wszędzie miło i wesoło.
Ciekawy jestem skąd wzięto to kosmiczną stawkę skoro wójt zawiadamia że przetarg dopiero się odbędzie...przetarg czyli raczej niewiadoma a stawki już są i już straszą że kto nie będzie płacił poniesie konsekwencje

chętny
95.48.XX.XX

2012-10-19 21:40:56

Wyrażam cheć do zatrudnienia mnie na stanowisko koordynatora d/s wywozu smieci , potrzebuje jedynie jeszcze z pięć osób by ogrom zadania ogarnąć o zarobki nie bede pytał bo pieniedzy będzie wystarczajaco na sute wypłaty . Pozdrawiam wszystkich naiwnych wierzących że po podwyżkach będzie nam lepiej .

Mai
77.65.XX.XX

2012-10-19 22:20:51

mik i wreszcie będzie porządek,nie będą śmieci podrzucac do śmietników pod bloki na ulicy legionów pol. zwłaszcza blok24 to było karygodne niech płacą od osoby wreszcie sprawiedliwośc

power
91.218.XX.XX

2012-10-19 22:34:52

teraz chcą dorobic sie na smieciach, kraj zlodzieji i oszustow

do ZIBI
77.65.XX.XX

2012-10-20 05:07:55

jak najbardziej tak... wszyscy powinni płacić za wywóz śmieci... liczę tylko na jakieś rozliczenie po roku np. i jeśli się okaże, że kwota przyjęta została zawyżona, mieszkańcy dostaną wyrównanie (np 2 miesiące gratis) a w następnym roku opłata będzie odpowiednio niższa... w innym przypadku będzie to kolejny podatek, który ładnie nazwano i przepchnięto w szczytnym celu... pomijając że nie podoba mi się, że BZUK będzie mnie "obsługiwał"... *** jaki zostawiają nie wygląda zbyt elegancko...

mogem
83.28.XX.XX

2012-10-20 07:51:44

Mieszkam na terenie Bochni. Rodzina 4 osobowa. Płace 26 zł miesięcznie za śmieci nieposegregowane. 2 kubły w miesiącu. Wszystkie śmieci wrzucam tylko do kubła, nic nikomu nie podrzucam. Czyli za segregowanie śmieci zapłacę o 10zł więcej niż dotychczas. A miało być taniej.

Paul
77.65.XX.XX

2012-10-20 08:00:24

Kto Redakcji przekazuje informacje , które rozmijają sie z zapisami Ustawy.Przykład-"Z opłat tych samorząd pokryje koszty funkcjonowania systemu ,....które obejmują koszty:(2) utworzenia i utrzymania punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych". Ustawa mówi o utworzeniu a nie o utrzymaniu takiego punktu.Czyli przetarg i wybranie taniego podmiotu i jego rozliczanie,. a nie utrzymywanie

ml
79.185.XX.XX

2012-10-20 08:03:09

Wszyskim którzy mieszkają poza bochnia a sa jeszcze zameldowani w bochni radze sie wymeldowac.

Makka-Pakka
77.65.XX.XX

2012-10-20 08:41:00

No to suuper, mając 5-cio osobową rodzina będę płacił jakieś 45 zł za posortowane śmieci (i tak wynoszę co tydzień szkło i PET-y do pojemników koło remizy w Kolanowie), więc mamy prawie 100% podwyżkę ceny za wywóz śmieci. No ale może za to śmieciarka będzie jeździć co tydzień a nie co dwa. Kolejne POpaprane pomysły POpapranej partii władzy, POpierające rodziny wielodzietne w płaceniu większych danin dla państwa.
Ehh ... szkoda słów.

hmr
77.65.XX.XX

2012-10-20 08:45:49

trzeba teraz na sesjach dopilnować by miasto zostało podzielone na rejony a wtedy zwiększy się szansę udziału drobnych firm konkurencyjnych dla bzuku. małe firmy nie wystartują na całe miasto.
burmistrz jednak faworyzuje bzuk więc zapewne rejonizacji nie wprowadzi.

mieszkaniec 1
77.65.XX.XX

2012-10-20 09:00:27

To skandal obciążać za śmieci takimi wysokimi opłatami.Gdzie nasi radni ??? Pozwolili MPWiK, to teraz sam UM bierze się za naszą kasę.Jakie doświadczenie życiowo- bytowe posiada zespół pod przewodnictwem p.Przybyły ??? nawet i to nie uratuje budżetu , gdzie na drobne usprawnienia dla mieszkańca zasłaniają się brakiem pieniędzy a wydają na uzbrojenie łąk czy imprezy w Smykowie.

aol
178.37.XX.XX

2012-10-20 11:05:34

śmieci segregowane opłata 8 zł od osoby a nie segregowane 12 zł .Trzeba zachęcać ludzi do segregacji a nie zniechęcać!!!!!

nn
83.5.XX.XX

2012-10-20 13:03:09

może ta niej będzie kontener zamówić na parę miesięcy niż płacić za kubeł

Chore stawki za śmie
83.31.XX.XX

2012-10-20 13:05:33

Kolejna niewiedza , przecież meldunek nie jest obowiązkowy

Do Makka-Pakka
77.65.XX.XX

2012-10-20 13:48:29

Popaprańcy czują się pewnie i dają popalić POLAKOM barbarzyńskimi ustawami a Bezradni chcący pobierać diety są cisi na to draństwo.Takie głosy jak Twój są budujące i zapowiadające gruntowne zmiany w państwie.

talib
89.204.XX.XX

2012-10-20 17:00:44

A Tusk coś gadał o likwidacji umów smieciowych i co z tego wyszło jak zwykle

jcfdslkf
94.251.XX.XX

2012-10-20 20:05:51

W takim razie na poczatek trzeba zrobic pozadek z smietnikami na 30leciu. Musza byc zamykane bo w tym momencie spora czesc ludzi z poza osiedla wyzuca swoje odpady do osiedlowych smietnikow. Kilka razy sam to widzialem. Na os Jana smietniki maja zamkniete i problemu niema. Poza tym od kiedy obsluguje ich EkomBud to nie dosc ze w "cudowny" sposob zaczeli produkowac mniej odpadow to jeszcze koszty obslugi spadly. BZUK byl duzo drozszy.

xname
87.211.XX.XX

2012-10-20 20:57:50

USTAWA SMIECIOWA DO SMIECI ====bochnia sie skapla ze MPO KRAKAU kasuje pieniadze //////hola hola to jest wolny kraj i to kazdy sam sobie niech zdecyduje komu odda swoje smieci A NIE ZEBY MI TO GMINA KAZALA ZMIENIC NA SWOJEGO ODBIORCE

xname
87.211.XX.XX

2012-10-20 21:10:13

PODWYZKI PODWYZKI PODWYZKI BOCHNIANIE PORTFELE UCHYLICIE DLA SAMORZADU ZSRR NADCHODZI

dfg
77.65.XX.XX

2012-10-21 06:54:52

Nie dziwny ale chory jest ten świat

marek29
95.49.XX.XX

2012-10-21 06:55:23

Ci co płacili za wywóz śmieci będą płacić dwa razy więcej a i co nigdy nie płacili wreszcie zapłacą ale dlaczego wszyscy będziemy płacić tak dużo? To oczywiste! Na tym znowu musi mocno wzbogacić się parę osób i dołączyć do grona 'uczciwego biznesu' lokalnego!

mhs
195.114.XX.XX

2012-10-21 09:14:54

Witam, dotyczy to także wsi na terenie gminy Bochnia? Co w przypadku gdy mam podpisaną umowę z ekombud? Będę mógł ją kontynuować czy też muszę ją rozwiązać i podpisać z gminą?

xname
87.211.XX.XX

2012-10-21 17:33:20

a od styczia PODWYZKA WSZYSTKIEGO GAS PRAD WODA,,,,NO I SMIECI======MURZYNOW Z WAS SOBIE ROBI OBECNY RZAD

BzC
95.48.XX.XX

2012-10-21 18:59:08

ile razy w mc beda zbierane smieci ?? za taka kase to chyba co tydzien ?? bedzie jakis limit smieci za osobe ?? mam nadzieje, ze kazdy z moich 5 domownikow dostanie swoj kosz na odpady, w przeciwnym wypadku kieruje sprawe do sadu i to napewno nie polskiego tylko do unijnego

nowa
95.49.XX.XX

2012-10-22 03:49:34

ja jestem zadowolona z tego co mam kosz 240l
płacę ok 27 zł/mc plus worki do segregacji gratis
wystarcza to na 5 cio osobową rodzinę to na co mi ta chora ustawa niech wymyślą coś na "niesfornych" a nie na solidnych

papier
83.13.XX.XX

2012-10-22 06:41:18

W wielu domach ludzie mieszkaja bez odbioru a tym samym nie mozna sie w nich zameldowac. Meldunek zreszta chyba nie jest obowiazkowy?
Wiec tu sie nic nie zmieni .A co ze studentami i ludzmi ktorzy pracuja za granica? Sa zameldowani ale nie mieszkaja.A co z rodzinami wielodzietnymi? Generalnie jestem za tym zeby kazdy placil tylko ile i jak...

gruz do wywozu
83.0.XX.XX

2012-10-22 08:26:56

Jak w temacie opłaci sie zapłacić 50zł miesięcznie za wywóz gruzu bo koszty transportu (wynajęcia jakiegoś ciągnika) i przewozu spokojnie starczą na dobrych kilka mieisęcy :D
Tak więc ogólnie jestem przeciwny temu projektowi ale jak tylko nie wezmą odemnie tego typu odpadów to będzie awantura :D

ZERO
83.4.XX.XX

2012-10-22 08:59:24

Najpierw to trzeba zacząć Panie Burmistrzu od sprawdzenia swoich podwładnych na dobrych stanowiskach , którzy nie oddają śmieci w ogóle tylko spalają. Proszę sprawdzić ul. GIPSOWĄ a chyba się Pan rozczaruje

Kami
83.19.XX.XX

2012-10-22 09:17:32

Złodzieje!!! Za posegregowane śmeici płacilismy 26 zł co 3 miesiace i jakoś nic nie wyrzucalismy do lasu czy rowu!! Ta ustawa sprawia, że znów samorząd jako pośrednik chce na nas zarabiać. Złodziejstwo!

df
77.65.XX.XX

2012-10-22 15:20:25

Chory kraj. Znowu ktoś się obłowi na śmieciach

gość2012
178.43.XX.XX

2012-10-22 18:07:09

Trzeba ludzi uczyć kultury i odpowiednio ich wychowywać. Zresztą co do kultury to ją mieć trzeba raczej we krwi. Co z tego że są kosze na śmieci oddalone o 5 metrów /Plac Turka/ jak niektórzy ludzie dorośli lub dzieci wolą wyrzucić puste opakowania np.po czipsach na chodnik.

xname
87.211.XX.XX

2012-10-22 20:18:17

no to sie wymelduje z polski a bede dalej sobie mieszkal w domu ------he he heeee i tak pracy w powiecie bochenskim niema,,,, rynek pracy to dno ,,, a jak jest to za darmo!!! I ZA SMIECI MAM PLACIC !!!!

robo
83.9.XX.XX

2012-10-22 20:47:01

Jaki sobie wybraliście rząd takie macie warunki życia,gratuluję :)

niezadowolony
77.253.XX.XX

2012-10-22 21:41:33

ok rozumienp. kowalski płaci 12 zł za 120 l bo jest sam
ja +3 płace 48 zł.ł za 480L smieci, jezeli tak bedzie to ok
jezeli nie to gdzie tu sprawiedliwość -moim skromnym zdaniem jezeli bedzie inaczej to to sa ostatnie dni naszego burmistrza pozdr.

Lena
213.241.XX.XX

2012-10-23 10:06:14

Mieszkam sama, nie jestem w stanie 'wyprodukować' 120l śmieci, choćbym nie wiem jak się starała.
Uważam, że każdy powinien płacić za własne śmieci, a nie jakieś uśrednione.
Wystarczyło przymusić do płacenia niepłacących i wyrzucających śmieci gdzie popadnie, a nie karać wyższymi opłatami tych, którzy za odbiór śmieci płacili.
Tak byłoby i uczciwie, i prościej.
Lecz tu nie o to chodzi, a o ratowanie budżetów miejskich, wszak urzędnicy pensje muszą dostać, choćby ich praca na to nie zasługiwała.

Paul
77.65.XX.XX

2012-10-23 11:57:15

Do Lena[y]- wieksza cześć Twojego komentarza warta uwagi tak samo jak "niezadowolonego". Nawet masz rację jezeli chodzi o ratowanie budżetów miejskich .Natomiast ,"co ma piernik do wiatraka", kiedy piszesz :"urzednicy pensje muszą dostać,choćby ich praca na to nie zasługiwała". Moim zdaniem pracuja z zaangażowaniem , za małe pieniądze (nie pisze o stanowiskach kierowniczych w Urzędzie), więc tak pisząc sobie wystawiasz swiadectwo.

do Paul
83.13.XX.XX

2012-10-23 12:52:14

Pracuja nawet ze "strasznym" zaangazowaniem. W koncu musza codziennie udowadniac ze ich stanowisko jest niezbedne a swiat by sobie bez nich nie poradzil.Wiec na wszelki wypadek utrudniaja zeby szary lud docenil jakis swistek papieru ktory po dlugich i ciezkich mekach udaje sie dostac.Tak..zasluguja na wiecej..

Paul
77.65.XX.XX

2012-10-23 13:36:22

Do piszacej (ego) o 12:52:14- jak przychodzisz do Urzedu i wiesz co chcesz załatwić jest bez problemów .Wszystko załatwione .Czasem nie po myśli wnioskującego lecz tym nie trzeba "się łamać".Ponowic zapytanie. Powodzenia.

Lena
178.37.XX.XX

2012-10-23 14:26:46

Do Paul[a] -
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Myślę, że jesteś urzędnikiem...
Pozdrawiam

gregor
193.169.XX.XX

2012-10-23 15:01:46

w RZezawie jeszcze drożej!!!!! 10/17 od osoby!!!! Chyba ich *********** i to zdrowo!!!!

obserwator
77.65.XX.XX

2012-10-24 10:11:18

uważam, że za śmieci segregowane stanowczo za dużo.

do urzędu
82.160.XX.XX

2012-10-26 07:22:49

Jestem jak najbardziej za tym by wszyscy płacili za "produkcje śmieci", ale chcę wiedzieć, czy miasto będzie w stanie zapewnić:
- odpowiednią ilośćpojemników na śmieci w odpowiedniej ilości do stanu osobowego rodziny, np. 4-osobowej (np. 4 pojemniki)
- czy o odpowiedniej porze dnia nieczystości z kubłów zostaną usunięte przez wyznaczoną przez miasto firmę
A co ma zrobić właściciel posesji, jeżeli "kubły" na smieci nie zostaną opróżnione o odpowiedniej porze i dnia ma je zawieżć pod urząd miasta

a w rzezawie
176.115.XX.XX

2012-10-26 14:19:40

w rzezawie jest chyba najdrozej ludzie nie zgadzajmy sie na takie ceny

Paul
77.65.XX.XX

2012-10-27 21:06:42

Do Leny- nie pracowalem i nie pracuje w urzedzie .

Ewelina
77.65.XX.XX

2012-10-28 18:53:10

Napisze do Tuska moze zaplaci za mnie ! zlodziejski kraj ! za niedlugo tez mamy placic za to ze pada deszcz czy tez za to ze oddychamy !!!!!!!!!!!!!!! Nienormalne!!!!!!!!!! wole juz zeby byly komuny !!!!!!!!!!!!!! wstyd i Hanba dla rzadu !! byle garnac pod siebie a z Polakow murzynow robic !!!!!!!!!!!!!

abb
91.236.XX.XX

2012-10-28 20:08:06

Gdzie tu sprawiedliwośc jak w każdej miejscowości są inne ceny, a u nas to juz wogóle oszaleli 10 złotych za śmieci segregowane a 17 za nie segregowane, chyba są nie poważni a piszą o mniejszych stawkach to tylko bajery!!

mieszkanka
178.43.XX.XX

2012-10-29 18:52:12

Rzezawa jest położona bliżej Tarnowa niż Bochnia a ma płacić więcej...pytam, dlaczego?

ala22
83.5.XX.XX

2012-11-01 20:44:26

raz w miesiącu oddam kubeł smieci posegregowanych, a raz w miesiącu nie posegregowanych, po jakiej stawce bede liczona?

mieszka gminy
89.228.XX.XX

2012-11-20 21:05:43

dla czego nie można płacić za kubeł śmieci tylko chcą wydrzeć od ludzi kasę ciekawa jestem ile zostanie im z przetargu i co z tom kasom zrobią : :kłutnia


Napisz swój komentarz:

Twój komentarz ukaże się po zatwierdzeniu przez moderatora
r e k l a m a

Bochnianin.pl: Po ile reklama? Już od 39 zł reklama

r e k l a m a

Ostatnio na Forum


 
x